Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR égetők
 
Témaindító: eastar, idő: Aug 21, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   48 / 56
(#) dB_Thunder válasza Simon Balázs hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Én azon gondolkodtam, hogy a 74hc126 tápját átrakom a céláramkör tápjára, így megtudom csinálni azt hogy az AVR az usb 5voltról menjen, míg a 126os pedig a céláramkörröl kapjon kisebb tápot, ha lehúzom a Vtarget jumpert. A két ic közt most is van ellenállás, tehát szerintem nem menne tönkre. De mivel még nem találtam meg a buffer ic belső kapcsolását, ezt a tézisemet nem tudtam igazolni.
(#) eyess válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
2 volt ig lemehetsz .Kérdés az , hogy nem lesz e differencia az atmega Pc 1,2,3,4,5 kimenetin lévő feszültség , és a 126 bemenetei között .Valószínű az R7,8,9 ellenállásokon változtatni kell majd.
(#) dB_Thunder válasza eyess hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Köszi a adatlapot!
Kiderült hogy van védődióda a bemeneteken, így biztosan lesz különbség, hisz az avr 5 voltot ad. Nem hinném hogy a 10k kevés lenne 3volt különbségre, az csak 0,3mA ki kell bírnia a védődiódának, a másik irányba meg minek módosítani.
(#) zombee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Személyes tapasztalat AVR-Doper és 74xx126 IC-vel kapcsolatban:
Ha 74LS126-ot használsz akkor a 10k nagyon-nagyon nem lesz jó, én annak idején 1k-ra cseréltem.
Ugyanis az LS bemeneti ellenállása jóval kisebb, ráadásul csak 5V-al üzemel.
A 74HCT126 már jobban tolerálta a 10kOhm bemenő ellenállást, de 5V alatt ez sem működik.
Az általános AVR-Doper illesztő IC mindenképp 74HC126 kell hogy legyen, máskülönben nem működik
minden úgy ahogy a Nagykönyvben meg van írva. Azért is érdemes HC/HCT típus használata,
mert akkor lehet 10kOhm az illesztő ellenállás, amivel az IC védődiódáit kevésbé terheli meg.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2015
(#) csigabiga1 hozzászólása Aug 6, 2015 /
 
Kedves Fórumtársak,

van egy kínai LCD-s hangeröszabályozóm, AT89C51 mikrokontrollerrel. Ennek a beállításait szeretném megváltoztatni. Tehát a programot kiolvasni, módosítani, visszaírni.
Ezt az égetöt néztem ki: Bővebben: Link
Mivel vezérlö témában kezdö vagyok, nem tudom mi kell még a történethez. Túl sokat nem szeretnék invesztálni bele. Ami viszont kapásbol felmerül bennem mint kérdés, hogy az USB kommunikációt (olvasás, égetés) milyen program csinálja???

Köszi!!
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2015
(#) Tys23 válasza zombee hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
SZIA Zombee.
látom irtad hogy hibás a Topi féle avrprogramozo fw-je megirnád hogy ez miben nyilvánul meg?
(#) zombee válasza Tys23 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Szia! Nem a Topi féle hibás hanem az "eredeti".
Topi javította ki a hibát, és azóta a szerző is azt használja.
Ha jól emlékszem, az általam csak "CKDIV8 halál" néven ismert jelenség zavart be, aminek az a lényege hogy ha a CKDIV8 nevű FUSE bit be van kapcsolva akkor a programozó hibásan olvassa be az értékeket. Ha a FUSE biteket rosszul olvassa be (AVR Studio) és a felhasználó a módosításkor erre nem figyel oda, könnyen kizárhatja magát az IC-ből. Érdekes módon az írás mindig jól sikerül, és CKDIV8-al nem rendelkező AVR-eknél soha nem jött elő a hiba. A javított firmware már nem hordozza ezt a hibát. Én pedig annyit módosítottam ezen, hogy a verziószámot kikerestem a hex fájlban és átírtam: így már AVR Studio 4.19 is elfogadja, nem sír a frissítés miatt.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2015
(#) Digerist hozzászólása Dec 11, 2015 /
 
Hello
Lenne egy AVR égető vagyis kettő de egyiket se tudom elindítani.
Egy DIAMEX-PROG-S
és egy
ISP

Probáltam őket FLAS MAGIC,Pony prog :hiba -ALERT Device missing or unknown device (-24).
és azok is amiket ir hozzá vagy is ajánl.
FLAS MAGIC re Operation Failed.Failed to autobaud - step 1.See
http://www.flashmagictool.com/autobaud.html

Bekötése a 2313A-Pu nak a programozóról.
Programozó ---- AVR
MISO a MISO
MOSI a MOSI
RESTE a RESET
SCK az SCK


AVR A vCC +5V GND a GND hez.
plusz a RESET 1Kohm ellenállás a +5V re.

De az a furcsa hogy van stabil +5V és mikor bekötök mindent akkor 2,5V lesz.
Nem forosodot semmi se, és nem is jött ki belőle a működő füst se.
(#) Digerist hozzászólása Dec 13, 2015 /
 
ISP - vel sikerült egy attiny2313A-Pu -t de a DIAMEX még mindig nem működik :'(.
(#) Digerist válasza Digerist hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
avrdude: stk500v2_command(): command failed
avrdude: stk500v2_command(): unknown status 0xc9
avrdude: stk500v2_program_enable(): cannot get connection status
avrdude: initialization failed, rc=-1
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.


avrdude done. Thank you.


avrdude re azt kapom a DIAMEX égetőre .

nincs valakinek valami ötlete?
(#) Sick-Bastard válasza Digerist hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Üdv!
A DIAMEX számomra egy eddig ismeretlen AVR égető.
A leírása alapján én így értem a használatát:

- A DIP kapcsolok OFF állapotban legyenek
- A célhardver-t külön meg kell táplálni (lehetőleg 3,3V)
- AVRDUDE parancs: avrdude -c avrisp2 -p t2313 (-B 10)(opcionális)

Szerintem.
(#) Digerist válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Igen de ugyan az a hiba üzenet.
(#) trickentrack hozzászólása Dec 16, 2015 /
 
Udv!

Ebayen vettem egy ATMega programozot, valaki mondta higy kell hozza epiteni valami kis panelt.
Egy kapcsolasr vagy valamit adnatok, es elmagyaraznatok?

Elore is koszonom!
(#) Sick-Bastard válasza trickentrack hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Üdv!
Pontosan milyen égetőt vettél?
Milyen AVR-t szeretnél vele felprogramozni?

Ha jól sejtem, valamilyen ISP-s programozó lehet.
Összekötés (lábak):
Programozó <----> AVR
SCK <----> SCK
MISO <----> MISO
MOSI <----> MOSI
RST <----> RST

Dióhéjban.
Hogy konkrétan hányadik láb, azt csak akkor tudom megmondani, ha ismerem a cél AVR-t.
A táplálás meg az égetőtől függ. Képes e megtáplálni a célhardvert vagy nem.
A GND (föld) is feltétlen közös.
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Csatolom a párhuzamos és az USB-s égetőt, a párhuzamos tuti hogy működik, és elvileg az USB-s is, de azt nem próbáltam mert nincs még összerakva. A programot nem tudom feltölteni a mérete miatt, a netről elvileg le tudod szedni, mkAVRCalculator a neve. Indulás után a settins-ben az avrdude programot fel kell telepíteni, a program device-ben be kell állítani neki az STK200 LPT programozót, kiválasztani a listából az AVR típusát, majd a sárga check gomb megnyomására fel kell hogy ismerje.
Az égető ne legyen hosszú, nekem úgy nézett ki hogy a 4db ellenállás lábait közvetlenül ráforrasztottam a DB25-re, a lábak másik felét meg az égetendő nyákra. Az ellenállások 220-330 ohmosak.
(#) elactrofan hozzászólása Feb 2, 2016 /
 
Helló!

Megépítettem az alábbi oldalon található USBAsp programozót.
Bővebben: Link

Atmega 88 al készítettem. Programot betöltöttem. Gépre csatlakoztatva Piros led világít. (win7) usb eszköz nem ismerhető fel buborék jelenik meg.
Usb eszközök között is sárga felkiáltójeles.

Találkotatok már ilyennel? hogy lehet működésre birni?
(#) zombee válasza elactrofan hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Zener diódák, 12MHz-es kristály, XTAL lábakon kondik, felhúzó a D- vonalra?
(#) elactrofan válasza zombee hozzászólására (») Feb 8, 2016 /
 
Gép már felismeri, de nem ír meg semmit. akármelyik progival próbálom.
pl extreme burner, avr flash. mindegyik hibát ad.
(#) zombee válasza elactrofan hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
aláírásellenőrzést ki kell kapcsolni.
(#) TavIR-AVR hozzászólása Feb 14, 2016 /
 
MKII LUFA égető (Mega32U2 illetve Mega16U2 processzor).
ATMega8 lenne a programozandó áldozat.

AVRStudio 6 alatt OK, AVRStudio7 alatt hibaüzenet, hogy a kapcsolódás nem megy.
Van valakinek működő firmware - driver párosa?
Már az Olimex kipróbálva, meg pár fellelt is...
LibUSB és a Jungo alapúak. De tuti, hogy valamit elkombináltam....
(#) zombee válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Próbáld ezt. Még nem próbáltam, nekem is úgy adták. Elvileg jungo-s...
(#) Ivan93 hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretnék win7 64bit-en avr-t programozni. A hex feltöltéséhez építenék egy usbasp-t és extreme burner avr-t használnék. Működik ez a páros mindenféle különleges beállítás, teszt mód nélkül? Az usbasp driver-én kívül.
Esetleg más program/programozó jobb lenne? Atmel Studio-t most hagyjuk, tegyük fel, hogy csak feltölteni szeretnék. Válaszokat előre is köszönöm!
(#) zombee válasza Ivan93 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
A helyedben minimum egy "rendes" STK500 klónban gondolkodnék a win7 miatt.
Mindenképp építeni szeretnél?
(#) Ivan93 válasza zombee hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Ez rendes stk500 klónnak számít? Ha jól értem, ehhez az usb-uart driveren kívül nem kell semmi. A fejlesztőkörnyezet AvrStudio4 lenne, winavr-el. XP-n is ezt használom, csak Doperrel, de az nem megy egyszerűen win7/64bit-en. Nem kell nekem építeni, de nem olyan bonyolultak, ezért gondoltam. Ehhez szükséges a Jungo szoftver? Nemrég próbálkoztam a doper telepítésével (sikertelenül) és az eszközkezelőben a Jungo mellett is sárga háromszög volt, ha jól emlékszem nem tudta aláírni digitálisan.
Összefoglalva valami egyszerű megoldást keresek, nem feltétel, hogy a studioval kompatibilis legyen, de előny.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2016
(#) zombee válasza Ivan93 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Az USBASP-vel ugyanaz a sárga háromszög jelenne meg mint a Doper mellett: a driver nincs aláírva.
Ezt ki lehet kapcsolni, de macerás, ezért is ajánlott egy rendes USB-illesztővel ellátott darab.
A Tuxgraphics-os egy ilyen, és csak az USB-illesztő (aláírt) driverét kell telepítened, mást nem.
A Jungo-t az AVRISP-mkII (illetve klón) használatához kell telepíteni, más jelentősége nincs.
Az AVR Studio-val települ(megkérdezi, pipa!), ezután ha egy mkII-t dugsz a gépre azt könnyen telepíti.

Én kicsit továbbfejlesztettem a Tuxgraphics-os verziót, benne van az összes ISP sebesség amit meg is jegyez a programozó. Az USB-illesztőt kicseréltem MCP2200-ra ami azonos minőség (megbízható + aláírt driver) mellett olcsóbbá és egyszerűbben megépíthetővé (SSOP-->SOP tokozás) teszi a programozót.
(#) Ivan93 válasza zombee hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Ez jó hír! amint tudok szerezni megfelelő kristályt, összerakom próbapanelon. Remélem beválik és akkor készítek hozzá egy nyákot. Az ftdi lecserélése bennem is felmerült. Gondolom mindegy, hogy oldom meg a soros kommunikációt (usb-uart, max232+soros-port) a studio felől egyforma lesz.
Nagyon köszönöm a segítséget!
(#) Ivan93 válasza zombee hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Megépítettem próbapanelon, örülök is meg nem is: xp-n felismerte és jól működik, de win7-en nem. Max232-vel xp-n közvetlenül a soros portra kötöttem. Win7-en max232 -> rs232-usb konvertert használtam (ch340 alapú). Csak a winAvr-t majd a Studio4.19-et telepítettem. A soros kapcsolat működik, összekötöttem a max232-n az rx-tx-et és a terminálban visszajött minden karakter. A Studio-ban kiválasztom az stk500 és com3-at, vár kicsit majd visszajön az ablak.
Van valami ötleted, mi lehet a probléma?
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016
(#) Ivan93 válasza Ivan93 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Sikerült! Letöröltem a 4.19-et és feltettem a 4.18-at (ez van az xp-n is), és működik!
(#) zombee válasza Ivan93 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Örülünk neki. Kísérletezgetés nélkül nem megy. A ch340 lehet hogy nem működik win7-el. Szerintem nem feltétlenül a 4.19 a baj (megjegyzem, nálam 4 gépen is az fut), auto-ra kell tenni és a COM portok számát beállítani nagyobbra(pl. 8-ra).
(#) Attila1977 hozzászólása Márc 25, 2016 /
 
Sziasztok!

Ezt a topikot találtam megfelelőnek a kérdésemhez.
Egy USBASP-ét szeretnék egy AVR Studio 5.1-el kezelni, de sehogy nem tudom rávenni, hogy felismerje az asp-ét. A studioba egyszerűen nem tudom beletenni az avrdude-t. Próbáltam többször, többféleképp telepíteni a studiot, de mindhiába. Rendszer Win7/32.
Tudnátok segíteni?
Előre is köszi!
Következő: »»   48 / 56
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem