Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrofon előerősítő
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 22, 2005
Lapozás: OK   18 / 21
(#) Inhouse válasza asm hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Azért ez így elég kókány megoldás, emberek mit meg nem feszülnek azért, hogy egy eszközzel olyan dolgokat oldjanak meg ami nem arra való. A kihangosítós telefon ami neked kellene. Egy sima telefonnal ez az erősítősdi könnyen gerjedésbe fulladhat.
(#) martin96 válasza martin96 hozzászólására (») Jún 2, 2015 / 1
 
Készen lettem én is a saját kis mikrofon előerősítőmmel.
Abszolút nincs semmi háttérzaj, vagy brummogás, egyedül a gép ventilátorjai hallatszódnak bele egy kicsit.
Viszont az érdekes, hogy még 90x-es erősítés is kevés ezeknek a mikrofonoknak. Pedig ami eddig volt annak 60 is bőven elég volt.
A mikrofonokat jobb híján így rögzítettem, nem a legszebb, de működik.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2015

DSCF5805.JPG
    
(#) asm válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
Most komolyan nincs erre semmi megoldás??!

Nincs erre semmi működő, pár, szakboltban kapható tranzisztorból megy egyéb diszkrét elemből összekötögedhető, 5V-ból meghajtható kapcsolás, ami egy elégségesnek mondható telefonhangminőségbe beleférő torzítással egy nyavajás electret izét fel tud erősíteni?!?!

Szomorú vagyok...
(#) martin96 válasza asm hozzászólására (») Jún 3, 2015 / 1
 
Az miért nem jó amit egy oldallal ezelőtt tettél be?
Én már egyszer megépítettem azt és tökéletesen működik.
A bemenetre kötöd a mikrofon + részét a testre a --oszt. Nekem legalábbis így működött.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2015
(#) asm válasza martin96 hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
Jaaa...
Mert Ti mintha azt írtátok volna, hogy telefonhoz teljesen más kéne.

Akkor majd megcsinálom.

De most végülis ahhoz a kapcsoláshoz még mi kell? Egy előerősítő? Vagy csak egy kondenzátor az erősítő és az electret közé? Ha utóbbi, akkor az mekkora kapacitású legyen?
(#) martin96 válasza asm hozzászólására (») Jún 3, 2015 / 1
 
Az úgy jólvan. Egyből lehet bekötni a mikrofont abba a kapcsolásba.
(#) asm válasza martin96 hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Köszi a megerősítést.
Remélem akkor majd összejön.
(#) martin96 válasza asm hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Annyi, hogy az erősítés lehet egy kicsit sok annak a kapcsolásnak. Potmétert lehet kell majd ez után és a telefon bemenete elé tenni egyet.
(#) asm hozzászólása Jún 8, 2015 /
 
Na és ilyenkor mi van?! Bővebben: Link

Végigellenőriztem sokszor, zárlat nincs benne, és a megfelelő alkatrészeket a megfelelő bekötéssel használtam - legalábbis többször is átnéztem.

Vagy előfordulhat, hogy a forrasztásnál megsült az egyik kondi?
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2015
(#) steelbird válasza asm hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Szerintem az van, hogy te mikrofon erősítő rajzot kértél itt a fórumon, elektret mikrofonhoz.
Viszont a videón szó sincs mikrofon előerősítőről, mert a látottak alapján te a telefon fejhallgató kimenetének a jelét erősíted hangszóróhoz. Nincs sehol elektret mikrofon, amihez a rajzot kérted.
Ha ezt építetted meg, akkor ne csodálkozz rajta, ha nem működik, mert ez DC csatolt mikrofon előerősítő, aminek a bemenetére elektret mikrofont kell kötni, nem egy fejhallgató kimenetet.
Azt a rajzot kaptad, amit kértél, elektret mikrofonhoz előerősítőt.
Ha úgy kértél volna rajzot, hogy a telefonon hallgatott zenét szeretnéd hangszóróra felerősíteni, akkor a megfelelő rajzot adták volna, neked ugyanis nem mikrofon előerősítő kell, hanem végfok.
(#) martin96 válasza steelbird hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Van itt mikrofon, ahogy néztem a videót az van bekötve a kapcsolásba. Utána van még valami, azután a hangszórók.
Bár ez nem épp úgy van tervezve, hogy a hangszórót közvetlenül nekinyomva a mikrofonnak és úgy szóljon. Pont, hogy ilyen fél-egy méteres távolságra való.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2015
(#) steelbird válasza martin96 hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Ja, látom. Nem néztem teljesen végig. Visszavonva.
Túlvezérli a jel vagy a mikit, vagy az előfokot.
Inkább az előfokot. Ez a kapcsolásnagy jelhez nem jó.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2015
(#) martin96 válasza steelbird hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Szerintem a mikit. Nekem is ilyen hangot adott ki, ha túl közelről vagy hangosan beszéltem bele.
(#) steelbird válasza martin96 hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Inkább a fokozatot. A miki lehúzza a tranyó bázisát GND felé, 1-2V -ra. A tranyó kollektor körében, a munkaellenálláson alig marad feszültség. Hamar túlvezérlődik.
(#) asm válasza steelbird hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Na szóval, akkor leírom, hogy mi a gond vele, mert úgy látom a videóból nem jött át.

Nem azért nyomtam neki az electret fejhez azt a szerencsétlen mobilt, * világos, hogy én emlékszem a legjobban arra, hogy fél méterről is működő mikrofont akartam volna.

Az itt a * nagy gond, és azért nyomtam neki a telefont az electret fejnek, mert egyébként meg a túlvezérlésen kívül ...-tot sem erősít. Egyszerűen ami nincs sacc-per-kb. totál nekinyomva az electret fejnek, azt át se engedi, amit pedig átenged, azt kierősíti a végtelenbe.

Ez itt a * nagy gond. Meg az, hogy lét BC212-esem volt, ebből egynek bekötéskor tőből kiszakadt a lába, a másik meg nyílván ebben van.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2015
(#) steelbird válasza asm hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Az mi, amit bekarikáztam? Az a végfok? Nem látszik, mi van rajta.
Ez a felállás:? Miki -> Előfok -> Végfok a karikázott panelen?
Előfoknak ez a kapcsolás lett megépítve?
Idézet:
„fél méterről is működő mikrofont akartam volna”
Ezzel az a gond, hogy akkora érzékenységnél a hangszóróból visszahallatszó hang miatt gerjedni fog az egész. De ezt már írták neked.
Nem lenne egyszerűbb a teló fülhallgató kimenetéről megoldani ezt a kihangosítást?
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2015

kep.jpg
    
(#) martin96 hozzászólása Jún 8, 2015 /
 
Kíváncsiságból én is megépítettem. Nálam ilyen hangja van, vonalbemenetbe dugva.
Kb fél méterről beszéltem bele.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2015
(#) martin96 válasza asm hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Mekkora feszültség esik a mikrofonon?
Az enyémen 3V van.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2015
(#) gyula66 hozzászólása Márc 8, 2016 /
 
Sziasztok Tudna valaki segíteni milyen típusú mikrofon lehet ez? Elekret, kondenzátor, dinamikus? És milyen előerősítő kellene hozzá? A Típusa Blaupunkt CDM- 07-S
(#) pucuka válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
200 ohmos dinamikus mikrofon, érzékenysége -78 dB.
3 - 10 mV -os mikrofon erősítő, és/vagy mikrofon trafó.
(#) gyula66 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Köszönöm a választ.
(#) Rober_4 hozzászólása Ápr 22, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy kondenzátor mikrofonom ami zajos! Ki szeretném cserélni az erősítőjét, ehhez keresek rajzot, de csak elektret mikrofonra találok. +48 fantom tápról üzemel. Ebben kérném segítségeteket!
(#) steelbird válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Szia. A fantom táp és a kábel hibáját 100% -ra kiszűrted? Nagyon ritka az, hogy egy kondi mikrofon zajos. Általában annak más oka van (nem stabil kontaktok, kábel hiba, fantom táp hiba, stb...).
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2016
(#) Rober_4 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
De ez sziszeg. Teljesen jó minden. Most próbáltam egy Akg p420-al meg egy Rode Nt1-A-val azok zajtalanok. Ennél van sziszegés mert ez egy olcsóbb kondimiki. Tehát keresek hozzá kapcsolást, mert úgy érzem többet érdemelne
(#) steelbird válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Kerestem, de sajnos nem találtam kapcsolást hozzá. De szerintem ezekben is csak impedanciaillesztésre használt jFetek vannak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2016
(#) steelbird válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Hú, nagyon komoly áramkör van némelyik mikrofon belsejében, most találtam rá a microphone-parts.com oldalán. Jó drágák a kitek.
(#) Rober_4 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Igen, valószínűleg hasonlít az elektret mikrofonéra, csak a jfet nincs egybeépítve...
(#) Rober_4 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Légy szíves egy linket! Ok, hogy kit, de kapcsrajzot keresnék...
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2016
(#) steelbird válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Írtam, csak nem linkben, bocsi. Ez az: microphone-parts.com.
Szűrők is vannak az áramkörökön, meg még ki tudja, mik....
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2016
(#) Rober_4 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Ok, lehet, hogy kapkodtam, de nem találtam rajzot.... holnap megnézem alaposabban! Nagyon köszönöm!
Következő: »»   18 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem