Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1915 / 2208
(#) granpa válasza spirik hozzászólására (») Feb 20, 2017
Először rendezd, amit írtál. De azért értjük.
A téma képei közt találsz a lehetőségeidhez megfelelő kapcsolásokat, a hozzátartozó cikkel együtt. (sárga nyílra katt) Mid van hozzá (a kedven kívül)?
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2017
(#) spirik hozzászólása Feb 20, 2017
A piros kérdőjelnél milyen kondít jelöl a rajz?
(#) szikorapéter válasza spirik hozzászólására (») Feb 20, 2017
Sima nem polarizált kondenzátort.
(#) spirik válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 20, 2017
Szia köszönöm szépen .
(#) Peter_S válasza spirik hozzászólására (») Feb 20, 2017
Ez nem EL84, és nem PP...
(#) granpa válasza Peter_S hozzászólására (») Feb 20, 2017
Valahol el kell kezdeni, majd kitisztul a kép.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2017
(#) silent15 hozzászólása Feb 22, 2017
Sziasztok!

Összeraktam az elektroncso.hu -ról ezt a kapcsolást, de amikor felfűt a cső és megindul az anódáram a negatív előfesz ott ahol -40V van, ott -40 is van, viszont a cső rácsán leesik majdnem 0V-ra és így iszonyatosan megszalad az anódáram. Miért lehet ez ? Elvileg ott nem is kéne lennie DC feszültségnek.

Köszönöm
(#) GPeti1977 válasza silent15 hozzászólására (») Feb 22, 2017
Jól kötötted be a csövet?
(#) silent15 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 22, 2017
Elviekben jónak kellene lennie, többször át is néztem. Amikor felfűt akkor rendesen szól is, csak ugye nagyon gyorsan túl is szalad. Nem tudom pontosan meddig szaladna el, mindig lehúztam 150mA után (bár még a pufferből szívott és így felfutott 200mA ig és onnan vissza).
Eredetileg szépen működött egy katód ellenállással, ezt cseréltem le fix biaszra és építettem át egy új kaszniba. A negatív tápnak jónak kéne lennie, mérem a -40V ot ott ahol annyinak kell lennie, egyszerűen ahogy átmegy a 220KR ellenálláson, a cső fűtésére eltűnik.
(#) silent15 válasza silent15 hozzászólására (») Feb 22, 2017
Ami esetleg megfordul a fejemben, az a 470nF. Onnan nem tud "átszökni" egy kis kósza feszültség?
Régi remix 250V-os kondit tettem bele, de azokat úgy szereztem hogy vastelepre voltak kidobva, így nem tudok semmit az előéletükről.
(#) (Felhasználó 116638) hozzászólása Feb 22, 2017
1.Ha a GU-50 használt, okozhat meglepetést.
2.Lehet hogy kevés a -40V előfesz, csináld meg szabályozhatóra.(-70V-ig)
Ha rövidrezárt bemenetnél beállítod a negatív előfesszel az anódáramot,később nem mászhat.
3.Gerjed, szkóppal mérd át.
(#) silent15 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Feb 22, 2017
A GU vadi új , ráadásul 2. cső amit beletettem.
Az előfeszt sajnos a tekercs miatt csak -40V (talán -45V-ig) tudom leszabályozni, így ha esetleg ez okozza majd a gondot akkor visszakapja a katódellenállást.
A gerjedés nem kizárt. Az első bekapcsolásnál volt is gerjedés(be-kikapcsolásnál hallani lehetett), utána áthuzaloztam és ez megszűnt, azóta nem hallani se be se kikapcsolásnál, de rámérek.
(#) (Felhasználó 116638) válasza silent15 hozzászólására (») Feb 22, 2017
Tegyél fel fotókat, lássuk milyen.
(#) silent15 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Feb 22, 2017
Kicsit sötétek lettek de azért látszik. Ami a kapcsolásból nincs benne az a tápköri 1uF.
(#) (Felhasználó 116638) válasza silent15 hozzászólására (») Feb 22, 2017
A fotók értékelhetetlenek.
Mindegy.
A vezetékezésed mocskos hosszú szakaszokkal dolgozik, ez így nem jó.
Földelő szál, sín, nem látszik-nincs.
Röviden ennyi.
(#) szikorapéter válasza silent15 hozzászólására (») Feb 22, 2017
Próbálj meg törekedni a rövidebb vezetékekre,és alakíts ki egy GND pontot ahova minden le van földelve aminek le kell földelve lennie. Ez így tényleg hosszúra sikerült,próbáld egy kisebb szassziban,amiben középen van a forrléc,úgy talán nem lesznek hosszúak a vezetékek nagyon.
(#) silent15 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 22, 2017
3625-ös képen amire a fehér csipesz van csiptetve az a föld oda van kötve minden, direkt csillagpontosan alakítottam ki. A vezetékek sajna tényleg lehet hosszúak lettek, csak szerettem volna elkülöníteni és nem csak egyenesen odahúzni A ból B be mindent. A sárga kondim a 470nF , esetleg azt megpróbáljam (rövidebbre vett vezetékekkel) hogy árnyékolt vezetéken viszem?
(#) mohinger válasza silent15 hozzászólására (») Feb 22, 2017
Ezért gondolom én azt, hogy sokszor jobb a nyák a huzalozásnál. Ott nehezebb ilyen hibákat elkövetni.
Mi történik, ha egyszerűen kiemeled a 470nF egyik lábát?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
(#) CIROKL válasza silent15 hozzászólására (») Feb 22, 2017
Nem megharagudni de ezt nem szabad !
Van itt a téma képei közt olyan sok jó példa miért a lehető rosszat választottad ?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
(#) silent15 válasza mohinger hozzászólására (») Feb 22, 2017
Mindjárt kipróbálom azt is, jelenleg rövidebbre veszem a vezetékeket. Nem haragszok meg elvégre azért kérdeztem itt hogy kijavítsatok. Az én szemembe a csöves erősítő építése elég érdekes tudomány. Van ahol sokkal csúnyábban van vezetékezve , van ahol sokkal szebben. A hosszabb vezetékek azért vannak mert törekedtem arra hogy a táp ne menjen jel közelbe és fordítva. A tápot direkt csillagpontosra építettem.
Többször hallottam már hogy az átvezetékezés megoldja, gondolom itt is ez lesz, csak akkor megkérek valakit hogy magyarázza el mit miért és hogyan csináljak. (A rövid vezetékek persze egyértelműek).

Mindjárt átkötöm rövidebbre az előfok 470nF-a és a GU rácsa közötti vezetéket, illetve még árnyékoltra is lecserélem.
(#) goreny válasza silent15 hozzászólására (») Feb 22, 2017
Feszültség kétszerezővel tudsz nagyobb negatív előfeszt előállítani. Meg kéne próbálnod nagyobb negatív előfesszel lezárnod a csővet, és onnan "vissza" felé beállítani.
(#) silent15 válasza goreny hozzászólására (») Feb 22, 2017
Mivel minimális áram kell ezért ez járható, nem jutott eszembe, köszönöm!
Nekem csak az a furcsa hogy ahogy felmelegszik és megindul az anódáram eltűnik az előfesz a rácsról, ezért előbb ezt szeretném majd kiszűrni.
(#) (Felhasználó 116638) válasza silent15 hozzászólására (») Feb 22, 2017
Idézet:
„A rövid vezetékek persze egyértelműek”


Ennek ellenére a vég és előfok cső nem is lehetne messzebb egymástól, ahogy látom.
Teljesen rossz az elrendezése a cuccnak.
Az előfokcsövet elég kb:10cm-re tenni a végcsőtől, közé/mellé mehet a kapocsléc, így a vezetékezés helyett mehet a lábtól-lábig szerelés.
Persze nem árt a maradék huzalozásnak több színű madzagokat beszerezni, a mindent barnával helyett.
(#) silent15 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Feb 22, 2017
Nyilván voltak adott elemek. Így volt a lemezen 2 lyuk, azt kellett használnom.
(#) (Felhasználó 116638) válasza silent15 hozzászólására (») Feb 22, 2017
Ezt nem mondod komolyan.....
(#) szikorapéter válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Feb 22, 2017
Ha rendesen segíteni nem tudsz akkor inkább ne tedd kérlek. Leszólni könnyebb mint rendesen segítséget nyújtani.
silent15:
Lehetőleg próbálj meg neki új sasszit készíteni,talán azzal jársz a legjobban. Elő-vég cső egymáshoz minél közelebb. Ha a hálózati és a kimenő is E I magos lemezelt akkor 90°-ban el kell őket egymástól forgatni. Ahol jel megy az jel szigetelt kábelen megy. Hálózati kábelek a sasszi alatt minél rövidebb úton közlekednek,és főleg nem közel az előfok csőhöz. Cső-cső és egyéb alkatrésazek között a vezetékek minnél rövidebb úton,központosított nulla pontal a házon belül. Persze ez sem garantálja 110%-ban a sikert,azt csak egy jó kapcsolás tudja,megnézve a rajzot ennek működnie kéne. Remélem tudtam segíteni. Ha valamit nem tudsz kérj segítséget olyantól aki már sok erősítőn túl van (CIROKL kolléga). Én sajnos nem vagyok nagyon tapasztalt,de pár kapcsolást már megépítettem,volt amelyik ismerősnél szolgál mind a mai napig. Ha a kapcsolás jó és a leírtakra odafigyelsz akkor mennie kell.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
(#) silent15 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 22, 2017
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsokat! A kapcsolás már egyszer működött egy másik házban, remélem ebben is sikerül életet csiholni bele.
(#) szikorapéter válasza silent15 hozzászólására (») Feb 22, 2017
Kitartás és menni fog,na meg sok vezetékelés.
(#) sturbi válasza silent15 hozzászólására (») Feb 22, 2017
Először a csatolókondit kell megnézni (egyik felét kikötni). Srpp meghajtású triódás kötésű végnél kicsi a valószínűsége, hogy a vezetékhosszak bezavarnának. Automatikus rácselőfesznél kevéske átvezetés kikompenzálódhatott, ez fix racselőfesznél nincsen. Ilyen esetben leggyakoribb hiba a csatolókondi átvezetése szokott lenni.
(#) sturbi válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Feb 22, 2017
Alacsony impedanciás meghajtásnál nyugodtan lehet távol a meghajtócső a végcsőtől...
Következő: »»   1915 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem