Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Központi fűtés (vezérlés)
Lapozás: OK   15 / 28
(#) zoszka válasza LazaHunter hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
1/2”-os
(#) LazaHunter válasza zoszka hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Bocs, igazad van
(#) atus1981 válasza LazaHunter hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Az 1/2"-os inkább. Ki kell "herélni" és rátenni egy másikat. De ezt egy helybéli szaki megoldja.
A tartályon felül kell lennie a szelepnek, olyat keress, mint ami az autó kerekén van.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2016
(#) LazaHunter válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Köszi

Közben este felmásztam, a tetejéről nyitott a hátulja, ott a tartály és a tetején ott volt a szelep. Letekertem a kupakot, teljesen száraz volt.

A 3 bar-os szelepet kb 17 ezerért cserélné az egyik szaki.
De még próbálkozom az ismerősöknél, tud e valaki tuti megbízhatót.

Este nézegettem a nyomást, felfűtéskor már felmegy 3,5 barig.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2016
(#) atus1981 válasza LazaHunter hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Az oké, hogy teljesen száraz, viszont nem biztos, hogy van is benne kellő mennyiségű levegő.
Sőt biztos, hogy nincs, mert felmegy a nyomás. Ha van otthon kompresszorod és nyomásmérős csatlakozású szelepre illeszkedő egységed, akkor nézd meg benne a nyomást.
(#) ktamas66 válasza LazaHunter hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Nálam a szerelő kis bicikli pumpájával szokta pumpálni és méricskélni a nyomást, nem tudom nálad próbálták-e.
(#) LazaHunter hozzászólása Dec 15, 2016 /
 
Mindenkinek köszi a segítséget.

Ma meló után hazajöttem és leengedtem a vizet, majd felpumpáltam (~ 1 bar-ra), a víznyomást ~ 1.2 bar-ra engedtem. Most megy a fűtés, nem megy feljebb a nyomás a beállított értéknél, talán jó lesz.

Majd nézegetem, ha a közeljövőben megint produkálja a hibát, hívok egy szerelőt

Köszi VIM-nek a privát helpet
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2016
(#) zolika60 hozzászólása Feb 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném a hozzáértőktől kérdezni, hogy létezik-e olyan tremosztatikus szelep, ami a csőben lévő víz hőfokát méri és egy beállított érték felett nyit? Vagy ezt a problémát csak elektronikusan lehet megoldani?
(#) proli007 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Hello! Én ugyan nem vagyok az, de a hozzászólás ábráján ilyen elemet látok..
(#) atus1981 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
ESBE VTA 322 és társaira keress rá.
(#) uniman válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Hello!
Ez így értelmetlen kérdés...vagy fejtsd ki bővebben mit is szeretnél konkrétan megvalósítani?
"A csőben lévő víz hőfokát" ...ha a ez a szelep lezár, akkor vízáramlás hiánya miatt nehezen fog eljutni a hő a szelephez. Fordítva még el tudom képzelni, ha túl forró a víz akkor lezár, ha meg kihűl akkor kinyit a szelep.
A keverőszelep meg három utas...kicsit más a funkciója.
De van olyan, hogy "Termikus túlfolyó szelep" a vegyestüzelésű kazánokhoz...az kinyit, ha "forró' a helyzet...
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) zolika60 válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Köszönöm. Nekem olyan kéne ebből, ami 70C° környékén nyit. Ilyet nem találtam. 60C° maximum kicsit kevés nekem.
(#) zolika60 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Ez pont fordítva működik. Ha hűl akkor nyit.
(#) atus1981 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Nem akarom elhinni, hogy nincs olyan, aminek a tartományába esik a 70 fok.
(#) zolika60 válasza uniman hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Van egy cső, amiben meleg víz áramlik. Azt szeretném, amikor ez 70C° fölé megy, nyisson ki egy másik irányt is, anélkül, hogy az eredetit zárná. Mint például az autóban a termosztát.
(#) zolika60 válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Lehet hogy van, csak még nem találtam. De nem adtam fel.
(#) atus1981 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
31660300 VTA552
az ESBE oldalán, 50-75 fokig lehet beállítani
(#) uniman válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Ezzel (is) meg lehetne oldani (Bár nem olcsó) . De kell még egy-két cucc hozzá...
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) DJmike válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Üdv! ilyet is vehetsz és egy sima csőtermosztátot, ha a csőtermosztát érzékeli a 70fokot akkor a motort rákötve kapja a 230v. De van más módja is, remélem segítettem.
(#) zoszka válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Konkrétam mi lenne a funkció? Miért kell 70 fok felett egy másik utat is nyitni?
(#) zolika60 válasza zoszka hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Ez egy vízteres kandallóra általam épített fűtés. A kandalló csak akkor ég rendesen, ha a kimenő víz nem hidegebb 60C°-nál. Viszont ha a külső hőmérséklet fagypont felett van, akkor bent iszonyatos a hőség, mert a radiátorokat nem zárhatom le, hisz a víz felforrna. Ezért ilyenkor kinyitok egy másik irányt a műhely felé. Ez nem lehet állandóan nyitva, mert a kandalló teljesítménye kevés hozzá. Ezt szeretném automatizálni. Amikor a víz 70C° nyissa ki a műhely felé a kört. Ha így lenne a szobai radiátorokra tehetnék termosztatikus csapot és így a hőfok beálljtható lenne, anélkül, hogy a víz felforrna. Remélem érthető így. Ha nem, lerajzolom hogyan néz ki a rendszer.
(#) zolika60 válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Ez szuper lenne, de Magyarországon nem találtam.
(#) zolika60 válasza uniman hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Ez valóban megoldás lehet, ha nem tudok olyasmit szerezni, mint amit atus1981 javasolt.
(#) zolika60 válasza DJmike hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Elektronika nélkül szeretném megoldani, hogy áramszünet esetén is működőképes maradjon.
(#) JZoli válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Ez a dolog teljesen más mint eddig feltételeztek a hozzászólók. Ehhez egy kazánvédő szelep kell! Itt egy példa rá, de van sima ESBE gyártmányba is: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
(#) kendre256 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Ez ugyan huzatszabályozásra való, nem terhelhető csak 600g súllyal, meg az elmozdulása sem sok... Ettől függetlenül lehet, hogy egy nagyon könnyű járású szelepet tudna működtetni.
(#) JZoli válasza JZoli hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Az általam linkelt szelep, csak akkor nyit az "A" irányba, ha a víz hőmérséklete eléri (ebben az esetben 65fok) a szelep értékének megfelelő hőmérsékletet. Szerintem pont ilyen szelepet szeretnél. A radiátoroknak meg ezt megkerülve adod a fűtővizet. Ennek a működéséhez még villanyra sincs szükség .
(#) kendre256 válasza JZoli hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Szerintem ez a szelep teljesen jó erre a feladatra, de azért arra gondolni kell, hogy ezt a szelepet olyan közel kell szerelni az áramló vízhez, hogy fel tudjon melegedni. Ha csak az AB-A ág van bekötve, és még messze is van az áramló víztől ez a szelep, akkor nem fog sose bekapcsolni.
Vagy másik megoldásként párhuzamosan ezen is át lehetne folyatni a radiátorok vizét az AB-B ágon, hogy a hőmérséklet ezen is változzon. (Hideg állapotban menne a víz az AB-B oldal között (közben a termosztát tudná érzékelni a víz hőmérsékletét), az A oldalt lezárná. Meleg állapotban nyitna az A oldal és lezárna a B oldal. Na ekkor kellene az a párhuzamos cső, ami az AB és a B oldal között lenne, hogy meleg állapotban is menjen víz a radiátorok felé is.)
(#) JZoli válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Igazad van, ha az "AB" és "B" ágon a radiátorok felé megy a víz, akkor az "A" ágon csak a hőmérséklet elérése után fog áramlani a víz a műhely felé-
(#) Bakman válasza DJmike hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
2017 van, temessük már el a csőtermosztátokat! Motoros szelep és egy digitális termosztát.
Következő: »»   15 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem