Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   80 / 196
(#) Massawa válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
A kondit visszakötötted?
Amugy ezek a motorok elég érzékenyek - én igy jártam egy hajszáritoval, elégett a spirális de ahhoz szét kellett szedni a motort ( orosz konstrukcio) nem élte tul.
Most már valoban csak azt teheted, hogy nyuzod igy amig megy.
(#) gernerakos válasza Massawa hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Igen, visszakötöttem, úgy ahogy volt. Lefotóztam kikötés előtt, hogy biztos jó legyen.
Köszönöm a segítséget mindenkinek, azért remélem sokáíg kibírja még, tartalékos lesz, nem ezt fogom elsősorban nyúzni.
(#) nagym6 válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Idézet:
„Olyan 1 cm hosszúak, ez gondolom nem egészséges.”
Nekem a Makita húz 1cm ívet évek óta, de lehet, hogy újkorától, hibátlan. Ha menetzárlat van, akkor a gép hangja jellegzetes, hallani az erősebb ívek fordulatonkénti lobbanó hangját, sorozatos hang. Hasonlít arra a hangra, amikor kevés a szénkefe, és ezért húz ívet.
(#) gernerakos válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Idulásnál amúgy nagyobb valamennyivel. Külön hangja amúgy nincs, pont olyan mint régen volt, talán simább mint a takarítás előtt volt.
(#) kowi válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Körtűz akkor is lehet ha a kommutátor Rossz állapotban van illetve a mika egy vonalba van a szegmensekkel ezen segít egy köszörült fűrészlap én legalábbis így szoktam (drága öreg oktatómtól)
(#) nagym6 válasza kowi hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Idézet:
„mika egy vonalba van a szegmensekkel ezen segít egy köszörült fűrészlap én legalábbis így szoktam (drága öreg oktatómtól)”
Én is ugyanezt tanultam oktatómtól, vékonyra köszörült fűrészlappal mikázás. Kommutátort esztergán kellene felszabályozni polírozni, mikázni, és mint az új olyan lesz.
(#) Alkotó válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Csak ha a tekercsnek egyébkén nincs baja, de általában éppen a tekercsgondok miatt ég be, vagy sérül a kommutátor.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Sokszor az elfogyó szénkefe is, ameddig még megy valamennyire, ívet húzva.
(#) habazutty válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
A villamosgép javító műhelyben az ilyen kis forgórészek menetzárlatát speciális műszerrel végeztük:
- jó erős kéz
- változtatható DC tápegység, ampermérővel
- két darab vezeték

Művelet: forgórész balkézbe vesz, jobb kézzel (mintha a kefék lennének) a bal kéz hüvelyk és mutatóujja alá vezetékdarabok kommutátorra illeszt, az így felszabadult jobb kézzel tápegység bekapcs, kb. 1 A-t ráengedni, majd jobb kézzel körbeforgatni a forgórészt (eközben a bal kéz szorítja a kommutátorra a vezetékeket), ha az ampermérőn az áram nagyjából egyforma, vagy egyformán "lüktet", akkor valószínűleg jó.
A módszer a gyakorlatban alkalmazott (tekercselő kollégám és a próbatermi vezetőm muatták, sok éves fejlesztés van benne).

Nem árt, ha a tápegység leválasztott a hálózatról. Természetesen csak saját felelősségre.

A nagyobbacska (100 kW- 1 MW-ig) egyenáramú motorok tekercselését is így ellenőriztük csak sokkal több áram kellett hozzá és szeletről-szeletre. Nyílván ekkora motornál már több féle mérésre is szükség volt.
(#) adapter válasza habazutty hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Mióta van egy L C R mérőm amellyel 2 frekvencián tudom vizsgálni az induktivitást úgy szoktam megkeresni a menetzárlatos tekercseket, hogy 120Hz-en és 1kHz-en is megmérem az induktivitást és amelyik menetzárlatos, szignifikánsan más eredményeket produkál mint a jó tekercsek a módszer akkor is működik ha van a tekercsek között gyártási szórás.
(#) polonkaig hozzászólása Márc 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Alkotótól rendeltem négy alkatrésztárolót. Speciális igényeim voltak, emiatt egy új fiókméret is felkerült a listájára F néven, aminek az alapja a C típusú 12 rekeszes fiók, de dupla magasságban. Megrendeléstől számítva pár héten belül készen is voltak a tárolók, és csak ajánlani tudom ezeket. Szép, precíz munka, megéri az árukat, főleg ha a bolti megoldásokkal hasonlítjuk össze. Az F fiókról is csatoltam képet, ha valaki kíváncsi lenne rá.
(#) habazutty válasza adapter hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Ez is kiváló megoldás.
Erre a célra a legkomolyabb műszerünk egy Baker AWA IV-es volt. 12 kV-ig tudta a lökőfeszültség vizsgálatokat. Elképesztően jól lehet vele boldogulni.
(#) szamóca hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Hegesztésben járatosabb kollégák! Acetilén, ill. oxigénpalack nyomásminimuma mennyi, amikor már cserélni kell.?
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Acetilén 1-2 oxigén 2-3 maradékkal kell !
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Köszi!
(#) mucsa hozzászólása Márc 7, 2017 /
 
Sziasztok.
Mostanában tele van a Lidl szerszámos akciókkal, többnyire Parkside márkákkal. Most például sarokcsiszolóra fáj a fogam.
Múlthéten vettem 1 duplacsiszólónak nevezett, én köszörűnek hívom. Szerintem nem rossz 10 ezerért.
A kérdésem: szerintetek megfelelő minőségűek ezek a Parkside márkájúak? Ár/érték arányban legalábbis gondolom igen, de nincs tapasztalatom, csak most kezdem feltölteni a műhelyemet, amikor marad kis pénz.
Bocsi ha itt off lenne, de mégis műhelyfelszerelések ezek.
(#) Frankye válasza mucsa hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Többször volt róla szó ebben a témában. Ha nincsenek túlzott elvárásaid velük szemben, akkor jó kis készülékek. Persze nem ipari használatra valók, de nem is csak "dísznek" jók, hogy mutogathasd a szomszédnak, hogy Neked ilyened is van.
Az árukhoz képest meglepően jól használhatóak.
(#) mucsa válasza Frankye hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Köszönöm szépen az infókat, így kicsit visszanéztem a témát is. Itthoni használatra beruházok jövőhéten egy sarokcsiszolóra - már csak a feleségemet kell meggyőznöm hogy márpedig ez kell a házba Hadházi László is megmondta: nincs flexed? ...-e vagy?
És hogy ne legyen off: ezzel bővül a műhelyem:

280250_01.jpg
    
(#) szamóca válasza mucsa hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Ez kifejezetten jó ár-érték aránnyal bír. Nagy teljesítmény (ami alkalmassá teszi kefék, szálkázók, antikolók stb. használatát is) társul a kényelmes, csúszásmentesített markolatú, ergonóm fogással, könnyű védőburkolat állítással, és a "nyócezres" ár érte, meghökkentően korrekt. Bónusz még a fordulatszám állítás.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2017
(#) BarnaPili válasza mucsa hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Én merülőfűrészt,kézi csiszoló kisgép,multigépet és ütvefúrót (SDS) vettem már tőlük,Eddig egyik sem hagyott cserben,kultúráltan teszik a dolgukat a ház körül.Szerintem is jó ár.érték aránnyal bírnak.Ráadásul ha baj van vele nem vacakolnak a garival.
István
(#) Alkotó válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Ha egyik géppel sem volt gond, akkor honnan van a garanciális "vacakolás"-ról információd?
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Híresen jó a (fórumokon olvashatóan) gariztatása a márkának. (bár a nagy nevekről is elmondható lenne) Jönnek, viszik, javítják, hozzák. Többször olvastam, hogy egyszerűen adtak egy újat, mert ez egyszerűbb, és kényelmesebb volt.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2017
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Magát az információt egyáltalán nem vitatom, csak feltűnt a két állítás közti ellentmondás, ezért rákérdeztem.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Nekem is csak jo tapasztalataim vannak - tegnap is egy uriember elöttem vitte vissza a porszivot, mert kicsinek tünt. Szo nélkül visszaadták a pénzt.... Én is ezt azt már visszavittem, mert otthon nyugodtan kiprobálva mégsem nyerte el a tetszésemet igy ment vissza a boltba.
Természetesen ezekben a boktokban javitásra ne igen számits, vagy megy a gép vagy visszaadják a pénzt. Nekik talán még szervizük sincs.
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Nekem egy akkus rezgős multim van csak tőlük, de rezegtettem már ki karvastagságú megy-fát is vele.
(#) BarnaPili válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Vittem már vissza lámpát,meg valamit még,és szó nélkül cserélték,illetve visszaadták az árat. Szerencsére a gépekkel nem volt bajom.
A garanciális intézkedéseket a saját és olvasott tapasztalatom alapján állítottam.
Így kerek?
István
(#) hg6dab válasza mucsa hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Az újságban úgy hirdetik, hogy fokozatmentes fordulatszám szabályozás van benne. Ez jelenthet lágyindítást is? Eredetileg egy kisebb flex beszerzése lenne aktuális, de vonzónak tűnik az ajánlat.
Nekem akkus fúró-csavarozó és szintén akkus multifunkciós rezgő-csiszoló gépem van tőlük.
Mindkettővel elégedett vagyok.
(#) kitartás válasza hg6dab hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Kollégám vett egy ilyet, vagy hasonlót. A gond vele,hogy a burkolata nem normális. Túl "vastag". Kb mintha falmaró lenne. A burkolat formája miatt a lamellás korongot nem tudtam feltenni a burkolat kiképzése miatt. A burkolat egyébként frankó, patentosan állítható (viszont a patent zár pont a vágás irányába záródik). A másik gond, hogy akkora a feje (hajtóműház), hogy a 125 ös vágó korongból max kb 30mm -t tud használni, aztán felül a hajtómű. Kétkezes csiszolóhoz mérten szerintem gyenge viszont egy kézzel szinte használhatatlan.
(#) szamóca válasza hg6dab hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Szerintem egy egyszerű triakos, fázishasítós van "csak"benne.

Mióta konstans elektronikussal vágok, rájöttem, hogy igencsak jó dolog az. Nem lassul be, mint a hagyományos, ha odanyomod neki, és ennek köszönhetően gyorsabban, egyenletesebb felületű vágást kapsz, a komfortérzetről nem is beszélve. Szerintem jó dolog.
(#) KissAttila válasza szamóca hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Igazad van, bizony triakos. Nekem van ilyen.
Következő: »»   80 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem