Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   45 / 62
(#) gerleimarci válasza ferci hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Ok, megy bele a légrés.
A tápfesz 25-30V.
A tekercs le lesz cserélve, de még nem tudom mire.
(#) ferci válasza gerleimarci hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Kísérlethez elég a tömör réz is, ahogy írtam.. vagy szalagból, pl. 2 x 4-5 mm-es...
Kondikat nagyon hűtsd meg és jobb lenne ( drágább ) max. 220-330 nF-ból összerakni.
Nézz végig pár képet az oldalon, aztán többet látsz.
A drótkeresztmetszettel ne spórolj, mert ha beleszaladna a 20-30 amper, azokon sok elveszik...
(#) lac12345 hozzászólása Máj 23, 2016 /
 
Szia

Szerintem túl kevés a menetszám a munkatekercsen.. tekerj kb 8--10 menetet
Irfp460 nem túl jó ide..nagy az Rds egy irfp260 as sokkal jobb választás még így kicsiben is..
A 10A kicsit sok próbáld kisebb fesz. el. Kevés a menet a munkatekercsen azért az a nagy áram..
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
(#) erbe válasza gerleimarci hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
A tekercs huzalkeresztmetszete legalább 4-5-szöröse legyen a fojtókénak. Túl nagy az ellenállása, nem tud kialakulni a szükséges rezonáns áram (körjóság). 1-2 A bemenő áram mellett a tekercsben akár 50-100 A is folyhat. Máskülönben nem tud kialakulni az a feszültség, ami átváltja a FET-eket. A képen látható litzéből akár hármat is összefoghatsz. Szegény belefeketedett a nagy erőlködésbe.
(#) csavarkulcs válasza ferci hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Miért kell a fojtótekercs vasát átvágni? nekem is van kettő, miért nem jó magában?
(#) Saggitarius válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Hogy a vasmag ne menjen telitesbe. A telitett vasmag hatasara csokken az induktivitas.
(#) Saggitarius válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Elso ranezesre igencsak nagy teljesitmenyu: Bővebben: Link
(#) adri986 válasza Saggitarius hozzászólására (») Jún 7, 2016 1 /
 
Helló.
Ez így ilyen formában nem használható, ha nincs rajta PLL akkor előbb utóbb "pukk" lesz a vége.
(#) ferci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Ezt már megbeszéltük, úgy emlékszem.. hagyd a gyűrűdet más alkalmazásra, ahol nem kell légrés és használd nyugiban a ferrites fojtót. Ott nem lesz telítés-veszély és könnyen megtekered vastag "litzével".
(#) crazybob válasza adri986 hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Én egyszer megépítettem ezt a kapcsolást egy rendes ferrit trafóval, mint egy kemény kapcsolós tápot. Azzal nagyon jól ment, amíg le nem égett a trafó. A kimeneti jel sajnos nem volt valami szép, de működött, csak óriási teljesítménnyel. Persze ez gondolom a vasmag méretével korlátozható. Viszont szekunder tekercsnek nem találtam értelmes drótot, így történhetett a baleset.
(#) csavarkulcs hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Az ilyen gyári magot nem kell átvágni ugye?
(#) crazybob válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Azt nem, de jobb lenne, ha sodratból lenne. Mondjuk ilyen:Bővebben: Link
(#) adri986 válasza crazybob hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Itt a trafó szórási induktivitása is szerves része a rezgőkörnek, így lesz LCLR rezgőkör.
Bővebben: link
Látható hogy a két induktív tartomány közt van egy kapacitív tartomány is, ha véletlen itt hajtod meg, vagy beletolja a munkadarab ebbe a tartományba a frekit akkor pukk. Tehát a probléma a fix frekvencia, persze el lehet vele szórakozni , de dobozolni már felesleg. Aki már egy normális kapcsolóüzemű tápot össze tud hozni annak már nem hiszem hogy probléma lenne azt vezérelni pl: PLL, túlfesz illetve túláram védelem, lágyinditás stb
(#) adri986 válasza adri986 hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Csak pár opa kell illetve egy 4046 pll ic, ami tartalmaz egy vco-t is erről mondjuk meglehet hajtani egy invertáló és egy nem invertáló fet drivert, de akár ki is hagyható és csak a 4046 -os egyik fázisdetektorát használod.
(#) csavarkulcs válasza crazybob hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
A kép csak illusztráció,
Beütöttem a gyári számot, ugyanazt dobta ki amit te küldtél, sodrottból van ez is.
Bővebben: Link
(#) lac12345 hozzászólása Jún 8, 2016 /
 
Szia

Ilyen sodrott fojtót te is tudsz csinálni, összefogsz zománc huzalt annyit hogy bírják az áramot enyhén összetekered , hogy ne essen szét és feltekered a magodra..Akár azt is megteheted ,hogy
nem használsz végig Litzét hanem felesben .. félig sodrott sima vezeték aztán másik fele meg Litze.. Csak az összefogatást kell megoldani : préselős kábelvég pl..A litze megy a FET fele a másik fele meg táp..
(#) csavarkulcs hozzászólása Jún 8, 2016 /
 
Íme a ferrit gyűrűm, az elektromos autók töltőjében van ilyen.
3 tekerés 70mikrohenry. nekem ez kicsit soknak tűnik.
nem szeretném átvágni. szétszedni még talán-talán...
Bővebben: Link

külső átmérője 58mm
belső: 40mm
9mm vastag a gyűrű pereme
42mm magas a kettő együtt.

Idézet:
„elég jó a AL-je lehet... 8.000 kb.”


A litze szóra mindenfélét kidob a kereső, küldenétek valami képet hogy hogy néz ki?
(#) ferci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Kaptál ma már linket, azon láthatod a sodratot.
(#) lac12345 hozzászólása Jún 8, 2016 /
 
(#) csavarkulcs válasza lac12345 hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Ez zománcos?
(#) lac12345 hozzászólása Jún 8, 2016 /
 
persze
(#) csavarkulcs válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Csak azt akartam kérdezni hogy ezt ha megtekerném akkor nem kellene bele légrést vágnom?
olyan 40 amper 24,48 voltról menne
(#) crazybob válasza adri986 hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Hát egy tápot összehozok, de a PLL-hez egy kukkot sem értek. Ez persze abból fakad, hogy nem ez a szakmám. Persze sejtem, hogy figyeli az induktivitást és annak függvényében szabályozza a frekvenciát. Ez lehetséges digitális áramkör nélkül?
(#) crazybob válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Akkora AL értékkel az szinte biztos, hogy ferrit mag és nem porvasmag. Neked porvasmag kell, mert abban a ferritpor mellett van légrés, azért sokkal nehezebben megy telítésbe mint a sima vasmag, azaz a ferrit. Egy fojtónak való mag AL értéke 40-500 nH körül mozog.
(#) adri986 válasza crazybob hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Teljesen analóg az egész, nem az induktivitást figyeled hanem a fázishelyzeteket. Nálam pl soros rezgőkör van , én az inverter áramát és a rezgőkör feszültségének fázishelyzetét nézem, a kettő közti fázistolás 45fok akkor van rezonancián. A 4046-osnak az első tipúsú fázisdetektorát használom ami tulajdonképpen egy XOR kapu.
A táp frekvenciáját minden esetben felfelé kell tolni ha az áramot kell csökkenteni pl, vagy a kondibank feszűltségét stb, egyszerűen kitolod a rezonancia frekiből, és magasan az induktív tartományban hajtod.
De ha az LCLR-hez ragaszkodsz itt egy rajz, szinte minden benne van ami neked kell
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2016
(#) crazybob válasza adri986 hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Köszönöm! Én már építettem magamnak egy teljesen jól működőt. Igaz, hogy az enyém egy padlófűtést lát el és nem változik a tekercs induktivitása. Egy egyszerű IRS27951 IC-vel oldottam meg. Ennek annyi a lényege, hogy lágy indítással tud indulni, mivel az Én esetemben a vas, azaz a cső már alapból a tekercs között van. Viszont hasznos lesz ez a rajz amit feltettél. Aki meg ért az elektronikához az biztos könnyedén tud készíteni egy PLL-t, de Én nem . Talán ez a Royer nagy előnye, hogy az figyel mindent.
(#) zgyula hozzászólása Jún 9, 2016 /
 
Sziasztok!
A pimi - féle önrezgő kapcsolásban a két fojtót TV sorkimenő-magból meg lehet valósítani?
Mindkét összetételnél 0,2mm-es légréssel 10 menet 25uH lett.
(#) csavarkulcs válasza zgyula hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Én is ilyennel csináltam volna ha nem törik el, de jónak tűnik, tekerj még rá 10 menetet.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2016
(#) crazybob válasza zgyula hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Szia!
Legyen vagy 40-50 uH és jó lesz.
(#) ferci válasza zgyula hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Legyen 14 menet és akkor 50 uH lesz a mérésed szerint.
Következő: »»   45 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem