Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   51 / 196
(#) elektroncso hozzászólása Máj 28, 2016 / 2
 
Sziasztok.
Elkészültem a tárcsacsiszolómmal. Abból készült, amit a ház körül (illetve nagyszüleimnél) találtam. 20cm átmérőjű tárcsa van benne. Beszerelésre került egy plusz axális csapágy, mivel a motor gyárilag nincs előkészítve tengelyirányú terhelésre. 60-as csiszolópapír van felragasztva a bútorlapból készült tárcsára, ez általános munkákra megfelelő.Az asztala szögbe dönthető. A motor egy gyárilag 750W-os háromfázisú szovjet villanymotor, de már egyszer régen áttekercselték, így a pontos adatait már nem tudom. Gyárilag a fordulatszáma 1450ford/perc volt, hogy most mennyi nem tudom, de pont jó csiszoláshoz. A zöld dobozban motorvédő van, illetve a LED-szalagból készült géplámpa tápegysége.
Még valami porelszíváson gondolkodom, ötlet már van rá, de a kivitelezés még egy kicsit várat magára.
(#) szamóca válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Az enyém is most készül. Csak nincs időm folytatni, mert mindig melózni kell menni.
(#) Alkotó válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Milyen feladatokhoz célszerű egy ilyen eszköz? Talán mafla a kérdés, de nekem nincs ilyenem, és még sosem hiányzott. A szalagcsiszolóval szemben milyen előnye van ennek?
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Pontosabban tudsz síkot csiszolni vele, nagyobb felületen. Egy külső íves domború csiszolást is szépen meg lehet vele csinálni akár különböző szögekben, már ha állítható az asztal dőlésszöge.
Belső ívekre meg oszcilláló tengelyes való.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2016
(#) elektroncso válasza szamóca hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Jól néz ki! Sokkal komolyabb mint az enyém, persze ez érthető, a tapasztalat az tapasztalat.

Alkotó: Hogy milyen általános előnye van egy szalagcsiszolóhoz képest azt nem tudom. Esetemben az, hogy könnyebb volt elkészíteni és volt hozzá anyag. Mivel semmiféle gépi csiszolónk nincs itthon így nagy előnyt jelent. Jó, van itthon egy kézi rezgőcsiszolónk, de az nem ér sokat.
U.i.: Szernék azért később egy szalagcsiszolót is összerakni, egyenlőre az anyaggyűjtés folyik.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2016
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Pl: Trafókészítésnél a betétfa méret-pontos derékszögű csiszolásához kiváló!
(#) Alkotó válasza granpa hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Nem akarnék bezzegezni, de van némi rálátásom a csiszolásra. Az hogy mi mennyire lesz pontos és merőleges, az több dolog is befolyásolja. Valóban kell egy gépi adottság hozzá, de nem ez a fontosabb rész, hanem maga az ember, illetve az ő rutinja, hozzáértése.
Nekem van szalagcsiszolóm, aminek egy sík asztal is van a tetején. Ebből arra lehetne következtetni, hogy azon "tökéletes" síkot lehet csiszolni. De ez csak részben van így, mert lehet rajta jó síkot készíteni, de jelentős gyakorlat kell hozzá. Máshonnan közelítve, sokkal könnyebb "nem-síkot" csiszolni rajta.
Trafóbetétet gyalulni szoktam, amit aztán darabológépen akármilyen hosszúra lehet vágni. Ez a technológia tizedre pontos tud lenni. A felfogó furat elkészítése okozott inkább gondot, ameddig rá nem jöttem mi a jó módszer (egyik oldalon középen volt, de a másikon 0,5-1 mm-el mindig elmászott
(#) granpa válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Én asztalosműhelyben szoktam meg a körcsiszolót. Még nem okozott gondot (a lyuk sem).
(#) elektroncso hozzászólása Máj 29, 2016 /
 
Befejeztem a porfogót. Ezt ötlöttem ki, fontos volt, hogy az asztal dönthetőségét ne zavarja. Az oldalán a fólia azért van meggyűrődve, mert csak így nem zavarja a döntést (ha szép spanosan teszem rá akkor döntés közben megfeszül és nem engedi 45°-ig lehajtani. Az elszívásról egy régi porszívó gondoskodik.
Nem a legszebb, de működik.
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Na, múltkor ilyet kellett volna venni: blankoló.
(#) Bakman válasza zenetom hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Szerintem vékonyabb vezetékekhez csípőfogó, 1,5 mm2 vagy felett kábelvágó. Olcsó és stabil megoldás, tesztelve.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Én ebben még nem csalódtam. Azt tudja, amit kell, de azt nagyon.
(#) nagym6 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Valamikor régen házilag gyártottunk ilyet, laposfogóból, venni nem lehetett.
Még meg is van, néha használom. Kb. negyven éves, azóta egy halom újkori fogyott el.
(#) zoly15 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Ez egy nagyon jó szerszám!
Viszi a vastag többeres kábelokat is m,int a vajat!
Blankolni is lehet vele, de rá kell érezni, mert könnyű elvágni vele pár szálat a vezetékből
(#) j4ni13 hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a képen látható csavarhoz való csavarhúzót honnan tudok venni?
Tegnap az újpesti Tescóban még csak hasonlót sem láttam:

üdv
J.
(#) yulo5310 válasza j4ni13 hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Minden nagyobb bit készletben van,három méretben!
(#) proba válasza yulo5310 hozzászólására (») Jún 7, 2016 / 2
 
Vagy keress egy bele passzoló sima csavarhúzót.
(#) zolika60 válasza j4ni13 hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Bármelyik szerszámboltban kapsz. Ha nincs beszerzik. Így vettem én is.
(#) 06smici válasza j4ni13 hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Én direkt az ilyen spéci csavarfejekhez vettem anno egy ilyen készletet. Nem egy ipari minőség, de ahányszor találkozik az ember hasonló csavarokkal, ahhoz pont elég.
Hasonló áron lehet kapni olyat, amiben még a nyél is benne van.
(#) kameleon2 válasza j4ni13 hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Az ilyeneket szoktam valamilyen egyszerűbb csavarra cserélni, mert mindig csak bosszúságot okoz. Gépi becsavarásra van kitalálva - néha pont azért, hogy ne tudd könnyedén szétszedni. Még a profilképzése is olyan némelyiknél, hogy befelé kapaszkodik a bit, kifelé megforog.
(#) Ferkógyerek hozzászólása Jún 27, 2016 / 7
 
Sziasztok!
Kezdek vaksi lenni, az alkatrész gyártók pedig még rátesznek egy lapáttal, az egyre kisebb tokozásaikkal. Kipróbáltam a viszonylag olcsón kapható USB mikroszkópot de nekem nem jött be, hogy enyhén fogalmazzak. Mostanában megint szükségem lett volna rá, így körülnéztem az interneten és ezt, a bekerülési költségéhez képest viszonylag sokat igérő "mikroszkóp" leírást találtam.
Megépítettem és meg vagyok vele elégedve, igaz forrasztáshoz élesben még nem használtam, csak a kép minőségét próbálgattam. Jelen beállításokkal több mint 25cm a kamera és a nyák közötti távolság, így kényelmesen lehet alatta dolgozni és a nagyítást is megfelelőnek találom.
A mellékelt képeken egy SHT31-es szenzor, mellette pedig egy 603-as méretű kondenzátor látható.
(#) Alkotó válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Zseniális.
Volt már szerencsém kipróbálni egy hasonló helyzetet, mikor magam előtt az asztalon lévő dolgot forrasztottam, de az előttem lévő monitoron néztem a folyamatot. Határozottan gondban voltam a szem-kéz koordinációval. Gondolom, idővel a dolog fejleszthető, de nekem problémát okozott. Te nem tapasztalsz ilyet?
(#) eSDi válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Egy ilyen megalkotására nekem is félre van téve egy 2MP-es kamera, már csak egy optikát kell szereznem olcsón. A cikk alapján te is CCTV zoom optikát használsz, vagy mást? Én eddig fényképezőgépből származóra gondoltam olyan 3x és 10x zoom tartomány között, csak nem tudom melyik lenne a megfelelő.
(#) nagym6 válasza eSDi hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Olyan akadály is lehet, hogy nálam egyik vhs kamera optika és a webkamera panel CCD fizikai kialakítása olyan volt, hogy nem tudtam eléggé közel tenni az optikát a CCD-hez. Másik optikánál is éppen csak jó, de közelebb kellene.
(#) eSDi válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Szerencsére nekem egy notebookból való, eléggé kicsi és lapos a kialakítása, remélem nem lesz majd ilyen problémám.
(#) zolee1209 válasza eSDi hozzászólására (») Jún 28, 2016 / 2
 
Én is belefogtam régebben ilyenbe, igaz, nekem panelfúráshoz kellett volna, de egyelőre szünetel a dolog. És igaz, hogy a képalkotó is kimondottan CCTV kamera, nem csak az optika. Anno e-bay-ről vettem 7000-ért zoom lencsét. Bővebben: Link
Illetve a kamerát is módosítottam picit, hogy a szenzor távolabb kerüljön az optikától, így elérhető volt, hogy nagyobb tárgytávolság mellett is fókuszálható legyen a kép nagyított helyzetben. Hogy az optika mekkorát "zoomol", így nem tudom megmondani.
(#) Ferkógyerek válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
A szem-kéz koordinációt valószínűleg meg kell szokni, nekem is gondot okoz.
A számítógépem is kicsit öreg, nem szereti a 30fps full HD videót.
eSDi - pontosan a cikkben említett CCTV optikát vettem az eBay-en 8000-ért, a kamera pedig a legolcsóbb 1080p webkamera amit találtam.
A webkameráról az eredeti optikát eltávolítottam, a CCD és az 50mm F1.4 optika közötti távolság 20mm, így jött ki a kb 25-28cm-es tárgytávolság.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016
(#) Alkotó hozzászólása Júl 3, 2016 / 6
 
Remélem senki nem tekinti majd eretnekségnek, de én átalakítottam egy csipeszt. Eredetileg egy közel szabályos félkör volt a végén, és ezzel próbáltam az SMD alkatrészeket "idomítani" a panelon beforrasztáskor. Egy közepes minőségű szerszámról van szó, kb. 1000 Ft-ért vettem, de már rozsdamentes, nem fogja a mágnes, és az ón is lepattan róla ha ráfolyna. Már ez is a második a stáció volt, mert elsőre egy hasonló típusú, de tűhegyes csipeszt használtam, ami egyáltalán nem vált be, kényelmetlen volt pozícióba tartani vele az elemeket.
Így pusztán a funkciót szem előtt tartva, nekiestem a félkörös csipesznek, és kb. 30° -ban kiegyenesítettem a végét (ez egy elég finom köszörülési művelet, jó köszörű, és alkalmas kő kell hozzá).
Talán csak véletlen, de totálisan eltaláltam mindent. Magam is meglepődtem milyen óriási a funkcionális különbség a régi és az új fazon között. Az eredmény leírhatatlanul jó, könnyen, gyorsan, stabilan lehet mindent helyére tenni, illetve mozgatni, vagy bármilyen pozícióba hozni. A fogás nagyon stabil, nincs szükség belső vállra (mert még ezen gondolkodtam ha nem lenne jó). Aki SMD-ket forrasztgat panelbe, annak szinte nélkülözhetetlen egy ilyen, csak javasolni tudom.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 3, 2016 / 3
 
Nem hinném, hogy ördögtől való egy szerszám átalakítása, ha az nem felel meg neked. Szerintem páran feltehetjük a kezünket, akik már ilyen bűnbe estek.
(#) kameleon2 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Ne ess transzba - nem te vagy az egyetlen. Nekem is van jó pár - a funkcióhoz igazított szerszámom. Sőt továbbmegyek - van pár amit azért készítettem, mert nem volt ilyen célszerszám. Végül is ez különböztet meg minket az állatoktól - a szerszám készítése és használata A csipeszemet az első nap átalakítottam, mert túl hegyes volt és állandóan lefordult róla az smd alkatrész. Sőt mivel vastagabb anyagból volt, kívülről is kapott egy kis ferde reszelést, így már ha sűrűn egymás mellett van sok alkatrész, akkor sem gond mellé tartani a másikat.
Következő: »»   51 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem