Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó javítás
 
Témaindító: ddr, idő: Szept 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   72 / 84
(#) steelbird válasza aranyka hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Először is, meg kell nézni, hogy tényleg szíj van-e megnyúlva, mert mint írtam, lehet más hibája is.
Utána, ha a szíj kell bele, akkor pl. itt még vannak szíjak, más üzletet sajnos nem tudok, nem pesti vagyok, de a fórumos kollégák majd biztosan tudnak ajánlani kereskedőt.
(#) hobbyboby válasza aranyka hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Ha beleszólhatok ...

Budapesten a XIII. kerületben van a HQ Elektronika elnevezésű alkatrész-üzlet (1135. Kerekes u. 15), ott meg lehetne venni.
Vagy a lejátszó tipusa alapján kell kérni, vagy illik vinni a régi megnyúlt ékszíjat.
(#) steelbird válasza hobbyboby hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Én is azt linkeltem be..
(#) aranyka hozzászólása Jún 12, 2015 /
 
Hobbyboynak is köszi a segítő javaslatot. Talán ez lesz a legjárhatóbb út. A szakemberek mégis jobban tudják, csak el kell jutni hozzájuk.-Bár sok mindent meg tudok oldani magam is, de ezt a műszaki technikát már nem tudom mindig követni.-
Mindenkinek hasonló, gyors, és kiváló segítséget kívánok!
Köszönet az olvasók türelméért is!
Cserébe felajánlom, hogy ha bárkinek szüksége lenne gyermekfelügyeletre vagy idősebb szeretteiről kellene időnként gondoskodni szükséges, szívesen besegítek. (Emberszerető pedagógus vagyok.)
Szép estét kívánok:Aranyka
(#) szvictor hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Sziasztok!
Hozzájutottam egy Harman/Kardon DVD5, 5 lemezes DVD lejátszóhoz. Előző tulaj elmondása szerint egyik napról a másikra nem kapcsolt be. STBY LED világít narancssárgán, proci lábán +4.8V megvan, táp panelen minden fesz. rendben van.
Itt akadtam el, nem tudom merre tovább..
Szeretném a segítségeteket kérni.
A lézerfej, a főkapcsoló után egyből kitér, és kis idő múlva kattogva ugrál az alsó és felső pontjai között.
(#) hobbyboby válasza szvictor hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Elkóhibának tűnhet.
Amikor bekapcsolod - leesik a tápfeszültség?
(#) mechanika hozzászólása Júl 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy kb 7 éves Sony dvd lejátszó. Amikor behelyezem a lemezt hibaüzenetet ad, majd lemez ki és be.
Kb 5-10 próbálkozás után sikerül lejátszania a tartalmat.
Tud valaki segíteni mi lehet a probléma és hogyan lehet javítani?
Előre is köszönöm!
(#) adamcsik hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Üdv!
Van egy PHILIPS BDP2500 típusú BD lejátszóm. A hálózatra kapcsolás után nem kapcsol be, csak alul a power gomb alatti piros led villog. Mi lehet a probléma? Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Adamcsik György!
(#) palijr hozzászólása Szept 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok,nekem van egy Thomson DPL910VD típusú házimozim,dvd lemezeket eredeti írott,és a cd lemezeket,eredeti írott lemezeket sem volt hajlandó beolvasni,fejtisztítást csináltam,már be olvassa,igaz nem mindet de olvass,viszont a másodperc nagyon gyorsan telik,tehát nem úgy megy ahogy kéne,ebben kérném a segítségeteket,a válaszokat előre is köszönöm!
(#) draco31 hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Hello!

Adott egy LG LH-T6340D. Erősítőnek van csak használva PC-hez, mindössze 2db hangszóró van rákötve. Azt csinálja, hogy ha kikapcsolom, akkor bekapcsol rajta a készenléti piros LED, de pár perc után kialszik, és csak akkor hajlandó újra menni, ha kihúzom pár percre. Esetleg valami ötlet, hogy mi lehet vele?
(#) eyess válasza draco31 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Táp hiba.
(#) draco31 válasza eyess hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Merre induljak el rajta? Ránézésre egyik kondi sem púpos, ESR mérőm sajnos nincs.
(#) szucsmark hozzászólása Nov 8, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung HT-Q20 típusú dvd lejátszóm, ami nem játsza le a dvd-t
Erősítőnek tökéletes. A zene CD-t lejátsza, bár néha ugrál a hang...
A DVD-nél viszont felpörgeti a DVD-t, viszont mindig azt írja, hogy NO DISK.
Merre érdemes elindulnom (nem a szemetesbe remélem)?
Köszönöm!
Üdv.
(#) steelbird válasza szucsmark hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Szia.
Először tisztítás, az optikán a lencsét meg kell nézni, nem poros, piszkos-e?
Ha az rendben van és mégsem megy, akkor nagy valószínűséggel a lézerfej hibás.
(#) szucsmark válasza steelbird hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm a tippet.
A lencse tisztítás annyiból áll, hogy szétszedés, kompresszorral kifújatás?
Vagy lehet valami speckó dolgot tenni a cél érdekében?
(#) steelbird válasza szucsmark hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Sajnos, nem ismerem a pontos tipust... A szétszerelés veszélyes, mert vannak olyan csavarok a DVD mechanikákon, amikkel a fej dőlését kell beállítani. Ha egy olyat elállítasz, kicsavarsz, utána összerakáskor nem fogod tudni szemre beállítani. Van olyan megoldás, ahol a lemezforgató (spindle) motor dőlése állítható, de a legtöbb mechanikán inkább a fej, vagy annak tartószerelvénye az, ami dönthető. Célja annak beállítása, hogy pont merőlegesen verődjön vissza a lézerfény az optikába.
Ha leszedhető a mechanika teteje, vagy annak egy része, akkor szabaddá tehető felülről az optika és tisztítható a lencse. A tisztításához minden olyan kellék alkalmazható, amivel szemüveg lencséket lehet tisztítani. A lencse alá sűrített levegőt fújva pedig az optikában lévő por takarítható ki.
(#) Near hozzászólása Nov 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Tamashi DHT I3000 előlapjával lenne problémám.
Feszek mindenhol rendben a tv re ki is küldi a videó jelet de az előlapi kijelzőn még se jelenik meg semmi gombokra nem reagál.
Végig mértem az előlap processzora megkapja a megfelelő feszültségeket.
Mi lehet gond?
Esetleg a processzora szállhatott el az előlapnak?
Bár elő fordulhat mert a tápja igen csak szét volt berhelve de azt sikerült helyre állítani.
Válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2015
(#) mindenes válasza Near hozzászólására (») Nov 25, 2015 /
 
Az előlapi gombok ideiglenes átvezetése csinálhat ilyen jellegű hibát, gyakran belefutottam már ilyenbe, illetve a kijelzőt vezérlő ic tápfeszeit se árt ellenőrizni, a gombok lekérdezése gyakran az IC keresztűl történik meg.
(#) kovabor hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne.

Adott egy Tesco-s hordozható dvd lejátszó, médiatech chip-pel. Mikor megvettük, akkor jól működött, használgattuk. Eltettem olyan 2 évre, és most vettem elő.
A hibajelenség: Lassú. Minden. a menübe lépkedés, a lejátszás. minden olyan, mintha késne.
Nem tudom, mitől lehet. valami kimehetett, de nem tudom hol keressem a hibát.

Előre is köszönöm.
(#) hobbyboby válasza mechanika hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Olyan, mintha piszkos-poros (vagy kopott) lenne a lejátszófej. (Optikai szem)
Ha egy alkoholos fülpiszkával finoman megtörölgeted, még utána is csinálja?
(#) Pacso hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Sziasztok! Került hozzám egy Philips DVP 3264 lejátszó. Áram alá helyezve a kijelzőn megjelenik az ON de semire nem reagál. Mi lehet a gond? Érdemes belemerülni ?
(#) palijr válasza Pacso hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
nézd meg a szalagkábelt,lehet ki csúszott,én nem nagyon értek hozzá csak 1 tipp nekem is volt 1* ilyen problémám az segített,hogy beljebb nyomtam,de azért várd meg a többiek válaszát is mert csak egy tipp
(#) hobbyboby válasza Pacso hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Belenézni (persze konnektorból kihúzott állapotában) mindenképpen érdemes, mert valóban lehet valami véletlenül kihúzódott lapkábel (bár ennek elég nagyon kicsi az esélye),
vagy inkább egy szépen felfúvódott elko, netán egy "füstösebb" ellenállás ... különösen a tápegységben.

Bőven elég, ha a lejátszórész nem kap áramot, a vezérlésnek máris annyi ...

Igy néz ki nagyjából a tápjuk ... Bár ez egy Toshibáé, a felépítése mindegyiknek ehhez hasonló.
(#) Pacso válasza hobbyboby hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Köszönöm a válaszodat, ezen már túl vagyok ,de semmi jelét nem látom a hibának ! A kijelző az kap áramot ,de semmire sem reagál !Kábelek a helyén vannak, a kimeneten megjelennek a jelzett feszültségek! Még eljátszadozom vele !Még vezetékszakadásra gondolok !
További szép napot kívánok !
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2016
(#) csalavr hozzászólása Márc 26, 2016 /
 
Sziasztok

Van egy Panasonic DMP-BDT260-as blueray lejátszóm ami áram alatt ciripelő hangot ad a dobozából. Úgy kikapcsolva mint bekapcsolva. Feltételezem a tápegység tekercse adja a hangot hibás szigetelés miatt. Szerintetek javítható a probléma vagy nem.
(#) hobbyboby válasza csalavr hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Ha a tápegység tekercse rezonál be egy bizonyos frekvencián, akkor kettőt lehet tenni:

1. kicserélni egy ugyanolyanra, vagy hasonlóra
2. valamivel impregnálni a tekercset, hogy majd ne tudjon berezegni.
Vagy valami műgyantával, vagy simán Palmatex ragasztóval jól körbemaszatolni.

Már eleve - milyen tekercs az?
Valami vasmagos, induktív fojtó? Vagy maga a trafó?
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 23, 2016 /
 
Segítsetek! Kaptam egy Lazer típusú hordozható DVD lejátszót, ami rohadtul kerreg, amikor a lemezt forgatja, így pedig rossznak nézi a lemezt, tehát nem indítja el (holnap tudok erről videót adni)! Szerintetek mi lehet a baja?
(#) eyess válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Lemezforgató motor csere.
(#) Udvari Zsombor válasza eyess hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
A lemez forgató motor ment tönkre? Attól nem tudja rendesen forgatni a lemezt?
(#) steelbird válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Kikopott a motor tengelyének a csapágya. Bronzpersely, mostanában elég hamar elkopnak.
Emeld meg a DVD egyik oldalát, tegyél alá pl. 2-3 könyvet. Ha úgy nem, vagy nem annyira kerreg és megy, vagy kevesebbet téveszt, akkor 100%, hogy a motort kell cserélni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2016
Következő: »»   72 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem