Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1914 / 2208
(#) Rahed Lee válasza Peter_S hozzászólására (») Feb 8, 2017
Sejtettem, hogy hogy nincs elméretezve, lévén huszonéve teszi a dolgát szépen és nem találtam égésnyomokat )

Köszönöm a szakértést
(#) szili83 hozzászólása Feb 8, 2017
Bekerült a csöves erősítő vezérlésemre a túlmelegedés védelem, és ha már meleg a cső, akkor rövidebb anód késleltetés. Az idő és a hőmérsékletek itt csak a tesztet szolgálták, mások a limitek az erősítőn.

Bővebben: Link
(#) GPeti1977 válasza szili83 hozzászólására (») Feb 8, 2017
Jobban illene a képbe ha VFD kijelzőre írnál, de így is jó.
(#) keszeg01 válasza FordPrefect hozzászólására (») Feb 8, 2017
Jó estét.
A Tesla 803s is talán jó lehet 1000 ft vettem újakat.
(#) joco63 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 8, 2017
Szia!
Ne hagyd magad lebeszélni az OS51-ről. Kevesen építenek belőle, ezt nem is értem. Pedig nagyon jó cső. Én már építettem GU 50-ből, G807 ből de eddig az OS51 vált be legjobban. Nagyon szép hangú cső. Kicsit energia igényesebb mint a GU de hangban jobb. És SE-ben megfelelő a teljesítménye is.
(#) szikorapéter válasza joco63 hozzászólására (») Feb 8, 2017
Későbbre hagyom egy kicsivel (táptrafót szerzek hozzá),utána elválik hogy meg tudom-e építeni belőle.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 10, 2017
Nem elég gyors a netem minden képet végig nézni ezért akinek esztétikusan összerakott forrléces kapcsolása van az mutatna nekem egyet-kettőt?
(#) GPeti1977 hozzászólása Feb 10, 2017
Az új JJ EL84 csöveim rács terében kékes fény világít. Ez baj?
(#) FordPrefect hozzászólása Feb 10, 2017
Ha mérve megfelel a gyári jelleggörbének, akkor nem.
(#) Rahed Lee hozzászólása Feb 11, 2017
Ha egy cső az erősítő bekapcsolásakor egy pillanatra fényesen felizzik, de egyébként rendesen működik, jól sejtem hogy az halni készül?
(#) Orbán József válasza Rahed Lee hozzászólására (») Feb 11, 2017
Azt mondják nem azt jelenti, de szerintem ilyenkor mindig eszébe jut a múlandóság.
Használd, míg ki nem fekszik, ne érezze, hogy készülsz lemondani róla...
(#) Rahed Lee válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 11, 2017
Azt gondoltam, hogy ilyenkor már közel a vég. Mindenesetre cserepadra került a párjával együtt, mert beletúrva a csöves kincsesdobozba, találtam egy pár feledésbe merült NOS Telefunken ECC 81-es tubit. Most ezek kerültek be driver-ként. Ezek nem villognak, szép komótosan jönnek tűzbe. Olyan öregesen

De szebben is dalolnak, mint a Tungsram-ok.
(#) küzmös Gergely válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 11, 2017
Poénnak jó volt. Amúgy egyes csöveknek ilyen és kész. Anno a csöves tévékben is volt így.. A legkisebb hideg ellenállású cső PCL85 és az ECC82 felvirít, mint egy izzó! Aztán szépen az NTK melegedésével a többi fűtőszál is elkezd izzani, s szépen kiegyenlített módon beáll a megfelelő 300mA mindegyiken. Elég sűrűn, elég drasztikusan voltak használva. Mégis évtizedeket képesek voltak elmenni.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) Orbán József válasza Rahed Lee hozzászólására (») Feb 11, 2017
Idézet:
„De szebben is dalolnak, mint a Tungsram-ok.”

Az valószínű, nem a villanócsöveid bűne...Szinte mindegyik csőtípusban lehet egy jobb.
(#) Rahed Lee válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 11, 2017
A villanás újkeletű jelenség volt.
A történet annyi, hogy még utoljára mókoltam egyet s mást a végfokon ezért kivettem a csöveket, hogy fejre tudjam állítani, mert csak így férek hozzá a panelhoz. Amikor végeztem és raktam vissza a csöveket, véletlenül leejtettem az egyik ECC81-es drivert. Nem esett nagyot, nem is törött el, de mégis kitörhette a nyakát, mert onnantól nem ment az egyik oldal, nem izzott fel. Mivel Tungsramok voltak a meghajtó fokozatban kerestem az elhunyt helyett egy másik ugyanolyant. Csak egyet találtam és amikor beraktam, ez már villogva indult.

Zavart az eddig nem tapasztalt jelenség ezért tovább kutattam és akkor került a kezem ügyébe a két NOS Telefunken. Ezek igen jó hírű audiofil csövek, még Amerikából rendeltem néhány éve, de egy meghiúsult projekt miatt feledésbe merültek. Nagy lelkesen beraktam a duót. Ezek nem villogtak, ellenben az egyik oldal furán zajos volt. Olyan zörgésszerű hangja volt. Talán ezt hívják a szakik sörétzajnak.

Még gitárerősítőknél szoktam úgy vizsgálgatni a csöveket, ha valami zaj volt, hogy bekapcsolt állapotban finoman megkocogtattam és ha a hangszóróból is jött a kopogás, akkor ezzel ki tudtam szűrni a mikrofóniás csövet. Néha csak nem ült rendesen a foglalaltban.

Most is erre vetemedtem és kiderült, hogy elég laza volt a csőfoglalat. Nekiláttam mind a 14 csőfoglalaltnak, először kontaktspray, majd órás csavarhúzóval minden pólust megszorongattam. Azóta minden cső keményen és fixen áll a helyén és teljesen zajtalan. A Telefunkenek sem zörögnek. De érdekes, hogy ugyanebben a foglalaltban a villantós Tungi nem zörgött, csak a spéci Telefunken. Úgy látszik hisztisebb. De most már helyreállt a világbéke.

Ha nem ejtem le a Tungit, akkor ki sem derül, hogy van nekem egy pár jó kis NOS csövem és, hogy a foglalatok sem voltak százasok. Azóta jobban is szól. Minden rosszban van valami jó.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) FordPrefect válasza Rahed Lee hozzászólására (») Feb 11, 2017
ECC82-nél én is találkoztam a jelenséggel. AVA fejhallgató erősítőbe került 4 db használt TU ECC82, és tényleg felvillant a fűtőszál bekapcsoláskor. Ettől függetlenül 2 évet kibírt napi használat mellet, viszonylag nagy árammal.
Elődje, a JJ ECC82 6 évet bírt ki. Mikor cseréltük gyári értéken voltak, szimmetrikusan, csak az egyik rácsáramos lett. Ennyit a JJ fikázásáról, Mondjuk az AVA-nak valószínűleg válogatták.
(#) Orbán József válasza Rahed Lee hozzászólására (») Feb 11, 2017
Idézet:
„Minden rosszban van valami jó”

Amikor leesett egy repülőmodellem, dicsekedtem a haveroknak, lett egy csomó szervóm...amiket a roncsból kibányásztam.
(#) Rahed Lee válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 11, 2017
Minden csak nézőpont kérdése
(#) Abukodonozo hozzászólása Feb 15, 2017
Készítettem egy kis bemenetválasztót az EL84SE-hez. A doboza egy CB rádió, amit az albán tengerparton találtam Az eleje és a háta is nyákból van, az alkatrészek nagy része az amit találtam itthon. Tettem bele egy lemezjátszó előerősítőt is. Egy jaxley tárcsa és relék segítségével lehet válogatni a négy bemenet között. A belsejéért nem kövezzetek meg.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) jani1987 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 15, 2017
Ha jól látom a led mellett a poti a levegőbe lóg. Gondolom még keresed a helyét.
(#) Moszkvai válasza Rahed Lee hozzászólására (») Feb 15, 2017
Nekem is volt anno ilyen csövem. Az utána járás során kiderült, hogy a fűtőszálak bevezetőit bevonták valami anyaggal, ami meggátolta ezt a felvillanó jelenséget. Ezek az anyagok az idő folyamán elöregedtek és már nem látták el ezt a funkciót. Attól a cső még remekül működött.

A másik, hogy a TUNGSRAM csövek csillámjai végén lévő tüskék a gyár találmánya. Ezek ármérője nagyobb mint a cső belső ármérője és mikor belehúzzák, akkor ezek kicsit megtörve jól belefeszülnek a belsejébe, ezzel fixen tartva a szerkezetet. Ezért kevésbé mikrofóniásak.
Később jó néhány gyár is átvette. A régebbi oktál csövek meg még nem voltak így megoldva.
(#) Abukodonozo válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 15, 2017
Az igazság az, hogy utálom ha az audio cuccokban a led erősen világít, ezért kellet a poti, hogy éppen csak lássam, hogy be van kapcsolva. És dög voltam ellenállást keresni.
(#) Rahed Lee válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 15, 2017
Ahogy kutakodtam, olyasmi magyarázatot találtam erre, hogy a katódfelület kristályszerkezetének egyenetlensége okozza. Ettől elvileg még vígan működik. Én meg zsigeri reflexből küldtem a kukába. Most már mindegy, a Telefunkenek nem villognak, innentől nem bolygatom a végfokot mert baromi jól szól a cucc. Tudni kell abbahagyni, mert ilyenkor szokott történni valami drága baklövés.

Most az előerősítő projekt indul -
(#) Rahed Lee válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 15, 2017
Benned egy nagy dizájner veszett el. Az a csirkefejű kapcsoló valami fenomenális )
Ez már annyira ortodox, hogy tényleg tetszik )
(#) FordPrefect válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 15, 2017
Csak félve jegyzem meg, az első szériás TU ECC82 teljesen más felépítésű volt mind a második. Nagy felületű, lapos anódos volt az első, a későbbi tömegesen gyártott kis, ívelt anódos. Természetesen az első volt jobb
Lehet, hogy a típusváltásnál nem igazítottak eleinte valamit a fűtőszállal.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) Abukodonozo válasza Rahed Lee hozzászólására (») Feb 16, 2017
Csak ez talált a jaxley-re, úgyhogy marad. Köszi!
(#) Rahed Lee válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 17, 2017
Egyébkén van ahol az ilyen fontos dizájnelem. A méregdrága Fender gitárerősítők némelyike a mai napig ilyenekkel van szerelve és külön is kapható az eredeti "chicken head knob" Az biztos, hogy ergonómiailag verhetetlen és kilométerekről látszik az állása.
(#) Abukodonozo válasza Rahed Lee hozzászólására (») Feb 17, 2017
Így igaz. Készülök megcsövesíteni egy keletnémet hangszererősítőt és arra is ilyenek kerülnek majd.
(#) Orbán József hozzászólása Feb 20, 2017
Üdv!
Elkészültem a másnál bevált erősítő nyákjaival. Tetszik a teleföldes kialakítás, a saját kútfejből fakadó nyákoknál is kipróbálom majd. Az itteni darabok 105 mikronos anyaggal készültek, kicsit időigényes volt kimarni őket.
2 x 14W EL84 PP monoblokkok.

P1170232.JPG
    
(#) spirik hozzászólása Feb 20, 2017
Szia mindenki.Szeretnék építeni egy el 84 pp .mi alapján fogjak neki.Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2017
Következő: »»   1914 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem