Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli energiaátvitel
Lapozás: OK   3 / 5
(#) IOsys válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Az a baj, hogy a multi nem lehet ugyanazon az áramforráson, mint amin a mérendő áramkör is van. Okosak tudják, hogy miért, én csak elhiszem. Amit köbzoli linkelt, azon egy 12V-os izzó világít 5 centi távol az adótól. Ha nem láttad még, szedd le, lesd meg, meglepődsz.
(#) Csupasz válasza IOsys hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
De Neked nem kell, hogy azon az áramforráson legyen. Egy töltő kell, ami tölti az akksit, és a műszer bekapcsolásakor blokkolja a töltést. Ennyi.
(#) IOsys válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Igaz. Attól még megépítem. Az eszköz szentesíti a célt.
(#) IOsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Itt van ugyanez nagyban. Kép
Elég nagy tiszteletben áll az öreg, sorra építi azokat a dolgokat, amikkel Tesla foglalkozott. Jelenleg valami AM sávban mérő földrengés-előrejelzőn dolgozik, ami sokkal hamarabb jelez, mint a ma használatos módszerek.
(#) littlet hozzászólása Ápr 25, 2016 /
 
Üdvözlök Mindenkit!

Egy hasonló eszközt szeretnék építeni:
https://www.youtube.com/watch?v=4Pi1Jw3ezRA

A kérdésem az lenne, hogy tudna-e segíteni valaki méretezni egy olyan megoldást, ami meghajt legalább 2 db mikro LED-et úgy 5 méteres távról olyan esetben is, ha a két LED egymástól akár 2-3 méterre kerül. A dolgot nehezíti, hogy egyáltalán nem garantálható, hogy a LED-eket megtápláló induktivitások pontban merőlegesek legyenek az erővonalakra, de így is kell, hogy a LED-ek értékelhető (jól látható) módon világítsanak. Fontos szempont a megvalósításnál az is, hogy a tápfeszültséget biztosító eszköz teljes mérete és súlya viszonylagosan kicsi legyen, vagyis könnyen lehessen szállítani.

Szerintetek meg lehet valósítani egy ilyen kapcsolást a mai technikával, elérhető áron, kommersz, könnyen beszerezhető alkatrészekből?

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza littlet hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Biztos vagy az öt méterben? Ebben a helyzetben az nem kevés.
(#) Gafly válasza littlet hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Szerintem nem megvalósitható, legalábbis én biztosan nem fognék hozzá...
(#) lipcsikgabor hozzászólása Máj 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Adott egy UVC fénycsővel működő vízfertőtlenítő berendezés egyik oldala, fénycsővel, tekercsel stb.
A csövön semmi adat a gyártóval, vagy teljesítménnyel kapcsolatban, hacsak nem a nyakán halványan látható 0,6A (de mekkora feszültség?)

Vezeték nélküli technológia.
A másik oldalról semmi információm nincs.
A kérdésem, hogy lehetne kideríteni, hogy az adó oldalon milyen tekercset kellene használni, hogy működjön?
(#) Aetherin hozzászólása Szept 20, 2016 /
 
Üdv!
Szeretném ha segítenétek ebben véleményekkel, tapasztalatokkal.
Tehát úgy néz ki, hogy megoldható egy maximum 2 kw-os házi kis erőmű működtetése biztonságosan.
Szeretnék visszatáplálni a hálózatba szabványos inverteren és több szabványos biztonsági eszközön keresztül. Már utána néztem elég jól a visszatáplálás menetének.
Viszont van egy olyan gond vele, hogy a termelő eszköz nem szabvány. Nem elismert módja az energiahasznosításnak, ugyanis a légkör energiáját nyeri ki és transzformálja le használható feszültséggé.
Mi a módja annak, hogy ezt a megújuló energiát a szolgáltató átvegye? Mikre lehet számítani?
(#) Gafly válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 20, 2016 / 1
 
Idézet:
„Nem elismert módja az energiahasznosításnak, ugyanis a légkör energiáját nyeri ki és transzformálja le használható feszültséggé.”

Taníts MESTER
(#) _BiG_ válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Pl. az E-On oldala tájékoztat.

Az viszont érdekes, hogy jön ki a levegőből az a 2kW... Mert baromi nagy feszültségkülönbség van a földfelszín és a magaslégkör között, de ez sajnos hatalmas (sok gigaohm) belső ellenállású generátornak tekinthető, tehát árama minimális. Ezért nem is érezzük.
Biztos, hogy a "a légkör energiáját" nyeri ki?
(#) StMiklos válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Szevasz!

Előbb legyen a "kezedben" ez az energia visszatáplálható formában, választ kaphatsz a kérdésedre.

Üdv: StMiklos
(#) Aetherin válasza _BiG_ hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Köszönöm a linked. Egyszer már sikerült átfutnom rajta régebben. Ha jól értem, akkor ezek alapján nem lehet gond. Csak a "Csatlakozási műszaki adatlap" foghat ki rajtam.
(#) Aetherin hozzászólása Szept 20, 2016 / 1
 
Úgy tűnik a MEKH-el lesz gond. "Az erőműegységek minősítése" résznél lesz fennakadás...
Jó eséllyel szabadalmi tulajdonjog kell rá. Egy nekifutást azért megérhet.
(#) Buvarruha válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Elárulhatnád, hogy mégis milyen légköri energiakinyerésről van szó, pláne ekkora teljesítményben.
(#) kadarist válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 20, 2016 / 3
 
Nem tudja elárulni, mert természetesen ez az eset is egy egyszerű feltűnési viszketegség.
(#) kaqkk válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
2KWh teljesítménynél nem szabad foglalkozni a visszatáplálással , használd a generátorodat és vetesd le a villanyórát . Több a nyűg a visszatáplálással mint a haszon ! Azért én is megnézném a rajzait a generátorodnak ...
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) Buvarruha válasza kadarist hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Végre egy logikus válasz.
(#) Aetherin hozzászólása Szept 21, 2016 /
 
Már látom, hogy nem így kellett volna feltennem az alap kérdést, hanem más házi készítésű termelővel...

Eddig úgy tűnik, tényleg több vele a nyűg mint kellene. A legegyszerűbb talán az lenne, ha bérlek valakitől egy ilyen kapacitású termelőt (mondjuk szélgenerátort, ha elhiszik hogy itt mindig fúj a szél) és arra kötök szerződést. Aztán azt visszaadom a tulajának, én pedig használom az enyémet.
Ha az nem megoldható, akkor marad a nehezebb út. Arról van esetleg tapasztalata valakinek, hogy mi olyan termelőt lehetne könnyen elintéztetni visszatáplálásra ami nagyjából ennek megfelelne?
Az energia eladásról nem akarok lemondani, különben nem lenne pénz a bővítésre sajnos.

Mindenesetre köszönöm, hogy valaki egyáltalán elolvasta a problémám.
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Szept 21, 2016 1 /
 
Nyomtam rá egy "like"-t, most éppen igy áll a srác:
Idézet:

Utoljára itt járt:
8 másodperce
Fórum hozzászólások száma: 3
Pozitív hozzászólások száma: 1 (az összes 33.33%-a)
Bezsebelt elismerések száma: 1 értékelés, 1 hozzászólásra”

Figyel és várja további elismeréseket
(#) Aetherin válasza Gafly hozzászólására (») Szept 21, 2016 2 /
 
Érdemi hozzászólást várok. Reméltem, hogy itt kapok olyat a szakmai társaságtól.
Ehelyett kaptam egy lájkot egy Gafly nevű sráctól... Azt hittem ez jobb mint a fészbuk.

Különben nincs semmiféle generátor. Nem a kialakítás a lényeg, hanem a VISSZATÁPLÁLÁS alternatív megoldásból. Ha úgy könnyebb, akkor képzeld el az alapját és úgy állj a többinek.
(#) Inhouse válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Gondolod, hogy bárki aki ezen a téren kicsit is tapasztalt, elhiszi neked ezt, még ha titkon mindenki vágyik is rá? Vagy el tudod azt képzelni, hogy jönnek rá a javaslatok és senkit nem furdal a kíváncsiság, hogy mit is csináltál? Egyébként be sem dobtad a nullponti energia kifejezést, lehet, akkor jobban kapnának rá...
(#) Gafly válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 21, 2016 1 /
 
És tényleg figyel és vár
(#) Csupasz válasza Gafly hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
De miért mondjátok, nem butaság.
Egy vezetéket (légkábelt),bekötök a szomszédhoz, és akkor jön levegőből az energia.
(#) vargaf válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
De a téma címe:
Idézet:
„Vezeték nélküli energiaátvitel”
(#) Hp41C válasza vargaf hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Mindenhol alkalmazzák: Gázt szállító teherautó / vasúti kocsi.
Közlekedőedény = tartálykocsi

Hogy konstruktív legyek: kezdetnek meg kellene építeni a vezeték nélküli gyertát (van külön topokja) és megvizsgálni a hetékonyságát az áthidalt távolság függvényében.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) Csupasz válasza vargaf hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Imádom, mikor a humorra valaki humorral válaszol!
(#) Inhouse válasza vargaf hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Nem ez volt a címe, csak ehhez volt a legközelebb és ebbe lett átrakva, hogy ne legyen megint egy új topic egy gyaníthatóan rövid életű, és kevés hasznos dolgot tartalmazó témának.
Ha rákattintasz Aetherin nevére, az adatlapján láthatod, mi volt a topic nyitócíme.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) tursaba válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Szia ! Mennyi energiát kapsz a szerkezetedből ? Valamennyi infót elárulsz róla ?
(#) kaqkk válasza Aetherin hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
A baj hogy az eon kb féláron veszi meg tőled az energiát és még számláznod is kell feléjük évente . a 2KW az nem akkora mennyiség amire érdemes volna oda-vissza forgó villanyórát felrakatni akkumulátorpackot töltőt és invertert felszerelni a visszatápláláshoz ..
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem