Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   261 / 312
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Az ellenállás a csövek helyén nem jó ötlet. Azt hogy, hogy lehet átalakítani az áramkört, az csak az áramkör ismeretében lehetne kisakkozni.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Értem és köszönöm! Akkor marad a plusz cső beültetés, aahh!
(#) Laurox hozzászólása Szept 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Ilyen hibával találkozott már valaki? (LG 22") Nem a pixelcsík az érdekes, hanem, hogy 3 mp-enként felvillan, majd elhalványul 3 mp-re és ezt csinálja folyamatosan, mint valami "vészvillogó"
Csak egy sor pixel csinálja (a képen vastagabbnak látszik) és a fénylő rész nem ér teljesen végig a szélességében. Középen fénylik a legjobban.
Tudom, hogy ez a kijelző már kuka, csak gondoltam megkérdezem, hogy hátha lehetne valamit kezdeni még vele...

DSCN9325.JPG
    
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Nem ritka, kontakthiba van valami melegedő részen. Megjelenik-melegszik-kontakthiba-kihűl-megjelenik-melegszik-kontakthiba-kihül.. és így tovább.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Tehát akkor ez így marad, igaz? Eddig nyomkurásztam, meg hőlégfúvóval is adtam neki (a jobb peremén) szétszedett állapotban persze, de semmi változás.
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Ez így marad.
(#) Nanok hozzászólása Szept 29, 2016 /
 
Tulajdonképpen, egy ilyen paneles monitort, szeretnék átalakítani LED-esre:
Link
Arra gondoltam, hogy ahol a zölddel karikázott biztosíték van, ott azt kiforrasztom és onnan táplálom meg majd a LED-eket.
1. Az lenne az egyik kérdés, hogy vajon mekkora lehet ott a feszültség? 35µF-os kondik vannak, gondolom azért 12V-nál több. A LED-eket 4-esével szeretném kötni és olyan 13-13.5V legalább kellene. 12V az pont határeset.
2. Van két szál amin a monitor fényerő kommunikáció zajlik, ha kiiktatom őket, akkor nem fog a monitor hibaüzenetet írni? Nem fog elmenni a kép, működni fog normálisan?
(#) Buvarruha válasza Nanok hozzászólására (») Szept 29, 2016 / 1
 
A feszültséget mérd meg és kiderül, ha jól emlékszem üresen 17V körül van, terhelve esik 13 körülire, de ezt kezeld fenntartásokkal. Az egyik szál bekapcsolja az invertert a másik a fényerőszabályzás, nincs oda vissza kommunikáció.
(#) Laurox hozzászólása Okt 3, 2016 /
 
Helló Mesterek!

Egy rég óta rajtam száradó monitoromat szeretném végre életre kelteni. Acer AL1917. Sajnos nem indul az inverter, mert az "L" CCFL csövek meg sem nyikkannak. A monitoron van kép, ha belevilágítok látszik rendesen. Tehát a scaler okés. (?) Ebből gondolom, hogy az inverter rész körül lehet a bibi. Alapban kicseréltem az összes elkót a tápban, (kivéve a nagy puffert) de nem az a gond. Továbbra sem világítanak a csövek. Amúgy a power led világít és ki-be kapcsolásra is reagál.
Valamint megkérdezném, hogy az inverter trafók körüli kis kék kerámia kondikat hogyan tudom ellenőrizni multiméterrel?
(#) vargaf válasza Laurox hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Milyen multiméterrel szeretnéd ellenőrizni a kondenzátorokat? Van kapacitás mérő funkciója?
(#) ronin75 válasza Laurox hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Inverter trafók kapcsoló fetjeit is nézd meg, az szokott elpukkanni.
(#) pipi válasza Laurox hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Az inverter rész a tápot megkapja? Szokott előtte lenni egy kis biztosíték...
egy ilyesmi megérné akár teszt célra: Bővebben: Link Ilyesmit (asszem a sárga-kék trafós) tettem be a 24" samu lcd tévémbe, az eredeti inverter részt meg leszedtem a tápról
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2016
(#) Laurox válasza vargaf hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Nem sok van neki, és nem is vágom annyira ezt a témát.

DT-9205B.jpg
    
(#) Laurox válasza ronin75 hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Köszi, megnézem!
Multiméterrel mennyit kéne mutatniuk? Zárlat stb.?
(#) Laurox válasza pipi hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
" Az inverter rész a tápot megkapja? Szokott előtte lenni egy kis biztosíték..."

Köszi, ezt a részét megnézem!
(#) vargaf válasza Laurox hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Van kondenzátor mérési funkciója: 20nF-től 200 µF-ig. A piros mérővezetéket balról a második hüvelybe dugva és 20 N állásba kapcsolva tudod vizsgálni kondenzátorokat.
(#) Buvarruha válasza vargaf hozzászólására (») Okt 3, 2016 / 1
 
Ezek pikofarádos kondik multiméterrel nem lehet mérni és nem is kell, az esetek 99%-ában megbarnulnak, ha gond van velük, ráadásul el sem indul az inverter.
(#) Laurox válasza vargaf hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Valahogy sejtettem! (hogy nem jó helyen van a mérőkábel ilyenkor) Ezért nem mutatott semmit eddig.. Köszi!
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
De mégis hogy lehet megtudni, hogy "szakadtak" -e vagy sem? Általában (végső nyűgömben) ki szoktam cserélni őket, ezek szerint feleslegesen...
Barnával még csak elvétve találkoztam, akkor egyértelmű volt a szitu.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Hát igen.. nem indul az inverter, éppen ez a lényeg.
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Akkor ne a kimenetét piszkáld, ott nagyfesz van, szakadás esetén eléggé látványos dolgokat csinál a nagyfesz. Nézd meg, hogy kap-e tápfeszt a ic, kap-e engedélyező jelet a scaler felől, ha igen, akkor ic kimenetén történik-e valami.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Nem piszkáltam semmit, nem akarom feldobni a pacskert még. Viszont semmit nem csinál a cucc, csak a ki-bekapcsolásra reagál. Gondoltam arra is, hogy a scaler felől nem jön neki "parancs" és azért nem megy. Akkor meg ugye mégsem táphiba, ha jól értem. Hiába van kép, ha a scaler nem kapcsolja fel a világítást.....
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Igen, ezt kell kideríteni, két vezeték megy a scalerről az inverterre általában, az egyik a ki-be kapcsolásért felel, a másik a fényerőszabályzás.
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Rendben, köszi! Majd utána nézek, fergeteges tudásom birtokában.
(#) slatna hozzászólása Okt 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Van két most meghibásodott monitorom és a tanácsotokat szeretném kérni!

--1, Az egyik egy Samsung Sync Master 940 vv 16:9 es , aminél az volt a jelenség, hogy egyre
hosszabb idő után kapcsolt=melegedett(gondolom én) be, most meg már nem kapcsol be!!

--2 A másik egy kb 2006- ban vásárolt Fujitsu Siemens ez pedig
1,kikapcsol, vagy be sem kapcsol
2 visszakapcsolás után 1-2 másodperc után kikapcsol
3, nagy ritkán akár őrákig sem kapcsol ki
(#) Buvarruha válasza slatna hozzászólására (») Okt 11, 2016 / 1
 
Szedd szét mindkettőt és az arcod elé fog tárulni a megoldás pupos kondenzátorok formájában.
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Okt 11, 2016 /
 
Üdv.

4 éves DELL P3214H egyik percről a másikra kreálta ezt a hibát. Én még ilyen (ha) pixelhibával még nem találkoztam. Inkább úgy néz ki mintha valami kosz lenne az lcd előtt. Csak fehérnél színes "aurájú" bármilyen színnél és fekete háttérnél sötét árnyalatú.

Szerintetek mi lehet ?

Kicsit megnyomkodtam, most kontrasztosabb a hiba és majdnem függőleges lett.
(#) zolika60 válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Kosz az LCD első plexije alatt.
(#) Buvarruha válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Az kérlek egy kis bogár ami beletévedt a kijelző és a diffúzor fólia közé.
(#) BiG_Lui-Gee válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Legalább nem pixelhiba mert arra nagyon allergiás vagyok, kértem is rá 3 év pixelhiba garit. Igaz így sem jobb. Szét kell szedni nagyon hozzá ? Kifújni ki lehet vajon ? Nem volt túl olcsó az én fizetésemhez képest legalább is, nem szeretném elrontani. Szedtem már szét monitort, azok még ccfl-esek voltak.
Következő: »»   261 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem