Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1217 / 1385
(#) Norbi1004 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Köszönöm a választ! Nem tudom, hogy kínai-e a NYÁK, Holland gyártmányú tápegység NYÁK-ja ami akár kínai is lehet. A hidegzsíroldót kipróbálom
(#) kaqkk válasza Norbi1004 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Ja ha ez nem házilag készült akkor kár is nekiállni nem fog lejönni (rá van égetve)
(#) Norbi1004 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Akkor csak a valami szerszámmal lekaparás jöhet szóba?
(#) kaqkk válasza Norbi1004 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Igen , más megoldás nem nagyon van .
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
(#) Norbi1004 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Rendben. Köszönöm a segítséget!
(#) eyess válasza Norbi1004 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Fém dörzsivel lejön simán.
(#) CHZ válasza eyess hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Simán?? Erős túlzás!
(#) kaqkk válasza CHZ hozzászólására (») Jan 20, 2017 / 2
 
Erős a keze ! Simán ledörzsöli ...
(#) eyess válasza CHZ hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Volt már erről szó régebben utána kell nézni . És valóban simán lejön , csak aki nem próbálta , vagy nem úgy az addig nem is fogja tudni.
(#) mc-4 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
A pdf-s variáció nekem egyszerűbb és gyorsabb.
(#) demcar hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Üdv mindenkinek.
Én nekem az lenne a kérdésem hogy hol tudom megvásárolni a Sprint Layout programot, és az Eagle nyáktervező programot, mert nagyon elegem van az ilyen demo olyan demo verziókból sehol nem lehet normálisn letölteni. A segitséget előre is köszönöm.
(#) bbalazs_ válasza demcar hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Beirtam a googlebe, hogy "buy sprint layout".
Mindjart ki is irta
Szerintem az Eagle-t probald meg te.
(#) niedziela válasza demcar hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Szia !

SP6
Magyar forgalmazó

Az eagle nagyon drága
(#) mc-4 hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Sziasztok!

Dry fólia előhívásához 7 vagy 10g/l Na2CO3 kell?
Olvastam ezt is azt is...
Ki milyen töménységben használja?
Másik kérdésem a levilágítási idő... túl tudom világítani?
Egy ilyen dobozom van.
(#) kaqkk válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
10g/L de nem baj ha nem patikamérlegen méred (én másfél literhez 3 mokkáskanállal szoktam tenni) Az hogy túl tudod e világítani csak a mesterfilmtől függ (ha házilag készíted azt is akkor igen a válasz) én arcszolival 40-45s ig világítom és kézmeleg előhívót használok (azért írtam a másfél litert mert ennyi fér a teaforralóba amit csak erre a célra használok)
(#) mc-4 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
A maszkon hezitálok... régebben sokat vacakoltam a lézernyomtatóba való írásvetítő fóliával, mert nem mindig takart a kívánságom szerint.
Transparent 21 és sima lap variációval valakinek tapasztalata?
(#) kaqkk válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Felejtsd el a spray-t anélkül is ugyanolyan áttetsző a nyomtatólap az uv számára , csak összekened vele a levilágítót meg a nyákot . Én a helyedben inkább a nitrógőzt használnám. 5l es befőttesüvegbe a fala mellé beteszed a papírt , majd egy nitrohígítós vattát-papírzsepit dobsz az üveg aljába és lezárod az üveget . Kb 15 perc múlva kiveszed a papírt és negyed óra múlva használhatod a kész "filmedet" a nitrógőz megpuhítja a tonert és a mikrorepedések- tonerhiányok összeolvadnak ezért majdnem tökéletes fényzáró rajzolatot kapsz .
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
(#) mc-4 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Érdekes, kipróbálom!
(#) kaqkk válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Acetonnal is működik (körömlakk lemosó) de hagyd elpárologni az oldószert a papírból mielőtt használnád ez fontos !
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
(#) tsab válasza demcar hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Én ezt találtam múltkor: KiCad Csak mint lehetőség...
(#) sámli válasza tsab hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Több is van. Ezek közül egy korlátozás mentes: Designspark PCB
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2017
(#) Alkotó hozzászólása Jan 27, 2017 / 2
 
Én is készítettem most egy panelt, igaz nem valódit, csak virtuálisat. Tudom, semmi haszna nincs a dolognak, de nekem tetszik ez a szemléletes láttatási lehetőség.

A dologban több érdekesség is van.
1. Elsősorban tudni kell, hogy ehhez nem használtam erre alkalmas paneltervező programot, hanem magam hoztam létre a térben elhelyezkedő testeket, egy általános grafikus CAD programmal.
2. Az alkatrészek létrehozása csak idő és szándék kérdése, de a panel két oldalának elkészítése óriási kihívás volt nekem.
3. A rézoldal pontosan (hajszál pontosan) azonos a SprintLayout terv szerinti rajzolattal. Az SL rézoldala, és a grafikus program közti kapcsolat létrehozása volt a kihívás. A beépített gyári lehetőségek egyike sem alkalmas erre, még a gerber se, amiben az elején nagyon bíztam. Ezért képként nyomtattam ki (a TIF vált be leginkább), és ebből a képből konvertáltam egy vektoros leképezést (elmondva egyszerűbb mint valójában). Jelentősége van, hogy teljes értékű CAD testként jelenjen meg a rézoldal, mert így műveleteket lehet vele végezni. Pl. a réteg vastagságát meg tudom változtatni, át tudom lyukasztani, és bármilyen egyéb műveletet is tudok vele végezni (amiknek már sok értelme nincs).
4. A felirat oldal csak annyiban hasonlít a rézoldalhoz, hogy itt is TIF-ből indultam ki. Ez is egy szabályos CAD objektum (nem egy, hanem egy csomó), de nem test, hanem lemez. Ez is számos műveletet tesz lehetővé. Vegyétek észre, hogy a lyukak hiányoznak a feliratból is, ami természetes a szemnek, de megoldani törpös feladat.

Néhány kép a dolog szemléltetésére. Nem vacakoltam nagy felbontású képekkel, mert a HE úgyis odaver neki, csak képernyőfotókat vagdaltam ki.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) Pethical hozzászólása Jan 28, 2017 /
 
Megvolt az első alkalmam a dry fóliával, eddig csak lakkozott panellel bűvészkedtem, meg vasaltam. A gondom az, hogy előhíváskor leázik a fólia. De nem leoldja az előhívó, hanem fóliaként leválik a panelről. A panel tiszta volt mielőtt lamináltam. Rosszul laminálok?
(#) kaqkk válasza Pethical hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
A védőfóliát lehúztad levilágítás után ?
(#) Pethical válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Igen, lehúztam. 1. Egyik fólia le. 2. laminálás. 3. levilágítás. 4. Másik védőfólia le. 5. Előhívás. 6. Tiszta panel és nagy úszó fóliadarabok.
(#) kaqkk válasza Pethical hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Mivel hívtad elő ?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2017
(#) Pethical válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
5g NaOH + 5 dl víz. Ezt használom lötstopra meg a lakkosra is, ott nincs vele baj.
(#) kaqkk válasza Pethical hozzászólására (») Jan 28, 2017 / 1
 
Erre gyanakodtam ! A DRY fóliának a mosószóda az előhívója 10g/liter töménységben és kézmelegen .
(#) Pethical válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Ó a nyavajába! Akkor beszerzek egy adagot.
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) kaqkk válasza Pethical hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Én csodaszóda néven találtam festékboltban fél kilós kiszerelésben .
Következő: »»   1217 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem