Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   40 / 43
(#) at22 válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szia! erről mi a véleményed? Sound King FQ005 passzív hangfal. Köszi a válaszod.
(#) Tiggey válasza at22 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Üdv! Őszintén, még nem láttam közelről. Amit találtam róla, nem egy hangrobbanás, de erről már legalább lehet éppkézláb információt találni. Ár-érték arányában jó, kisebb zárt térben "elvannak" szabadtérre kevés. Nem tudom, mekkora volumenű rendezvényre akarod használni. Számomra határeset. Ha kéz alól veszed, vagy boltból, akkor meg kell hallgatni, és ha neked tetszik, meg kell venni. Mindenkinek más az "ízlése" elvárása.
(#) at22 válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szia! házibuli ilyesmire akarom kb 30-40 fő. 46e 1 pár.
(#) Tiggey válasza at22 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Ha nem az a cél hogy kiessenek az ablaküvegek, akkor akár még jó is lehet. Én azért 15"-ra törekednék. Házibuli szintre még a Voice kraft se lenne rossz döntés.
(#) kokanyk hozzászólása Máj 15, 2014 /
 
Sziasztok! Abban szeretnék segítséget kérni hogy egy sal sbx 1620/bk nak milyen dobozt javasoltok. zárt vagy reflex. És mekkorát. Néztem egy pár hangfal tervező progit de nem minden adatot tudok be írni. Így nem jó eredményeket kapok. És nem tudom mit kellene csinálni neki. Valaki tudna segíteni?

Előre is köszi!
(#) Tiggey válasza kokanyk hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Bővebben: Link
Ezt tanulmányozd. Annó ezt a gyártó találta ki.
(#) teddysnow válasza kokanyk hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Szia

Én egy 20x20x30cm belső méretű dobozba tettem somogyis reflex csővel és magassal. Szerintem nem volt rossz.
(#) kokanyk válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Szia!

Milyen hangzást kell el képzelni? Mert szeretem ha valami szépen szól. De szeretnék kevláros hangszóróból építeni. Nagyon tetszik!
(#) teddysnow válasza kokanyk hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Tisztán, szépen, ahogy egy 16 centis hangszórótól a mély hangok kitelnek. Arra emlékszem, hogy kell neki a feszültség, hogy hallani is lehessen 20-30watt és szabadtéren meg nem hittem el, hogy ez kis hangfalam szól, mert úgy "kinyílt". Szobai hangfalnak szerintem jó.
(#) kokanyk válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Köszönöm hogy meg osztottad a tapasztalatod velem. Még jobban érdekel ez a típus.
(#) elektrorudi válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 17, 2014 / 2
 
Ezen mit kell tanulmányozni?
(#) Tiggey válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Ezt tegnapelőtt még meg lehetett nyitni. Akkor itt van. SAL hangfalépítés kiskönyve.
(#) szamóca válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Kb annyit ér a benne lévő tartalom, mint amennyit a kiadvány címe sugall.
(#) Tiggey válasza szamóca hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Ebbe teljesen igazad van. Pont annyit ér, amennyit maga a márka. De ha van akinek ez tetszik...
(#) szamóca válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Egy hangfalépítési könyv, amiben egyetlen fal rendszerű hangsugárzó nincs.
(#) gaben110 hozzászólása Máj 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék vásárolni Dibeisi G1201-4 30 cm es mély(sugárzó)*hangszórókat, valakinek van tapasztalata ezekkel a tipusokkal hogy mégis milyenek?
3990 ftdb áron találtam újakat.
http://prodigyaudio.hu/index.php?lap=203_211

*Sugárzó majd akkor lesz, ha beépíted egy sugárzásjavító foglalatba. Addig hangszóró a neve.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2014
(#) andras99 válasza gaben110 hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Attól függ mire szeretnéd használni, de én meg nem venném...
(#) gaben110 válasza andras99 hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Hát arra kellene hogy régi orion hs501bolero dobozt alakitottam át,tetteble? nagy piezo tölcsért egy zárt kosaras 13 cm közepet, és egy 10cm reflex csövet, abba kellene még mély, házibuli szintre kell nem profi felhasználásra.Már megrendeltem belőle 2 darabot kiváncsian várom mily*en, kínai de már midne szinte ott készül szoval csak nem lessz olyan gagyi.

*Leszel szíves végre normálisan írni? Mod.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2014
(#) andras99 válasza gaben110 hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Ha már megrendelted minek kérdezel? Egyébként nagyon szörnyű. A piezo sem kéne, de a Te döntésed. Ha bírod hallgatni akkor rendben van.
(#) gaben110 válasza andras99 hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Mikor kérdeztem még nem volt megrendelve, láthatod délután negyed 4 kor volt, és este fél 10 kor úgydöntöttem megrendelem!
Meg is érkeztek be is építettem, ár érték arányban kitűnő szerintem, simán van SAL vagy MNC minőség!Én azthittem nagyon gagyi lessz de 3990 ft ért ien mély hangszórók szerintem ajándék.
Piezóról meg annyit hogy szobába lakásba nem való az biztos,inkább dóm de árához képest szerintem nagyon is jó! Egy 50 négyzetméteres vizhangzó teremben ahol a hangerő a lényeg és nem a minőség és szűkössek az anyagi keretek akkor tökéletes választás.Egy normális nagy Piezo tölcsér nagyon hangosan szól, dóm sugárzó hangerőre a közelében sincs.
(#) andras99 válasza gaben110 hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Te tudod...
(#) dB_Thunder hozzászólása Júl 12, 2015 /
 
Hellosztok!

Van valakinek T-S adatai, akár mért, akár gyárilag közölt, az MNC The Rock-ról?
(#) P_Laszlo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Nem biztos, hogy kell hozzá. Egyértelműek az arányok, ránézésre is, abból meg kiderül, hogy mire jó, és milyen dobozban (eltérések pedig úgyis vannak ezeknél).
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2015
(#) dB_Thunder válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Hááát. Azért egy viszonylagos Vas, Qts, Fs nem ártana. Akár mennyire is szórnak az értékek.
(#) P_Laszlo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Mekkora az átmérője ennek?
(#) dB_Thunder válasza P_Laszlo hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Tizenkettő coll mert ha csak azt írom, hogy 12" a nem elég hosszú a nyomorult fórumnak
Egyébkét 30ezresért lehetne hozzájutni 1 használt darabhoz. Ér annyit?
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2015
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Hogy ér-e annyit az akkor derül ki ha megveszed. De ennyi pénzért lehet hogy tud valamit, mert SAL-t ekkora átmérőben az ötödéért kapsz, és újat.
De ebben az árkategóriában én inkább más gyártó termékei között nézelődnék, vagy tennék még hozzá.
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Az lehet hogy kapok olcsóbban de én bele akarok gyűrni minimum 1kWattát, ha a kisebbik erőmet nézzük, a nagyobbik 2,5kW-ot tud RMSben. Ezekhez kellene nyomó 12-15" méretben.
Kép
(#) P_Laszlo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Ilyen terheléseken semmire nem mész T-S paraméterekkel. Kétséges az is, hogy egy kis átmérőjű lengőcséve kibír-e ennyit, még akkor is, ha sosem vezérled torzításba...

De. Véletlenül találtam valamit.
Name: rock
Company: mnc
Fs = 38, Hz
Qms = 13,
Vas = 33,35 liters
Cms = 0,0975 mm/N
Mms = 180, g
Rms = 3,324 kg/s
Xmax = 10, mm
Xmech = 25, mm
P-Dia = 250, mm
Sd = 490,9 sq.cm
Qes = 0,803
Re = 6,03 ohms
Z = 8, ohms
BL = 17,96 Tm
Qts = 0,757
1-W SPL = 85,56 dB
(#) pedav hozzászólása Feb 25, 2016 /
 
Sziasztok!

Először is elnézést kérek, ha nem teljesen jó topicba írtam! Azt szeretném kérdezni, hogy pl.: két különböző hangszóró esetében egyiknek fekete a másiknak pedig sima fém színűek a mágnes fegyverzetei. A harmadik kép egy Videoton ennek pedig olyan sárgás színezetű. Ennek mi az oka?
Küldtem képeket róla erre gondolnék

Köszönöm a segítségeteket,
Üdv: Dávid
Következő: »»   40 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem