Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   218 / 344
(#) szikorapéter válasza gumibaba hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Mágneskapcsolóra vagy időzítőre gondolsz?
(#) szamóca válasza gumibaba hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Ezt értem, de nem köthetsz deltába egy olyan motort ami csillagban 400V-ra, deltában 230V-ra készült, mert pár másodperc morgó hangzás mellett, leég a tekercselés.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2016
(#) kadarist válasza gumibaba hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Akkor nem kötheted 3f, 400V-on csillag-deltába.
(#) gumibaba válasza szamóca hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Köszönöm oda fogok rá figyelni, akkor viszont nem is kísérletezek vele! Így is működik!
(#) gumibaba válasza gumibaba hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
5let esetleg arra, hogy a körfűrésszel egyszerre hogyan tudom elindítani az elszívót is ? Csak mert a műhely másik sarkában van és nam mindig férek el rendesen pormérgezést meg nem kérek.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2016
(#) gumibaba válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
konkrétan időzítő érdekelt volna de egy komoly dologra felhívták a figyelmem ami miatt tárgytalanná vált sajnos az 5letem
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2016
(#) szamóca válasza gumibaba hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Időzítőegységet kell beiktatni a két gép indulásába. Körfűrész időzítőegység indul, majd kapcsolja az elszívót. Vagy fordítva.
(#) gumibaba hozzászólása Jún 5, 2016 /
 
Köszönöm a hasznos információt, megyek megvalósítgatni amit tudok. Köszönöm mindenki segítségét!
(#) szamóca hozzászólása Jún 5, 2016 /
 
Egyfázisú villanymotornál található három kivezetés között mérhető 7Ohm 14Ohm tekercsellenállások közül, a főfázistekercs a kisebb ellenállású?

Közben megoldódott.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2016

Pedrollo.jpg
    
(#) gumibaba hozzászólása Jún 6, 2016 /
 
Tudna nekem valaki abban segíteni ezt az imi motort hogyan kell 2 db kondival üzembe helyezni?
A kondenzátorok mérete ami kell jelenleg deltába van kötve terheletlenül megy terhelten nem.
ami rajt volt eddig 2 db üzemi kondi 18mikro ill 10mikro mind a 2 a kukába landolt mert egyszer csak elkezdett "ugrálni" a kondikkal a motor és hirtelen melegedett. Az indító kondi 100mikro azt egy nyomógombbal kapcsolom mellé. Üzemi kondik nélkül gyönyörűen megy. Mint ahogy a nagykönyvben meg van írva. És nem melegszik!

Ezt a körfűrészt kellene hajtania
(#) kadarist válasza gumibaba hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Szia!
40-60 µF körüli állandót is köss be.
(#) gumibaba válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Köszönöm, 10+18 volt rajt állandó de nem volt jó ezek szerint 70 (mert az van a boltba) is jó? Vagy sok?
(#) kadarist válasza gumibaba hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Majd kiderül, de szerintem jó lesz a az is. Arra ügyelj, hogy állandó üzeműt vegyél, ne indítót.
(#) gumibaba válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Köszönöm arra figyelek mert a vezetékezés is úgy van megoldva!
(#) kadarist válasza gumibaba hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
A vezetékezésnek mi köze van ahhoz, hogy milyen fajtájút adnak a kezedbe?
(#) gumibaba válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Időzítőre gondoltam
(#) gumibaba válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Sarus kondenzátort használok. Ebből eredt a vezetékezés, és hogy az indító kondihoz van külön
nyomógomb is.
(#) gumibaba válasza Pityu01 hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Ehhez én is kérnék szépen egy kapcsolási rajzot ha lehet, mert nagyon érdekelne és foglalkoztat is! Köszönöm szépen előre is
(#) VIM válasza gumibaba hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Szia! Talán próbáld meg így bekötni de vedd figyelembe a teljesítményről szóló részt is, hogy elég lesz-e ez a fűrészeléshez.
(#) gumibaba válasza VIM hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Köszönöm
(#) szamóca válasza gumibaba hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Ha deltában akarod üzemeltetni, akkor 119µF a számított üzemi kondi kapacitása, míg csillagban 69uF. Az indító kondenzátor az üzemi értékének ~2,5-3szorosa.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2016
(#) gumibaba válasza szamóca hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Nagyon köszönöm, szépen a segítséget és csillagba vagy deltába kössem Ön szerint mit ajánl?
(#) szamóca válasza gumibaba hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Az adattáblán szerepel hogy 230V ∆.
(#) dante007 hozzászólása Jún 9, 2016 /
 
Sziasztok! A következőben szeretnék segítséget kérni tőletek, van egy villanymotorom a következő adattáblával. Ha jól értelmezem a rajzát, akkor a fekete és piros(vagy kék vagy fehér) vezetéket rákötöm a hálózatra, akkor annak működnie kellene nem? Na mármost nálam nem működik, csak ha a piros, és a kékekt kötöm össze, de ebben az esetben nagyon melegedik a motor, tudnátok valamit javasolni, hogy mi lehet a gond?
(#) zolika60 válasza dante007 hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
A kondenzátor jó?
(#) dante007 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
A kondi jó kell legyen mert látszik hogy rásegít indításnál.
(#) zolika60 válasza dante007 hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Vajon eleget-e? Egyébként nem csak induláskor, kell az neki üzem közben is. Ha az jó, akkor ez a ventilátor motor menetzárlatos.
(#) dante007 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
A kondira 1.2µF van írva, viszont én most 46µF-ot mértem rajta, ez lehet baj? amúgy azt, hogy menetzárlatos azt honnan tudom kideríteni? Illetve nem lehet, hogy van egy hőbiztosíték benne és az ment tönkre? jó lenne, ha valahogy működésre tudnám bírni ezt a sz..t, nem akarom ezt is elfüstölni , illetve még egy kérdés a forgás irányát meg tudom változtatni?
Köszönöm az eddigi és a további segítséget előre is
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2016
(#) zsoltee0001 válasza dante007 hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Meg kéne nézni, hogy a fekete és a valamelyik kábel között (bármelyik) mérhető-e ellenállás, ha nem akkor szerintem a hőbiztosíték kapott egy tockost, ha a piros és a kéket járatod akkor még nagyobb tockost fog kapni.
A kondi meg nem valószínű, hogy rossz, inkább a műszered.

Az ilyen képfeltöltéstől meg lebeszélnélek, hogy vagy 15000 X 3500 vagy ikonméretű, most akkor nekünk le kéne menteni majd egy rajzolóprogrammal átméretezni, hogy egy földi halandó monitoron is meg lehessen nézni
Üdv
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2016
(#) gumibaba válasza Feri hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Meg tudná adni a konyv címét és a szerzőt?
Köszönöm szépen előre is.
Következő: »»   218 / 344
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem