Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   115 / 132
(#) David1912 hozzászólása Ápr 8, 2016 /
 
Sziasztok! Tudom hogy nem ép ide tartozik de valaki nem tudna adni egy 2 utas aktiv hangváltó kapcsolást !
(#) steelbird válasza David1912 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Tényleg nem. Kerested egyáltalán?
(#) David1912 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Igen kerestem! Olyanra gondoltam amit már valaki megépitett sokszor megszivtam már olyan kapcsolásal amit még nem épitetek után !
(#) steelbird válasza David1912 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
A kérdésedet itt kellett volna feltenni, de nem adtál meg semmi infót, ami alapján javasolhatna neked bárki egyet.
Egy hangváltót mindig a hangszórók paraméterei alapján kell megtervezni és az adott hangszórókhoz kell hangolni. Olyat nem fogsz találni, ami "bevált", az előbbi okok miatt. Más hangszóróval már teljesen máshogy fog szólni ugyanaz a hangváltó. Nem is adtál meg semmit, ami alapján tervet adna neked bárki is.
Hány Ohm -os hangszórókhoz kell, milyen teljesítményre, milyen keresztezési frekvenciával, mennyi a hangszórók érzékenysége, milyen meredekségű szűrőt szeretnél...?
Tedd fel a hangváltós témába a kérdésed, de ezek az infók mindenképpen kellenek.
(#) Alkotó válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Aktív váltót keres, így nem kell sokat tudni a hangszórókról.
(#) latyakosa válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Ha végfok részre is a feladathoz tartozik akkor lehet, hogy hasznos, de tény így nem definit az igény
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2016
(#) steelbird válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
A keresztezési frekvencia és a szűrő meredeksége akkor is kellene, ha pedig még végfok is kell, akkor a teljesítmény is szükséges.
(#) szergej168 hozzászólása Ápr 12, 2016 /
 
Helló! Videoton 2050 2550 hangfalakhoz keresek kondikat.Ha valaki tud segíteni kérem hogy írjon.
***********@freemail.hu
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2016
(#) telnagyapo válasza szergej168 hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
H2000. Hangszó 2000
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2016
(#) Stockton24 hozzászólása Ápr 27, 2016 /
 
Sziasztok! Valaki hozzáértőbb vagy esetleg tapasztaltabb tudna nekem segíteni hogy az Orion HS400-as hang(fala)sugárzóim hangváltójába pontosan milyen tipusú és fajtájú kondi való?
Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) reloop válasza Stockton24 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Szia! Találtam egy biztató fotót Bővebben: Link
Itt a rajza.
A Logotech-et mint beszerzési forrást már korábban linkeltem. A 22µF és a 47µF racionális áron, polaritásfüggetlen elkóval lenne célszerű.
(#) Stockton24 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Szia! Köszönöm szépen!
Az én hangváltóm így néz ki: Link
Ebben perpill 2db 10µF-os 63V-os kondi van, és 1db 47µF-os 63V-os.
Kicsit megkevert, hogy több helyen olvastam, hogy fóliakondenzátort javasolnak bele, illetve, hogy a 47µF-os bipoláris, a többi viszont nem. Ezek szerint nem fontos hogy bipoláris kerüljön a 47-es helyére?
A másik ami nekem nem tiszta, olvastam hogy valaki 100V-os kondit tesz bele a 63-as helyett. Ez változtat valamin?
(#) reloop válasza Stockton24 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
A 47µF legyen bipoláris, azaz polaritásfüggetlen elektrolit kondenzátor Bővebben: Link. A 100V vagy 63V feszültségtűrés egyaránt megfelel. A 10µF fólia-kondenzátorban is elérhető Bővebben: Link.
(#) Stockton24 hozzászólása Ápr 28, 2016 /
 
Tehát akkor az nem gond ha eddig olyan kondi volt a 47µF-os aminek volt + - pólusa?
(#) reloop válasza Stockton24 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Működött vele mint láthattad, de a továbbiakban nem szerencsés használni a sima elektrolit kondit.
(#) Stockton24 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Értem, köszönöm szépen!
(#) Mócsing hozzászólása Máj 3, 2016 /
 
Nagyon fontos azoknak a kondenzátoroknak a minősége , amelyek a hangszóróval sorba vannak kötve .
Lehetőleg PP legyen . Ha több kisebb kapacitásúból állítod össze az eredő sokkal jobb minőségű lesz mintha egy db-ot használsz . Ezt valószínű valamelyik járulékos paraméter javulása okozhatja .
Nem egy zseniális ötlet volt egyébként . Az egyik srác megépítette a dobozaimat ,és elhozta őket mert hallgathatatlanok . És tényleg néhány perc után úgy érezte az ember hogy ki kell kapcsolni .
Az összes különbség az volt hogy az ő váltójában 1 db 13 mikros C219 kondenzátor volt ,az enyémben szintén C219 de 1-2 mikrókból összeállított térplasztika .
(#) telnagyapo válasza Mócsing hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Üdv!
"Ezt valószínű valamelyik járulékos paraméter javulása okozhatja." Ez a peraméter az ESR. (ESR=electronic series resistance), az elektrolit kondenzátorok néhány tized, vagy néhány ohm-os soros ellenállása)
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) Mócsing hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Elektrolit kondenzátort sorba kötni a hangszóróval ,elég furcsán hangzik .
A fólia kondenzátoroknál is van ESR ,de nem tudom elképzelni hogy tized Ohmnyi eltérés önmagában ennyire beleszóljon a hangba . Talán a fegyverzetek feltekeréséből adódó induktivitás ,és az ESR lehet a bűnös . Ketten együtt már egy párhuzamos R-L tagot alkotnak .
(#) tündér hozzászólása Jún 6, 2016 /
 
Kedves Szakik!
Van egy Vermona Regent hangdoboz párom. Kicsit rendbe kapnám őket. A betekintésnél láttam, hogy az egyik dobozban csak egy mélynyomó hangszóró van, a másik dobozban, benne van a mélynyomó, valamint 4 db kisebb sugárzó, -gondolom azok adják a közép. ill. magas szekciót.
Kérdésem, hogy szét tudom osztani a 4db -egyébként egyforma paraméterű- hanszórót a két dobozba?
A neten találtam rajzot róla. ebben benne van a hangváltó is.
A dobozaimban a hangváltó szerepét egy 10 w-os 10 omh-os , és egy 4 mF/160V os kondenzátor adta.
Köszönöm szépen !
A mélysugárzó 50W/8 omh, a kicsik 8W/8 omh
(a rajz a rendes gyári hangváltót mutatja)
Kezdő "amatőr" vagyok

1000h_lp.jpg
    
(#) Nagy Tamás válasza tündér hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Üdv! Két-két középmagas hangszórót párhuzamosan kellene kötni,majd sorba velük a kondenzátor, és így a mélynyomóra párhuzamosan az egészet.Sajnos ez így eléggé találgatás váltó szempontjából,mert ismerni kellene a hangszórók több adatát is. Viszont kiindulásnak jó lesz,szólni fog ,később viszont finomítani kell.
(#) tündér válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Köszönöm!
Annyi elírás van a kérdésemben, hogy

"A dobozaimban a hangváltó szerepét egy 10 w-os 10 omh-os , és egy 4 mF/160V os kondenzátor adta"

Így helyes: A dobozaimban a hangváltó szerepét egy 10 w-os 10 omh-os ellenállás, és egy 4 µF/160V os kondenzátor adta.
Az alábbi sematikus rajzot készítettem a dobozban lévő elrendezésről. Remélem átlátható.
Köszönöm, mégegyszer..!

P1080183.JPG
    
(#) Trivium93 válasza tündér hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Hibás a rajz, ha 2-2 magas sorba van és úgy párhuzamosan. A rajzon 1-3-4 hangszóró sorba van és azzal párhuzamosan a 2. hangszóró. mellékeltem egy képet is, így gondoltam én.

Leveszel 1-1 soros magasat és 2µF-ra kicseréled a kondit és a másikba is ugyan az (vagy maradhat 4µF is, csak akkor a magas hang alsó határfrekvenciája lejjebb kerül).
(#) suhanc92 hozzászólása Jún 6, 2016 /
 
Sziasztok!Van egy érdekes kérdésem, az alábbi mély sugárzóhoz milyen hangváltó illene?
Egyedileg el lehetne készíteni?Vagy inkább vásárolni?
Válaszotokat köszönöm!
Üdv! SAL SPA 2530
(#) Trivium93 válasza suhanc92 hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Üdv.
El lehet készíteni, csak kell hozzá induktivitás mérő.
Hangváltó 3000Hz Keresztezési frekvencia pdf-ben 3500Hz-et ír ideálisnak.
(#) suhanc92 válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Üdv!Én meg mindenáron 3500Hz-es keresztezésit keresek,ebbe amit belinkeltél nem gondoltam hogy jó lesz. Nemrég én is beleakadtam ebbe a szériába.Azért gondolkoztam az gyedi elkészítésben mert gondoltam akkor a tekercset pontosabban el lehetne készíteni.
(#) Trivium93 válasza suhanc92 hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Mellékelek egy rajzot. Az alsó részét kell majd nézni, ha nem kell a magas rész. 3500Hz keresztezési frekvenciával.
Kondenzátorok
C1 = 2.65 uF
C2 = 5.44 uF
C3 = 8.05 uF
C4 = 2.26 uF
Induktivitások
L1 = 0.25 mH
L2 = 0.88 mH
L3 = 0.75 mH
L4 = 0.36 mH
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2016
(#) suhanc92 válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Lényegében megvan hozzá a piezo magas sugárzó is,be is van építve a neki megfelelő 53 literes ládikájába,csak ezen a mély sugárzón gondolkozom erősen hogy ha már minden megvan hozzá akkor egy normális szintű hangváltót kellene hozzá építeni vagy vásárolni,én pedig rengeteg tekercset készítettem már,de ehhez valahogy nem tudok információt találni mert ilyet még soha sem készítettem,mondjuk úgy hogy a hangtechnika nem annyira érintett engem sajnos,de bármit képes vagyok alkotni
SAL KHS 311M
(#) suhanc92 válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Tökéletes rajz,nagyon szépen köszönöm!
Nagyon szép dolog lenne ha el tudnám készíteni, akkor már legalább szépen szétválasztaná a frekvenciákat.
(#) tündér válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Szia Trivium93 !

Csak azt rajzoltam le, ahogyan a bekötés volt a hangdobozban. Ehhez képest kétem a segítséget
Köszönöm Neked !
Következő: »»   115 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem