Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC munkáink
 
Témaindító: SALáta, idő: Dec 26, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 31
(#) msteve hozzászólása Dec 2, 2016 / 10
 
Gondoltam ide is beteszem hogyan készül nálam egy hangszóró...
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2016
(#) msteve hozzászólása Dec 2, 2016 / 5
 
Folytatás...
(#) kameleon2 válasza msteve hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Hű! Ez nagyon meggyőző. Teljesen saját konstrukció nulláról?
(#) msteve válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 2, 2016 / 1
 
Igen,minden része sk!
(#) Gafly válasza msteve hozzászólására (») Dec 2, 2016 1 /
 
Azért a pille, habperem és membrán gondolom nem az...
Ettől függetlenül le a kalappal, én nem hiszem hogy tudnék hasonlót csinálni
(#) kameleon2 válasza msteve hozzászólására (») Dec 2, 2016 / 1
 
Gondolom nem 2 perc alatt született meg. Gratulálok!
(#) msteve válasza Gafly hozzászólására (») Dec 2, 2016 / 1
 
De igen,mindent én készitettem...
Pl. a pille...ilyen volt,ilyen lett...
(#) guliver83 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Tanúsíthatom, hogy minden egyes része!
(#) guliver83 válasza msteve hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Pont amikor én írtam!
Le a kalappal !
(#) Gafly válasza msteve hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Cikk mikor lesz belőle?
(#) Alkotó válasza msteve hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Megdöbbentő! Sosem gondoltam volna, hogy valaki otthon gyártson hangszórót. Nem is beszélve arról, ez így összesen hányszorosába került mint egy jó gyári darab. De ezzel együtt is lenyűgöző, gratulálok.

Ha ilyen "egyszerű" az egész, akkor miért van, hogy hasonló küllemű hangszórók, szélsőségesen másképpen szólnak.
Nem értek hozzá, de azt gondolom, egy hangszóró sokkal több mindenről szól, mint a legyártás képességéről.
(#) msteve válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Így van.Itt minden számit.A jó hangszóró csak egy jó kompromisszum.Most pont a bőség zavarával küszködök.Milyen vastag huzallal készüljön a tekercs,milyen hosszan tekerjem,mennyire legyen kemény a pille,milyen összetétele legyen a membrán papir anyagának,stb...
Ha megnézel egy drága,és jó minőségű hangszórót,közel ugyanazokból az anyagokból épül fel mint egy olcsó darab.Ha sikerül rátalálnom a megfelelő konstrukcióra,akkor az elkészült gépekkel és szerszámokkal komplett gyártást tudok elinditani,innentől kezdve minimális befektetéssel...
(#) sunraw hozzászólása Dec 5, 2016 / 1
 
Sziasztok!
Csak inspiráció képpen tenném be egy régebbi maszatolásomat, amit a 2W 445nm-es lézerkémmel és a sufnis gépemmel követtem el.

gyufa.JPG
    
(#) msteve válasza sunraw hozzászólására (») Dec 5, 2016 / 1
 
Nem rossz!
Én a logómat csináltam 2W-ossal a hangfalak elejére...

Kép 065.jpg
    
(#) sunraw válasza msteve hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
hangfalra én is készítettem már feliratot.

KÉP

Akkor neked nem kell részleteznem, hogy 2W-on ilyen felületre, milyen felbontás és sebesség kell.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2016
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Dec 5, 2016 / 3
 
Készítettem egy ékszorítót, lemez anyagok megfogásához. Nagyon hasznos segédeszköz, ajánlom a kedves CNC-s kollégák figyelmébe. Nekem bakelitből készült, ez állt a rendelkezésre. az oldal él marása 60°-os maróval készült. Az a tapasztalat, hogy elég stabilan megfogja a lemez anyagot. Előnye, hogy a lemezt az asztalhoz kényszeríti, nem púposodik fel a munkadarab, mint amikor több ponton van leszorítva.
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Szupeeeer !
(#) Zoli_bácsi válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Köszönöm. Először aluból szerettem volna elkészíteni, de nem volt itthon hozzá nyersanyag. Bakelit viszont volt. Úgy tűnik ez is teljesen megfelel.
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Majd én is csinálok ilyet a most épülő gépeimhez (egy faipari maró és egy lézergép épül )
(#) granpa válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Ez nem fog, nem lesz fekete a kezed.
(#) Josi777 hozzászólása Dec 6, 2016 /
 
Nekem nincs CNC-m, viszont szükségem lenne egy szögmérőnél és vonalzónál pontosabb jelölésre, amit aztán kifúrhatok. Egy középpontból 40mm-es sugarú kör kerületére 5 furatközéppontra lenne szükségem, egymástól 72 fokos szögekkel. 5mm-es poliamid lapom van hozzá. Ebben tudna valaki segíteni?
(#) kameleon2 válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Szia! Rajzold meg Google Sketchupban és printeld ki. Aztán már csak át kell jelölnöd. Nyilván régi módszer - de az indigó is jó erre Bár a papírt ha ráragasztod, akár együtt is fúrhatod az anyaggal.
(#) Josi777 válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Köszi, gondoltam rá, csakhogy nem tartom elég pontosnak az átpontozást. Solidwork-öt használtam és azzal az volt a gondom, hogy nem méretarányosan nyomtat, egy csomót kellett vacakolnom, hogy jó legyen. Miután fogaskerekek tengelyéhez kell, így 1 tized eltérés is gond, mert vagy szorulni fog, vagy kottyanni.
(#) bbb válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Akkor rajzold meg Inkscape-ben, az méretarányosan tud nyomtatni.
(#) Zoli_bácsi válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Kottymentességet így nehéz lesz kivitelezni. Ehhez rugós előfeszítésre, spanolhatóságra volna szükség.
(#) kameleon2 válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Egy ilyen feladatra Solidworks-öt? Ugye ez most nem komoly? Egy CAM programot használsz egy 2D rajzhoz? Minek? Azért írtam a Sketcupot, mert kb 3 perc a megrajzolás. Ha még pontosabbat akarsz, akkor OpenOffice draw, vagy Inkscape. Én ipari rajzokat csinálok velük, amiből gyártófájlok készülnek. Ha arra elég - hidd el - hobbira is az lesz.
(#) Bearni74 válasza sunraw hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Ha ezt tudja egy 2w os lézer, akkor ami nekem jön 6w os az mire lesz képes?
(#) RoliNyh hozzászólása Dec 8, 2016 /
 
Sziasztok!

Elsősorban Nyíregyházán keresek maróval, esztergával, lézervágóval, 3D nyomtatóval, fémöntővel rendelkező barátokat kissebb hobbi munkákra, ár megegyezés szerint.

Privátban lehet jelentkezni, köszönöm...
(#) guliver83 válasza Bearni74 hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Ugyan annyira mint a 2 Wattos

Van különbség közötte, de az nem annyira sok, mint a 2 watt és a 6 watt közötti arány.
Vagyis amit én láttam, nem volt egy meggyőző különbség.
(#) msteve válasza Bearni74 hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Mikor jön meg?
Érdekelne a tapasztalat..-na meg az is honnan lehet beszerezni megbizhatóan.
Következő: »»   28 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem