Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ultrahangos párásító
 
Témaindító: Zolp, idő: Dec 20, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 21
(#) Wind-Storm válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Nálad is ez a típus járt?
Ennek a típusnak a tartályán elég nagy a beöntőnyílás.
Ecet nem oldja a nyálkát (is)?
(#) Inhouse válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Egy ilyenünk volt nekünk, a kollégáméra már nem emlékszem, hogy nézett ki. Lehet, hogy csak a burkolat nélkül volt nálam.
(#) Wind-Storm válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Ezt elnézve jobb konstrukció a nálam lévő Wellmed a 6,5 literes tartályával.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2016
(#) Wind-Storm hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Amúgy kicsit visszatérve erre, engem nagyon érdekelne hogy mi * szerepe lehet annak az egy szál ellenállásnak amott!
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2016
(#) Inhouse válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Nézd meg, hogy hova megy a hozzá tartozó vezeték!
(#) Wind-Storm válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Igazából az LCD hátulján lévő panelhez, de majd megpróbálom jobban megnézni, remélem okosabb leszek.
(#) Inhouse válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Akkor akár lehet a LED-es háttérvilágítás is.
(#) Wind-Storm válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Van neki olyanja, de hogy miért kéne külön tenni az előtétjét, pláne ilyen megoldással hogy 2 eres vezeték be, 2 eres vezeték ki... még ha nagyon nagy áramfelvételű LED lenne, akkor megértem hogy egy nagyobb ellenállás ami nem SMD, csak ilyen helyen férne el... lehet hogy le fogom húzni aztán megnézem mi történik, az lesz a legegyszerűbb.
(#) Inhouse válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 12, 2016 1 /
 
Csak tipp volt. Anélkül, hogy meg lenne hova megy, vagy lenne rajza, vagy egyáltalán az ellenállás értékét, teljesítményét, még tippelni is nehéz. Hova megy pontosan? Miért fontos ez?
(#) Wind-Storm válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Miért miért..
Téged nem izgatna ha a 230V-os betáp mellett galvanikus elválasztásban ott lenne ilyen rettenet furcsa megoldással egy szál ellenállat?
(#) Wind-Storm válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 12, 2016 / 1
 
Megvan!
A vízmagasság kapcsolós úszós reed megy a kis panelre, ott egy ellenállás van neki, majd úgy megy tovább... felettébb érdekes!
(#) Inhouse válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 13, 2016 1 /
 
Sokkal nem lett logikusabb, hogy miért megy valahonnan egy kábel egy panelre, amin van egy ellenállás, majd onnan tovább máshova. Ahonnan jön, vagy ahova megy, mindkét helyen el kellene férjen még egy darab 1/4W-os ellenállásnak. Az lehet, hogy több típus van és másiknál itt több minden van, ezért ugyanaz az elrendezés, ide ez jutott, ennyi szükséges.
(#) Wind-Storm hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
Üdv. ismét!
Rendeltem Ebay-ről egy pótalkatrészt, pontosabban egy piezo-t.
Persze kicserélve nem akar működni. A panelen az alkatrészeket elkezdtem méricskélni, eddig hibát még nem találtam. Hogyan győződhetek meg a piezo működőképességéről amit küldtek?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2016
(#) Inhouse válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 29, 2016 / 1
 
A meghajtó tranzisztor esélyes a hibára.
(#) Wind-Storm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Ok, kösz.
(#) Wind-Storm válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Bár azt is kimértem szakadásvizsgálóval, nem tűnt rossznak, viszont hátha mégis, ezért előre rendeltem is helyette pótalkatrészt.
(#) Wind-Storm válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Nem jött be a tippünk sajnos....
Végigmértem az összes tranyót és diódát, jónak tűnnek, de én már feladom, a komplexitása meghaladja a tudásomat.
Ami érdekes, hogy a C5 kondi 3A152J (4.jpg) mintha kifolyt volna, de le tudtam törölni. Az ilyen anyagú az tud ilyet művelni, kiforrasszam megnézni?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2016
(#) weend válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 29, 2016 / 1
 
Szia!
Az fólia kondenzátor, nincs mi kifolyjon belőle. Inkább kívülről támadta meg valami, én megmérném, vagy cserélném.
(#) Wind-Storm válasza weend hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Igaz..
(#) bbalazs_ válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Eppen nalam van egy tok ugyanilyennek kinezo panelu javitasra (szerencsere csak a vizszintjelzo volt hibas, mar mukodik). HY501HUM a Hyundai cucc tipusa.
Mit nezzek/merjek meg neked? (ha lehetne, mukodes kozben nem piszkalnam)
(#) Wind-Storm válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Szia!

Köszi a segítséged felajánlását.
Majd legfeljebb a jelöletlen alkatrészeken lehetne méricskélni ha úgy adódna, egyelőre folytatom a hibakeresést az ismerteken.
(#) crazybob hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
Szerintem legjobb lenne a piezzo kapacitását megmérni a működő gépben. Ha az nem megfelelő, akkor semmiképp nem fog menni. Ez egy önrezgő felépítés, így semelyik paraméter nem térhet el az előzőtől. Legalább is az induktivitás és kapacitás értékek.
(#) Wind-Storm válasza crazybob hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Semmi infó a régiről sajnos, de megkérjük bbalazs_ kollégát, hátha ki tudja mérni.
Kérdés: piezo nélkül kellene valamit mérnem a lapka forrasztási pontjain?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2016
(#) crazybob válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
A tranzisztorokon kívül nagyon nem tud mi elromlani.
(#) Wind-Storm válasza crazybob hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Megpirult ellenállásokat találtam, de az értékük rendben van.
Szóval áram alatt szerinted lehetne mérni valamit a piezo forrasztási pontjain, ha ilyen szempontból közelítjük meg a dolgot hogy esetleg az elektronika hibátlan?
(#) crazybob válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Persze szkóppal kellene megfigyelni, hogy van-e valami az induktivitáson vagy a piezon.
(#) Wind-Storm válasza crazybob hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Annak hiányában amit tehetek, mert az sajnos még nincsen.
(#) crazybob válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Sajna nem sokat. Meg kellene tudni az eredeti piezo értékét. Kellene szerezni pár kondit 100-1000 pF értékkel és azokat bepróbálni a piezo helyére. Hátha elindul.
(#) Wind-Storm válasza crazybob hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
OK, de én miből fogom megtudni hogy elindult a kondikkal?
(#) crazybob válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 29, 2016 / 1
 
Változó feszültséget fogsz mérni a kondi lábán. Persze DC állásban. Persze csak akkor, ha elindul az oszcilláció. Sajnos ez esetben, ha jók az alkatrészek, simán beindul, de nem biztos, hogy olyan értékű piezo kell. A kondik rezonálnak minden frekvencián. Viszont a piezok nem.
Következő: »»   9 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem