Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   201 / 291
(#) alex707 hozzászólása Nov 21, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy 4 éves Samsung hűtőnk (No Frost, alulfagyasztós, RL40HGIH), ami 3 hete elkezdett felül nem hűteni, míg a mélyhűtő része stabilan ment tovább. Pár nap után meguntam ezt, és leolvasztottam.
Ezt követően újra működni kezdett a felső rész is rendesen, megnyugodtam. Tegnap aztán megint elkezdett felül rohamosan nőni a hőmérséklet. Olyan mintha a lenti hideg levegő valahogy nem érne fel a normál hűtőtérbe.
Van esetleg valamilyen ötletetek, hogy mire utalhat ez?

Köszönettel:

Alex
(#) StMiklos válasza franky710 hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Szevasz!

Fogj egy ujjnyi szelet papírt, és 5 centinként "csiptesd" oda az ajtószigeteléssel.
Csukódás után ott kell maradnia és érezhető ellenállással lehet csak kihúzni.
És lesz olyan szakasz, hogy ott sem marad. Na ott nem zár rendesen az ajtó, onnan kerül be az a levegő, amiből jégcsomó lesz-
Üdv:
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2016
(#) adam1999 hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Üdvözletem.
Van egy samsung SR-L629EV tipusu hütöm ami az utobbi idöben teljesen véletlenszerüen elkezd "sipolni" a hütő elején a hömérséklet beállító panelnél /LCD/úgy mint mikor állítom a hömérsékletet. A mélyhütő rész ilyenkor nem csinál semmit -15 fokon áll a hütő része pedig változik 3-2-1-fok vagy vissza és ekkor adja a hangjelzéseket, ma reggel ötkor kezdte és csinálja egy darabig majd megszünik és aztán este megint csippant párszor aztán megint abbahagyja. Mi lehet a hiba? tegnap kihuztam egy ideig, de nem oldotta meg a gondot.
(#) Mabitu válasza alex707 hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Szia!
Nekem hasonló problémám van a 6 éves samsung hűtővel. Nálunk volt kint samu szerelője aki a kompresszor felett a kondenzvíz kivezetőnél lévő gumicsonkot levette s akkor jött ki a víz belőle rendesen.
Ha vissza olvasol 1 oldallal ott volt róla szó, nem muszáj levenni elég azt kitakarítani is. Nálunk ez a művelet úgy nézz ki nem jött be mert valószínű a vezérlése is behalt mivel 1. hónap után újra ugyan ez a hiba, most hűtő vásárlás előtt állok ami samsung biztos nem lesz hiába ad 10évet kompresszorra, mivel most sem azzal van gond.
(#) Atti128 hozzászólása Nov 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Nagyon jó barátomnál nem áll meg a hütő komresszora. A normáltérben plussz 2-3 fok van. A legnagyobb gond hogy nekiállt szerelni, kicserélte a hőfokszabályzót. A régi szabályzon az érintkezők számozva vannak. 3-4-6-os számmal. Gondolok arra hogy rosszul kötötte be a kapcsolót. Vajon melyik vezeték hová ment? A tipus Fagor 1 ffd-27f

Köszönöm
(#) alex707 válasza Mabitu hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Szia!
Köszönöm a választ! Már kezdtem azt hinni, hogy még senki nem találkozott ezzel a jelenséggel.
Merre található ez a gumicsonk, és mit értesz kitakarítás alatt?
Az miből derült ki, hogy meghalt a vezérlés is?

Üdv:

Alex
(#) Joe_001 válasza alex707 hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Hali!
Mindig a kompresszor feletti tálkába vezetik bele a cseppvizet. Ha többször is előfordul akkorne rakd vissza.
(#) grabo hozzászólása Nov 27, 2016 /
 
Sziasztok ! Tud valaki esetleg segíteni Samsung RL34EGPS1/XEO hűtő előlapi kijelző javítással kapcsolatban. A számokat mutató vonalak egy része már nem működik, így elég nehéz beállítani a kellő hőmérsékletet. rendelni lehet, de 16 - 17 ezer forint körül van az ára.

http://bolthely.hu/orczy/id/DA4100369A_Elektronika___kijelzo___keze...ELESRE

Köszi üdv Grabó
(#) buc12 hozzászólása Dec 15, 2016 /
 
Üdv

Valaki tudna segíteni hőfokszabályzó problémára gondolok egy bosh hűtőnél !

Kérdésem az lenne ha direktbe szeretném bekötni melyik vezetéket kell összekötni ?

IMG_0492.JPG
    
(#) yulo5310 válasza buc12 hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Barnát-feketét kell összekötni!
(#) kaqkk válasza buc12 hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Miért szeretnéd direktbe kötni ? Nem indul? Hideg helyen van ?
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2016
(#) buc12 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
nem hűt rendesen vagyis hamar kikapcsol! igy ha termosztát rossz akkor lehül rendesen
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2016
(#) kaqkk válasza buc12 hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Arra nem válaszoltál hogy hideg helyen van ??
(#) buc12 hozzászólása Dec 15, 2016 /
 
nincs már 8 éve ott van
(#) kaqkk válasza buc12 hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Mi nincs?Fűtött vagy fűtetlen a hely ?Nem azt kérdeztem hány éve van ott . A hőfokszabályzók nem szoktak elállítódni , ha elromlik 90% ban el sem indul a hűtő a maradék 10% ban meg nem áll le .
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2016
(#) buc12 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
fűtetlen
(#) kaqkk válasza buc12 hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Na meg van a probléma ! Ha hideg van a helységben is akkor lassabban melegszik fel a hűtött tér tehát ritkábban és kevesebb időre indul el a hűtő . Tedd fűtött helyre és meg látod hogy jól fog hűteni !
(#) buc12 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
16-18 fokos helységben van !Az elég nem? + van egy kapcsoló amit 12 fok alatt átt kell kapcsolni!
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2016
(#) kaqkk válasza buc12 hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
A mostani 3 csillagos gépeket 20-22 fok hőmérsékletre tervezik ezalatt ritkul a bekapcsolások száma és a működés ideje . Leginkább azt javasolnám hogy tegyél bele egy hőmérőt és azt olvasd le mondjuk óránként , ha 5-8 fok környékén jár a hőfok akkor nincs baja a hűtőnek .
(#) buc12 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
köszi
(#) hombar01 hozzászólása Dec 19, 2016 /
 
Üdv!
Remélem jó helyen kérdezek.
Adott egy zanussi nem kombi hűtőgép.
A hiba jelenség:beindul pár másodperc múlva a klixon leold,a ptc forró.
Ha klixon nélkül indítom szépen teszi a dolgát.
Mi lehet a baj?klixon tud elfáradni,elgyengülni,elöregedni?
Mennyire melegedhet a motor?
A mellékelt képen lévő indító relé van rajta.
(#) kaqkk válasza hombar01 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Cseréld le a komplett indítórelét klixonnal együtt, ha úgy sem működik rendesen kár erőltetni tovább mert menetzárlat lehet benne .
(#) hombar01 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Az első gondolatom ez volt nekem is csak szeretnék biztosra menni.
Nem akarok 5-6e ft-ot kidobni feleslegesen.
Kb ilyen árban van egy új úgy néztem.
(#) ezermester1 válasza hombar01 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Hali! Ha értesz a "lakatfogó" nevű ampermérőhöz mérd meg az áramfelvételt. 0,5-0,8 ampernél több nem lehet az áram normál esetben. Ha több motor hiba. Ha normális klixon hiba.
(#) hombar01 válasza ezermester1 hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Üdv!
Volt időm rá mérni indulásnál:1a körüli utána 0.6-0.7 között mozog.
Az adat tábla szerint 80w-t a motor teljesítménye.
(#) ezermester1 válasza hombar01 hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Üdv!
Ha 5 perc után is 0,6-0,7 elképzelhető,hogy indító relé hibája van.
(#) hombar01 hozzászólása Dec 25, 2016 /
 
Ok köszönöm a választ!
Be indítóm és meg nézem.
(#) hombar01 válasza hombar01 hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
10perce megy stabilan 0.630A.
Akkor érdemes beruházni egy új relébe?
(#) hombar01 hozzászólása Dec 25, 2016 /
 
20perc után 0.550A.
Már csak azt nem értem mitől forró a motor?
(#) ezermester1 válasza hombar01 hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
A kérdésben a válasz.
Következő: »»   201 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem