Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1951 / 2493
(#) felnagy hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Szerintetek hihető ez:A30-hoz néztem panelt 5db-270x200mmm,--$203--vagy valamit nagyon benéztem ?
(#) zotya1983 hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Én csak azt nem értem hogy oldalakon keresztül van magyarázva valakinek mit hogy kell mi éri meg,és nem érti meg,sőt azt sem hogy nem figyelnek már rá,de azért megy fejjel a falnak.És hozza az olyan érvtelen érveket ami miatt már én is kevésbé szívesen jövök ide fel akár csak olvasgatni...Mert ki kíváncsi rá...Ezt hogy nem veszi észre a modi?Ja és Apex!Építsd azt az tudja,vagy st 151.Én pl 10 òra alatt kompletten dobok össze végfokot de a baji sem rossz,sőt mérve is jó.De az apt 100 na az aztán mégjobb,bár hangban elmarad az ágotától,de szerintem a pkn is jó de a siva lenyomja mélyben de a t amp na az a kiràly,mit sütsz kis szűcs?De a robson meg a König amp na az a legjobb de a tda sem vall szégyent igaz elmarad a crowntól,bár a macrotech széria jó,skytec is...Ez az amit szerintem mellőzni kellene...
(#) Linegekko hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Sziasztok. Egy nagyon laikus kérdést fogok feltenni:
Itt egy kapcsolás ahol látható az első fokozat kollektora + betáp oldalon van az emiter negatív fele.
300W mosfet
Amit csatoltam Baji-t, fordítva van. Ha szeretném adaptálni az áramgenerátort a 300W-osból akkor Szimplán PNP-s tranzisztorra fordítsam át?
Mi lenen ha a Baji kapcsolásomban egyszerűen megfordítanám a diódákat meg a kondikat, a Tranzisztorokat meg felcserélném. PNP-t az NPN helyére, tápfesz forditva stb..
Lényegileg működne csak invertált lenne a kimenet?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2017
(#) zotya1983 válasza Linegekko hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Működne,sőt eleve audió fetre is cserélheted az irfp 240 irfp9240 eket.Pl valami 2 SK párra...
(#) reloop válasza Linegekko hozzászólására (») Feb 4, 2017 / 2
 
Szia! Egy erősítő nem attól invertál, vagy sem merre állnak benne a tranzisztorok, hanem attól, hogy az invertáló, vagy a neminvertáló bemenetén küldöd be a jelet.
(#) Linegekko válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Tehát változatlanul működne.
Köszönöm!
(#) jocko válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Ez a gondolatrohanásod eléggé furcsa ebben a fórumban.Vitatkozzunk ,beszéljük meg címűben lehetne folytatni,de semmi kedvem és időm most erre.Én mondtam az apt100-at ,de kinek mi?Pont ,hogy úgy van itt a hobbin beállítva,hogy minden relatív,és a végén pénztárca kímélő megoldások születnek.Én így látom.
(#) krisz69 válasza Linegekko hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Látom nagyon elhatárolodsz a műveleti ic-ktől
(#) Linegekko válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 4, 2017 / 1
 
Azt tenném ha tehetném, de nem tehetem. A sub szűrő és és a szimetrikus-aszimetrikus előfok is azzal megy.
De most nem az lett volna a cél, hanem hogy adaptáljam a áramgenerátort a 300W osból.
Igyekszem megfogadni a jó tanácsokat aztán újratervezek. Csak ehhez sok infó kell mert nem értek hozzá
(#) krisz69 válasza Linegekko hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Tudom van itt pár kolega aki segít szivesen . Féretéve előitéleteit a kapcsolásal szemben
(#) reloop válasza Linegekko hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Az az áramgenerátor jó is meg rossz is. Egyrészt jó, ha a nagyjelű erősítő árama független a tápfeszültségtől, például jobban elnyomja a táphullámosságot. A szóló ellenállás viszont nagyobb tápfeszültségen nagyobb áramot biztosít, ami előnyös a FET-ek kellő meghajtása érdekében (többet kötünk rá és meredekebb jelváltozást kell előállítanunk, ha megemeltük a tápot).
Engem ami izgat az a gate feszültség alapú áramkorlátozás, de mivel nem olvasok panaszt azt sem kéne piszkálnunk.
A nyugalmi áram stabilizálása volt az egyetlen égető feladat, az arra tett javaslatom beválni látszik a beszámolók alapján.
(#) Linegekko válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Nem tudom sajnos mi az a gate feszültség alapú áramkorlátozás, de érdekelne.
A kikapcsoláskor jelentkező felbillenést szeretném csökkenteni, amennyire lehet. Ezért gondolkodtam el az áram generátoron, hogy csökkenő feszültségnék is talpon maradjon. Persze ezt se magamtól találtam ki.
A másik ami feltűnt a 2 kapcsolás között hogy a meghajtó fokozatban, a 300W-os ba 4 transzisztor van itt meg 3db. Lényegileg azt látom hogy a 300W osba egy a másikkal megegyező tranzisztor emiret bázis diódáját használják arra amire a Baji fetes egy diódát használ. Nekem jobban tetszene a tranzisztoros megoldás, mert így egyformábbnak tűnne a nyitófeszük és szimmetrikusabb az elrendezés. de lehet hogy megint rossz irányba tapogatózok.
(#) reloop válasza Linegekko hozzászólására (») Feb 4, 2017 / 2
 
Az áramkorlátozóhoz készítettem egyszerűsített rajzot. A V1 forrás a dióda nyitó- és a Zener letörési feszültségét helyettesíti. Felismerhető, a kapcsolás áramgenerátor jellege, valamint a N-es és a P-s MOSFET-ek okozta aszimmetria.
Építheted nyugodtan a Holton kapcsolást is. Két észrevételem lenne hozzá: a pozitív betáp helye D1 - F1 között van, csak nincs jelölve, a nyugalmi állító poti bekötése kívánni valót hagy maga után (ezt gondolom nem kell részletezzem).
(#) Linegekko válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Köszönöm! Most már értem.
(#) zotya1983 válasza jocko hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Nem rád értettem Jocko..De nem is személyeskedem.És visszatérve a témára nekem valami egyszerűbb kapcsolás kellene rajzzal ami tranzisztoros és le lehet venni a csatornánkénti 500w ot.Toroid trafó mellékes azt tekerek amilyen kell.
(#) krisz69 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Bővebben: Link álítolag tudja .a 600 rmst. Ki kell probálnunk
(#) Jurij Dolgorukij hozzászólása Feb 4, 2017 1 /
 
Ha valakinek valami gondja van a hozzászólásommal, legyen olyan kedves, és ne sunyiban jelentgessen, hanem nekem mondja egyenesen, köszi!

Azért írok ide bármit is, hogy segítsek annak, akinek tudok. Kicsit patkány dolog ezt hátulról megtorpedózni, nemdebár?

És még egyszer leírom: Az Apexnak van "gazdája", Mr. Slavkovic, ha jól írtam a nevét, a diyaudio fórumon közzétette a NORMÁLIS kapcsrajzot és nyáktervet. A különféle szingaléz, nyamnyam, és egyéb weboldalakon előforduló Apex-klónok működőképességére semmi garancia sincs.

Az eredeti tápvezérlő IR 2117-es ic-vel van megvalósítva!
(#) Moderátor hozzászólása Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Feb 4, 2017
 
A szóhasználatoddal van a gond! Fogalmazd úgy a mondandódat, hogy ne tartalmazzon obszcén , degradáló szavakat!
(#) jocko hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.A képen látható kapcsolást építem éppen,már befejező stádiumban vagyok,de az egyik alkatrészt kifelejtették a boltban, a 470pf kerámia kondikat beletenni a csomagba,pedig ott van a számlán.Helyettük találtam 390pf kondikat ,és az a kérdésem ,hogy nagy probléma lenne,ha hétfőig így menne az erősítő,ezekkel helyettesíteném a 470pf -eket? Másik kérdésem: el fog bírni +-55 voltot,vagy el se indítsam ezzel a nagyobb táppal?Elvileg bírja a kapcsolás,de azért megkérdezem.A válaszokat köszönöm előre is,mert ha ez így nem működik,akkor be is fejezem mára a munkát ezzel a project-tel.
(#) Alkotó válasza jocko hozzászólására (») Feb 4, 2017 / 2
 
A téma tetején találsz egy élesztési javaslatot Reloop tollából. Javaslom e szerint elkövetni az első bekapcsolást. Sok bosszúság elkerülhető és jelentős költséget lehet megtakarítani vele.
A kondicsere nem fog gondot okozni.
(#) reloop válasza jocko hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Szia! A kondi eltérés nem vészes, attól ráindíthatnál. Milyen tranzisztorokkal építetted? A 2N3055 például ±30V-ig üzemeltethető biztonságosan, nem tudom miért írtak a rajzra ±50V-ot.
(#) jocko válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Innen a hobbiról valaki építette már,és azt mondta,ha jól értettem,hogy ment +-60volt körül is.Köszönöm Alkotó a választ neked is.A négy 2n3055 a beag apt100 -ban,ugyan egy teljesen más kapcsolásban,de elbírja a +-55 voltot,viszont nem tudom,hogy lehet-e ezt ide vonatkoztatni?Talán elindítom először +-27 volttal ,abból nem lehet baj gondolom?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2017
(#) Linegekko válasza jocko hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Szia. Nekem abba sorba voltak kötve a tranzisztorok, +- 56V ról járt. Egy tranzisztor nem kapta meg csak a féltáp felét. Csak óvatosan!
(#) reloop válasza jocko hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Az APT100-ban a 4db 2N3055 sorban van a ±táp között megosztott feszültséggel.
A kimeneti egyenfeszültség és a keresztezési torzítás ami még aggályos.
Az alacsonyabb tápfeszültség feltétlen ajánlott.
(#) jocko válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Igen,az lesz egyelőre.Egyébként innen a szerkezet: https://youtu.be/G_jUZsCF4z8
(#) Linegekko válasza jocko hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Itt van ez a kapcsolás más tranzisztorokkal: Bővebben: Link
Annyira hasonlít rá, hogy valószínűleg csak "tranzisztort cseréltek" benne.
Az ebbe említett tranzisztorok magasabb feszültséget bírnak.

Ami még feltűnt hogy a videóban a zéner feszültsége 20V volt.
A kapcsolási rajzon pedig 24V-os van. Lehet, hogy más feszültségre méretezték?
(#) jocko válasza Linegekko hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Nem tudom.De most kicsit csalódott vagyok.Ez meg amit linkeltél ez valami egy az egyben koppintás lehet arról az oldalról,más név alatt.Mekkora biztosítékot kéne tenni a tápágakba szerinted ,hogy ne legyen nagyobb gond,ha elszáll az egész?Először csak +-27voltot adok neki,és ha nem tetszik,akkor feljebb megyek,legfeljebb ugrik 1500 ft .Majd még meglátom.De mára végeztem.Itt tartok most,még nincs beforrasztva egyik alkatrész sem.Annak örülök,hogy sikerült első TO3-as alu profilom,amit egy apt100 idomból alakítottam ki,azt kellett megfordítani,levágni egy darabot belőle,és visszatenni a régi bordákra.Talán látszódik is.Minden tized mm -re stimmel.A fúrószárak is egy vagyon volt,profi minőség,csak a flexelés nem sikerült jól.És méregettem a szakadásvizsgálóval,hogy átvezetnek-e valahol a fémtokos tranzisztorok oda ahova nem kéne,és úgy tűnik nem,tehát jól tettem a szigeteléseket mindenhova.Ezek után nagyon nem lehet mellényúlni,még egy trimmer sincs benne.Ha holnap szólni fog +-27voltról,akkor az már eredmény lesz.A nyák-ot vipera1977 készítette nekem egy nap alatt.Ez itt a reklám volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017

2n3055amp.JPG
    
(#) korponaiz hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy Castone 1200B erősítőben elszálltak az egyik oldalon a végtranzisztorok. Ezek KD503-ok (80V/20A/150W 12-40 h21). Ez a tranzisztor már nem kapható. Van helyette pl. 2N3772 . Az ismerős drágálja, ezért nézegettem és a TIP35C-n (100V/25A/125W) gondolkodok. A más típusu tokozás megoldható. Szerintetek mennyire lesz tartós? Sajnos kapcsolási rajzot nem tudok felrakni, mert nincs, a végfok egy oldalán 8 db végtranzisztor van a tápfeszültség pedig +/- 90V.
Várom a segítségeteket. Zoli
(#) CIROKL válasza korponaiz hozzászólására (») Feb 5, 2017 / 1
 
2N3773
Ez a jó választás , nem kell csinálni semmi mókolást csak cserélni kell és ez nem igen drága !
(#) Linegekko válasza jocko hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
A biztosíték mérete függ a terheléstől is, 8ohmra elég tápáganként 1.6A, 4ohmra 2.5A.

Remélem sikerülni fog a végfokod mert szép munka.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017
Következő: »»   1951 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem