Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kerékpáros görgő vezérelhető fékezése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) slm0001 hozzászólása Okt 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretnék beépíteni egy olyan féket az otthoni szabadon álló görgőmbe, amit kívülről lehet vezérelni -Arduino vagy Pi segítségével. Valamilyen mágneses fékre gondoltam, amit kívülről tudok vezérelni és tudom vele szimulálni az emelkedőket. Az ötlet adott, de nem ismerem milyen megoldások jöhetnek szóba, minden ötletet szívesen fogadok.

Az elegáns az lenne, ha a görgőbe beleférne az egész, 600mm hosszú és max. 60mm átmérőjű lehet a szerkezet.

Ilyen az alap, amiből ki szeretnék indulni:
http://www.franscoop.com/home-trainer/6809-home-trainer-tacx-antare...7.html


Előre is köszönöm!

SzL
(#) zolika60 válasza slm0001 hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Szerintem egy ilyen egyszerű görgőt nem igen lehet fékezni, mert lemegy róla a bringa. Vagy ha az erősen rögzítve van ki löki maga alól.
(#) Sam Seed válasza slm0001 hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Nem egyszerűbb a féket húzogatni egy egyszerű szervóval? Kormányváltómechanizmus- rugó-fék. Vagy a görgő tengelyét kihozni, és arra egy tárcsafék.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2016
(#) Hp41C válasza slm0001 hozzászólására (») Okt 10, 2016 / 1
 
Egy DC villanymotor dinamóként alkalmazva változtatható terheléssel.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2016
(#) Kera_Will válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Ami egyben a másik villanymotort is forgathat ami egy ventilátor lapáttal a menet szelet is modellezheti
(#) proba válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 10, 2016 / 1
 
Vagy segít tekerni a kerékpárt, elektromos rásegítéssel mégis csak könnyebb tekerni.
(#) Sam Seed válasza proba hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Ha lúd, legyen kövér. Két pneumatikus munkahenger egy keretben. Ez a kész görgős pad a közepén. Emelgeti le-fel az elejét, hátulját. Igy lejtmenet is szimulálható. Egy jóféle reduktor kell csak, hogy lejtő legyen és ne szakadék.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2016
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Kerékpár dinamó ( a régebbiek) ha egy jó áttétellel rá (bele ) szereled egészen jó fékhatású alapban, terhelve meg mégjobb.
(#) otvenkilenc válasza slm0001 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Tegyél rá egy aluminium tárcsát és elektromágnest olyat mint ami a féktárcsákon van. Az elektromágnest meghajtod egy PWM jellel a kitöltés adja majd a mágnes erejét, igy tudod szabályoznia fékezőerőt.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem