Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   697 / 1121
(#) zsoltee0001 válasza bbb hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szia
Oké, a gmailon lépjünk túl, a szolgáltatónál regisztrált t-onlines maillal se megy.
(#) nedudgi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szolgáltatófüggő, hogy csak a @ előtti részt kell megadni, vagy azt is, ami utna jön.. A levelezőszervernél megváltoztattad a szolgáltatótól kapott jelszót?
(#) zsoltee0001 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Holnap kipróbálom azt is, mert nem vagyok ott, csak nap közbe, akkor se mindig.
A jelszón nem változtattam.
Üdv
(#) bbb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 14, 2017 / 1
 
Szia!

Oké, a szolgáltatónál regisztrált címen lépjünk túl. Mint említettem, a hiba ezeknél a TLS titkosítási szint megkövetelésében van, amit a kütyü nem tud produkálni, ezért a szolgáltató (g-mail, t-online, ...) SMTP szervere elhajt a csudába autentikációs hibára panaszkodva. Az említett telekomos e-mail beállításához a segítség: pdf, ebben a doksiban láthatod, hogy bizony hitelesítést kér (utolsó előtti kép).

A yahoo címet nem viccből mondtam, ott van olyan SMTP szerver, amelyik nem követeli meg ezt a szintet, így be tudod állítani és ki tudod próbálni, hogy vajon azzal működik-e.

Amúgy meg ha a konkrét hibára vagy kíváncsi, akkor izzíts be egy wiresharkot és kövesd végig a levélküldési folyamatot, vajon mi történik olyankor?
Én ezt pár eszköznél már eljátszottam, sehogy nem akart menni máshogy. Most a TLS autentikálásos szerverhez kénytelen voltam beállítani az e-mailrelay nevű programot, így a hasonlóan okos multifunkciós eszközeink tudnak e-mailt küldeni azon keresztül.
(#) zsoltee0001 válasza bbb hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Regisztráltam yahoos mail címet.
A
Idézet:
„SMTP hitelesít. felh. név”
helyére kerül az itt megadott nikname vagy inkabb a @ előtti rész?
Üdv
(#) bbb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Szia!

Bővebben: Link
A komplett e-mail cím kell oda.
(#) gyuszo hozzászólása Márc 15, 2017 /
 
Adott egy ASUS B85 plus alaplap. Az alaplapban egy Intel i3 4130 processzor van, mellyel tökéletesen működik. Az alaplapba processzort szeretnénk cserélni egy i5 4460 típusra. A BIOS verzió 2305 , 2015/12/17 . A memória 2 db 4 Gb 1600 MHz-es-. Valamiért nem akar elindulni. A csipogó teljesen néma.
Az i3-as processzorral szépen indul a megszokott 1 csipogás kíséretében.
Várom az ötleteket, hogy mit kellene tenni hozzá , hogy felismerje és induljon.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) zsoltee0001 válasza bbb hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Hello
A yahoo webes felületén milyen beállításokat kell végeznem, mert még mindig nem akar jó lenni.
Letöltöttem ez a wiresharkot, ezzel valahogy nyomon lehetne követni hol akad meg a dolog?
Üdv
(#) Gabó válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Az i5 biztos jó?
(#) bbb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Szia!

A wiresharkkal komplett hálózatanalízist tudsz végezni. El kell indítani egy rögzítést, majd indítani egy e-mail küldést. Betenni szűrére a nyomtató ip címét (ip.src==cím || ip.dst==cím) és figyelni a csomagokat. Az SMTP kapcsolódást simán el fogod tudni olvasni, hogy mi történik, a hibával együtt. Ha máshogy nem megy, akkor pedig állíts be egy e-mailrelay programot és használd azon keresztül.
(#) gyuszo válasza Gabó hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Igen, teljesen új, másik ASUS B85 M -E alaplapba is ki lett próbálva, a memóriák is le lettek tesztelve. Minden alkatrész külön- külön működik.
(#) Gabó válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Mikor beletetted, bios reset megvolt?
(#) gyuszo válasza Gabó hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Az elemet kivettük 5 percre.
(#) bbb válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Szia!
Az aktuális BIOS verziód támogatja azt a procit? Ha nem, akkor nézd meg, van-e olyan verzió, ami igen és frissíts!
(#) gyuszo válasza bbb hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Igen, az ASUS honlapján a leírás alapján támogatnia kellene., de sajnos a valóságban nem.
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Bővebben: Link

ASUS B85 PLUS a pontos típusa
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) bbb válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Ha figyelmesen elolvasod, akkor a processzor támogató részen azt írják a 1105-ös verziójú BIOS kell legalább hozzá és mielőtt beteszed, frissítsd a BIOSt!

Idézet:
„*Before using the new Intel 4th Gen Core processors, we suggest that you first download the BIOS updater for new Intel 4th Gen Core Processors and then update the BIOS using this tool.”


Ilyenkor megoldás szokott lenni, hogy felteszed azt, amelyiket javasolják hozzá (1105), majd amiután azzal felismeri, felfrissíted az aktuálisra.
(#) gyuszo válasza bbb hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Az alaplapra a 1105-ös verziójú BIOST is rátettük, de sajnos ezzel sem indul el, néma.
Minden ventilátor felpörög, alaplapi LED világít. A BIOS frissítés is sikeres volt.
(#) renegat1 válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Szia!
BIOS reset is volt?
(#) gyuszo válasza renegat1 hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Igen, BIOS reset is megvolt. A 1302-es verzióval is ki lett próbálva. Az i3 4130-as processzor tökéletesen megy, beletéve az i5 4460-ast, azzal néma.
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Egy i3 4330-as processzorral is tökéletesen megy.
(#) pittti válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Hello!

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de kipróbáltad vételnél azt a processzort?
Ment másik alaplapban?
(#) gyuszo válasza pittti hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Bővebben: Link igen. Teljesen új. 1 napos.
(#) renegat1 válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Tedd fel a legfrissebb BIOS-t. Utána alapra állítod, majd kicseréled a processzort. Ha nem megy akkor lehet, hogy rossz (Láb nincs elgörbülve?)
(#) gyuszo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Igen, azzal a CMOS reset jumper-rel is megtörtént. Ott van a BIOS mellet.
Ekkor a bekapcsoló gombbal be sem lehet kapcsolni a gépet, csak egy rövid időre kell nyomva tartani.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) gyuszo válasza renegat1 hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Legalább 6-szor lett cserélve, nagyon vigyázok rá, gyakorlott vagyok ebben, a másik processzorral ( i3 4130 ) nem jelentkezett egyszer sem indulási probléma.
Az alaplap processzor érintkezői tökéletesek. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Az ASUS B85 PLUS támogatott i5 processzorai : 4430 , 4440, 4570, 4670
nem támogatott i5 processzorai : 4460, 4590,, 4690.

Természetesen ez az első verziójú 2013. évben kiadott alaplapokra vonatkozik.
Utánjárással ennyit sikerült megfejteni, a BIOS frissítés sem ad megoldást.

Az ASUS oldalán a támogatási lista így e miatt hibás.
Ezt azért írtam le, hogy más nehogy így járjon, megveszi és nem lesz jó bele.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2017
(#) Lezli46 hozzászólása Márc 16, 2017 /
 
Ez volna a problém..,

Dell Latitude 630 -e laptopban uj SSD -t cseréltettem, és uj Win7.Prof32-es oprendszert..,(profikkal) csere és telepités elött müködött a vezeték nélküli egér és a Külső Bluetooth adapter is.., hazavitel utáni első bekapcsolás óta nálam nem müködik ez a két funkció.., minden USB portot probáltam , az eddig müködőn kivül legalább három másik vez.nélküli egérrel is , az eddig müködő Bl.adapteren kivül még két másikkal is.., hivatásos "pc-doktorok" telepitették, nem ingyen.., visszavittem (megint fizettem)..,sajátos mellébeszélés volt részükről..,otthagytam három napra hogy korrigálják a hibákat..,elhoztam a gépet de , sajnos meg ki sem probáltam a helyszinen annyire megbiztam bennük.., hazaérve , kiprobáláskor vettem észre ..,ugyanazok a hibák vannak.., nincs kedvem visszavinni noha természetesen garanciális volna.., de az előzmények után inkább nem...,
Minden segitséget köszönök!!!
(#) nedudgi válasza Lezli46 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
A vezeték nélküli egeret, BT adaptert elvitted a telepítéshez?
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2017
(#) Ktulu válasza Lezli46 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Hiányos esetleg hiányzó drájver. Eszközkezelőben miként jelennek meg?
Következő: »»   697 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem