Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi antenna készítés
 
Témaindító: saca200, idő: Jún 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   73 / 83
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Az lehet, de arról nem tehetek. Ha stabil összeköttetést akar, majd utána jár a dolgoknak. A fellelhető egyszerűbb összeköttetés számoló progik, mind szabadtéri terjedéssel számolnak, az meg azért a föld felszínén elég ritkán teljesül.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Idézet:
„mind szabadtéri terjedéssel számolnak, az meg azért a föld felszínén elég ritkán teljesül.”

Hacsak nincs a két antenna jelentősebben magasabban mint a közte lévő erdő fái (és nem esik az eső).
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2016
(#) kendre256 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Idézet:
„(és nem esik az eső)”

A 2,4GHz (de még az 5 GHz) terjedését lényegében nem befolyásolja az eső, ha van szabad rálátás.
Ha van közben egy fa, akkor a leveleire tapadó eső már igen. De akkor a fa tavaszi-nyári belombosodása is komolyan változtatja a térerőt. Volt már olyan esetünk, amikor az ügyfél kierőszakolta, hogy adjunk neki internetet, pedig szóltunk neki, hogy a fa probléma lesz. Meg is szűnt az internete nyárra, mert vagy 15-20 dB-lel csökkent az egyébként sem nagyon erős térerő.
Egyszer viszont volt egy olyan esetem, hogy a telepítés után "leszakadt az ég", éppen a térerőt néztem (2,4 GHz-en volt jópár éve). Olyan eső volt, hogy a 200 m-re lévő templomtorony alig látszott. A térerő 1-2 dB-t csökkent. Normál esetben, mindenféle hatás nélkül is 1-2-3 dB-t ugrál a térerő a routerboardok "mérései" alapján (nem tekinthetők igazán műszernek, valami szoftveres trükkel mérnek).
(#) pucuka válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Az eső nem közvetlenül befolyásolja a terjedést ezen a frekvencián, hanem a talaj, és a növényzet "vezetőképessége", ami a reflexió mértékét befolyásolja. Ezért fontos a Fresnel zóna tisztasága.
(#) gyulank hozzászólása Nov 4, 2016 /
 
Milyen antennával lehet ehhez hasonlóan sugározni? Hogy kell olyat csinálni, ami 5GHz-re is jó?
(#) pucuka válasza gyulank hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Panel antennákkal olyan sugárzási karakterisztikát készíthetsz, amilyet szeretnél. Saját gyártásban túl nagy falat, megvenni drága.
(#) gyulank válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Én olyan 1 elemből, és esetleg reflektorból álló antennára gondoltam, ami alapból így sugároz.
Tegnap kerestem iránykarakterisztikákat, de nem nagyon találtam, ahogy 2 sávos antenna leírást sem.
Rúd antennánál láttam olyat, hogy a rúdra merőlegesen keskeny sávban, a táplálástól kiindulva a rúddal 90°-nál kisebb szögben körbe sugároz. Gondoltam, ha az antennát fentről táplálom, olyan szögbe lógatom, hogy lefelé sugározzon, felé tennék egy reflektort, hogy az ég iránya helyett is lefelé sugározzon, akkor nagyjából erre a területre irányítódna.
(#) pucuka válasza gyulank hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Nem jóra gondoltál.
(#) gyulank válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Másról nem találtam hasonlót.
(#) pucuka válasza gyulank hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
A komplett megoldást a tervezőnek kell kitalálnia az antenna gyártók választékából. Az antenna panelek (eleve több antenna van egy tokban) pontos, mért iránykarakterisztikáiból. Nem csak a panelekre van szükség, hanem összegző, elosztó szerelvényekre is. Ebből lehet készíteni antenna rendszereket. Ezért drága.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2016
(#) gyulank válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
De nekem nem kell pontosan a kerítésre irányítani, engem az érdekel, hogy milyen antennatípusok sugároznak úgy nagyjából mondjuk 60°*120°-ban, és hogy hogy kell ebből 2 sávosat csinálni koaxra szimmetrizáló nélkül. Olcsón, házilag. Röviden, hogy mi felelne meg, és az hogy működik, hogy kell méretezni?
(#) Joe_001 válasza gyulank hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Üdv!
Jobb fajta 2,4 antenna kb 40 ropi náluk, 5 G-re olcsóbbak. Hallgass Pucukára nem érdemes barkácsolni vevőantennát se, nem hogy adóantennát! Egy tisztességes időt álló bekötést se lehet házilag gyakorlat nélkül összehozni.És ez csak egy aprócska, de roppant fontos részlet! Ezzel nem bántani akarlak, saját tapasztalat.
(#) gyulank válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
De engem érdekel, szeretném tudni. Max. nem lesz az igazi. Venni biztos nem fogok, 4 ropiért se vennék, 0,4 ropiért talán.
(#) pucuka válasza gyulank hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Ha meg lehetne oldani 0,4 -ért, ki a fene venné meg 40 -ért? Mit gondolsz?
És ez csak egy, kellene belőle 6 - 8.
Nézz körül a termékeik között
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2016
(#) Kolti0 hozzászólása Nov 8, 2016 /
 
Sziasztok. Antennát szeretnék készíteni.
Olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e külön szerelhető véget kapni amit rátekerek EME
ezközömre?
Köszönöm
(#) kendre256 válasza Kolti0 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Ezekből valószínűleg az RPSMA dugó kellhet neked, de nézd meg, milyen a csatlakozója. Egy ilyen csatlakozóval tudsz egy kábelt csatlakoztatni, annak a végére pedig mehet az antenna.
(#) gyulank válasza Kolti0 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
AMA eszköznél nem lenne jobb az USB-t hosszabbítani?
(#) Kolti0 válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Igen, valahogy úgy néz ki.
Egy ILYEN antennát vettem rá az passzol.

gyulank
Már így is kint van az ablakba...
(#) gyulank válasza Kolti0 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Antennát akartál csinálni, ezért gondoltuk, hogy a kábel egyik végén az antenna lesz, másik végén meg a csatlakozó. Ezért mondtam, hogy ezt a kis kakit antennástul is könnyen lehet jobb helyre vinni.
(#) Joe_001 válasza gyulank hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Ez egész jól működik 2,4 G-n Jól leírnak mindent, a parabola nem szűkséges, Ha hőre lágyuló műanyagot deszkára melegítesz, és az elejére ragasztod vízmentesre/ időjárásállóra is lehet csinálni. A Wifi szolgáltatás hőskorában kliens antennaként használtuk, max 2m koax-al. Nekünk egy építész technikus gyártotta, nekem nem futotta az időmből. Pár 100 Ft-ból kijön.
(#) Kolti0 válasza gyulank hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Most is 4m.es usb hosszabbítón csatlakozik a laptophoz. "Most is antennástul viszem"
Azért lesz szükségem végre, mert hy elkészítem EZT az antennát akkor valahogy csatlakoztatni kell a "kaki"ra.
Mi nem világos?
(#) gyulank válasza Kolti0 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Semmi. Kezdve azzal, hogy csinálni akarsz egy antennát, folytatva azzal, hogy vettél egyet, és, hogy miért jobb antennát hosszabbítani, mint USB-t.
(#) Kolti0 válasza gyulank hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Igen. Egyet vettem már régebben ennek a csatlakozóját csak példaképp hoztam fel, h ilyen a menete az enyémnek.
Az usb-t meg már kezdetektől hosszabbítom.
(#) gyulank válasza Kolti0 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
De én nem azért mondtam, hogy jobb USB-t hosszabbítani, mert nem fogtam fel, hogy hosszabbítón van, hanem mert ezek szerint nincs jó helyen. És/vagy rossz kábellel. Vagyis egy jó USB csatlakozós UTP kábellel nem igazán van veszteség, de az antennakábelen, és a csatlakozónál már inkább. Plusz nem is tudom, hogy rá lehet-e rendesen szorítani sima fogóval az RPSMA-t.
(#) Joe_001 válasza gyulank hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
USB is 6-8 m. Vagy erősítős gyári kábellel 10 m. Az RPSMA-hoz használj hozzá való krimpelőt. Más fogóval nem tudsz rendesen hatszöget nyomni. A kábel Pl (a H155) jobban csillapít, mint a jól fel rakott csati. lETH kimenettel szerelj fel klienst az ETH 100 m is lehet. Igaz ehhez is kell csatnyomó, de ez a szakma már ilyen.
Ahol 10-12 m koax-al szerelték a hozzáférési pontokat ott az eszköz az antenna közelébe helyezése 1-2 m-re csodákat művelt a kapcsolattal.
(#) zolika60 válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
USB hosszabbító létezik akár 30m-es is.
(#) Barret hozzászólása Nov 9, 2016 /
 
Az itt látott ötlet alapján összeállítottam egy reflektort a 3g modemem számára!
Konyhai sík fém tálca,25 cm alucsík,2 db hajgumi.Még csak beltérben próbáltam ki,ablakon keresztül.
A javulás drámai lett,86 ms válaszidőt még életemben nem mértem evvel a modemmel
(#) Barret hozzászólása Nov 9, 2016 /
 
Hát ez kész! Csak kiraktam az ajtó külsejére,67ms válaszidő...
És van egy 80 cm átmérőjű gyári tükröm,mennyivel lesz jobb ha azt felszerelem?
Olyan gyors lett a net,mintha kábelen lógnék...
(#) pucuka válasza Barret hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Az asszony mit szól hozzá, hogy a családi ezüstöt ilyen célra használod?
(#) Barret válasza pucuka hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Már messziről kiszúrta,azt hitte tükör
De nem ezüst,csak rozsdamentes. És nagyon ritkán használja.Eddig jól teljesít az új feladatkörben!
Következő: »»   73 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem