Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Méterszámláló
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Gafly válasza amex hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Nagyon nem butaság a léptető motor használata jeladóként, szerintem. Mechanikusan is és elektromosan is egyszerű megoldásnak tartom.
Feldolgozáshoz pedig saját egyedi készülékhez Arduinót javasolnék (elkerülendő a nyák tervezést, készítést és mikrokontroller programozást).
Persze így sem lesz "sétagalopp"
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Egy encoder jelei azért biztosabbak és könnyebben kezelhetőek, mint egy léptetőmotoré. Utóbbi kimeneti feszültsége attól is függ, milyen gyorsan tekered. A léptetőmotor ráadásul "ugrál", nem fut olyan simán mint kellene és viszonylag nagy erő is kell a forgatásához (csúszásveszély).
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) otvenkilenc válasza Bakman hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Nem teljesen van így. Van egy kapcsolásom valahol azon a rajzon a kimentek jele volt erősítve egy hétköznapi műveleti erősítővel. Szép jeleket kaptam. Így lehetett megcsinálni azt, hogy egy átkapcsolóval hol mint léptető motor működött, hol jeladóként ekkor a mozgást rögzitettem vele. Tulajdonképpen digitalizálóként működött.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) Bakman válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Ezt minden bizonnyal léptetőmotorja válogatja, mert amiket én próbáltam, nem volt az igazi. De ahhogy te is írod, kell valamilyen jelformálás. Az encoder-hez általában nem, esetleg pergésmentesítés ha mechanikai szerkezetről beszélünk. Ehhez jön még hozzá a felbontás kérdése.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Most készül 2 mintadarab enkóderes menetszámláló (tekercselőgéphez) ha elkészülnek lesz cikk is kapcsirajzzal nyáktervvel hex- el picre . innen már csak egy kis matek és kész a méterszámláló.
A nyáktervet CHZ készítette a picre a progamot én írtam . még pár hét amíg megjönnek az enkóderek és a próbák után publikus lesz a dolog .
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Milyen enkódert vársz?
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Ha jól tudom 600 lépéses enkódereket rendelt CHZ
(#) otvenkilenc válasza Bakman hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Mindegy volt a léptetőmotor tipusa. Tény az enkóderhez nem kell, viszont az mechanika kiépítést igényel az plusz teher. A felbontás a motor lépészszáma volt. Amiket én használtam az hétköznapi 1,8 fok-os és 0.9 fokos léptetőmotorok voltak.
(#) amex válasza Gafly hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Szio.
Igen alapvetoen en is arra gondoltam hogy arduino vagy raspberry pi bevonasra kerulne.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Már tesztelődik az áramkör
(#) Gafly válasza amex hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Mekkora felbontás/pontosság kell?
Azért nekem az 50 mikronos felbontás kicsit túlzásnak tűnik.

Viszont lehet hogy érdemes betársulni a Mesterekhez...

Lehet hogy a gép legegyszerűbb része ez lészen?
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Butítani lehet könnyedén.
(#) amex válasza Gafly hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Szio.
Nos a pontossag azert, fontos. Ha 5 cm es darabokat kell valahova beepiteni akkor ne vagja se rovidebbre se hosszabbra.
(#) otvenkilenc válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Mekkora a menetesszár menetemelkedése?
(#) Bakman válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
kaqkk minden bizonnyal a tekercsek meneteire gondolt, nem menetesszárra.
(#) otvenkilenc válasza Bakman hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Bocs, Én a menetesszár menetemelkedésére, gondoltam, s Amex-nak szántam, hogy tudjam milyen enkódertáecsát keressek neki.
(#) kaqkk válasza amex hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Ha tudjuk az enkóder lépésszámát és a tengelyen lévő kerék kerületét akkor már csak matek ...
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem