Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1135 / 1268
(#) jdani hozzászólása Máj 16, 2016 /
 
Üdv. Ugyanez a hiba.
Bővebben: Link
Ezúttal az ellenállás cseréje nem oldotta meg a gondot mint azelőtt párszor, az ellenállás ugyanúgy kiég.
Tippje valakinek mitől?
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Szia! Mi van még az ellenállással sorba kötve?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
A vele sorba kötött 430nF volt hibás. Olyat tettem vissza, de mi ha 470est tettem volna? Abból van több itthon is, ha máskor is ilyen hiba lenne..
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Próbáld ki és megtudod. Lehet, hogy sorméret-eltérés vagy geometriahiba lenne, de az is lehet, hogy semmit nem veszel észre.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Végzetes hibát akkor nem okozna? (valami durranás, tönkremenés)
Max a kép lenne másabb?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Az a baj, hogy nem ismered ennek az áramkörnek a működését. Itt pár tíz nF eltérés semmilyen túlterhelést nem okoz, tehát ne aggódj.
(#) hitter.zoltan hozzászólása Máj 19, 2016 /
 
Hello mindenki!
Van egy Samsung LED tv-m ami azt produkálja hogy a képen túl sok a piros szín. Az emberek arca erős rózsaszínű, mondjuk egy szürke háttér amire esik egy kis fény az meg sötétlila. A fura az hogy csak film lejátszásánál látható, a menű és minden egyéb kijelzésénél a színek jók. Olvastam róla hogy ez LCD tv-knél általában gamma korrektor/driver ic hiba volt. LED tv-kben is van ilyen ic, vagy ez teljesen más elven működik? Egyébként a tipus samsung ue32f4000awxxh.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016

tv.jpg
    
(#) kadarist válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Szia!
A LED-tévé is LCD-tévé, csak a háttérvilágítást nem fénycsövek, hanem LED-ek adják.
(#) eyess válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Ha az az ic lenne , akkor mindenféleképpen olyan lenne a kép minősége .Az ic nem tud különbséget tenni film , vagy reklám , vagy menü közt.Ha az rossz , akkor mindegy neki , és mindenféleképpen rossz lenne.Máshol keresendő a hiba.
(#) BarnaPili válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Milyen videojelet kap a TV? A hiba a zöld jel hiányára utal. Nézd át a csatlakozásokat,és beállításokat.
István
(#) hitter.zoltan hozzászólása Máj 19, 2016 /
 
Pendriveról megy a film. Service menü beállításai nem állítódhatnak el valamitől?
(#) hitter.zoltan hozzászólása Máj 20, 2016 /
 
Mert ha elállítódhat akkor lehet hogy megvan a megoldás.
R off-128
G off-12
B off-128
R gain-64
G gain-128
B gain-131
Ha a G off-ot szintén 128ra emelem akkor tökéletes a kép.
Ebbe biztos hogy még soha senki nem nyúlt bele. Újonnan vettem a tv-t eddig semmi baja nem volt. Ezért is fura számomra a dolog. Hagyhatom így a beállítást vagy lehet tőle valami baja?
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2016
(#) BarnaPili válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Ha így jó a kép,így kell hagyni. Előfordulhat ,hogy elállítódik,de azt,hogy mitől,ne kérdezd. Elektronika...
István
(#) belfi2 hozzászólása Máj 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Lenne egy félig idevágó problémám.
Invitel digitális rendszerre váltottam a napokban, ami azt jelenit hogy feltettek egy set-up-boxot az antenna zsinór végére , majd scart a tv-be (digitális ) antenna loop a vidóba az analóg jelnek.Na most , ha a box be van kapcsolva minden nagyon szép, de ha stand by-ben van , akkor rázavar az analóg jelre. Olyan mintha 2-3-5 másodpercenként, valamilyen tűimpulzus bevillanna egy sötét vékony csík formájában , de néha több is. Ha kihúzom a videóból és közvetlenül a TV-re teszem az antenna jelet, akkor is ugyan az a helyzet. Ha kihagyom a boxot és szintén közvetlenül a TV-re csatlakozom akkor gyönyörű tiszta. Van egy másik TV is a szobába , egy"éjszakai" és azon szintén érzékelhető a zavar jel.A kérdésem az lenne hogy volt e valakinek hasonló problémája , és mit lehet vele kezdeni?
(#) kadarist válasza belfi2 hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Szia!
Nem se-up box, hanem set-top box, magyarul doboz a tévé (set) tetején. Annyit tudsz tenni, hogy megkéred az Invitelt, hogy legyen szíves cserélje ki a dobozát egy jól működőre. Vagy ha nem tudja teljesíteni a kérést, akkor el lehet menni a fogyasztóvédelemhez.
(#) belfi2 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Szia!
Fogalmam nincs miért írtam up-ot a top helyett de ez már így veszett.Tegnap beszéltem egy ügyintézővel aki azt ajánlotta nézzem meg más készülékekkel mert ők ilyen hibát soha nem tapasztaltak.Már a 3. tv-nél járok,de még a hiba ugyan az.De ha mégis nálam van a gond akkor 7000 huf , amit többször is megemlített a fiatalember.Most arra várok hogy egy ismerős elhozza a sajátját, és azzal is kipróbáljuk . Ha a hiba megszűnik azt teszem amit tanácsoltál.
(#) djseed1 hozzászólása Máj 24, 2016 /
 
Sziasztok!

Daewoo,Kapcsolás CP-330 sasszival
Kérnék egy kis segítséget egy TV-vel kapcsolatban. Barátnőméknél tegnap panaszkodtak hogy valami nem ok a tv-vel. A képen fölűl szűréshibára utaló fehér csíkok, és a kép villog, néha összehúzódik elsötétülve aztán vissza, mintha erősen ingadozna az áram. De az kizárva mert olyankor az kikapcsolt mindig így gondoltam rögtön hogy valami a magas trafó körül lessz. Aztán közelebb hajolva a cucchoz hallom hogy serceg. Kikapcsoltam és elég erős színes foltok maradtak a képen, itt gondoltam hogy valami túláram lessz. Mondtam hogy ne kapcsolják be mert így még könnyű lessz a javítás. De hát milyen a női agy....... Persze ma bekapcsolták na ekkor már nem jött be a kép.
Ma szétkaptam, méregettem. Hát különös tápfelfutásra lettem figyelmes a magas trafó után, és a képcső tetején a pipa alatt sercegett. Pld a CRT panelen 190V helyett 287-et mértem, 28v helyett 52v-ot, és így tovább.
A felfutás oka meglett, a trafó booster kivezetésén a 22uf-es kondi 0,2uf volt. Cseréltem, helyreálltak a feszültségek, rajz szerint minden ok, de a kép nem jön elő. Gondoltam ha a 28V elfutott akkor az eltérítő IC is laska, természetesen el is volt csattanva. Kiszedtem, gondoltam ő zár valamit, hogy a vízszintes csík se jön be, de nem mert halott IC nélkül sincs fény a képernyőn. Elméletileg a vízszintes csíknak be kellene jönni, de itt még valami halott. Mit kell még átnéznem, mit ölhetett meg a felfutás?
(#) kadarist válasza djseed1 hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Szia!
Tekerd fel a sortrafón lévő Screen potméterrel a G2 feszültséget. Ha így megjön a csík, akkor a függőleges eltérítést kell megjavítani.
(#) djseed1 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Az nyílvánvaló, hogy a függőleges eltérítés halott mert az IC elpukkant a túláramtól. De ahoz a potihoz nem volt nyúlva, így is kellene a csík hogy legyen. Később megpróbálom.
Ha így sem jön elő a csík, akkor hová tovább? (Az eltérítő IC ki van szedve)
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Minden esetre a tápfeszültségek ellenőrzése most már , hogy meg van e minden , aminek meg kell. Legalább is erre tovább egyenlőre.
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Tápok rendben, legalább is a rajz szerint.
Próbáltam, kábel TV-ről csatornákat vált, hang van, scartról szintén. Elvileg az agya működik.
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
És most egyébként mi a jelenség ?
(#) kadarist válasza djseed1 hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Nem kellene csíknak lenni, mert a vezérlő letilthatja a képcső katódvezérlését, ha nem kap függőleges jelet. Tekerd csak fel.
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Hang van, kép nincs
(#) djseed1 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Ahaaaa, értem!
Később megyek barinőmnél és megpróbálom!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Ha nincs kép , akkor nekem gyanús , hogy nincs meg a táp kimenetén a nagyfeszültség.Ha még is meg van , akkor a sormeghajtás áramkörét kell megnézni , illetve a sorkimenőt , hogy egyáltalán jó e nem szakadt e meg.stb .
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
A sormeghajtás működik. A magasfeszültség és minden egyéb megvolt.
A másik dolog, hogy nem tudok tda3653b IC-t venni, viszont 3654q-t igen. Olvastam hogy helyettesítehető, igaz ez?
(#) kadarist válasza djseed1 hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Megjött a csík a tekerés után? Vehetsz B-set: Bővebben: Link.
(#) djseed1 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Ma megyek megpróbálni mert még nem volt időm.
Nem tudok itt venni 3653B-t. Ukrajna, Beregszász
(#) HiMen hozzászólása Máj 26, 2016 /
 
Katódsugaras SAMSUNG TV-m betegeskedik.
A sötét-világos átmeneteknél vízszintesen fehér satírozás van.
Mi lehet a hiba?
Következő: »»   1135 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem