Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   110 / 137
(#) szikorapéter válasza silent15 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Rendben,sok sikert hozzá,bár foglalata nem azonos a GU50 csőével,bár kinézetre nagyon hasonlók.
(#) _BiG_ válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Nem tudom, te honnan szedted azt a75V-ot, de a csőnek van orosz adatlapja, és azon transzformátorfeszültségnek (ezt kapja meg az anód, persze ez leesik kicsit a terhelés hatására) 2*500V effektív feszültséget ad meg. 5Ц9С adatlap
(#) Peter_S válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Az 1,7kV az a наибольшая амплитуда обратного напряжения на аноде, vagyis a zárófeszültség csúcsértéke, angol nyelvű adatlapokon peak inverse plate voltage.
(#) szikorapéter válasza Peter_S hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Már én is észrevettem,de amikor olvastam nem volt rajtam szemüveg.
(#) silent15 válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Az eggyik angolosított adatlapon 75V-ot láttam, de keveseltem is. A 2x500-már használható
(#) _BiG_ válasza silent15 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Az oroszon is van 75V, de az csak, mint paraméter (annál a feszültségnél érvényes az az áram, amit odaírtak).
(#) szikorapéter hozzászólása Márc 2, 2017 /
 
Sziasztok. Nixie cső gyártásával kapcsolatban keresek minden adatot (gáz töltöttség fajtája-keverékének aránya,vákuum adatai,cső rács anyaga...stb) szóval mindent. Esetleg ha valaki ismer róla olyan szakirodalmat amibe ez le van írva annak hálásan köszönöm előre is a segítségét. (Google-ban elég kevés dolgot találtam a működtető feszültségen meg 1-2 dolgon kívül sajnos. )
(#) Peter_S válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Keress rá az 1962-es RCA Electron Tube Design c. könyvre, ott jó eséllyel találsz válaszokat.

Keywords: indicator tube, display tube, cold cathode tube.
Itt sajnos a csatolmány max. mérete nem engedi, hogy megosszam amim van.

Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) szikorapéter válasza Peter_S hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Köszönöm,lesz mit olvasnom estére.
(#) BRUT válasza Sebi hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Üdv. az Uraknak !

Nos a nagyfrekvenciás hegesztö hiba feltárása meg történt.
Az elsö rajzon megjelöltem,hogy a nagyfesz trafó 2000 volt felett átütött.
Trafó javitás.
Nos ezt a hibát valószínűleg a második rajzon a nyíllal megjelölt kondenzátor teljes rövidzára okozhatta. Ezért is maradt ki a hegesztés egyre gyakrabban. A trióda azért valószínűleg már elég gyenge lehet,ezért kellett egyre nagyobb anód feszt biztosítani. Ezt egy potival lehet elérni. A tirisztorokkal növelhető a trafó feszültsége. Így aztán a trafó mindig a maximumon lett hajtva. Végül beadta a derekát.


Köszönöm mindenkinek a segitőkész hozzászólásokat.
Üdv.
Csaba
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2017
(#) Cinema válasza BRUT hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Maximum öröm.
(#) szikorapéter hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Sziasztok. 6AU6 és 6J6 orosz vagy európai megfelelőit keresném.
(#) Sebi válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
A 6AU6 és a 6J6 Tungsram gyártmány (is volt).
6AU6 = EF94 - hasonló feladatra később az EF86 (novál) használatos.
6J6 = ECC91
(#) gcsabee válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
A A radiomusem.org-on megtalálhatóak: 6J6 6AU6
(#) szikorapéter válasza Sebi hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
EF86 van itthon, ECC91 helyett más nem használható?
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Megnézed a rávonatkozó linket, s máris tudod, mi a jó helyette.
(#) Sebi válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Keverőcsőként használták. Most hirtelen nem tudok adatlapot nézni, de az ECC85 lehet hasonló. Mibe kellene?
(#) szikorapéter válasza Sebi hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Szkóp kapcsolásba kellene. Bár úgy látom találok hozzá helyettesítőt a radiomuseum-os linkről. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Azé' szójjá', ha kék.
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Egy után gyorsító feszültséggel rendelkező csőhöz fogom felhasználni. A tranzisztoros-ic-s kapcsolást elkészítettem,az a szkóp most is funkcionál. Most annak az elektroncsöves verzióját készítem.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Mindkét csövet nehéz lesz helyettesíteni, nem véletlenül. Próbálj meg eredetit szerezni. (pl.granpa)
EF86 biztos nem jó, az hangfrekvenciás cső, nagyok a belső kapacitásai, a 6AU6 RF cső.
A 6J6 szintén RF cső, 600 MHz -ig működik.
Kérdés, hogy milyen frekvencia átvitelt akarsz. Csöves szkópokban nem szoktak utángyorsítós ks csövet használni, mert a csöves erősítőkhöz nem feltétlen kell a nagy érzékenység, mert csővel gond nélkül elő lehet állítani a szükséges nagyságú eltérítő feszültséget. Viszont a magas sávszélességnél jönnek elő a problémák. Vagy spec. kiskapacitású RF csöveket használsz (6AU6, 6J6), vagy kompenzálni kell. Úgy 10 MHz -ig csak csak, de felette kihívás.
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Akkor lehet maradok az eredeti csöveknél. Használjak sima szkópcsövet (nem utángyorsítós ) típust?
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Tulajdonképp, azért mindegy, olyan csövet használj, amilyen van. Bár, én nem szedném széjjel, ami már működik. Úgyis a ks csőhöz kell tervezni a függőleges, és vízszintes erősítőt. Amúgy a függőleges erősítővel lesz a nagyobb bajod, és jól jön majd egy működő szkóp a fűrészgenerátor élesztésénél.
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Működő szkópból jelenleg 2 van (egy 10mhz egy csatornás,és egy 500~khz-s szintén egy csatornás).
(#) Orbán József válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
6AU6 annyi van a vterán is, hogy csak dőlnek. Kb. 600.-Ft/db...
(#) CT-3 hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Szevasztok!
Lenne valakinek 2db EAF 42-es eladó csöve?
A licites oldalakat inkább kerülném.
Köszönöm!
(#) Peter_S válasza CT-3 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ha 1db is érdekel, keress meg (NOS Tungsram dobozos, egyező gyári számos garipapírral).
(#) silent15 hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Tisztelt kolegák!

Azt szeretném kérdezni, hogy a "Hollow-cathode lamp(HCL)" mire (volt) használatos? Van a gyűjteményben 5 db-om, és kiváncsi lennék a történetükre. Hilger & Watts gyártmányúak , 500/750V anódfeszre 100mA áram mellett. Ha valaki kiváncsi rá teszek majd fel képeket.

ÜdV!
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2017
(#) Robin2 válasza silent15 hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
(#) hospel hozzászólása Márc 19, 2017 /
 
Szevasztok ! Érdeklődnék hogy P8A /kosaras/ tipusú csőfoglalatot hol lehetne venni korrekt áron ? A rádióvilágnál kifogyott, az Urbán féle boltban nem volt , az Árvillnél kicsit húzosnak találtam 1250.- ft-ért nem tudom hogy esetleg a puskás börzén megpróbáljam-e de az ha jól tudom majd a jövő héten lesz . /még sosem voltam ott/ Vaterán csak csorbát láttam . Mellékletben küldöm hogy milyen csőhöz kellene és hogy, kb hogy néz ki . Előre is köszönöm a segítséget . Üdv hospel !
Következő: »»   110 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem