Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Einhell garázskapu nyitó
Lapozás: OK   1 / 2
(#) nyulbul hozzászólása Nov 12, 2006 /
 
Szia mindenkinek.
Az lenne a kérdésem hogy tudna e valaki felvilágosítást adni erről a g.kapu nyitó berendezésről, vagy nemleges válasz esetén egy kis segítséget az átalakításhoz.
Az történt ugyanis hogy elveszett az utolsó távirányító is. Nem tudom hogy honnan lehetne pótolni. A google sztájkol. Azt sem tudom kinyomozni hogy hol van ennek szervize.
Esetleg egy más fajta távírt hozzátanítani,vagy akár mi.

Előre is köszi mindenkinek
(#) brejti válasza nyulbul hozzászólására (») Nov 12, 2006 / 4
 
A német oldalukon megtaláltam a távirányítót. A típusa: HS 434/6.
A következő helyeken tudod megvenni:
addel
wattvill

Lehet, hogy egy kicsit drága mulatság lesz. Legközelebb köss rá valami nehezet , mondjuk egy téglát, akkor talán nem hagyod el.
(#) nyulbul válasza brejti hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 

Hálas köszönet.
Amúgy a drága Édesanyém volt a hunyó. A téglát viszont a zsebembe tartom tudod a szél ellen.
Mégegyszer köszi. :integet2:
(#) pisti89 hozzászólása Nov 13, 2006 / 1
 
Sziasztok én átalakítottam egy ilyen garázskaput motor helyére tettem egy relével elllátott trafót és a motort kicseréltem egy busz ablaktörlő motorjára nagyon bika lett+a mechanikát is átalakítottam az eredeti alapján(az eredeti darabokra hullott) a biciklilánc hellyet MZ láncot használtam(9000Ft) és a sin 80*40-es zártszelvény lett-szóval nagyon erős lett(a kapu 80kg+én is ráakaszkodtam+70kg-mal)lazán felhúzott rugó nélkül is.
De sajnos egy évvel később beszart az elektronika végállás nem működik.
tudnátok segíteni hogy használjam fel a benne lévő vevőt egy másikhoz?(kapcsolás,adatlap...stb.)
(#) Frankye válasza pisti89 hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Nem lenne egyszerűbb a végállás-kapcsolókat kicserélni? Nem tudom, mennyire lehet hozzájuk férni, vagy hogy egyáltalán kapcsolók érzékelik-e a végállást, vagy valami áramfelvétel-mérés alapján műxi-e a lekapcsolás, de egy próbát talán megérne...
(#) nyulbul válasza pisti89 hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Szeintem is előbb a végállás kapcsolót kellene megnézni.
A lenti képen a nyákon van egy csatlakozósor melyre rámegy a végállás kapcsolók 2x2 saruja /piros fekete/
Szerintem evvel kellene kezdeni.
Nálam az alsó a fekete felső a piros.
(#) target hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
Sziasztok!
lehet-e nyomatékot állítani valahogy, az einhell kapunyitón, mert néha az indulásnál leáll?
(#) Irol68 hozzászólása Okt 17, 2011 / 1
 
Sziasztok!
BGT 63 Einhell garázskapu nyitó toldó szettjét beépítettem, ehez áramtalanítottam az elektronikai részét. egy zöld és fekete kábelsarut is le kellet húznom, odébb tudjam helyezni a szerelés alatt az elektronikát, végén mindent vissza a helyére. Ezután a garázskapu önnállóan ki-be nyitódik-zár. A leírás alapján újratanítottam-többször, de a jelenség nem szünt meg, max érzékeli a távírányítómat a rendszer. Tudtok-e segíteni mi lehet a probléma megoldása.-előre is köszi a válaszokat, kapcsolási rajz elérhetőségeket ha kell hozzá.
(#) tamas125 hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Szintén BGT63-as szerkezethez kérnék segítséget.
Egyik barátomnak segítenék, mert úgy adták át nekik a házukat, hogy nincs meg a garázsnyitóhoz tartozó távirányító.
Vettünk egy univerzálisan tanítható távot a V**eráról, de későn derült ki, hogy az adó kell az összetanításhoz. (ha ez egyáltalán így van)
Ha valakinek lenne egy nélkülözhető távja, azt hálásan megköszönném.
A postát oda vissza állom, és csak az összetanítás idejére lenne szükség a távra.

Köszönöm!
(#) tamas125 válasza tamas125 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Üdv!

Ma estére megoldottuk a problémát.
Aki ilyen kapunyitóval rendelkezik, következő a megoldás módja:
ProfiTech Kft. GD5-ös típusú távirányító szettjéből a táv fix kódos. Éppen volt egy ilyen az egyik barátomnak, és lesz ami lesz, kipróbáltuk. Rátanítottam mind a négy gombjának kódját a mi távunkra, és a zárás gomb kódja jó lett.
Tulajdonképpen a véletlennek köszönhetjük, hogy működik, mert a fix kódsorozat is többféle lehet, más moduláció, más kódhossz....

Kipróbáltuk, és bevált..Tisztelettel:Tamás
(#) bababoltos hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok van egy bgt 63 garázskapu nyitóm ami nem működik rendesen ,van amikor simán felhúzza az ajtót de van amikor nem csinál semmit ,olyankor egy picit megkoppintom a lánctartó sint és elindul.Tudnátok segíteni
hogy mi lehet a baja? hogyan lehet gyorsabbra állítani mert nagyon nehezen megy fel meg a lámpa is pislog mintha nagy lenne az áramfelvétele.Ha valaki tudna küldeni egy programozási leírást róla megköszönném.
(#) roant válasza Irol68 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Kedves Irol68!

Nem tudom kaptál-e választ kérdésedre? Sajnos én is ezzel a problémával küzdök. Ha tudsz megoldást kérlek segíts.
Előre is Köszönöm. Üdv.roant
(#) bababoltos válasza roant hozzászólására (») Márc 31, 2012 / 1
 
Igen sikerült megjavítani a garázskaput,semmi más baja
nem volt csak a szénkefe volt megkopva és hol kapott
áramot hol meg nem.Sok sikert remélem tudtam segíteni
Üdv:Munkácsi Mihály Mezőtúr
(#) roant hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Tisztelt Minden Sorstársam!

Én-is Irol86 problémájával küszködöm,aki tud segítsen!!!!!

Előre is kösz roant.
(#) roant válasza bababoltos hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
T.bababoltos!

kösz a válaszod,de az én problémám más.Küldök egy programozást

Üdv roant.

img006.jpg
    
(#) stefikeke válasza roant hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
szia. kérhetnék egy jobb felbontásu képet a leirásrol amit feltettél ugyanis olvashatatlan. egy ismerösöm küzd hasonlo problémákkal. nincsen semmiféle pappirja, elveszett. légyszi ha lehet a leirás többi részét is ha van, a neten nem találtam magyar leirást. köszi elöre is.
(#) stefikeke hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
és ha már lúd.. elmondjátok mi a DIP .?.. olvastam itt-ott a távirányitoval kapcsolatban. Ehhez a tipushoz ( bavaria bgt 63) lehet tanitani ezt( king jet 230f) a távirányitót hogy egy jelre mindkettő mükődjőn? Mivel a saját elveszet( egy még talán van), most vették a king-et és szeretnék ennek a távjával egyszerre nyitni a garázskaput is (ha lehet)
szép napot nektek
(#) roant válasza stefikeke hozzászólására (») Ápr 4, 2012 / 1
 
Stefikeke!

Próbáld meg,hátha ez már látható.

roant

img008.jpg
    
(#) roant hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
Tisztelt Uraim!

Nekem szükségem lenne egy jó elektronikára és legalább egy távkapcsolóra.

Üdv.roant
(#) napster4 hozzászólása Aug 29, 2012 /
 
Tiszteletem!

Nekem is arra lenne szükségem, hogy a kimentett vevőegységet hogyan tudnám hasznosítani, milyen jelet ad ki? ...stb
- csatoltam egy einhell leírást, hátha valakinek jól jön nagyobb felbontásban. üdv.
(#) asebes hozzászólása Márc 19, 2014 /
 
Sok-sok éve vettünk két ilyen Einhell berendezést. Egy kalap ... volt.
1. Már gyanús volt, amikor kibontva tápegység gyanánt egy konnektorba dugható izét adtak hozzá...
2. Felszerelve azt tapasztaltam, hogy a billenő kapumozgatásának pillanatában a kapocsfeszültség leesett. Első korrekció: új tápegység, bika trafóval.
3. A bika trafó esetében meg az volt a probléma, hogy a túláramvédelem a legkülönbözőbb pontokon leállította a szerkezetet. Nem lehetett használni. (ACél billenő kapu, a leírás szerint 60 kg-ig működőképes).
4. Ekkor egy jónak tűnő megoldást találtunk ki, a motorvezérlés helyére reléket tettünk, amelyek váltott polaritással direktbe rákapcsolták a tápfeszültséget. Hagytunk csatlakozási pontot valami túláramvédelemnek, ami a motoron átfolyó áram hirtelen növekedése esetén jelet ad, és ettől leáll a szerkezet - de ez sajnos nem készült el.
5. Ezután eltört a műanyag fogaskerék, esztergályosnál készíttettünk az összes fogaskerék helyére acél kereket. Szóval a kapu bika volt és működött...
6. Na, ekkor a távnyitó elektronikával lettek gondok, a Jóisten tudja, milyen jelre, de időnként fogta magát, és kinyitott. Ekkor szereztem egy többcsatornás ugrókódos távirányítót, és azt kötöttük be, azt követően ilyen probléma nem volt.
7. És akkor bekövetkezett a baj, a lányom rácsukta a kaput az előtte kipakolt dolgokra; az megfeszült, és túláram-védelem hiányában ledarálta magát a motor.
8. Kerítettem új motort; a mechanika jó és erős, a távirányító profi (ráadásul a kertkaput is ez vezérli); de nagyon kellene az a túláram védelem.

Kellene egy olyan egyszerű, de megbízható kapcsolás, ami hangolható, de bizonyos motornyomaték hatására megnövekvő áramfelvétel esetén ad egy "gombnyomásnyi" jelet.
(#) VIM válasza asebes hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Szia! Ezek között a képek között találni olyan megoldást ami esetleg megoldás lehet a motoráram kontrollálásra és használható a Te esetedben de nem tudom, hogy a kapu elektronikájába ezt hogyan tudod beépíteni (azt nem ismerem). Ez a reed relés megoldás pontosan arra az értékre fog kapcsolni amit beállítanak a tekercs áramával (annak mágneses terével). Van egy mechanikus megfelelője is az pedig a laza bowdenes részre szerelt mikrokapcsoló, ami megfeszülés hatására kapcsolna (mint az emelőgépek túlterhelés elleni védelme). A kérdés csak az, hogy ez hová építhető be a kapumozgató esetében.
(#) PH-User hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy SOMFY Keasy XL eszközzel küzdök...
Programoznám a gyári doksija szerint, de amikor az alsó végállást kellene állítania, akkor csak kb. 2mp-ig forog a motor, majd megáll. A gomb újra megnyomása után már csak kattan a relé egyet, utána újabb gombnyomásokra nem reagál.
Benne van a dokumentumban, hogy ezzel a hibával hívjam a szervizt... de én nem akarom hívni a szervizt, hanem szeretném megjavítani!
Valaki tudna segíteni? ... mert akkor leírnám még részletesebben.

Üdv.
(#) kvcsnrbrt hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
Sziasztok!

Vettem egy BGT 63 típusú kapunyitót. A felszerelés, tanítás megtörtént. A záráskor azonban a zárt állapot elérése után 2 cm-t visszanyitja a kaput. Mi lehet a probléma?
(#) uniman válasza kvcsnrbrt hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
A végálláskapcsolókat beállítottad rendesen?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2015
(#) kvcsnrbrt válasza uniman hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Igen, azt hiszem. A teljesen zárt állapotra, és a teljesen nyitottra állítottam. Amikor tanuló módra kapcsolom a motort, akkor teljesen bezár, és teljesen kinyit. Ha már távvezérlővel irányítom, akkor a nyitásnál is, és a zárásnál is visszaenged ~2 cm-t.
Hogy értetted, hogy "rendesen"?
Mit tudsz javasolni, tanítsam be újra?
Előre is köszi.
(#) Mercuri válasza asebes hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Üdv!
A kapunyitó nálunk is meghibásodott a meghajtó motoron lévő lánckereket ledarálta, legyen szives megírni, hogy a fém lánckereket hol és mennyiért sikerült beszereznie. Előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza Mercuri hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
Idézet:
„5. Ezután eltört a műanyag fogaskerék, esztergályosnál készíttettünk az összes fogaskerék helyére acél kereket.”
(#) hegyiz hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Szervusztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van nékem egy Einhell FSG 116 típusú kapunyító szerkezetem, melyet szeretnék felszerelni és használni. Az elektromos szereléshez viszont szükségem lenne egy kapcsolási rajzra, azzal ugyanis nem rendelkezem. Vannak dolgok melyekben nem vagyok tökéletes, így a neten való szörfözésben sem. Tudna nekem valaki segíteni, abban hogy küld egy kapcsolási rajzot, vagy egy linket, hogy hol találhatok rá ilyen információkra?

Előre is köszönet:
Zoltán
(#) addi20 hozzászólása Ápr 12, 2016 /
 
valaki nem tudja hogy kell einhell bgt 63 nál törölni az adókat? nagyon fontos!!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem