Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   334 / 398
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Tekernék, de nincs egyes huzalom.
Akkor rossz lenne a program?
Most már több mint egy órája hallgatom, nem tűnik rossznak.
Mit okozhat a nem megfelelő értékű tekercs?
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Mint azt mondani szokás, nem lőnek vele nyulat. Azért az építő törekedjen az előírt érték betartására. Amit linkeltem nyugodtan hajthatod 0,7-es huzalból.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Az nem befolyásolja az értékét számottevően?
Akkor hajrá tekerni!
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Cséve testnek ha valami nem mágnesezhető "mondjuk műanyag" csövet használok, az benne maradhat végleg?


Kell egy ESR mérő!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A Pronine kalkulátorát használom, azzal tűrhető eredmény jön ki a vékonyabb huzalra is.
A nemmágnesezhető cséve szerintem benne maradhat.
Nálam "L" alakúra hajtott karton a tekercs "sámfája" Bővebben: Link.
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Feb 19, 2017 / 1
 
A segédprogram frissült, most tégy vele próbát!
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Az nem semmi kb 1/3 érték különbség!
Azért megtekertem a te linkedet majd meglátom a különbséget.
Így is működik!! Mármint a rossz értékkel.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) elektrikszerviz hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Sziasztok! Nagy az én problémám!!! Már építettem egy pár darab Quadot. Ez a verzió lenne az utolsó a készletből. Meg van már a 606 - a Dcd -egytekercses. Labortápról elindítottam szépen éledt. Beépítettem a dobozba és ott kezdődtek a problémák. Kettős dióda hidasra építettem a tápot. Valószínű, hogy az egyik dióda híd letette a sasszéra a + tápot e is küldte a 10 ohmos ellenállásokat a sasszé irányába. Akkor még valahogy megmaradt. A következő indításkor, már kitette a +40v ot. Most próbálom élesztgetni a labor tápról. Ki forrasztottam minden félvezetőt kimértem mérés szerint jók és mégis kint van a + táp feszem. Keresgéltem itt a fórumon, hogy mi lenne a mérési pontokon a megfelelő érték, de lehet hogy már az idegtől nem látok. Az indásoknál bent voltak a 10 ohmos ellenállások. Ötletem sincs !!! A tanácsaitokat szeretném kérni mert ötletem sincs.
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Szia! Itt vannak az értékek. Írd rá erre a rajzra, hogy nálad mennyi!
Szerk.: a méréseredmények közlésére itt egy letisztultabb ábra.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2017
(#) felnagy hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Sziasztok.Próbálgatom a különböző Quad 405 verziókat.Az eredeti mellett 3-4 Mod-ot. Hallgatva még mindig az eredeti a legjobb nekem.Végül a "Ludvig" kapcsolást akarom megépíteni.
Alkotó rajzaiból dolgozom.(Köszönet neki)
Kérdésem Alkotóhoz ,mivel gondolom ki is próbálta, milyen ez a fajta változat.
Felrakom a saját panelom tervét .Kell e rajta változtatni?
(#) Alkotó válasza felnagy hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
A panelterv méltatása helyett inkább kérdezem, miért érezted indokoltnak, hogy átrajzold a kipróbált tervet?
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Szia, minden frankó és jól működik. Még a kivezérlés jelzőnél cseréltem a 200u-rót 1u-ra, meg a trimerhez tettem sorba egy 470 ohmos ellenállást. Így már szép virgonc a mutató.
Köszönöm a segítséget ismét!

Megcsináltam a te tekercseidet a változás fülre nem vettem észre semmit, talán lassabban melegszenek a végtranyók.
(#) felnagy válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Szia. Csak annyiban változtattam,hogy a magassága beleférjen a 100mm-be.Emiatt viszont szélesebb lett.A kérdésemre nem válaszoltál,hogy meghallgatva milyen ez a változat.Köszi.
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Szia Relop! Bocs, hogy csak most válaszolok, de kiemelt projektem volt. MEG SZÜLETETT AZ UNOKÁM!!! A mérési pontokon ezeket az értékeket mértem. Az IC - t előtte kicseréltem egy TL 071re előtte OPA 134 -es volt bent.Az értékeket csak így tudom megmutatni. Segítségedet előre is megköszönöm. elektrik
(#) Alkotó válasza felnagy hozzászólására (») Feb 22, 2017 / 1
 
A panel elhelyezése lehet vízszintes, és akkor kényelmesen elfér a 8 cm-es dobozban (nekem is ebben van).
Egy ilyen kérdésre én nem tudok értelmes választ adni (sőt szerintem senki sem tud). Erősítők összehasonlításával lehetne valamilyen jellemzést elérni, de ez is sok szubjektív elemet tartalmaz, és jó eséllyel a lánc többi eleme, és a körülmények is befolyásolják az eredményt.
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Engedd meg, hogy gratuláljak!
Kis zavart érzek a T2,3,4 körüli méréseknél, minden esetre, ha T7 B-E feszültsége 2V körüli akkor megérett a cserére.
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Köszönöm a gratulációt! Úgy meditáltam én is, hogy kicserélgetem a tranyókat. Pont ez lett volna az Í -re a pont , hogy mindegyik verzióból van egy saját példányom. Sajnos nem mértem rá a doboz GND re és kint volt a fél táp fesz ki is végezte. Bár először amíg nem szált el a cuccos még a védelem is engedte működni. A brum miatt kezdtem piszkálni hisz a 10 ohmos ellenállásnak ez lett volna a feladata csak azoknak a rétege ki durrant, és sikerült elküldenem. Ja a védelem viszont tökéletes mert utána már nem kapcsolt rá a hangszóróra. Majd tájékoztatlak a fejleményekről. Köszönöm a segítséget! elektrik
(#) elektrikszerviz válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Szia Reloop ! Megfogadtam a tanácsodat, kicseréltem a T7 - est, labortáp 150 mA a jelenség ugyan az. De nem adjuk fel jelszóval, kiforrasztottam minden dióda egyik lábát, mérés jók. Egyesével kiszedtem a kis tranyókat megmértem jók, de viszont csak újakat építettem vissza. Labor éleszt és tökéletes. Hát ŐŐŐ!!! Másik panel, már csak a kis tranyókra koncentráltam mert egyszer már átmértem őket. Csere pöc röf indul. Egy kis guta kerülgetés, tényleg az igazság oda át van, vagy érdemes aludni egyet a sztorira. ( Ha egyszer felnövök talán megértem ). A segítségedet és tanácsaidat megköszönöm, és ha kész a dobozolás teszek fel képeket. elektrik
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Szia! A T7 cserének az volt a feltétele, hogy ténylegesen 2,2V van a bázisán. Ehhez amper nagyságrendű bázisáram kellene, ami semmilyen módon nem kerülhetett oda. Ebből következett volna a tranzisztor hibája. Mint jeleztem a T2,3,4 méréseredmények nem értékelhetőek, az R10-en folyó 22mA-hez például képtelenség forrást rendelni.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Szia! pl egy hiba a *lay6 fileban: T2 emitter nincs összekötve az R16 ellenállással ... nem átrajzolni kell, hanem a hibát kijavítani ... és csak egy pillanatra néztem rá ... remélem több hiba nincs
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Öööö... Rendben... De ezt miért nekem írod?
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Van még benne hiba ... valószínű nem a Tied ...
(#) (Felhasználó 122012) válasza felnagy hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Vannak benne hibák ... nézd át tüzetesen!!!
(#) trickentrack hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Üdv!

Szeretnék építeni egy Quad 405-ös erősítőt! A cikkekben találtam egy nekem megvelelő kapcsolást. Viszont a beültetési rajzból sajnnos semmit nem tudok kivenni. Valakinek nincs esetleg ehhez a kapcsoláshoz egy értelmezhető rajza?
Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy ennek a "modernebb" változatnak van-e szebb hangja vagy a régebbinek?

Előre is köszönöm!

A cikk:Bővebben: Link
(#) Moszkvai válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 5, 2017 / 1
 
Tessék: Bővebben: Link
(#) trickentrack válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
(#) janika002 válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Szia!
Írtam neked privátba!
Üdv:Jani!
(#) felnagy válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Köszönöm ,hogy szóltok,nem szándékosan van benne hiba.Sajnos elnéztem egy két helyen.Azért raktam fel hátha segít valakinek,mivel szerkeszthető fájl.
(#) trickentrack hozzászólása Márc 7, 2017 /
 
Üdv!

Inkább alkotó paneltervét építeném meg, mivel az olvasottak alapján, az egy nagyon bevált terv.
Egyetlen kérdésem lenne, nekem csak 28V-os trafóm van és nem szeretnék venni. Azzal működőképes? Ha igen körülbelül milyen teljesítményt ad le?

Előre is köszönöm!
(#) janika002 válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Szia!
Gondolom 2x28voltra gondoltál!Ez esetben +-40voltos tápfeszre számíthatsz!működik vele!4 ohmon fog tudni 100Wattot!
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2017
Következő: »»   334 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem