Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   453 / 580
(#) Icelady hozzászólása Márc 7, 2017 /
 
Sziasztok
Használati utasításra lenne szükségem, mosógép aeg öko lavamat 74720 magyar nyelven. Tudna valaki segíteni?
(#) palko0125 válasza voodoo hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Nem tudom, hogy milyen összefüggésben van, de tipikus indesit hiba, hogy ha a szénkefe nem ér le, nem jelzi, hogy be van zárva az ajtó.
(#) Tityi válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Az volt a gondja,hogy 20-ból talán egyszer centrizett az előző tulaj szerint. Én pedig ahelyett,hogy megvártam volna a hibakódot,elkezdtem próbálgatni. Mivel most javítok először inverteres gépet,azt hittem,hogy erőtlen egy kicsit,mikor öblögeti a ruhát (egy pulóverrel próbáltam). Akkor tényleg a 3 centrizésből 1-et kihagyott,csak forgatta jobbra-balra a dobot. Ezután próbáltam a teszt programot,de hibát nem jelzett és rendesen végigfutott rajta. Majd néztem a HALL jeladót. Az jó,semmi baja. Kiszedtem a vezérlőt,azon sem találtam hibát szemrevételezéssel. Mindent visszaraktam,lefuttattam egy mosást és hiba nélkül megcsinálta. Úgy tudom,hogy a teszt program törli a hibát. Nem ez lehetett ebben az esetben is? Annyit tudtam meg még,hogy az elején kitisztították a légcsapdát,ami az elején még segített,de később már nem. Eddig ennyi a történet....
(#) Tityi válasza Tityi hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Ezek szerint futtatam le a teszt programot: https://www.youtube.com/watch?v=UPUItedX8H8
Meg tudná mondani valaki,hogy hibakódot,hogy lehet kiolvasni belőle?
(#) Secret hozzászólása Márc 11, 2017 /
 
Anyós BOSCH WOL1650 mosógépe folyik. Ugyan nem elektronika, de hátha van valakinek ötlete, itt sok szakember megfordul.

A fürdőszobában sajnos nem lehet szétszedni, egy próbamosás után kitoltam a konyhába, és levettem az oldalát.
(Kép mellékelve)

Amit meg tudtam állapítani, hogy a piros nyíllal jelzett helyen, a műanyag védőburkolat nedves, nyálkás volt (talán öblítőszer?).
Itt megállt a tudományom, nem találtam meg, hol folyik?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017

Mosógép.jpg
    
(#) Secret válasza Secret hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Még csak annyit szeretnék hozzátenni, az eredeti helyén nem tudom nyitott állapotban megfigyelni, a konyhában pedig nem tudom vízhálózatra csatlakoztatni.
Állítólag szivattyúzáskor és vagy centrifugáláskor folyik.
(#) botesz válasza Secret hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Gumicsöveket nézd meg nincs-e szét szakadva nincsen leesve.
(#) Secret válasza botesz hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Köszönöm, megnézem. Egyébként mosásonként csak pár deciliter folyt a gép alá.
(#) zolika60 válasza Secret hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Könnyebb dolgod lenne, ha valahogy mégis üzembe tudnád helyezni szétszedve. A kép alapján nekem olyan mintha a motor felett csepegne, mert az is nagyon oxidos. Tán a fűtőbetét tömítése? Keríts egy slagot és vidd a vizet a fürdőszobából a konyhába.
(#) Secret válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Köszönöm, magam sem tudok jobb megoldást. Talán a jövő héten újból tudok foglalkozni vele.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) voodoo válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Atneztem a szenkefeket es minden rendben van veluk. Atmozgattam a csatlakozokat es veletlenul beindult, majdnem vegig is ment egy program de 15. percnel pont a centrizesnel meg is allt. Kialszik a piros lakat ikon es majd kb 10perc eltelltevel a "door" felirat megjelenik a kijelzon es nem porgeti ki a ruhakat. Azota meg ismet sehogy se akar elindulni.
(#) Tityi válasza voodoo hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Milyen hosszúak a kefék? Érdemes kifújatni a motort sűrített levegővel!Továbbá alaposabban átnézni a csatlakozónál a vezetéket,hátha ott szakadt,vagy kontakthibás.Hibakódot ad a gép?
(#) voodoo válasza Tityi hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Hibakódot nem ad, bekapcsolás után ugyebár a beállított program ideje villog. Például 1:19. De a piros lakat ikon nem világít, az ajtó mégis bezár. A villogás abba marad és nem történik semmi. Ha sokáig úgy hagyom, kiírja hogy "door" ami villog, az idő érték helyett (hétszegmenses kijelző) .
(#) Tityi válasza Tityi hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Sziasztok!
Talán meg van a hiba. Amint a képek mutatják,a légcsapda elég rendesen el volt dugulva,ami magyarázhatja is,hogy miért nem centrizett néha a gép.Kipucoltam,már csak a próba van hátra..
(#) Tityi válasza voodoo hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Milyen hosszú a szénkefe?Nem szorul a kefetartóban?Csatlakozónál kontakt hiba nincs?
(#) Secret válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Igazad lett, így megtaláltam. Van egy harmonikaszerű gumi összekötő tömlő a vízbevezető/mosószer/öblítőtartály alatt, aminek az üstbe csatlakozása már kikopott, ott folyt a lé.
Ezért találtam nyálkás/mosószeres lerakódásokat is.
Már csak találnom kell valahol egy ilyen alkatrészt.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) zolika60 válasza Secret hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Ha máshol nem, az Orczyban biztosan találsz.
(#) Secret válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Köszönöm, megnézem.
(#) zolika60 válasza Secret hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Ha nem szakadt, elég ha körbe kened a nyakát valamilyen szilikonos maszattal. Mondjuk ilyesmi.
(#) Secret válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Köszönöm, ezt fogom tenni. FBS-em van, szerintem az is jó lesz ide.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) Koncsar hozzászólása Márc 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Valaki nem javított Indesit IWSND 61252 tipusú mosógépet? Sajnos nagyon csapágyas lett, és úgy látom ez a dob nem széthúzható. Új dobot meg nem találok, bárhogy is keresem.
Köszi.
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Lehet, hogy szétvágom a dobot.
(#) zolika60 válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Az üstre gondolsz amiben a dob forog? Ha műanyag nincs is más mód.
(#) Koncsar válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Szia Zolika! Igen arra gondoltam. Nem értem az olaszt, hogy így hogy lehet gépet gyártani. 4 éves volt 65000 HUFért. Akkor évi 16000 ért mosott.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) zolika60 válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Sajnos szinte mind ilyen manapság.
(#) Dino71 válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 15, 2017 1 /
 
Igen sajna szinte már az összes gép így készül, független a gyártótól. Ami a rosszabb, hogy a csapágyak is egyre kisebbek benne ezért előbb romlik el.
Elég jól javítható megy az csak az elsőnek nehéz nekifogni. Én először összejelölöm aztán 1mm es fém vágókorongal szabályozható flexel kisebb fordulaton szétvágom a gyári hegesztés mentén. Utána lepucolom a rásült műanyag forgácsot egy hántolóval. Majd összeillesztem a két félt és átfurkálom 4mm es fúróval 16-18 db lyukat csinálok. A dob mind két felét a vágás mentén F.B.S. el bekenem, majd M4 es A2 es rozsdamentes csavarokkal össze huzatom. Persze előtte ne felejtsed el a csapágyakat és a szimeringet cserélni.
(#) Koncsar válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Köszönöm szépen. Én is valahogy így képzeltem el a renoválást. Zolikának. Persze a drágább gépeknél talán még dobcsillag van. Na akkor valamelyik korházból kérek egy koponyavágáshoz használatos vékony korongu flexet.
(#) Koncsar válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Ez végül mivel van gyárilag összeragasztva? Esélytelen szétfeszíteni?
(#) Dino71 válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Esélytelen feszegetni. Nem ragasztva van hanem hegesztve saját anyagával. Szerintem ultrahanggal van hegesztve de tán lesz aki jobban tudja.
(#) Tityi válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Szerintem nem érdemes szétvágni.Macerás és vagy sikerül,vagy nem....Ráadásul lehet,hogy a csapágyház is szétkopott.
Következő: »»   453 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem