Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 9 pólusos DIN - 5.1 Jack
Lapozás: OK   1 / 2
(#) proof88 hozzászólása Márc 9, 2008 /
 
Sziasztok!

A számítógép hangkártyája elvileg tudja az 5.1/7.1-et (integrált, tudom, hogy vehetnék egy normálisat, de most nem ez a lényeg), és van egy 5.1-es hangfalrendszer, ami eredetileg egy DVD-lejátszóhoz volt, viszont most a géppel szeretném összekötni. A számítógépen van 6 Jack aljzat, a hangfalrendszer mélynyomóján pedig 9 pólusos DIN bemenet, azzal volt kötve a lejátszóhoz. Ugyebár a számítógép 5.1-es jack-es kimenetét oda kéne varázsolni a 9-es din bemenetre.
A kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e ezt oldani, és ha igen, hogyan? Voltam 2 boltban, de nem volt egyikben sem átalakító vagy ilyesmi.

Üdv,
PR00F
(#) aflmor válasza proof88 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
A 9-es DIN bekötését tudod?
(#) proof88 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Nem, semmit nem tudok róla.
(#) aflmor válasza proof88 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Gondoltam, ezért kérdeztem! Szerinted, így látatlanban, típus, stb. nélkül, más honnan a bánatból találja ki?
Általában az ilyenek, "rendszercsatlakozók". Megy rajta vezérlés, stb. külön nem működik. Azért a spec. csati.
(#) proof88 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Bocsi, mintha magamat olvasnám vissza másik fórumon. Ne haragudj, nem tudtam, hogy ez miben más csatlakozó. Csak annyit tudok mondani, hogy Sanyo DC-TS3000, itt egy link:
http://www.comparestoreprices.co.uk/dvd-home-cinema-systems/sanyo-d...00.asp
A Sanyo oldalán egyébként nem igazodok ki úgy, hogy meg is találjam...
(#) aflmor válasza proof88 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Ez már legalább haladás! Amint meglesz a szervízkönyve, többet tudunk. :yes:
Addig:
A Sanyo oldalán is van Kép: Hivatkozás gomb!
De itt a cucc: DC-TS3000
(#) proof88 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
A link lejárt, de most én is megtaláltam, de csak kereséssel! Ha kiválasztom Hungary-t, akkor német oldal jön be.
Szervízkönyv alatt mit értesz pontosan?
(#) aflmor válasza proof88 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Idézet:
„Szervízkönyv alatt mit értesz pontosan?”


Amit jelent: teljes leírás, kapcsolási rajz, stb.

(...de már meg is van! )
(#) aflmor válasza aflmor hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Kép: Hivatkozás

...mákod van!
(#) proof88 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Igen? És miért?
(#) proof88 válasza proof88 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Ja, bocsi, a képet Firefox alatt nem láttam!
Szóval akkor nem lehet kapni ilyen átalakítót, és nekem kell megcsinálni manuálisan?
(#) aflmor válasza proof88 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Az a gáz hogy most elég fáradt vagyok ehez... :bummafejbe:

Röviden: csak audió megy rajta, semmi digitális(ami lényeg) ilyen "átalakító" nincs. Ez egyedi, "termékspecifikus".
Itt a bekötési rajz, mi kell még 2 óra alatt?

Kép: Hivatkozás

Jó éjt!
(#) proof88 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Szia!

Köszi mindent, de engem úgy vegyél számításba, hogy semmit nem értek az ilyen dolgokhoz, mármint nem vagyok járatos ilyen szerelésekben, ilyen téren a legkomolyabb dolog amit csináltam, az 2 Jack csatlakozó szerelése kábel két végére volt.
Szóval a kép alapján, látom, hogy a különböző dolgok (Subwoofer, stb.) min mennek, de kell-e foglalkoznom a Main_mute-tal és a Speaker +5V-tal? És most ami kijön pl. front jel a gépből, annak bal ágát a DIN-FL-re (7-es, azaz felső középső pólus) kössem, a jobb ágát meg a DIN-FR-re (6-os, azaz középső sor 2. pólus?) ?

A gyári kábelt kéne szétszednem és összerakni a az új kábelekkel?

A GND-re, azaz a bal alsó pólusra kössem az összes kábel árnyékolását?
(#) Kovidivi válasza proof88 hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Szia!
Nekem még régebben egy jóbarátom adott egy jó tippet, hogy tudom leellenőrizni, melyik bemenet melyik hangfalhoz tartozik. egyszerűen bekapcsolod az 5.1-et (remélem tartalmaz erősítőt), és felcsavarod kb. fél hangerőre. egy csavarhúzóval elkezded piszkálni a din 9 pólusát egyesével úgy ,hogy a csavarhúzó fém részéhez hozzáérsz. ettől elkezd búgni az egyik hangszóró. Ezt már csak fel kell jegyezned, hogy melyik pólushoz érve melyik hangszóró búgott. a melegpontok megvannak. földet pedig úgy tudsz keresni, hogy úgyanilyen módon "búgatod" az egyik hangszórót, de közben a maradék csatik közül egyet kiválasztasz, és azt is összekötöd magaddal és a bemenettel, ekkor el kell hallgatnia a búgásnak! a föld is megvan. ezek után már csak egyszerű kábelezés lesz a munka.

De lehet, hogy ennél bonyolultabb a dolog... remélem nem.
Sok sikert!
(#) aflmor válasza proof88 hozzászólására (») Márc 10, 2008 / 4
 
2.SW -> SubWoofer jel (mélycsatorna)

3.C -> Center jel (elől-középen)

4.SR -> SurroundRight jel (jobb-hátsó)

5.SL -> SurroundLeft jel (bal-hátsó)

6.FR -> FrontRight jel (jobb-első)

7.FL -> FrontLeft jel (bal-első)

8.Mute -> Némítás/StandBy -> ha testre zárod, lenémít

9.SP +5V -> ide kell +5V! (ettől kapcsol be, indítja a tápegységet) (keress a mélynyomó tápegységén egy pozitívot, (pl.+18,5V van) onnan egy 5V-os fesz.stab, kapcsolóval ide, de még egyszerűbb, ha kiveszed a relét a táppanelból, és odakötöd be a kapcsolót- relé 3-as,4-es láb -> Power On/Off (a trafó primert kapcsolja)

1.GND -> GrouND (föld) test, az összes árnyékolás



(#) proof88 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Idézet:
„SP +5V -> ide kell +5V! (ettől kapcsol be, indítja a tápegységet) (keress a mélynyomó tápegységén egy pozitívot, (pl.+18,5V van) onnan egy 5V-os fesz.stab, kapcsolóval ide, de még egyszerűbb, ha kiveszed a relét a táppanelból, és odakötöd be a kapcsolót- relé 3-as,4-es láb -> Power On/Off (a trafó primert kapcsolja)”


Na, ettől féltem. Azt reméltem, h nem kell szétszedni, elég a kábelekkel okoskodni. Ehhez szerintem nincs meg a hozzáértésem.
(#) aflmor válasza proof88 hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Megoldjuk, ne félj! Holnap?
(de most meló)
(#) proof88 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Az mit takar, hogy megoldjuk? Amúgy sem akarok senkit zaklatni a sületlenségeimmel, korrekt szerszámaim sincsenek, stb.
(#) proof88 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Még megvagy?
(#) aflmor válasza proof88 hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
:yes:
(#) proof88 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Egy ilyet egy szakértő ember mennyiért csinál meg?
(#) Riccsusz hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
Hello, nekem is lenne egy ilyesmi problémám, nálam nem egy audio rendszer áll fent, hanem csak 5.1-es Fejhallgató.. na most ő hozzá elvileg lenne egy erősítő, és arra megy rá a DIN9-es csatlakozója csak, hogy nincs erősítőm hozzá, és a számítógépre szeretném én is rákötni és érdekelne, hogy tudnám megoldani a dolgot. Tehát a lényeg a csatlakozó átalakítása 3db 3,5 Jack-be mert szerintem a gép elvszi és nincs szükségem erősítőre, vagy ha mégis várom ötleteket. Termék: Speed Link Medusa 5.1 ő lenne az.. Előre is köszönöm.
(#) vgerp hozzászólása Aug 6, 2009 /
 
Sziasztok

Lenne egy kis problémám szeretnék van egy jvc autó rádióm amin van aux in kimenet és cd tárat is képes kezelni.
Ezen a z aux in csatin keresztül szeretném összekötni egy mp3 lejátszóval .Találtam is ehhez megfelelő kábelt
csak az az igazság hgy kb 5-6 ezer Ft körül van az ára és annyit nem igazán ér meg a dolog.
Az aux in csatlakozó Din csati 8 lábbal ...ne és ezt nem tudom hgy lehetne rákötni rca anya csatira....
mellékelek két képet hgy mit szeretnék megcsinálni és hgy milyen az aux bemenet a rádión...
remélem tud vki segíteni hgy hgy is kezdjek neki a dolognak ..
Válaszotok előre is köszi
(#) vgerp hozzászólása Aug 6, 2009 /
 
Sziasztok

Idő közben találtam két dolgot ...
Szeretnélek kérni benneteket ha vki érti ezeket (nem az angollal van bajom) akkor segítsen pontosan mit is forrasztok mivel össze ahhoz hgy az elözőekben elküldött képen látható kábelt kapjam....

Amit találtam az egy link és egy kép
http://pinouts.ru/Multimedia/actionmedia2_pinout.shtml
(#) vgerp hozzászólása Aug 6, 2009 /
 
Na most találtam egy új oldalt megint szerintetek csak a képen bekarikázott dolgokat kell összekötni mert akkor nagyon egyszerűnek tűnik a dolog..

Várom véleményeteket és segítségeteket

bekötés.png
    
(#) Kovidivi válasza vgerp hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Én valahogy úgy csinálnám, hogy a GND-t kimérném (Ha hidalt a cucc, akkor az általad linkelt kép alapján indulnék el), majd tippeléses módszerrel kiválasztanám a bal, és jobb oldalt (kisebb erősítőre rákötöd, és amelyik szól, az a nyertes. Ez a tuti. Ezt csak azért írom le, mert utolsó képen simán lehet, hogy nem is a te csatlakozód van, mert valami ATI videókártya van a csati alá írva... Üdv!

szerk: Nem lehetséges, hogy van a csatlakozóban valami átalakító IC?
(#) laszkaa hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Hello!
A napokban hozzájutottam egy 5.1-es aktiv szub-hangfal-hoz amihez hozzálehet csatlakoztatni a többi hangfalt,center-sugárzó stb..Azt szeretném megkérdezni hogy mi a neve annak a kábelnek amivel öszetudom kötni a hangfalt a számítógéppel,mert olyat nemkaptam hozzá..Hasonló a s-video dugaszához csak nagyobb.Mellékelek képet róla:
Előre is köszi!
Laci
(#) mindenes válasza laszkaa hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Hello!
A csatlakozó neve :9 pólusu mini din.
Ilyen gyári kábelhez tényleg nehéz hozzájutni.
Üdv.
(#) laszkaa válasza mindenes hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Köszi a gyors választ!
Akkor elkezdek utána keresgetni!
(#) laszkaa hozzászólása Nov 15, 2010 /
 
És senki nem talált ilyesmit hol lehet-e rendelni vagy stb?
pedig nagyon kéne egy ilyen kábel..:S
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem