Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egérpöcöktető, avagy jiggler építése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) szarkazsolt hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Tisztelt Fórumlakók!
Szeretnék házilag készíteni egy olyan USB eszközt a számítógéphez, ami kb percenként egy (a legkisebb) egységnyit elmozdítja az egeremet, ugyanis a főnökeim "megkérdezik", hogy ha az egér vagy a billentyű nincs használatba 2 percig, akkor mit csináltam ez idő alatt.
Találtam készen hasonlót a híres webshop-on, de gondoltam házilag is meg lehetne valahogy csinálni, ha lenne kapcsolási rajzom. Vagy az is eszembe jutott még, hogy veszek egy gagyi egeret és valahogy a jeladót ráveszem, hogy egyet ugorjon. Ugyanis a windows két egeret is le tud kezelni egyszerre.
Előre is nagyon szépen köszönöm ha segítetek!
(#) Buvarruha válasza szarkazsolt hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Ha optikai egered van, tegyél alá annyi réteg papírt valamelyik szélénél, hogy elkezdjen ugrálni az egérkurzor.

Amúgy miféle melóhely az, ahol monitorozzák, hogy mozdul-e az egered, ez kész hányinger..
(#) Ivan93 válasza szarkazsolt hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Szia!
Próbáld ki ezt. (jobbgomb cél mentése a StandAloneApp-ra, ezt nem kell telepíteni, futtatható exe).
(#) Kera_Will válasza szarkazsolt hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Rakj ár egy vibramotort és ahogy a fogfekével ugráló kinematikai játékszerek mozgolódnak úgy ugrálhat az egered is .
Vagy a régi golyós egér opto tranzisztorainak a kollektorát 1 1 uC kimenetével helyettesíteni.
Ebben generálódna 1 1 pulza ... ha nem uC akkor meg pár darab szekvenciális áramkör számláló flipflop ...stb ami generálja a 90fokos eltolt impulzusokat amit a mechanikus egér rései is meg csináltak.
(#) Kera_Will válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Jó jó de amikor kézi aktív esemény van akkor is kihúzza az egeret a munka felület alól?
És ha nem tud telepíteni / futtatni idegen progit (jogosultságoki)?
(#) Ivan93 válasza Kera_Will hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Csak akkor mozgatja, ha X ideje nem történik semmi a géppel, tehát se egérmozgatás, se gépelés. Az időt be tudod állítani. Most kipróbáltam, míg ezt írtam, és közben nem mozgott a kurzor. Ha megálltam, 5mp után elkezdett ugrálni. Telepíteni nem kell, futtatáshoz nem tudom kell-e jogosultság.
Ez a vibramotoros megoldás tetszik .
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2016
(#) neogeo2 hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Arduinoban van egy library egér és billentyűzethez: Bővebben: Link
(#) nedudgi válasza szarkazsolt hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Ehhez valószínűleg nem kell hardver.
Az AutoIt! egy Basic szerű programozási nyelv. Egérmozgás, billentyűzet imitátor könnyen írható benne.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2016
(#) borvendeg hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
CTRL billentyűt nyomva tartod nem érzékeli a win beragadt billentyűnek de nem léptet ki és szerintem a képernyőkímélő sem indul el.
Hogy hogy oldod meg a nyomva tartását a fantáziádra bízom.
(#) Barret válasza szarkazsolt hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Az én egerembe be van építve egy reed relé.A bal gombot rövidre zárja mágneses tér esetén.
Mellé kell rakni egy picike villanymotoros áttételt,ami egy mágnest mozgat. Nekem nagyon bevált ez a megoldás. Beépítheted akár egy cigeretta dobozba is,és mellérakod az egerednek
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2016
(#) Skori hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Sok évvel ezelőtt írtam erre a célra egy apró programot, mert az akkori munkahelyemen 1 perc után zárolta a képernyőt, és csak egy jó hosszú jelszóval lehetett újra belépni. A program annyit csinál, hogy ha egy ideig nem használod az egeret akkor elkezdi egy picit mozgatni, ha hozzányúlsz akkor visszateszi a kiindulási pontra, és nem is avatkozik be míg nincs újabb szünet. Ha érdekel akkor megpróbálom előkotorni.
(#) Bakman válasza szarkazsolt hozzászólására (») Jún 13, 2016 / 2
 
Idézet:
„a főnökeim "megkérdezik", hogy ha az egér vagy a billentyű nincs használatba 2 percig, akkor mit csináltam ez idő alatt.”
Új munkahelyet keress, ne eszközt. Hihetetlen, hogy ilyen van, de az is, hogy ezt eltűri bárki is.
(#) Inhouse válasza Bakman hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Azért az is hihetetlen, hogy elvileg ezt azért teszik, mert a gép a munkaeszköz...és nem dolgoznak rajta, inkább megy a svindli. Bár, hogy a karakterleütés figyelés amúgy is mennyire lehet hatékony módszer... Forgatókönyv írók lehetnek?
(#) kaqkk válasza szarkazsolt hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Telepítsd fel az autoklicker-t a gépre ...
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2016
(#) Cavalier hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Veszel egy pro micro nevű cuccot ebayen, Atmega32U4 van benne. (vigyázni kell, tényleg az legyen!)
Arduinoval pedig beletöltöd ezt a progit mondjuk:

  1. /* HID Mouse Example  */
  2.  
  3. void setup()
  4. {
  5.  
  6. }
  7.  
  8. void loop()
  9. {
  10.  
  11.  
  12.     Mouse.move(3, 0, 0);  // move mouse on x axis
  13.     delay(10000);
  14.     Mouse.move(-3, 0, 0);  // move mouse on x axis
  15.     delay(10000);
  16. }


Nálunk kötelező beállítani, hogy 1-2 perc után lezárja a gépet, viszont telepíteni nem szabad semmi progit a gépre. Szóval ezért csináltam, ha itthonról dolgozok, akkor egy wc vagy kv után ne kelljen jelszót írogatni.
(#) szarkazsolt hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Huuu, nem gondoltam, hogy ilyen gyors és "sokféle" segítséget kapok. Nagyon szépen köszönöm!
A munkahely váltás nekem is eszembe jutott, de ezért vannak a jóbarátok ... ja és az öröm se semmi, hogy túljárhatunk az eszükön

Telepíteni tényleg nem enged a rendszer, azt már próbáltam és találtam is rá programot, de hiába.
Szoftveresen talán jó ötlet lehet, ha excelbe futtatok egy vba-t, de ehhez is kell majd segítség, de az más fórum lesz.
A többi ötletet egyesével fogom kipróbálni...
Még egyszer köszi!
(#) zsoltee0001 válasza szarkazsolt hozzászólására (») Jún 14, 2016 / 3
 
Ez nagyon gáz és nem csak a vezetőség részéről, hanem attól is aki ilyen szoftvereket kitalál, mi lesz a következő? Vállra szerelt kamera, meg EKG mint a bolygó neve halálba... És akkor csodálkoznak, hogy mindenki megy külföldre
(#) Skori válasza szarkazsolt hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
A program telepítést sok helyen nem engedik, azonban az okosabb programokat nem is kell telepíteni, még csak fel sem kell másolni a PC-re, csak el kell indítani egy adathordozóról (pendrájv, "felhő", internet-oldal, DVD, stb...)
(#) dbase hozzászólása Jún 17, 2016 /
 
WC re hogy mész ki? Valaki mozgatja addig az egeret?
(#) vkrisz81 hozzászólása Aug 10, 2016 /
 
ha gondolod ilyenekkel babrálok ptc oldalak miatt, csináltam én is ilyet kellett a captchamegoldó miatt, meg nálunk még a régi melohelyen is belalitottak hazirendben hogy nehany perc utan kilogolt minket, ami zavaro volt.
a progim annyit csinal hogy figyeli x idokozonkent az eger poziciojat, es ha nincs valtozas odebb viszi. meg tudom ugy csinalni neked hogy azzal aktivalod ha valemylik sarokba rakod az egeret
lehetosegek vegtelenek ehez nem kell kulon hardver meg egyeb extra program, megcsinalom en neked ^^
(#) vkrisz81 hozzászólása Aug 10, 2016 /
 
de honnan tudják hogy nem hasznaltad az egeret x perce???
figyelnek ?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem