Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 50 Ohm-os PCB tápvonal méretezése
 
Témaindító: TheShaft, idő: Máj 17, 2016
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) TheShaft hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Tisztelt Kollégák!

A címben jelzett feladathoz szeretnék segítséget kérni. Kétoldalas, 1.6mm vastag, 35um-es rézzel ellátott nyomtatott áramköri lemezen hogyan kell 50 Ohmos furatszerelt SMA csatlakozóhoz vezető szélességet, illetve a meleg pont és a GND közötti szigetelő távolságot számolni/méretezni?
Olyanok válaszát várom elsősorban, aki járatos a témában és csinált már ilyet.
Köszönöm!
(#) Hp41C válasza TheShaft hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
(#) TheShaft válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Köszönöm. A panel gyártónál megkérdezem a panel anyag paramétereit, így majd tudok számolni...
(#) TheShaft válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Valójában erre van szükségem: Coplanar Waveguide with Ground Calculator
Azért köszönöm még egyszer.
(#) Ferkógyerek válasza TheShaft hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Itt pedig egy komplett program: Appcad
(#) TheShaft válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Feltelepítettem, de ez a program ugyan olyan paraméterekkel mást számol, mint az általam hivatkozott linken lévő kalkulátor. Akkor most melyiknek van igaza?
(#) Ferkógyerek válasza TheShaft hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Kipróbáltam véletlen értékekkel és nekem ugyanazt dobta ki.
A mértékegységet átállítottad?
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2016

Capture.jpg
    
(#) TheShaft válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Mit rontottam el?

kép.png
    
(#) NaLa válasza TheShaft hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Az AppCad-ba a felső fémezés vastagságára írj be pl T=0.0001 értéket és a két eredmény azonos lesz. A másik kalkulátor nulla vastagsággal számol.
Üdv
(#) TheShaft válasza NaLa hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Vagyis a web-es kalkulátor hibás ezek szerint? Az AppCad által számolt értékek a jók?
(#) Ferkógyerek válasza TheShaft hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
A web-es kalkulátor nem vesz figyelembe egy paramétert, amit az AppCad igen, ezáltal van a kis eltérés. Mondhatjuk hogy az AppCad részletesebb, ezáltal jobban megközelíti a valós értéket.
(#) NaLa válasza TheShaft hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
A koplanár vonal hullámimpedanciájának kiszámítására nem adható egyszerű képlet. Már a 0 vastagságú fémezéssel megvalósított vonal közelítése is elliptikus integrált tartalmaz.
A fémezés vastagságára többféle közelítést használnak, abban mindegyik egyezik, hogy a nem 0 vastagság a vonal látszólagos szélességét növeli, a rés szélességét pedig látszólag csökkenti.
Érdemes a pontosságot a gyártás és az alkalmazás oldaláról megközelíteni. Az FR4 dielektromos állandójára a gyártó nem garantál +-0.1-nél kisebb eltérést. Ha tehát nem 4.6, hanem 4.7 a hordozó dielektromos állandója, akkor a hullámimpedancia eltérése kb. 0.5ohm lesz. Ha a PCB maratáskor a vonalszélesség eltérése pl. 0.1mm, akkor a hullámimpedancia eltérése kb. 1.3ohm. Ezek az eltérések nagyjából akkorák, mint a programok eredményeinek eltérései.
Ha a tápvonal lezárása pontosan 50ohm, a tápvonal hullámimpedanciája viszont csak 47ohmosra "sikerül", akkor a reflexiós tényező -30.2dB. Ez még mindig kiváló illesztettséget jelent és a legtöbb alkalmazásnál rendben lenne.
Én a felsoroltak közül az AppCad-ot használnám a tervezésre, de ha a feladat kritikus, akkor próbaméréssel a dielektromos állandót meg lehet mérni és az alapján korrigálni a vonalszélességet. (Ezt azért 5-10 GHz felett és nem FR4-re érdemes alkalmazni)
Üdv NL
(#) TheShaft válasza NaLa hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Köszönöm a kimerítő választ! GSM és GPS modulokat tartalmazó PCB-t tervezek, ahhoz kell a számítás. Mellékletben a választott méretek.
(#) NaLa válasza TheShaft hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Ellenőriztem a méretek alapján egy másik tervezővel, jók a paraméterek és eredmények.
(#) TheShaft válasza NaLa hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Mivel a rádió modul antenna "pad"-je és a "meleg" ér nem egyforma szélesek, a két szélesség közötti átmenetet hogyan kell méretezni? Hogyan válasszam meg az "A" méretet?
"B"= (1.87 - 0.8) / 2
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2016
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem