Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   204 / 211
(#) attika hozzászólása Ápr 14, 2016 /
 
A szilva féle klónnál a pickit szoftvere indulás után azt írja ki,hogy PICkit2 found and connected.
A másiknál meg,hogy PICkit2 connected. ID=OIHoss.
Ez így teljesen normális működés?
(#) attika hozzászólása Ápr 15, 2016 /
 
Sikerült megoldani a problémát,J5 nem volt beforrasztva(oda miért kell Jumper?)
Programban Vdd 5V-Műszerrel mérve 4,73V
Programban Vdd 4V-Műszerrel mérve 4,64V
Programban Vdd 3V-Műszerrel mérve 3,87V
Programban Vdd 2,3V-Műszereel mérve 3,38V.
Ezzel mit lehet csinálni,hogy pontos legyen? vagy ezek az értékek így jók lehetnek?
Próbáltam vele egy 16f628-as,meg egy 12f509-et programozni és mind a kettőt hibátlanul megcsinálta.
Vpp tesztnél a program szerint 11,9V-Műszerrel mérve 11,75V.
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Itt olvashatod.
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Sajnos ebből csak az derült ki,hogy mire kell a J5, de az nem,hogy jók-e az általam mért feszültségek a VDD vonalon. Ha nem jók hol keressem.
Azt a fórumot végigolvastam az elejétől a végéig,de nem találtam semmit erről,ha azt mondod,hogy ott van rá válasz akkor nekifutok megint.
Még egy észrevétel,ha kalibrálom a VDD feszültséget akkor utána már annyit se szabályoz mint előtte. Eddig megoldotta a FW újra írása a problémát,de most fix 4,7V és nem lehet szabályozni.
Ötletek?
(#) ktamas66 válasza attika hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
A Vdd-t az RC2-ről jövő PWM jel szabályozza, és a U2-Q1 páros állítja be. erre nézz körül. A beállított értéket a Vdd_TGT_P ponton méri vissza, ellenőrizd az ott levő feszültségosztót is. Megmértem az enyémet 4,74 és 2,5 volt között pontosan szabályoz.
(#) attika válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Valami más gebasz lehet mert megmértem az USB feszültségét,és 2,1V-ot mértem úgy,hogy rá volt dugva a PICkit2. Ha lehúzom az USB-ről akkor meg 4,9V-ot mérek.
Programozni hibátlanul programoz amit írtam is,hogy egy 16f628 meg egy 12f509-en próbáltam. Ami még érdekes,hogy a Pic egy leheletnyit melegszik is amikor USB-re van dugva.
Átnéztem nagyító alatt többször is de eddig nem találtam hibát vagy zárlatra utaló jelet,nem sikerült még rájönnöm,hogy mi okozhatja ezt,de szerintem van valami köze ahhoz,hogy nem szabályozza a VDD-t.Lehet ki kéne szednem a Pic-et és úgy méregetnem rajta?
(#) ktamas66 válasza attika hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Mivel a SW oldalon nem tudom hogyan van megoldva, lehet a ICSP port felől táplálva tudnál áramot mérni. Majd Hp41C megerősíti vagy ellenjavallja. A rövidzárat egyszerűbb sípolós multival keresni, mint nagyítóval.
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Milyen FW verzió van benne?
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Nekem csak a gyári FW 2.32 van meg mert a te általad átírt nincs meg sehol,így csak a J5 Jumper van beforrasztva meg a J8B átkötés,meg persze az összes többi ami kell.

ktamas66: kerestem a zárlatot sípolós műszerrel is,de eddig nem találtam hibát,persze ez nem azt jelenti,hogy nincs is.
(#) ktamas66 válasza attika hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Ha a VddTGT került gyanúba, mérd végig a feszültségeket: Vdd, +V_TGT, Vdd_TGT_P, VddTGT, Vdd_TGT_N.
(#) attika válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Attól félek így,hogy melegszik a Pic és terhelve az usb fesz is 2,1V,nehogy valamit tönkre tegyen,ha a Pickit az még a kisebb baj,de ha a gép USB portja akkor az már nagyobb.
Kiszedett Pic után mit érdemes méregetni,bár lehet utána is zárlat van és terheli az USB portot.
(#) ktamas66 válasza attika hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Nehéz ilyen messziről találgatni . Ha a Vpp jól működött én a Vpp_TGT_P én Vpp_TGT_N közötti esetleges rövidzárat ellenőrizném. Esetleg a BS170-et is megmérném, nincs-e D-S zárlat.
(#) attika válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Rendben,ezeket átnézem,max nem az usb-ről adok neki tápot,hogy legalább az ne sérüljön
(#) attika hozzászólása Ápr 22, 2016 /
 
1db 24lc512-es memóriával működhet a Programmer To Go funkció,vagy mindenképpen 24fc512-es kell és 2db,vagy elég az egy is?
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
A kezelő program nincs felkészítve 64kByte PTG memória kezelésre, a minimum 128k.
Olvasgasd a PICkit2 Programmer-To-GoUserGuide.pdf dokumentumot.
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Olvasgattam és azért is kérdeztem rá biztos ami biztos
A fordító nem mindig egyértelműen fordítja le és azért kérdeztem inkább meg.
Köszönöm a válaszod,akkor csinálok hozzá egy adaptert.
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Jól látom, hogy ezen a panelon a 24FC512 -t fejjel lefelé kell beültetni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2016
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Szerintem nem fejjel lefelé van,hanem a panel túloldala.A bekötése jó az adatlapja szerint.
1-A0
2-A1
3-A2
4-Vss(Gnd)
5-SDA
6-SCL
7-WP
8-Vcc
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Tegyek bele 1db 24FC1025-ös memóriát és próbáljam meg azzal??
A hozzászólásod módosítása előtt mintha valami ilyet írtál volna,csak mire visszaléptem addigra törölted.
(#) Picador válasza attika hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Nyugodtan bele teheted,abból 1db 128k-s és azt már fel kell,hogy ismerje.
(#) attika válasza Picador hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Köszi,akkor megpróbálom azzal.
(#) Hp41C válasza Picador hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Töröltem, mert nem működne jól:
24FC512 eszközcíme: 1, 0, 1, 0, A2, A1, A0, R/W
24FC1025 eszközcíme: 1, 0, 1, 0, B, A1, A0, R/W
Valahogy rá kellene venni a programot, hogy a 24FC1025 két 64 kbyte blokját kiválasztó címet az A2 helyére tegye. Ha erre ráveszed máris két 24FC1025 -öt akar kezelni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Na akkor most teljesen össze zavarnak
Akkor most mit kéne bele tennem ahhoz,hogy ezen a panelon amit ktamas tervezett működjön a programmer to go funkció?
Arra a panelra egy db memória van tervezve,és ki van vezetékelve a másik memória helye.
Oda csináljak egy kis panelt amire teszek még egy ugyan olyan memóriát és úgy fel kell,hogy ismerje?
Abba 24fc512 van,és annyi elég ha úgy bekötöm a lábait ahogy a tervben is van?
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Két választás van:
2 db 24FC512 beépítése: Az egyik A0 lábára magas, a másikéra alacsony szintet kell adni. A többi vezeték közös, A2 -t és A1-et alacsony szintre kell kötni. 128K memória.
2 db 24FC1025 beépítése: Az egyik A0 lábára magas, a másikéra alacsony szintet kell adni. A többi vezeték közös, A2 -t tápra, A1-et alacsony szintre kell kötni. 256K memória.
Bővebben: Link
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Most 24LC512-es van benne mert a chipchad-be nem volt olyan tokozású 24FC512 mint amilyen a panelra kell.Ott azt mondták ha lehet nekik hinni,hogy ez ugyan az mint a 24FC512-es memória csak ez kicsivel lassabb. Adatlapjuk szerint a lábkiosztás ugyan az.
Ha ebből raktam bele kettőt akkor nem csinált semmit,nem ismerte fel.
Akkor csak nem ugyan olyan sajnos,megpróbálom még 2db 24FC512-essel.
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
A firmware 390kHz -vel kezeli az EPRomokat, az LC verziónak is kellene működnie.
Sajnos délelött nem tudtam megnézni a nyomtatást. Te megnézted?
A 24FC512 A2 lába hova van kötve? Azt a szintet kapja, amit két hozzászólással előbb írtam? Szerencsétlenségre a kötés a SOIC8 tok alatt van...
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Az A2-es lába össze van kötve a Vcc-vel.
2k7 ellenállásal a SDA lábával,és egy 10k ellenállással a WP lábbal.
Megnézem még a kapcsolási rajzot,és az alapján megpróbálom bekötni.
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Ha az A2 a Vcc -re ven kötve, akkor ide a 24FC1025 illik. A program (sajnos) csak arra van felkészítve, hogy 128 vagy 256 k -t kezeljen, így 2 db 24FC1025 -öt kellene használni. Egyet a panelon (A0 -ra alacsony szintet kötve) és egyet az "emeleten" (A0 -ra magas szintet kötve).
Az SCL lábat is magasra kell húzni 2k7 ellenállással.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Köszönöm,akkor holnap megpróbálok beszerezni 2db 24FC1025-ös memóriát és megpróbálom azzal.
(#) noxangelus hozzászólása Ápr 29, 2016 /
 
Előkerült a pickit 2 klónom. több éve nem volt használva. Szerintetek még működhet?
Következő: »»   204 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem