Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számlapok és előlapok készítése
Lapozás: OK   27 / 34
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Nem erről van szó, hanem arról, hogy Alkotó (aki egyébként már sokat bizonyított), minden adandó alkalommal szóvá teszi a dolgot.
(#) killbill válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Idézet:
„Abban viszont nem lehet vita, hogy egy készülék értéke nem lesz sem több, sem kevesebb attól, ha a felirat idegen nyelvű.”
Egy magyar háziasszonyoknak szánt készüléken legyen magyar felirat, különben sokan nem tudják majd kezelni. De egy oszcilloszkópon, amit elektronikai szakemberek használnak, akiknek minimális szakmai angolt ismerniük kell, ott egyenesen zavaró a sok kényszeres, idióta, tükörfordított magyar szöveg. Egy erősítő az szerintem határeset.
(#) lóri válasza Bakman hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Nem baj, őt így szeretjük.
(#) Massawa válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Szerintem bármelyik modern akril stb. festék vigan kibirja a 100-180 fok meleget. ( gondolj a NYÁK lapokra amik feliratozva mennek a sütöbe, hogy megolvadjon az on.).

Menj el egy közeli modellboltba ott kapsz többfajta festéket kis mennyiségben és sok szinben, ott biztosan találsz megfelelöt. ( akrilt is meg higitosat is).

Ha nagyon biztosra akarsz menni akkor keress 2 komponensü festéket ( festék + katalizátor). Azok 300-400 fokot birnak ki. ( a modellboltban nem igen kaphatok).
2 bajuk van: drágák és kis mennyiségben igen nehezen használhatok a keverési arány miatt (1-50 ezrelék az arány - gyártótol függ).
(#) szamóca hozzászólása Máj 1, 2016 / 1
 
Lépjünk túl ezen a nyelvi feliratozáson. Kinek a pap, kinek a papné, ugye.
(#) cua hozzászólása Máj 1, 2016 /
 
Lehet tudni milyen bejelentes miatt lett torolve a bejegyzesem? Mi volt benne serto/banto, tenyszerutlen vagy akarmi?
(#) szamóca válasza cua hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Igen. Imént kértem, hogy lépjünk már túl rajta.
(#) zenebolond hozzászólása Máj 1, 2016 /
 
Egy elég érdekes lavinát indítottam el, de ha ezzel valakit megsértettem ez úton kérek bocsánatot.
Inkább abban segítsen valaki, hogy a Csehektől hogyan lehetne beszerezni olcsó szállítási költséggel a "propisot"" névre hallgató betűkészletet. 200 cseh korona a szállítási költség.
(#) Robin2 válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Inkább nekünk kéne bocsánatot kérni. Miért ragaszkodsz a cseh beszerzéshez? Kapható ilyen a Conradnál /1eFt/, illetve láttam papírboltba is. Csak már más néven fut.
(#) zenebolond válasza Robin2 hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Sajnos már csak 1,5 és 2mm betűnagyságot lehet rendelni a Conradnál. (de még azt is meg tudom oldani, hogy onnan lejöjjön szállítási költség nélkül mert Nyíregyházán van egy kedves idős ismerősöm aki ezt elintézi nekem) Nekem meg még a határeset 2mm és a feletti kellene. Nekem van még 6,4mm-es még a szociból, melyet a bátyámtól örököltem, de ez előre túl nagy. És nekem mindenképp fehér kell. Ha tudsz olyan papírboltot ahol ez még kapható a címet és telefonszámot szívesen fogadom.
U.I.: részemről lezárva az egész hercehurca.
(#) kameleon2 válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Ha nem ragaszkodsz a csehekhez: Itt azért van némi alternatíva.... Ha a keresőbe melléírod, hogy white - akkor fehér is van pár méretben. Ötletesség kérdése. Itt a fórumon is megtalálható a lézernyomtatós feliratozás leírása. Van fehér lézertoner is. Szinte minden megoldható, ha akarja az ember. Dekorcégek is fóliavágó plotterrel se perc alatt csinálnak neked öntapadós maszkot. Én is használtam ilyet. Spray-vel lefújtam, aztán a maszk eltávolítása után jöhetett a lakk.
(#) kameleon2 hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Fehér toneres nyomtató. Adja magát az előlapok vasalása
(#) kameleon2 hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Sziasztok! Ilyet keresek, de nem fehér, hanem átlátszó anyagból. Találkozott már valaki vele? Színes lézerhez kellene. Nyomdában van, de A4-es méretet keresek.
(#) zenebolond válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Kérdeztem egy két dekorost, de 50 darab alatt nem vállalnak.
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Biztos, hogy létezik ilyen, van otthon belőle, de csak hétvégén tudom megmondani a típusát. Ezt keresd: etikett, egypályás, átlátszó.
(#) kameleon2 válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Szia Köszönöm. Azt hiszem találtam Avery-ből. nem 2 Ft, de nem vészes az 1db-os matricaár.
(#) zenebolond válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Az öntapadós maszkoláshoz hogy adtad meg a feliratok pontos helyét? Egy skicc alapján vagy van valamilyen applikáció ehhez?
(#) kameleon2 válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Szia! Elég sok szoftvert használok és hardvert is. OpenOffice-ben és Inkscape-ben, de Google Sketchupban is szépen lehet már tervezgetni. Van cnc-m is, amihez kaptam fóliavágó kést egy barátomtól. Ehhez csak a dekorboltban kellett öntapis fóliát vennem. A gép szépen kivagdalja amit kell, aztán csak a felesleget kell eltávolítani egy tűhegyes szikével (szintén dekorboltban van ilyen). Zsigerből utálom a Coreldraw-t, de fóliavágásra sokszor az is elég. De ha nincs géped - mert nem olcsó - egy dekoros cég is megcsinálja neked, akinek már megvan a gépe ehhez. Igaz maga a fóliavágó gép sem nagy költség már kis méretben.
(#) zenebolond válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Nekem csak egy előlaphoz kell, mert sajnos nem nagyon sikerül alfaset-letraset betűket szereznem fehérben 2-3-4-5 mm betűnagyságban.
(#) kameleon2 válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Pedig van. 5mm, 4mm, 3mm, 2mm
(#) zenebolond válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Egy a baj, hogy nekem nincs ebay-em, és mindegyik másfelől szerezhető be és más karakterű betű. A cseheknél lehet venni ,csak az a baj, hogy majdnem drágább a posta.Propisot
(#) kameleon2 válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Szia! Nem is feltétlenül azért küldtem, hogy ez az egyetlen megoldás. Csak támpontot szerettem volna adni. De a mai világban minden kapható szerintem.
(#) rockersrac válasza Massawa hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Köszi szépen!
(#) csavarkulcs hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Sziasztok!Szeretnék készíteni egy raszter rácsot az 5cm átmérőjű szkópcsövemhez, hogyan lehet ilyet készíteni?
arra gondoltam hogy tűhegyű alkoholosfilcel esetleg, vagy
mélynyomópapírról átvinni az üvegre.
Egy külön üveglapra.

Esetleg még olyat lehetn hogy egy 4mm vastag üveg mind a két oldalára húzni rasztert, és amikor a két rács egybevág, akkor olvasnék le.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2016
(#) BarnaPili válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Karcolj csak a belső oldalra. A gyári szkópokon is úgy van l. Nem is üveg,hanem plexi.
(#) Robin2 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Megszerkeszted (bármilyen programmal) és lézernyomtatóval kinyomtatod irásvetítő fóliára.
A bekarcolt plexi is jó, ott még élvilágítást is alkalmazhatsz.
(#) csavarkulcs válasza Robin2 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
köszi a tippeket, de maradnék az üvegnél, az van itthon.
még arra gondoltam hogy megkarcolnám, és a karcolásba festenék bele, a többit letörölném, így vékony és bármikor javítható vonalakat kapnék, csak az a baj hogy karcolásnál könnyen félrecsúszhat a dolog.
(#) rockersrac hozzászólása Aug 16, 2016 /
 
1.5mm alu lemezre hogy tudok szépen feliratot készíteni? Nem túl nagy lap, kb 20cm a szélessége, meg a hossza sem túl nagy(ha hazaértem tudok pontos méreteket momdani)
(#) CHZ válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Vasalással, vagy fotózva.
Képen vasalással készült, ez sem kicsi.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2016
(#) rockersrac válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
20x11,5cm a lap amire a feliratokat szánom.
Következő: »»   27 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem