Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB PC ventilátor készítése hogyan?
Lapozás: OK   1 / 1
(#) sza85 hozzászólása Márc 26, 2016 /
 
Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok elektronikában, így elnézést kérek, ha rossz témakörökbe soroltam be a kérdést.

Van egy stick pc-m (MeegoPad T02) ami sajnos használat közben időről időre túlmelegszik (teljesen passzív a gép), és emiatt vagy leáll vagy teljesítményzavarokkal küzd.

Ezt szeretném kivitelezni (van róla ITT egy videó is, sajnos török nyelven):

1. Burkolat levesz

2. A ram+processzor+gpu egységek fölött van egy hőelvezető elem, erre egy kétoldalas hővezető ragasztóval tennék fel egy hűtőbordát, a bordára pedig egy ventilátort (gyors kötözővel).

A második ponttal kapcsolatban lenne egy kérdésem annak ellenére, hogy nem kifejezetten elektronikai jellegű:

- A hőelvezető elemen mi az a fekete ragasztott valami? Azt vegyem le mielőtt ráteszem a hővezető ragasztót vagy mehet rá? (A videóban nem veszik le) ITT

3. A ventilátor ha jól tudom 5V-os kell, hogy legyen, mivel ennyi-t tud leadni egy USB port (abba lenne dugva), viszont én csak 12V-os ventilátorokat látok.

Az egész dolog így nézne ki:

Konnektor -> Meegoo -> Külső 3.5ös HDD saját táppal
-> Gigabites ethernet porttal szerelt USB hub

A ventilátor az USB hub-ba menne bele (nélküle a gép tökéletesen bírja az USB hubot árammal).

A kötéssel kapcsolatban nincs lényegi kérdésem, azt tudom, hogy egy USB kábel egyik végét levágom, majd a ventilátor vezetékével összekötöm, fekete feketével piros pirossal.

A kérdésem igazából arra irányul, hogy végül is használhatok-e 12V-os ventilátort? Olvastam pár helyen, hogy képes tönkretenni az alaplapot.

Ha nem használhatok 12V-os ventilátort, akkor hogy kivitelezzem a hűtést?

A videóban nem egyértelmű, hogy milyen a ventilátor.

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
(#) kadarist válasza sza85 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Azért találni 5V-os ventilátorokat. Bővebben: Link
(#) pompidu válasza sza85 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
5V DC venti
USB csati
USB bekötése

A gépet meg nem fogja tönkretenni egy ventilátor, gondolj bele akkor az össze notebook tönkremenne ami hűtő padod használ usb portról. Hűtőbordát nem linkeltem mivel azt úgyis látod, hogy odafér-e vagy sem.
(#) sza85 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Hm, e-bayen nem nézelődtem ,de teljesen igazad van, akár innen is lehetne rendelni ilyesmit Köszönöm a tippet!
(#) sza85 válasza pompidu hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Köszönöm a linkeket! Teljesen igazad van, én sem tartanám valószínűnek józan paraszt ésszel, hogy egy ventilátor tönkretenné a gépet. Egyrészt azért gondoltam, mert sok helyen írták, másrészt mert ez a gép egy telefontöltőről üzemel ugye, és mivel nem vagyok jártas ilyesmiben nem tudom, hogy az elég kakaó-e az USB hubnak és a ventinek is egyszerre. Viszont mivel linkeltél 5V-os ventiket, így nem kérdés a kérdés

Bordám sincs még egyébként megfelelő, de még átbogarászom a régi számítógépeimet hátha tudok valahonnan keríteni ekkora méretűt. Nagyobb van de a gép műanyagkeretének alsó része miatt nem fér oda, úgyhogy ha ennél maradok kell majd valami alumínium toldás a gép és a borda közé, amiről egyelőre fogalmam sincs, hogy mi lehetne
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2016
(#) pompidu válasza sza85 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
A borda közé tegyél hővezető pasztát vékonyan, ha telefon töltőről megy akkor számolj az áramokkal, hogy biztosan elég legyen. Hány amperes töltőt használsz amúgy?
(#) sza85 válasza pompidu hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
3A-es a saját töltője, azt használom hozzá. A lényeg, hogy elvigye az USB hub-ot, a hub-ban esetleg egér/billentyűzet/pendrive, valamint a ventilátort. A külső HDD nem kérdés, annak saját tápja van.
(#) pompidu válasza sza85 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
A biztonság kedvéért én külső tápos USB hub-ot használnék és akkor biztos jó lesz és nem terheled le a géped kimenetét.
(#) sza85 válasza pompidu hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
USB 3.0-ás gigabit lan portos hub-ból még nem láttam külső táposat, nekem pedig mindenképp ezt kell használnom a lan port miatt. Ilyet használok pontosan: ITT.

Nem tudom mennyit ehet... Mi lehet a legrosszabb eshetőség ha kipróbálom hogy elviszi-e ventivel együtt?
(#) pompidu válasza sza85 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
A gép leszabályozza az usb portot vagy nem kapcsol be a gép de egy nagyobb borda egy kicsi ventivel nem hiszem hogy gond lenne.
(#) sza85 válasza pompidu hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
A borda az lesz amekkora lesz, minél nagyobb annál jobb végül is. Ventiből meg egy 5 x 5 cm-esre gondoltam.

Köszönöm szépen a segítségeket, amint lesz időm, hogy összerakjam majd jelentem, hogy hogy működik
(#) sza85 hozzászólása Ápr 13, 2016 /
 
Elkészült és működik! Végül E-bay-ről jött az USB-s venti. A borda és a venti együtt - 25-30 fokot jelent.

KÉP

Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) MikulaSan hozzászólása Okt 18, 2016 /
 
Ha komolyabb légáram kell laptop hűtőventije. 5v rol iszonyat jól hűt!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem