Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Altium Designer
 
Témaindító: Pavel, idő: Feb 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 47
(#) cpt.zoltan.simon válasza HTEurep hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Szia!

Éppen repülök haza, ma este összerakok mindent amit csináltam. Van IntLib is, de a Cmp cuccal nem tudom mit kezdjek. Ráadásul az "új alkatrész könyvtár készítése" menü után ahogy az előző képen látható, egy teljesen ismeretlen kép fogadott.
Ettől függetlenül azt megkerülve létre tudtam hozni persze mindent, csak kicsit olyan mintha valamit megkerültem volna.
(#) edison14 hozzászólása Okt 11, 2015 /
 
Sziasztok!

Valakinek nincs meg véletlenül az Altium Designer 2006-os változata?
Köszönöm!
(#) Norberto válasza edison14 hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Amennyiben az Altium Designer 6-ra gondolsz, az nekem megvan.
(#) ativagyok hozzászólása Okt 16, 2015 /
 
Sziasztok!

Hogy tudom az Assembly Drawings-on megjeleníteni az alkatrészek értékét?
Jelenleg a Designator látszik, ami a Top Overlay rétegen is van, és sehol nem találok az előbbire lehetőséget.
Előre is köszönöm.
Üdv.
(#) edison14 válasza Norberto hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Szia! Igen arra gondoltam de közben kipróbáltam a 9-est és az is elmegy a gépemen gond nélkül.
(#) röntgen válasza ativagyok hozzászólására (») Okt 16, 2015 / 1
 
Szia.

Úgy tudom, hogy a PCB részen csak esetleg a "comment" mezű kitöltésével tudsz megjeleníteni. Példa C7 kondi tulajdonságok.....
A"hide" pipát ki kell venni nyílván.

comment.JPG
    
(#) ativagyok válasza röntgen hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm, egyedül ezt a megoldást találtam én is.
(#) ativagyok hozzászólása Nov 12, 2015 /
 
Sziasztok!

Lehetséges valahogy az alkatrészkönyvtárból footprintet exportálni Eagle számára?
Előre is köszönöm.
(#) tothzsolt hozzászólása Dec 5, 2015 /
 
Üdv. Van 1 problémám az altium designer 15 -el. Mikor szerkeszteném a pcb-t és megfogom az alkatrészt elugrik valahova a munkalap, ugy kapom meg csak hogy ra rámegyek h Jump to origin, tehát kezdőpontra ugrok. Tudna valaki segiteni?
(#) cpt.zoltan.simon válasza tothzsolt hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Szerintem magával a megfogott alkatrésszel van a baj.
Amikor egy alkatrészt megcsinálsz, be kell állítani hogy hol van az adott alkatrész ORIGIN-je.
Sokszor ez a PIN1, esetleg lehet a mértani középpoint is.
A te esetedben, ez valahol az alkatrésztől messze lehet.
(#) Droot hozzászólása Dec 18, 2015 /
 
Sziasztok!

Az alábbi MCLR-es részre a csatolmányban lévő hibaüzenetet kapom.
Mi lehet a gond?
(#) sysy válasza Droot hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Az Sch.lib-ben bemenetnek van megadva az MCLR láb.
A kapcsolási rajzon nem kapcsolódik egy aktív meghajtó kimenethez, csak egy ellenálláshoz.
Javítsd ki a lib-ben passzívra az MCLR lábat és nem fog ezért hibát adni.
(#) Droot válasza sysy hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Hogy kell passzivra kijavitani?
(#) lokátoros válasza Droot hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Szia,
Másik lehetőség hogy a kapcsolási rajzon teszel egy "Non-specific no-erc" jelet az MCLR lábra. (kis piros kereszt az ikonja).
Innentől kezdve nem foglalkozik vele.
(#) sysy válasza Droot hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Tehát:

Sch.lib-IC tipusa kiválaszt-duplán rákattint a kívánt lábra és az "Electical Type" mezőben Passive-ra állít. Utána OK és elmented a libet.
Utána a Tools menüben "Update Schematics"-ra kattintva átvezeti a változtatásokat a kapcsolási rajzra.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2015
(#) Droot válasza sysy hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Köszönöm!

Egy másik kérdés:
Ha egy schban nemférek el, akkor lehet az schn belül új oldalt létrehozni, vagy új sch kell?
(#) sysy válasza Droot hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Válassz nagyobb papírméretet, mondjuk A3-ast.
Jobbklikk a rajzlapon, Options->Document Options és jobboldal ott van a Standard Styles, ahol kiválaszthatod a neked szükséges méretet.
(#) Droot válasza sysy hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Köszönöm! Az mindenképp meglesz.
És több sheet-et lehet valahogy vagy csak több fájlal?
(#) sysy válasza Droot hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Elvileg akárhány sheet-et csinálhatsz és utána kell egy plusz sheet, amin az összeköttetéseket kell felvinni, hogy melyik sheet melyik csatlakozópontja melyik másik sheet csatlakozópontjához van hozzákötve.
(#) Droot válasza sysy hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) sdrlab hozzászólása Feb 3, 2016 /
 
Sziasztok!

Van két polygonom. Ezek részben fedik egymást.
Létrehoztam két clearence szabályt, különböző szigetelési távolságra, melyek mindegyikében ezen polygonok neveire hivatkozok InNamedPolygon('valami') .
A prioritásokat beállítottam.
Ám amikor futtatom, mindig felül-tölti a kisebb szigetelési távolságú a nagyobbat, hiába állítok bármit is be.
Mi kellhet még ahhoz, hogy a prioritásnak megfelelően a nagyobbik prioritású szabálya felülbírálja a kisebbik prioritású polygonét ?
(#) HTEurep válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Szia!

A szabályok prioritása itt nem számít, hisz a közös területen csak az egyik polygon szabályai/beállításai érvényesülnek. Azt, hogy ez melyik polygon legyen a Tools » Polygon Pours » Polygon Manager ablak bal alsó részében állíthatod be. A Pour order határozza meg a polygonok rajzolási sorrendjét, ami csak az egymást metsző polygonoknál fontos. Minél feljebb van a listában egy polygon, annál nagyobb prioritása lesz.

Könnyen látohatod, hogy adott területen mely polygon "érvényesül", ha a polygonok beállításaiban a "Don't Pour Over Same Net Objects" beállítást választod, majd módosítod a Pour ordert és újrarajzoltatod az összes polygont.
(#) sdrlab válasza HTEurep hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Igen, jártam már ott a beállítások közepette De hiába állítottam a rajzolási sorrenden, nem kaptam a kívánt eredményt, mindig a kisebb szigetelési távolságú érvényesült!
Igaz, mindig a "Pou over all same net object" beállítást alkalmazom itt, mivel szeretném, hogy benyelje a kitöltés az azonos neteket!
Jelenleg azt alkalmaztam, hogy egymást nem metsző polygonokat raktam le, és szabályokban megmondtam neki, hogy melyik, milyen szigetelési közzel töltse ki!
De ez kissé macerás lehet, ha egy nagyobb polygon közepén kell egy kisebbet lerakni...

A legjobb az lenne, ha egy polygont tennék le, aminek a különböző, valamilyen módon kijelölt területeihez, különböző sz6abályt köthetnék! Azt gyanítom van rá lehetőség..., de semmi értelmeset nem találtam eddig a témában...
(#) zenetom hozzászólása Feb 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy alkatrészt hogyan tudok elmenteni más néven egy library-ben? Vagy akár másik library-be átmásolni.. Ugyanis van egy IC, ami nincs benne az adott library-ben, viszont van egy másik, ámde lábkiosztásban egyező IC. Ezt szeretném átnevezni, és hogy később is tudjam használni...
Előre is köszönöm!
(#) sdrlab válasza zenetom hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Megnyitod a PCB/SCH library panelt(View/Workspace Panels/), és azon belül a listában a kívánt alkatrészen jobb egérgombra előjön egy menü, melyben másolhatod az alkatrészt, és tetszőlegesen át is szerkesztheted.
(#) zenetom válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Valami nem kerek, nincs olyan opció.
Szerk.: Altium 14.3-as verzió.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2016

altium1.png
    
(#) sdrlab válasza zenetom hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Mert az nem az a panel )))
Leírtam, hogy a menüben hol tudod bekapcsolni azokat a paneleket...
(#) zenetom válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Gondolom még mindig nem jó helyen járok..
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2016

altium2.png
    
(#) cpt.zoltan.simon válasza zenetom hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Igazából nagyon egyszerű. A PcbLib editorban kattints az adott footprint-re a bal oldali kis ablakban. CTRL+C. Most ugyan ott nyomj egy CTRL-V és ua a név + DUPLICATE néven ott az alkatrészed.
Ha közben választasz egy másik megnyitott PcbLIB-et és ott csinálod ugyan ezt, a másolt alkatrész ott fog megjelenni a listában, abban a könyvtárban is szerepelni fog.

A te képeden ezen az utolsón viszont nem a LIB editorban vagy, hanem egy megnyitott Schematic mellett csak lapozgatsz a könyvtárak és alkatrészek között. Ott nem tudsz belenyúlni az adott könyvtárba.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2016
(#) sdrlab válasza zenetom hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
De, jó helyen jársz..., csak mivel dinamikusan változik a főmenü, most nem látszik nálad az a menüpont!
Tehát..., a korábbi listában nyomsz egy jobb egeret, majd Edit componentet. Ekkor megnyílik az alkatrész szerkesztésre...de ez mellékes. Ekkor ha bemész a jelzett főmenő-helyre, ott lesz a jelzett panel aktiválásának lehetősége is.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2016
Következő: »»   39 / 47
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem