Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » KEELOQ - Miértek, hogyanok
Lapozás: OK   1 / 2
(#) NeoCorteX hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Sziasztok.
Nyitnék egy ilyen témát, mert szerintem gyönyörű a téma.
Szeretnék összegyűjteni ide egy olyan tudásbázist, ami alapul szolgálhat egy elégséges biztonsági szintű azonosítórendszer megtervezéséhez.
Semmiképp sem szeretném, hogy távirányító másolós, feltörős topic-ká fajuljon.
Aki tervezett, készített ilyen készüléket; konfigurált ilyet, megoszthatja tapasztalatait velünk, hogy tanulhassunk okulhassunk az Ő eredményei.
Köszönöm, G,
(#) NeoCorteX hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Indítanám is egy saját tapasztalattal.
Van nekem egy 4 csatornás tárirányító rendszerem. Tanítható bistabil-monostabil-amíg nyomom addig megy funkciókra mind a négy csatorna.
Szétszedtem megnéztem mi van benne.
A vevő:
Egy rádiós vevő modul.
78L05 ST stabkocka (érdekes tokozásban)
93 sorozatú microwire eeprom
egy ST72F264G1 talán phillips mikrokontroller
az adó:
Microchip HCS200 által gyártott KeeLoq encoder IC.

Dilemma:
Nem találtam Keeloq decodert. Csak a uC-t

Kérdés:
a.) Úgy működik hogy a keeloq dekódolás algoritmust leprogramozták a uC-ben? - De szerintem ez az algoritmus féltett titok.
b.) a HCS200 e lap szerint tud olyat hogy: Fixed code support. Ezesetben engem becsaptak mert ez a kód nem is ugrik akkor.
G,
(#) elektrocad válasza NeoCorteX hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Lefordítaná valaki magyarra a topic címének első felét?
(#) NeoCorteX válasza elektrocad hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
KeeLoq egy ugrókódos kódolási eljárás amelyet a microchip fejlesztett ki(úgytudom) és bizonyos termékeiben ez ketyeg.
Értsd: pl egy autó, vagy egy lakás riasztó távirányítójában az ugrókódos kodolást pl ilyen eljárással végzik. a Keeloq az eljárás neve.
(#) elektrocad válasza NeoCorteX hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Nem erre voltam kíváncsi, de látom már javítottál a címben.
(#) NeoCorteX válasza elektrocad hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
értem mire gondoltál az egy (R) akart lenni. De voltak olyan szívesek és segítettek.
Köszi miatta.
(#) tneilc hozzászólása Feb 21, 2009 /
 
Sziasztok!

A Wikipedia-ban van egy egészen komoly leírás magáról az algoritmusról is. Ha nagyon guglizol megtalálható az algoritmus C forrása is. Illetve a microchip által készített szoftveres dekódoló program(ok) is. A linket azért nem teszem be, mert elvileg ez termék amit meg kell vásárolni.

Viszont több biztonsággal foglalkozó oldalon is megemlítik, hogy van több hatékony módszer is a rendszer „megtörésére”.
(#) NeoCorteX válasza tneilc hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Szia!
Eltalátam tegnap estefele én is a wikire. Nézegettem is a c kódot. Elég nyúlfarknyi, ez a kód azt csinálja amit a dekóder IC?
Ha a keeloq ilyen törékeny, mi van mi még biztonságos?

G,
(#) tneilc válasza NeoCorteX hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Szia!

A kód maga a "keeloq" névvel illetet algoritmus. A dekóder egy picit többet csinál.
A második kérdésedre nem tudom a választ, bár agyaltam rajta egy kicsit és ha nagyon akarod meg tudod oldani, hogy kicsit biztonságosabb legyen a rendszer.
Nagyjából ezt kell tenni: a kódoló IC-ből kijövő „bitsorozatot” beküldöd egy PIC-be vagy AVR-be, ami még csinál vele egy transzformációt. Pl. XOR-olja minden bájtját egy általad ismert bájtsorozattal. Az így keletkezett jelfolyamot küldöd el az éterbe. A vevő oldalán szintén van egy „black box” ami megcsinálja ugyanezt a XOR-olást. És akapott bájtfolyam megy a dekódoló IC-be.
Ezzel a behatoló dolgát nehezíted meg, mert az ő vevője áltat vett bájtfolyam nem értelmezhető érvényes keeloq kódnak.
Ez elméletben működik, csak le kellene programozni.

g.
(#) lokátoros válasza NeoCorteX hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Hello!

Ha maradunk a KEELOQ-nál, a HCS-410 valamivel biztonságosabb. Ez nem csak azt tudja hogy a saját belső számlálóját léptetve generál egy új kódot, hanem "challenge-response" elven tud működni.
Ez azt jelenti hogy először vár egy kódsorozatot (pl. egy HCS-473 transzkódertől), amit dekódol, és ha érvényesnek találja akkor ebből generál egy választ. Ez már megfelel egy autó immobilizer alkalmazás követelményeinek. Bővebb leírás a Microchip honlapján.

üdv

U.I. Nem tudom gyártják-e még, de talán beszerezhető pár darab a HCS-410/WM típusból, ami egy komplett modul, kivezetés nélkül, antennával egybeöntve. (SOT385 tokozás)
(#) NeoCorteX válasza tneilc hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Szia!
Tehát ha a wikin szereplő algoritmus leírását beleprogramozták az én kütyümbe akkor lehet tud ugrókód üzemmódban menni, és nem feltétlen fix kódos!?
A XORozás nem rossz ötlet bár már bonyolultabb komplexebb nehezítés is eszembe jutott.
Vajon mekkora a valószínűsége annak hogy aki keeloq-os kocsit lopna annak van ilyen felkészültségű rendszere amivel ilyen jeleket analizál?
(#) NeoCorteX válasza lokátoros hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Szia!

Ezekszerint a transzkóder valami olyasmit jelent hogy van egy handshake jellegű eljárás?
Ilyen rendszernél mindkét oldalon adóvevőnek kell lennie?

Köszi
G,
(#) lokátoros válasza NeoCorteX hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Hi

Igen, pontosan. Van egy nagyon jó magyar nyelvű leírás ezekről az eszközökről a ChipCAD Kft honlapján.


A Microchip HCS ugrókódos áramkörei

Kezdeti kísérletezéshez ajánlom a HCS410/WM -et egy CWL-1 modullal. (szintén ChipCAD)
(#) NeoCorteX válasza lokátoros hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Egyenlőre HCS200 ast és egy HCS301-et szereztem, azzal indul a kísérlet V1.0. Első célom hogy a dekódoló algoritmust átültessem uC-be, ne feltétlen kelljen dekóder. Utána ha jól működik emelem a szintet a transzkóderre.
Ha valaki már járt sikerrel ezügyben, szívesen eszmecserélnék itt vele.

Kössz, G,
(#) lokátoros válasza NeoCorteX hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Csináltam már pár éve szintén HCS200/HCS300-hoz, a vevő oldalon egy PIC16F819, a program assemblerben volt. Ha van kérdésed megpróbálok válaszolni.
(#) tneilc válasza NeoCorteX hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Jó reggelt!

Szerintem itt érdemes körbenézni, utána gugli a hiányzó részekre.

Modular Mid-Range PICmicroŽ KEELOQŽ Decoder in C

g.
(#) NeoCorteX válasza lokátoros hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Köszönöm szépen, ha lesz időm foglalkozni vele, elkezdem, és ha elakadok, megköszönöm szépen a segítséget. Üdv, G,
(#) NeoCorteX válasza tneilc hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Ez jónak tűnik, neked is köszönöm szépen.
(#) vappa hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Tud valaki segíteni, abban hogy HCS512 dekódert hogyan kell (vagy lehet) PICKit2 programozóval, vagy PIC-kel programozni?

(#) NeoCorteX válasza vappa hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Hello.
Érdekelne engem is. de nem mintha i2c-n beszélgetne?
(#) tneilc hozzászólása Márc 2, 2009 /
 
Lám mit találtam a microchip oldalán!

Jobb oldalt fent:
Download the newly-released Encoder and Decoder software collections:
• KeeLoq Encoder License Disk
• KeeLoq Decoder License Disk

KEELOQ Authentication

g.
(#) tneilc válasza vappa hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
A HCS512-es doksiban a hatodik fejezetben leírja a dekóder programozását. 80bitet kell „beletolni”. A beírandó adatokat az MPLAB-bal lehet elkészíteni. (Tools->5. Keeloq plugin)

Viszont a pk2 nem támogatja a dekódolok programozását. Amiket enged: HCS200,HCS201,HCS300,HCS301,HCS320,HCS360,HCS361,HCS362

Most annyit tudsz tenni, hogy beszerzed a AN218 „MICROCHIP KEELOQ HCS200 - HCS300 - HCS301 STANDALONE PROGRAMMER” és lemódosítod, hogy ne az encodert programozza hanem a decodert. Az elérhetősége a „Microchip KeeLoq Decoder Disk”-ben van.

Ezeket csak elméletben találtam ki, nem próbáltam. Viszont ha valakinek sikerül megcsinálni, akkor szívesen fogadnánk visszajelzést.

g.
(#) vappa válasza tneilc hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Köszönöm a választ.
Találtam egy Proton Basic programot a neten a HCS512 programozására:

http://www.picbasic.org/forum/showthread.php?t=3299

Megpróbálok ezen és a HCS512 leírásán elindulni valahogy.
Ha sikerül valamit összehoznom, majd megosztom veletek.

V.
(#) W3ndyX hozzászólása Nov 23, 2010 /
 
Sziasztok!

HCS300-at szeretnék programozni egy pic mikrovezérlővel. HCS össze van kötve egy RF modullal és
és a PIC-el. A HCS-t a pwm lábán lehet elvileg programozni és azon adja a jelet az rf-nek ezért összekötöttem a pic egyik lábával egy ellenálláson keresztül és az RF modulommal.

A programot már meírtam és valamiért nem működik. Gyanítom nem tudja felhúzni a pic a pwm lábat. De ha meg kiveszem az ellenállást félek hogy leég. Hogy kéne ezt megcsinálni nem találkozott valaki ezzel a problémával? vagy csak áramkörön kívül lehet programozni?

Köszönöm a segítséget!
(#) lokátoros válasza W3ndyX hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Üdv
Fel tudnál rakni egy konkrét kapcsolási rajzot?
Úgy könnyebb elindulni a hibakeresésben.
(#) Zsolt36 hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Kerestem a neten olyan ic-ket amik kódolnak illetve dekódolnak ilyen kulcsot. Az lenne a kérdésem hogy valaki nem e tudna nekem belinkelni egy olyan ic-t ami készíti a kódot és egy olyat ami veszi és kapcsolja a kimenet. Szóval nekem két ic kell amik párban vannak. Ha jól tudom ami generálja a kódot az a HCS300 vagy 301 de ezek öt csatisak nekem meg egy kéne. A vevő lehet több csatis mert 4-5 esetleg több csati lenne.
Zsolt
(#) phr3ak hozzászólása Dec 5, 2016 /
 
szeretnék vásárolni olyan vevőegységet ami hcs chipet tartalmaz vevő oldalon mivel szeretném programozni. láttam olyan vevőket a piacon amik pic-esek de gondolom azoknak nem hozzáférhető a kódja és nem programozható a manufacturer key sem. kapcsolási rajzokat találtam, de mielőtt nekikezdenék az építésnek érdekelne, hogy van-e ilyen termék a piacon mert akkor lehet, hogy inkább megvenném.
(#) tneilc válasza phr3ak hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Szia!

A PIC asm kódja régebben elérhető volt, de most, amikor néztem nem működött.

keeloq-python itt találhatsz kiinduló alapot az algoritmus megértéséhez.

Az algoritmust már kompromittálták, új fejlesztésekhez nem javasolt. KeeLoq - Wikipedia
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2016
(#) phr3ak válasza tneilc hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Nem volt elérhető vagy nem működött? Milyen hw-el próbáltad?
(#) tneilc válasza phr3ak hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Access Denied-et kaptam, de nalam volt a hiba.

Itt elerheto amit kerestel: KeeLoq Decoder Download - Downloads | Embedded ...
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem