Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   693 / 1116
(#) RoliNyh válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Mint előzőekben említettem a beállításokhoz a "Catalyst Control Center" programmal lehet hozzáférni, ami nálad nincs telepítve (a log fájlod szerint). Ehez viszont a dotNET valamelyík verziója is szükséges, ami Xp rendszerről lévén szó, szintén nincs telepítve.

Egyébként a beállításokhoz hozzáférni (ha telepítve van) az asztalon jobb klikkel felugró menüből lehet. Mellékelt képek.

Meg lehet próbálni manuális telepítésse, úgy, hogy a kártyádhoz való Win7 32 bites drivert letöltöd, elindítod a telepítést
(ha szerencséd van, nem fog sirni az oprendszer inkompatibilitás miatt és legalább az install manager elindul)
ott pedig az "EXPERT" módot beállítva, CSAK a "Catalyst Control Center" -t kiválasztva feltelepíteni.
De utána kérni fogja a dotNET valamelyík verzióját, és abban már nem vagyok biztos, hogy a szükségelt verziót telepíteni lehet majd az Xp -re. Az Xp támogatása már régen megszűnt.
Ha így sem megoldható. Marad a Windows 7 starter feltelepítése...

De egyébként nem értem, minek akarsz a grafikus beállításokhoz hozzáférni.
Ha a driver végre rendesen fent van, az működik, nem kell állítgatni rajta semmit...

Nekem 64 bites Win7 van, mégsem telepítettem fel sem a CCC -t sem a dotNET -et, mert csak a helyet foglalja.

(Nyasgem ATI szoftvercsapat, hogy nem tudtok komplett natív VGA meghajtót készíteni.
A microf@s meg a dotNET hülesége miatt...)
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Van még egy megoldás, kicserélni a VGA -t nvidia -ra amihez még van Xp driver.
Ahoz nem kell dotNET, mert annak minden hozzávalója natív, legalábbis legutóbb mikor dolgom volt vele, még ez volt a helyzet...
(#) _ampervadasz_ válasza elektros90 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
A videokártyám Hw szinten támogatja az AdobeFlash, h.264 kodeket. Ha lejátszóval játszom, FHD videotartalmat akkor semmilyen gond nincsen a CPU szinte pihen. Kipróbáltam a Blueray -t is, na ott már nem volt szinkronban a kép a hanggal. Youtube -nél is sikerült, hogy külső lejátszó vigye a a lejátszást, mert az egyből a videokártyával csemegézi meg a tartalmat, ami most viszont nem következik be.
(#) _ampervadasz_ válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Gépekből itt is akad bőven, éppen egy dobozPC is épül az is XP -s lesz.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Sziasztok,

Sikeresen kizártam magam az egyik HDD particíómról. Rendszergazdaként letiltottam az írást, teljes hozzáférést, azóta csak olvasni tudom.
Hogyan lehetne visszaállítani a teljes jogosultságot?
Ha sikerül, ígérem, nem piszkálom többet.
(#) FAZ1 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Haha! Ez jóóó!

Nekem viszont olyan vinyóim vannak (több is), amelyeket a számítógépem BIOS-ban még lát, aztán windowsban már egyáltalán nem.
És persze - a sors iróniája - van rajta egy csomó adat!
Bááár - annyit azért mégsem érnek, hogy egyből elvigyem a Kürt-höz ...

Ráadásul Linuxban se jön elő ...
(#) lelkes amatőr válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Olyan bajokra én a EaseUS Partition Master progit szoktam használni.
de persze ez most nem segít rajtam
(#) FAZ1 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Olyannak látom én ezt a programot, mintha csupán holmi lemez-particionálást tudna csinálni. Vagy a kissé már rossz (sok BAD sector-os) vinyókat is feltámasztja tán a sírból?
(#) Ge Lee válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Eltűntnek vélt adatok keresésére ott van a GetDataBack simple nevű program.
(#) FAZ1 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
OK!
Meg fogom nézni ...
Előre is köszi.
(#) Gabó hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Ma kaptam egy juniper j2320 routert. és ezt szeretném teljesen visszaállítani alapra. Neten nézegettem leírásokat, de az angolom ehhez szerény. Valaki le tudna nekem írni egy pontos menetet?
(#) RoliNyh válasza Gabó hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Elvileg ott van rajta a "Reset config button" a front panelen az nem jó neked?

J2320 router...

Idézet:
„RESET CONFIG Button

Use the RESET CONFIG button to return the router to a previous valid configuration or to the factory default configuration, or a rescue configuration. The button is recessed to prevent it from being pressed accidentally. For details about the RESET CONFIG button, see Resetting the Configuration File When the Router Is Inaccessible.”
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) Gabó válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Sajnos hiába nyomtam a leírás szerinti 15mp-ig, nem resetelte le.
Meg elvileg leírásba, ha jól értelmeztem, le is tiltható a gomb.
(#) RoliNyh válasza Gabó hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Hát ha valóban letiltható, akkor valahogy engedélyezni is lehet.
De én mos nem fogom végig olvasni helyetted a leírást. Abban keresd a megoldást akkor...

Resetting the Configuration File When the Router Is Inaccessible...
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) greatman válasza Gabó hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Szia. Azt írja, hogy 15mp vagy több, addig tartsd nyomva, amíg pirosan villog az állapotjelző LED....
(#) Gabó válasza greatman hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Szia! Igen, csak pont ez nem történik meg De most találtam egy talán működő verziót.

Na utána olvastam, és nem jó az se nekem, mert kéri a felhasználói nevet.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) Tom52 hozzászólása Feb 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy Phonix AWARD Biosban nem lehet mozogni a funkciók között,semmilyen billentyűre nem reagál.Belépni a DEL lel belehet,de aztán semmi.Az elem cserélve,régi le volt merülve..Resetet nem csináltunk még,hátha utánna sem tudunk a biosban beállitani értékeket.
Minkét fajta csatlakozós billentyűzettel is próbálva lett.
Megköszönném a segítséget!
(#) nedudgi válasza Tom52 hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Num Lock-ot is próbáltad?
(#) Tom52 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Igen.
(#) Barret válasza Tom52 hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Ugye nem usb-s a billentyűzet?
(#) Tom52 válasza Barret hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
DE USB-s ,kipróbáltuk a ps2 billentyűzettel is ,ugy sem megy a navigáció.
(#) belfi2 válasza Tom52 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Szia!
Én jártam úgy hogy az egeret ki kellet húzni a gépből , és akkor már ment a navigálás.
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Ha a gép az időt elfelejtette , akkor nyugodtan lehet resetelni mert már régen alapra ált .Sőt amikor az elemet kivettétek már resetelődött.
(#) Tom52 válasza belfi2 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Az időbeállitás jó és meg is maradt elemcsere után is.Azért nem akarunk resetelni,mert ha olyan hiba van,hogy a navigálás a biosban utánna sem megy, akkor reset után nem tudunk semmit beállitani.Azthiszem marad igy alapbeállitásokkal a bios,amig megy a gép.
(#) cupika97 válasza Tom52 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Húzzd ki a tápot a gépből, vedd ki az elemet, csavarhúzóval zárd össze a + - pólusokat, várj egy kicsit, elem vissza, kábel vissza, és mennie kell.
(#) simley hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Sajnos, nem tudom visszaállítani a számítógépet alaphelyzetbe mert ezt a hibaüzenetet kapom:
Idézet:
„Nem sikerült visszaállítani alapállapotba a számítógépet Nem történt semmilyen változás.”

Tipp?
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2017
(#) simley hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
2. Probléma:
Sziasztok!
Tegnap frissítettem a Windows 10-re. Sajnos, ma nem tudom elindítani.A gép bekapcsol, megjelenik a Windows 10 logó, majd az egérmutató. Nem megy tovább. Ha kikapcsolom, akkor a be adja azt hogy leállítás. Shift-tel sem tudok belépni a helyreállítási 'menübe'.
(#) RoliNyh hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Üdvüzletem!

Érdeklődnék (mert még nem volt dolgom ilyennel) adott egy internet elérés hálózati kábelen.
Erre egy WiFi-s router, és a router egyik LAN portjára egy hálózati kábelen keresztül egy Access Point kapcsolódik. A cél az internet megosztása több szobában WiFi-n keresztül mobiltelefonok számára.
Mindkét eszközön az engedélyezett telefonoknak WiFi-n keresztül hozzáférést kell biztosítani az internethez.

A kérdés pedig az, hogy a hozzáférés engedélyezéséhez, az egyes mobiltelefonok MAC címét elég csak a routeren beállítani, vagy mindkét eszközön be kell állítani? Az access pointnak van ilyen funkciója?

A másik kérdés pedig az, létezik már mostanában olyan access point, ami egyszerre AP -ként és kliensként is tud üzemelni, hogy ne kelljen hálózati kábelt használni? Magyarul, egyik antennáján veszi a jelet a routerből, a másik antennáján pedig szórja a telefonok részére, így növellve az áthidalható távolságot...
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2017
(#) nedudgi válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Ha nem értelek félre, akkor a MAC-et csak a WiFi kapcsolatnál kell beállítani. A vezetékes kapcsolatnál nem tudok ilyen szűrésről.
Ha fix telepításű eszközökről van szó, és nem gond (megoldható) a vezetékes kapcsolat, érdemes használni, nem vesz el a vezetéknélküli sávszélességből. (A 2005-ös gyártásu WiFi merevlemezem rendelkezik repeater funkcióval, de soha nem használtam.)
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2017
(#) RoliNyh válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
A vezetékes kapcsolatoknál is lehet MAC szűrést beállítani, de most itt nem ez volt a kérdés.
Hanem az, hogy elég e a routeren beállítani a hozzárendelni kívánt telefonok címét, vagy ezt meg kell tenni az access point eszközön is? Az eszközök még nincsenek megvásárolva, csak érdeklődöm, mert úgy néz ki, hamarosan be kell üzemelnem egy ilyen felállást...
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2017
Következő: »»   693 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem