Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zene lejátszása Usb-pendrive-ról
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Ápr 7, 2007 /
 
Nagyon nagy, és okos kérdésem van:
Előzmény:
Kocsiba raktam egy kis zene-tuningot egy fm áramkör képében. Ez rákeveri a bemenő jelét egy bizonyos frekvenciára, a magnót erre kell hangolni és már hallgatható is a walkman, discman, mp3 lejátszó...
Kérdés:
Meg lehet-é oldani azt, h ne mp3 lejátszó, hanem pendrive-on levő zenét adjunk az fm-nek?
Magyarán kéne egy áramkör, ami a pendrive-ról leszedi a rajta levő zenét és lejátsza aztat egy kimenetre, ami maga az audió.
Tud valaki ebben segíteni, vagy halott ötlet?
Akár kész terméklink is érdekelne
Köszi!
(#) Sebi válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Ápr 7, 2007 /
 
A pendrive csak egy adathordozó, értelmetlen és drága megoldás születne, ha erről akarnál hangot nyerni. Egy csomó MP-3 lejátszó van, ami pendrive-ként is használható.
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Ápr 7, 2007 /
 
Igen, 1. hozzászólásomban is ilyen mp3-as lejátszóra gondoltam, de nekem van itthon 4 db pen-drive (512-1-1Gb-2Gb) És ezek mellé nem vennék még mp3 lejátszót is...
(#) huhuu válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Ápr 7, 2007 /
 
Szia! itt a megoldás:
http://szamitogep.hu/show/read.php?id=16389

google-val kerestem : "mp3 autoba"
a multkor találtam másabb linkeket is, ott rengeteg féle ilyen fm-adós mp3 lejátszó volt, távirányítóval is akár!
sajna azt a linket mosta nem találtam. ott kb. 10-15 ezer volt, de jó minőségűnek tüntek...de hallottam már, hogy valami 3 ezerért is vett valaki...

Neked milyen az az fm cucc? van kapcsrajzod? Nem tennéd fel? kivéncsi lennék rá!!
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Ápr 7, 2007 /
 
hmm, gogliban én is kerestem, de más kulcsszavakkal, ill nem autóba, hanem magára a csatira koncentráltam...
Fm cuccom: densionos faxa kis kütyü dobozolva, meg minden, kapcs rajz elég bonyolult lenne, már csak az alkatrészek sokaságából is kiindulva... Ócsóér szereztem...


Ui.: Jó a link amit adtál, egy ilyesmi érdekelne addig a megvalósításig, h nekem már nem kéne rádiófrekit sinálni belőle... Erről ha lenne egy kapcs rajz vhol...
(#) huhuu válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Ápr 7, 2007 /
 
szerintem olcsóbb kompletten venni eggyet, mint készíteni egy olyan lejátszót...
Csak kiváncsiságból kérdezném, hogy sztereó az a dension cucc? és ha igen akkor valóban sztereó jelet továbbít? ja és nincs róla fotód, vagy linked?

azt hiszem ezek a szivargyújtos cuccok nem sztereók. Mondjuk kocsiban nem gáz szerintem....
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Ápr 7, 2007 /
 
Sztereó, ez 100%, mert én javítom őket smd szinten, és mérem be újra...

Ui.: kocsiban vagy sem, én megtisztelném magamat a jobb minőséggel... a monó már kiment a divatból ha zenéről van szó
(#) tepizoli hozzászólása Ápr 7, 2007 /
 
Én ugy fogom megoldani ezt a kérdést (asztalon már müködik) hogy veszek egy asztali dvd lejátszot melynek van usb bemenete pl.philips dvp 5960 kiszedem a panelt és mgadom neki a tápokat 5, 3.3 12 stb. és van audio és video kimenete is kis lcd monitorra is rá lehet kapcsolni de van a készüléknek saját kijelzöje is és távirányithato. És mehet az autorádio aux bemenetére és halál tisztán szol ezer funkcioval.ja és jpg képeket is nézegethetnek az utazok.
(#) tepizoli hozzászólása Ápr 7, 2007 /
 
Egyébként ha fm adoban gondolkodik valaki itt érdemes megnézni www.vilcomp.hu bár én ketöt is vetem tölük az elsö d-power c-20 amit visszaküldtem mert minden frekin sipolt, a másik a soundstream vft-6 ami relative jol szolt de nekem mégsem tetszett a magas hang átvitele ugyhogy eladtam. mondjuk ezeknek analog sztereo jelet kell beadni.
(#) dB_Thunder hozzászólása Jún 24, 2007 /
 
Kicsit feléleszteném a témát. Mivel már 1 tucat olyan készülék van amin van usb felület, ezért szerintem ezeknek az fm adó kütyüknek napjai leáldozóban vannak.

A gondom a következő(mert telhetetlen vagyok): van nekem 1 VDO Dayto cd1537x tipusú fejegységem.Tud az mindent: mp3, wma, ogg, SD, MMC kártya plusz USB.
A gondom az hogy a kártya és az usb csak 2 gigáig ismer fel. Van nekem egy 40gigás laptop winyóm usb-s tokban. És nagyom szeretném, hogyha együtt tudnának működni.
Igaz a használati útmutatóban is kiemelték, hogy meg ne próbáljunk rádugni ilyen usb-s winyót, ugyanis csak 350mA-rel lehet terhelni a csatlakozót. Na ez a legkisebb gond ezt simán +oldom. Tesztként rágudtam azért (de úgy hogy a laptopomról is kapott tápfeszt a winyó)Persze nem ismerte fel, pár másodpercig kiírta hogy usb, aztán visszaváltott rádióra.

Én már láttam belülről ilyen rádiót, de az ic-t, ami az kártyás usb-s résznél van, annak a típusát nem sikerült beazonosítani, adatlapját +találni a neten, sajnos...
Hogy az én rádiómban milyen ic van azt még nem néztem +.
De szeretném tudni, hogy lehet-e okosítani rajta, hogy nagyobb kártyát, pendrive-ot, esetleg usb-s winyót is kezeljen.
Várom nálam okosabbak véleményét!
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Jún 24, 2007 /
 
Valahol még régen láttam ilyenhez megoldást:
Vagy a cd-tár volt olyan, h winyócsatlakozó benne, és az kezelte, vagy pedig ajánlom a Dension DMP3-lejátszóját, az kimondottan winyóhoz van tervezve!

Mondtad, h sokmindent lehet kapni usb csatlakozóval.
Nekem az autómban gyári d-lejátszós rádió van, aminek a designje felülmúlhatatlan bármijen mai színes, villogós autórádióval, ezért nem cserélném le semmiképp se!
Ill nagyobb a mérete, mint a piaci autórádióknak, és a hekkelés miat nem bizti, h jól nézne ki utánna...
(#) dB_Thunder válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
Densiont ismerem mióta a piacon van, de még senki sem talicskázott össze nekem annyi pénzt, amennyiért adják...

Az enyémen VAN usb port, tehát csak belülről kell hekkelni...
És NEM óhajtom a winyót a kocsiban tartózkodás után otthagyni, mert CSAK azon a winyón vannak a zenéim, és a lakásban a laptop lesz a lejátszó...
Közbe találtam ic ami kezei ezeket a cuccokat ITT
(#) zoka hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy kis fejtörő:
Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a mikro HiFi USB bemenetére kötött pendrive-ról történő mp3 zene lejátszása során a lejátszás megáll, valamikor néhány másodperc elteltével folytatja, máskor pedig újból kezdi a pendrive beolvasását. Néha a beolvasás sem sikerül elsőre.

Hogy szűkítsem a hibalehetőségeket:
a, Valószínűleg nem a zeneszámban van a hiba, mert:
- ugyanazon zeneszámot valamikor hibátlanul lejátsza, máskor elakad
- kétszer ugyanott még nem akadt el
- 64-320 kbps CBR vagy VBR nem számít neki
- nagyon változatos bitráták és források esetén sem mondható ki egyértelműen, hogy gond lenne a zenével.

b, A pendrive sem egyértelműen hibás
- mert 3db van belőle, mindhárommal gond van
- számítógép számára hibátlanok
- másik két ugyanazon márkájú mikro HiFi készülékem (korábbi modellek, egyik egyszerűbb, másik komolyabb) ugyanazon pendrive-ot elakadás nélkül lejátszák, bár itt is néha az egyik készülék (a komolyabb) elakad a beolvasás során, viszont lejátszás alatt nincs probléma velük

A szóban forgó 3db pendrive Kingston DTI/4GB (a képen). Tehát 4GB-os.
Van egy ugyanilyen Kingston DTI/1GB, azzal még semilyen körülmények között sem akadt el.
Akkor mondhatnánk, hogy sok neki a 4GB, de:
- A DT101C/8GB-ost is lejátsza - ez egy újabb fejlesztésű pendrive - (igaz ott is néha elakad)
- A 2 ével idősebb, 2008-as model hibátlanul kezeli a 8GB-ost is.
- Vagy az újabb modelekkel "visszafejlődtünk". A hiba csak a 2010-es HiFi-nél jelentkezett.
- Ráadásul 999 számot ismer fel, és 5-600 van a 4GB-os pendrive-on, tehát az sem lehet sok neki

Mindhárom HiFi elég jó márka, JVC.
Vagy a Kingston márka nem olyan jó ? (Milyen pendrive-ot használjak? )


Szerintetek hol van a kutya elásva?

Előre is köszönöm!

Üdv!

king.JPG
    
(#) steelbird válasza zoka hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Ha már ennyi mindent kizártál, akkor marad az, hogy lassú az adatátvitel sebessége, vagy maga a kiolvasás.
Próbáld meg úgy, hogy lemented róla az mp3-akat, megformázod, majd visszamásolsz mindent, ugyanis elképzelhető, hogy töredezettek a fájlok.
Az okozhat megakadást.
Sima, "kézi" mp3 lejátszót elég sokat javítottam, gyanítom, hogy ezek az asztali hifi készülékek is hasonlóak velük abban a tekintetben, hogy elég buta a szoftverjük, a számítógépekkel ellentétben.
Az mp3 lejátszók gyakran már attól meghibásodtak, hogyha valamelyik fájl nevében speciális karakter volt. (zárójelek, kapcsos zárójelek, felkiátójel, kérdőjel...)
Némelyik tipus már akkor meghalt, ha találkozott valamelyik fájlnévben egy ékezetes ő betűvel...
A másik, amire háklisak voltak a készülékek, az pedig az volt, hogyha nem csak mp3 volt rájuk töltve, hanem más tipusú fájlok is (exe, dll, ini, jpg, db, stb...).
Próbáld meg kiszűrni, hátha valami ilyen hülye hiba okozza, sosem lehet tudni...
(#) Dave87 válasza zoka hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Hasonló probléma nekem számítógépnél tűnt fel, USB hosszabító kábelbe dugva a pendrive-ot írási hibák léptek fel illetve eltűnt az eszközkezelőből. Egyértelműen kiderült, hogy a tápfesz esése okozta a problémát. Esetleg nálad nem lehet ilyen gond? (Valamiért kevés tápot kapna...)
(#) zoka válasza steelbird hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Próbáltam már formázni többször is, még a partíciót is letöröltem, aztán újra írtam, de ez sem hozott eredményt. A fájlnevekben ékezet nincs, és az ID3 tag is csak album, title, artist részeket tartalmaz. Műfaj, év akármi, mindent eltávolítottam, külön szerkesztő programmal, pont azért, hogy normálisan működjön a kijelzőn a kiírás. 1 szintű a mappa rendszer is, nincs mappa a mappában. Egy mappán belül is max 20-30 szám van. És csak mp3 fájlok vannak rajt. Ez kimondottan egy olyan válogatás, amire nem kerülnek már újabb számok.

Köszönöm a segítséget, ezek is biztosan okozhatnak hibát, amiket leírtál, de elvileg nálam ezek közül egy sem jöhet szóba.

Viszont az adatátvitel sebessége az egészen biztos, hogy lassú, mert sokáig olvassa be az elején.

Köszi még egyszer az ötleteket!
(#) zoka válasza Dave87 hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Nálam is egy 0,6 m-es hosszabbító kábelen keresztül csatlakozik rá a pendrive. A készülékre max 500 mA van írva, még külső merevlemezt is felpörget, viszont az lehet, hogy a hosszabbító kábelen valami zajt szed össze. De a kábel nélkül is elakad, míg az 1GB-os a kábellel sem.
A katalógusban írja, hogy a statikus elektromosság zavarhatja a lejátszást, de ha hosszabbító kábel nélkül is elakad, akkor nem (csak) azzal van a baj.
(#) steelbird válasza zoka hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Nem néztél még utána a neten, hátha fórumokon írtak már ilyen hibát a készülékkel kapcsolatban?
Láttam néhány angol nyelvű oldalt, ahol a Kingston pendrive -okra írnak különböző készülékekkel problémákat...
Ha más tipusú pendrive megy a készülékkel rendesen, akkor a kongston -t nem szereti.
(#) zoka válasza steelbird hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Próbáltam rákeresni, de nem igazán találok használható írást.
Igen, most az lesz, hogy megpróbálok más márkákat is, de azért nem volt olcsó ez a 3-4 db Kingston. A másik készülékekhez ez is működik, azért is vettem belőle többet .
(#) jana hozzászólása Júl 26, 2016 /
 
Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem:hogyan lehetne megoldani azt,hogy USB-re felvett zenét közvetlenül az erősítőre csatlakoztatva hallgathassam?(tehát USB bemenetű lenne az erősítő).
Létezik erre áramkör,vagy valamilyen egyszerűbb megoldás?Gondolom kellene valami digitális/analóg átalakító.
Előre is köszönöm az ötletelést!
(#) Inhouse válasza jana hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Pl. 2500-3000Ft-tól kapsz USB/BT/SDkártya megszólaltatási képességgel rendelkező hangszórót (a kis hengeres az olcsóbbik). Van fejhallgató kimenete is, onnan egy jack-jack kábellel összekötve az erősítőddel, szinte mindent le tudsz játszani. Talán még olcsóbban van egyéb ilyen játékszer BT nélkül... pl. valami ilyesmi volt a helyi bazárban 2000Ft körül. Meglepően jó minőségű a hangja. Ha nem teszik a design, akkor kiberheled és átdobozolod.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
(#) Massawa válasza jana hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Veszel egy olcso MP3-s lejátszot (táskarádio, mediabox stb) aminek van USB bemenete és a kimenetet már kötheted az erösitöre. Nem is az átalakito a gind, hanem az USB-n levö zenék kezelése (egy memoriára több 100 dal is ráfér igy abban keresni és azt lejátszani amit akarsz nem kis feladat). Az olcsobbak csak a fileok számait mutatják a jobbak a zene cimét stb is.
(#) Cavalier válasza jana hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 1
 
Egy ilyen modult beleépítesz, az a legegyszerűbb.
(#) jana válasza Cavalier hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Így van!Megrendelem,remélem még az idén ideér!
(#) Cavalier válasza jana hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Most uborkaszezon van, kb. 2 hét alatt megjönnek a távol-keleti cuccok.
(#) Inhouse válasza jana hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Na látod, ezért kár lett volna új topicot nyitni...
(#) pimpoka hozzászólása Máj 16, 2021 /
 
Sziasztok! Kérdezném, hogy pendrive-ra felvett (VHS-röl mentve) letudom játszani a LG 43UM7450PLA tévén. Oldalt látok usb in jelet.
(#) Gafly válasza pimpoka hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
(#) pimpoka válasza Gafly hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Köszi! Ha kész a másolás így csinálom.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem