Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Karácsonyi fényfüzérek
Lapozás: OK   19 / 29
(#) daveredline válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Rendben, de akkor hogyan tud mindegyik világítani egyszerre? Mivel van olyan üzemmódja is.
(#) kaqkk válasza daveredline hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Állítsd be az egyszerre világító üzemmódot
nézd és rázd meg a fejed , meglátod hogy villog ..
Ha elég gyorsan rázod még azt is meglátod hogy külön külön világít a két sor
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2016
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Sikeresen belekeveredtem egy 24V AC villogós füzérbe! A kérdésem az, hogy a villogtató-dobozkából kijövő drótoknak mi a bekötésük, hogy égő-sorokat eredményezzenek???

Untitled_.png
    
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
A panelről tegyél fel képet, mert ez alapján senki sem tud tanácsot adni. Egy közös pont van és 4 izzósor, a közöset kell megkeresni.
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Ennél jobban sajnos nem tudom szétszedni, mert a kínaiak ragasztották!
A képemen a ~ a tápfeszültség-bemenet, és a számozottak mentek az égő-sorokra! Csak azt kellene tudni, hogy azok közül melyik a közös...
(#) fater0827 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2016 / 1
 
Üdv
Egyik szélsőre ( 1/5 ) 24 Voltos 1-2 Wattos izzó mellette lévőre ( 2/4 ) izzó másik vége , várakozni kicsit (ugye villogó ) .
Konnektorba azért be kell dugni a trafót !!
Üdv
BUÉK
(#) VIM válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Szia! De szedd szét jobban mert csak így jutsz a "lelkébe". Oldalt a szélek illesztésénél össze van ragasztva de vékony éles pengéjű alkalmatossággal szét lehet választani őket és feltárul a belseje. Ha a képek között keresgélsz akkor találsz még ezt-azt.
(#) Directors hozzászólása Jan 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy karácsonyi égősorom. Sajnos az egyik vezeték kiszakadt a vezérlőből. Hogyan tudnám megnézni hogy honnan szakadhatott le ? 5 vezetékes +2 a 220V.
Összesen 10db led nem világít a 100-ból.
Nem tudom mi alapján vannak kötve de a vezérlőtől számolva az első 8 led előtt van egy előtét ellenállás.
(#) attila1 hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Sziasztok!!
Közeleg a fényfüzérekkel való szenvedések ideje,ezért lenne egy kérdésem. Vettem vakerán ledes jégcsapfüzért. Fehér szilikon vezetékes. Éppen ma kötözgettem fel,mivel elég tűrhető idő volt,és kevésbé kellett a vezeték töréstől tartani. Most azt kérdezném,hogy fent hagyhatom akár a következő szezonig,vagy annyira tönkreteszi az uv fény,hogy kuka lenne a jövő karácsonyra? Mennyi időt bírnak ezek ki a szabadban?
(#) zolika60 válasza attila1 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Nem tudom milyet vettél, de én nem hagynám kint állandóra. Kétlem hogy jövőre még működne.
(#) attila1 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Szia!
Hát igen,valahol éreztem,hogy ilyesmi választ fogok kapni. És igazad van,mert valószínűleg az esőtől,meg a napfénytől darabokra törne az egész.Az esőcsatorna alá kötözgettem,már amennyire tudtam,de akkor sem védi ennyi ideig. Köszi!!
(#) sziszipuszi hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Egy kis segítség.
A fordítás nem tökéletes , bocsánat miatta , valamit segít a javításban.

.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) polcsa hozzászólása Dec 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Otthoni dekorációnak beszereztem Kínából két rattan ledsort:
rattan ledsor
Sajnos bekapcsoláskor alapból nem folyamatos üzemmódba áll, hanem egy idegesítő villogó módba. Szeretném folyamatos világításként használni úgy, hogy ne kelljen 7x megnyomni mindkettő gombját bekapcsolás után.
A kontrollerét szétszedtem, semmi nem állítható vagy átköthető benne.
Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek lecserélhető a kontrollere?
Ha igen, honnan tudhatom meg, hogy milyenre?
Az se lenne baj, ha soha többet nem villogna, sőt.
Még egy teljesen laikus kérdés, ha nagy hülyeség, akkor engedjétek el a szemetek mellett; direktbe nem köthető, ugye?
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2017
(#) Kera_Will válasza polcsa hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
A kontroller kimenetén kell lennie valami teljesítmény áramköri elemnek, ha csak nem olyan kicsi az áramfelvétele amit a uC is elbír.Erre a teljesítményt kapcsoló elemre kell fix feszültséget kötni soros ellenálláson keresztül.
Legrosszabb esetben fixen bekötöd a ledeket a tápra megfelelő előtét ellenállásokkal.
Oszt kész.
Vagy be van a hálózatba dugva vagy kivan húzva.
Esetleg valami másik távirányítóval, ami csak ki és bekapcsolja tápfeszültségét össze házasítod.
(#) Kera_Will válasza polcsa hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
A távírányítójába egy külön kis áramkört építeni ami bekapcsolásakor 7szer (nyomja meg magától a gombot) ad ki 1 2 tized másodperc idejű négyszög jelet ami a gombjával párhuzamosan kötött tranzisztort kapcsolgat.Így az állandó üzemmódú állapotba kerül a fényed.
(#) polcsa válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Szia, távirányító nincs sajna, csak ez a kontroller. A két vezeték a 220V, a három vezeték a ledsor.

Esetleg így hogy?
(#) VIM válasza polcsa hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Szia! Van itt egy kapcsolási megoldás a csatornák vezérléséhez. Ha azt szeretnéd, hogy ne villogjon, akkor tedd azt amit Viktor is elkövetett vagy a PCR406 vagy hasonló "tirisztor" anód és katód szigeteit kösd át a panelen (az alkatrészt forraszd ki, mert arra nem lesz szükség).
(#) uniman válasza polcsa hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Hello! Jobbról a második és harmadik vezetékre rákötöd direktbe a 230V-ot. (A jobb szélső vezetéket leszigeteled, a nyákot kidobod belőle)... Fog világítani, de kisebb fényerővel.
Ha eredeti fényerő kell, akkor majd megírom hogyan...
(#) polcsa válasza uniman hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Nem vagyok műszerész, de ez utóbbi direktbe kötést meg tudom csinálni.
Nem is tudom érdemes-e megkérdeznem, hogy a teljes fényerő megvalósítása mennyire bonyolult.
Előbb kipróbálom a direktbe kötést, aztán meglátjuk. Azt még vissza is tudom csinálni.
(#) proba válasza polcsa hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Én inkább a fekete háromlábúak azon lábait kötném össze amik nem mennek a középső panel felé. Két apró cinpötty.
(#) polcsa válasza proba hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Ki tudom próbálni patkolással, szabad úgy? Tehár egy vékonyabb rézszállal?
(#) antiktelefon hozzászólása Dec 4, 2017 /
 
A LED-es fényfüzérek megjelenésekor én is távolítottam el sok villogtató elektronikát, csak akkor az még egy többé-kevésbé megbízható táp utáni 24V-os részen volt.
Már rá merik nyomni az IP44 és a kettős szigetelés jelét...
Én sem élőlény, sem érték közelében nem merném használni. Esetleg ellenségnek, névtelen csomagban Teljesen korrekt darabokat kapni már a hipermarketekben, elég olcsón, át lehet rá rakni a kis rattan gömböket. Esetleg ilyen kevés LED esetén átforrasztgatni és valami dugasztápról üzemeltetni. Gyakorlásnak sem utolsó.
Szerintem a biztonság bőven megéri azt a plusz párezret. Aminek dugasztápja volt, az nagyjából biztonságos volt, a trafó csak tartja magát (habár ezek után már azokban sem bízok). Viszont az, hogy a dobozba a hajszálvékony kábelek bármiféle tehermentesítés nélkül vannak bevezetve... nincs rá szó. És ha megrántja valaki, eldől a fa, vagy valaki a kábelénél próbálja meg kihúzni a konnektorból?
Nyilván, ha kérdez valaki, jó válaszolni a kérdésére, de nem árt felhívni a figyelmét a "termék" veszélyeire.
Ez a személyes véleményem, de ha csak ilyen kínai fényfüzér vagy a semmi között lehet választani, biztos, hogy a semmit választom. (Van olyan tudtommal magyar cég, ami Kínában gyártat Magyarországon forgalomba kerülő darabokat- tökéletes minőségűek, kisfeszültségű, valóban IP44 adapterrel- természetesen az áruk ehhez illik. Kínában is tudnak jót csinálni, de a normál ár törtrészéért ők sem tudnak csodát csinálni.
(#) polcsa válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Igen, belegondolva teljesen egyet tudok érteni.
Amúgy hyperekbe mentem először, de szó szerint mind elemes változat volt, ezt nem is értettem.
Nos fentiek fényében esetleg fel tudom használni a led sor részét biztonsággal? Tehát a leforrasztott három vezetékes részéhez tudok összerakni valami biztonságos "tápot"? Akár boltban kapható egység is lehet.
Különben a ledek 2 részre vannak osztva és ezeket külön-külön villogtatja a kontroller, ez van 3 vezetékkel megoldva. Érzésem szerint ez valami egyszerű táplálás vagy mi.
(#) uniman válasza proba hozzászólására (») Dec 5, 2017 / 1
 
Hello Proba! ...és, ha a tanácsod alapján átkötve rövid időn belül kiégnek a "lámpák" (LED-ek)...Az a kis "fekete" nem triak, hanem tirisztor. Nem tudom mennyire tiszta neked ezek működéseik közti lényeges különbség? Jó, hogy ezek a "lámpácskák" is diódák, de ki tudja mennyire viselik el az ellenkező polaritású félhullámokat hosszabb távon. Ezért javasoltam a megfelelő polaritással sorbakötött diódát...
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) proba válasza uniman hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Idézet:
„Jobbról a második és harmadik vezetékre rákötöd direktbe a 230V-ot”

Én abból indultam ki, a tirisztor graetz után van (lehet igazad van és tévesen). A dióda a tirisztor helyett, javaslatot ehhez a hozzászóláshoz nem olvastam/vettem észre (tökéletes biztos megoldás)
Az idézett javaslatod szerint bekötve, szerintem a két ledsor ellentétes polaritással szembe kapcsolódik,szinte biztos led halál. ( persze nincs kizárva hogy másképp vannak kötve a ledek a füzérben és tapasztalatod szerint jó lesz ) A direkt 230V ra kötés valószínűleg csak egymással párhuzamos, de ellentétes bekötéssel lehetséges.(szerintem vibrálni fog) . Ami még bizonytalanná teszi számomra ezt a megoldást, a TV háttérvilágítás ledeket vizsgálva azt a furcsa jelenséget vettem észre, fordított 2-3V hatására 0,8V esik rajtuk. Így a szembe fogatás sem biztos hogy működik minden esetben.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) polcsa válasza polcsa hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Erre pl nem lehet rákötni véletlenül?
led adapter
(#) antiktelefon válasza polcsa hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Szia!
Nem tudok semmi konkrétumot mondani, de 20 LEDnél gyanús, hogy nem engedték rá a "230-at", hiszen 20*3,2V az csak 64V, a többit meg csak nem fűtik el. A nyákon levő alkatrészekből azt mondanám, hogy kapacitív tápról megy. Nem ismerem a bekötését, de ha egy égősoron belül két külön sorod van, amiben a LEDek egy irányba vannak, akkor a 10 LED együtt olyan 32V.
Az általad linkelt dugasztápok általában pont 32V-osak, tehát a két kört egy-egy kis előtét ellenállással rá tudod kötni. Keress olyat, ahol rajta van a tápnak a feszültsége, esetleg amit szoktam használni, az régi nyomtatótáp, azok vannak olyan 32-35V kimenettel. Vagy egy bármilyen dugasztápot egy picike dc-dc konverterrel is lehet használni (pl. így csináltam USB-s fényfüzért) Ide occó' kínai konverter is jó, csak minél nagyobb legyen a kimenő feszültség, esetedben 32V felett legyen.
Ha a LED-ek úgy vannak, hogy az egyik szál közös, és az utolsó két LED-re megy, amik után van egy-egy 10 LED-es sor, akkor szerencséd van, és a tápra csak a közös szál kell, illetve a két 10-es sor vége egy egy előtét ellenállással.
(Én követtem el ilyeneket áramgenerátorral is, de az kicsit túlzás szerintem)
Szerintem a két sorod közel sincsen 12W, inkább olyan 3-4W darabonként, úgtyhogy ha egy helyre rakod fel, egy táp is elég neki (2 sornál a 4 ág: négy előtét egyik pólusra, 2 közös másikra)
Amúgy köszi a linket, megpróbálom kideríteni, hogy tényleg 32V-os-e, mert fog kelleni egy nekem is (nem kínaihoz, hanem van egy Osram füzérem, amit a rezesek megszabadítottak a kapcsolóüzemű tápjától ...)
A nyomtató tápok között is vannak 32V-os feszültségforrások, pont ugyanazt tudják, csak kicsit nagyobbak és nem nevezik vízállónak, viszont olcsóbbak (esetleg pont van otthon egy ládával): pl. ez
Meg kéne nézned egy LED nyitófeszültségét, mert ha több, mint az átlag, akkor kicsit át kell tervezni (de ezt nem hiszem)
Illetve azt, hogy hogy vannak kötve a LED-ek, mert ha valami trükk van benne, lehet több forrasztgatás fog kelleni.
szerk.: a linkeden lévőre nekem mindig az Emos tápját dobja ki. Olyanom van, az 32V-os (igaz, az enyém 6W, nem 12W. Szóval jó eséllyel 32V-os az is, de semmi sem biztos
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Elírtam, az Emos tápom 31V-os, de a 31V-is jó lehet, a kínai LED nyitófeszültsége elég változó. Ha túl halványan világít 31V-ról, akkor csökkenteni kell soronként a LED-ek számát eggyel.
(#) polcsa hozzászólása Dec 5, 2017 /
 
Aha, lehet hogy van nekem is nyomtató tápom (bocs ha nincs, Tőled rendelek , holnap megnézem.
Ha sikerül egy megfelelőt találni, akkor ha jól értem akár a 4x10 ledes részeket egyben is ráköthetem, szakaszonként egy-egy "előtét ellenállással".
Ezt az előtét ellenállást meg tudnád írni, hogy milyen legyen?
Addig kibogozom a szálait, illetve megmérem a nyitó feszültséget (az első lednél gondolom).
Na, valami talán lesz belőle, köszönöm!
(#) antiktelefon válasza polcsa hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Igen, ha van 32V-os vagy nagyobb kimenetű tápod, akkor az jó. A LED nyitófeszültsége és a táp feszültsége alapján (a LED áramát becsülve) meghatározható az előtét ellenállás. Ha meglesz az adat hozzá, leírom. Elvben rákötheted, ha tényleg 2*2*10-es sorok vannak, és nem trükköztek a kínaiak. Ugyebár a LED-ek iránya is számít... Sok sikert!
szerk.: azt nem mondtam, hogy van fölösleges tápom
A nyitófeszültség (egy LED-en eső feszültség) mérésnél nagyon figyelj, ha nincs leválasztótrafód!
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
Következő: »»   19 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem