Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1141 / 1270
(#) eyess válasza dejoe hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Tehát meg van rendesen a +150/115 volt is a sorki 3 as lábán ?
Trafót nem cseréltél , akkor még lehet az is ludas.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2016
(#) dejoe válasza kadarist hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Kicseréltem , nem segitett
(#) dejoe válasza eyess hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Igen, meg van
(#) eyess válasza dejoe hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Akkor még egy sorkimenő cserét megérne , illetve kimérni , hogy mennyire életképes még , ha az sem vezet eredményre , akkor cső lesz sajna.
(#) dejoe válasza eyess hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Kicseréltem a sorkimenő trafót is, semmi változás.
Képcsőre azért nem gyanakszom mert jó a kép, kontrasztos , fókuszálható, betük olvashatók, szóval nincs az a homályos, opálos kép ami erre utalna.
(#) dejoe válasza kadarist hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Utána néztem ennek a G2 -nek is. Mégis csak a képcső lehet gyenge, hiába nem ugy gondolom, mert ha feltekert G2-vel kapcsolom be, akkor bejön a kép.
(#) geniusmax hozzászólása Júl 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem,Sencor sle48f10m4 lcd tv standby-ból bekapcsolás után 10-20 másodperc elteltével újra standby-be kerűl és utána nem hajlandó semmit csinálni se távkapcsolóval se a tv-n lévő gombokkal, gyanus kondik kicserélve zárlatot eddig nem találtam,5V stb, 3v3 stb, 5V megvan, viszont a 12V csak addig van meg amíg a kijelzőn megjelenik a sencor felirat és sötét marad a kijelző és pár másodperc után eltünik a 12V feszültség, kapcsolásirajzot sajnos nem találtam ehhez ha valakinek esetleg lenne megköszönném vagy esetleg javított már ilyen készüléket hogy mi okozhatja ezt a hibát.
(#) eyess válasza geniusmax hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Van ennek a témának másik helye ahol bizonyára meg lesz a kérdésedre a válasz.
(#) geniusmax válasza eyess hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
igen! és megtudhatnám hogy hol?
(#) eyess válasza geniusmax hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Van kereső beírod , hogy lcd tévé probléma , és ki fogja adni.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2016
(#) domi64 hozzászólása Júl 26, 2016 /
 
Szervusztok! Van apukámnak egy Samsung márkájú, CZ-21F32T típusú képcsöves TV-je, már nagyon régi, 13 éves és 4 éve volt javítva színdekóder hiba végett (bekapcsoláskor nem volt hang, semmi, csak a képernyőn szürke háttér volt, fehér, ferde csíkokkal), a javítás óta még az a baja, hogy, hát kép és hang van, csak a képernyő felső részén van pár piros, kék, zöld és szürke csík, valamint a kép még homályos is egy kicsit, ezen kívül más baja nincs is! Mit csinálhatnánk? Válaszaitokat előre is köszönöm! Képek a TV-ről alább!
(#) domi64 válasza péter22 hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Ez bizony színdekóder hiba!
(#) kadarist válasza domi64 hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 1
 
Szia!
Milyen függőleges eltérítő IC van benne? LA7840? Mert ha igen, akkor cseréld a C307-es kondenzátort ezen IC mellett.
(#) domi64 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Nem tudom fejből az eltérítő IC modellszámát, a TV kapcsolási rajzát sem találtam még meg a neten, te meg tudnád mondani, hogy hol találhatnám meg a kapcsolási rajzot? Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza domi64 hozzászólására (») Júl 27, 2016 / 1
 
KS1A chassis- ra keress rá rajzügyileg. Vigyázz, több változat is van és ezért kérdeztem rá az IC típusára. Nézzél bele, porold ki és keress egy hűtőbordára szerelt soklábú IC-t.
(#) sound.man hozzászólása Júl 27, 2016 /
 
Hol keressem a hibát, ha a TV-nek a képe kicsit kifli formájú? Képet csatoltam mire gondolok.

tv.jpg
    
(#) domi64 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Rendben, csak nem biztos, hogy apukám engedné, hogy belenyúljak a tv-be.
(#) kadarist válasza domi64 hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Belenyúlás nélkül pedig esélyed sincs a megjavítására.
(#) domi64 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Rákerestem a KS1A chassis-ra, és LA7840-es a függőleges eltérítő IC, tehát ahogy mondtad, mellette lévő C307-es kondi a ludas, megnéztem az "Electronical parts list"-ben, annak a bizonyos C307-es kondenzátornak a kapacitását és a feszültségét , feszültség 50V, kapacitás 100uF!
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2016
(#) jdani hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Üdv. Van egy LE32R71 LCD Tv. Bekapcsoláskor hang van, kép nincs. csöves háttérvilágítás, tehát bekapcsoláskor van háttérvilágítás, csak az LCD nem ad képet. Tápba votl egy púpos kondi, de cseréltem a nem puposokat is. Táp feszültség rendben. Lehet Tcon modul hiba?
(#) kadarist válasza domi64 hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Tehát végül sikerült megjavítani kondenzátorcserével?
(#) domi64 hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Még egyelőre nem cserélem ki, mert még nem találtam hozzá jobb kondit (50V-osat)! Tönkremehet a TV attól, ha mondjuk egy 63V-os kondit tennék bele 50 Voltos kondi helyett?
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2016
(#) kadarist válasza domi64 hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Nem, sőt még jobb is lenne.
(#) domi64 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
És egy kicsit se terhelné túl sem a tápegységet, sem az áramkört? Nem szeretném, ha tönkremenne még jobban a TV!
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
(#) geniusmax hozzászólása Júl 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Július 18-án kérdeztem hogy valaki tudna segiteni egy Sencor sle48f10m4 lcd tv hibával kapcsolatban, nos megtaláltam a hibát, következő lenne a kérdésem hogy esetleg valakinek lenne ledsor vagy tudna infóval szolgálni honnan tudnák beszerezni ledsort a képen mellékelve.

DSCN3970.JPG
    
(#) kadarist válasza domi64 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Az a volt érték a kondenzátorra kapcsolható maximális feszültséget adja meg, tehát nem okoz semmilyen problémát, ha nagyobb feszültségtűrésűt építesz be oda.
(#) kadarist válasza geniusmax hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Szia!
Vehetsz komplett csíkot is, de cserélheted egyenként is a LED-eket. Keresés: Bővebben: Link.
(#) geniusmax válasza kadarist hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Köszönöm az infót.
(#) domi64 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Rendben, csak jövő hét csütörtökig nem tudom a javítást elkezdeni, mert ónszippantóm jelenleg nincs, de forrasztópákám az van, 220V, 60W-os és 460°C a hőmérséklete. Na és apukám azt mondta, hogy ameddig nem lesz egy ónszippantó pumpám, addig ne nyúljak a TV-be, nehogy még jobban tönkretegyem.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
(#) kadarist válasza domi64 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Egy kondenzátorcseréhez (két láb) nem kell ónszippantó. De ha apukád ilyen jól tudja a menetét, akkor miért nem együtt csináljátok?
Következő: »»   1141 / 1270
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem