Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   434 / 489
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Talán Hp41C jár erre megmondja érdemes e rákínlódni ..8 MHz az igencsak sok..
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
PICkit2 maximum 1MHz. Ide ilyen kellene legalább.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Köszönöm! Nem forrasztom szét feleslegesen..Most egy egyszerű módosítással próbálom 100µF 100nF a rfm táplábain..
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Ez sem segített ismét megállt...
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Csinálok egy olyan kernelt ahol villogtatja az spi kommunikációt.mindjart felteszem azzá kéne próbálni hogy mi van ha megáll, villogni e tovább?
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Ezt kéne kipróbálni.
Órán hagyni és nézni villog e a led (lehet folyamatosan ég mert 166uS enként 30uS re ég csak)
Lényeg hogy mikor megáll van e változás.
Egyáltalán ég e alapból?
Ja és ha lehúzod az rfm et akkor ég e?

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Konzol logba írja az SPI errort is elvileg
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Beleteszem ha ez a teszt is lefagyással végződik mi most megy.. Most a lan kábelen a levegőben lóg a pi egyenlőre megy kb egy órája..Neked milyen tápról jár a pi? Van neki kapcsolata a hálózati védőföldel? A lan kábelon azon úgy tudom nincs galvanikus kapcsolat.Meg kéne próbálni egyenpotenciálra tenni a pi gnd-t a számítógép gnd-vel talán..Lehet így meztelenül begerjed még az asztalon is ..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Dugasztápról megy de össze van kötve a PC GND vel a soros port miatt. Nálam azon megy a konzol.


Majd amit előbb linkeltem SPI debug kernelt töltsd le még egyszer mert frissítettem azóta.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Jó ha nem fagy le akkor is belefrissítem ebéd után ftp-n és reboot a webszerveről..
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Már jobb lett, az mp. mutató már kettő pöttyből áll.
De nem tudok semmilyen parancsot adni a rotornak.
Milyen táv kóddal megy?
Ebben a rotorban van RTC is, tehát az IR vevő kimenete a PIC 4-es lábára (RA5) megy.
A távom URC22B

Kép018.jpg
    
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Beletettem. Nem megy.. Az alaplapon az összes led világít LNK néha villan óra kijelző áll..A motor ledre gondoltál,hogy az világít?Azt kell nézni vagy az ACT led?
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Act led re

Mi nem megy nincs kijelzés?
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Világít de nem hajtja meg az órát ftp-n visszatettem a régit az megy.Nincs kijelzés a régi van ahol megáll..
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Najó majd debugolok holnap a sajátomon így offline nehéz távgyógyítani
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Megpróbálom én a földelést.. Így lógva egyszer sem fagyott..
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Mircsóf szívesen segít, csak mondani kell neki, hogy mit szeretnétek tesztelni.
Nekem is mint ahogy a képek mutatják RFM75 van fent, de nálam nem fagy be. Bővebben: Link
Estére itt hagytam, reggel minden további nélkül bekapcsoltam a rotort és ment. Most bekapcsoltam a videót, majd látom mit csinál pl este hatig.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Miről hajtod a pi-t? Dobozban van?
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Nincs dobozban. Van amikor a PC-re vetődik szerencsétlen, van amikor a telefonom töltőjéről megy ami épp kéznél van. A teszteket most a telefon töltőről csinálom. Bővebben: Link

Ui: Raknál fel kérlek egy-két képet, hogy hova raktál zenereket az öcsi 3.3V részén? Lehet én is rakok párat még nem biztos.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
A nagytesó akkor EZ szerint bekötve jó? A VDD-re kell előállítanom +3,3 Voltot és kész ugye?Megkérdezem mielőtt nekiesek nem e változott valami..
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Most össze van rakva nem tudom fényképezni de az öcsi hátsó felén a GND és a 3,3 V vezetősáv egymás mellett van több centi hosszan akár 10 is odafér. Én 5 darabot tettem bele.. 3,7 Voltosak..
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Sejtettem, de reménykedtem, hogy nem oda raktad.
Akkor én mégsem rakok egyenlőre rá ilyesmit. Jelenleg nem lehet leszedni az öcsit a videofejről nálam. Az M3 menettel rendelkező 4 műanyag csavarból kettőn meghott a menet, és azokat fixre rögzítettem pillanat ragaccsal mondván így legalább nem rázkódik ki.
(#) Hp41C válasza janigel hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Mo akkor majd ez...
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Ugyanaz a bekötése mint a kicsinek és attika kipróbálta nem kell neki külön táp simán viszi a PI saját tápja. megnéztem én is 1A es 3v3 van a PI-n mindenféle hő,zárlat védelemmel.
olvass vissza nem úgy kell kötni mint rajzoltam. a TREN és PAEN legyen simán 3v3 ra kötve nem kell neki GPIO ra menni, a többi láb ugyanaz
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Miután írtad, hogy találtál egy hibát én kb hajnali kettőkor lehúztam a lélegeztető gépröl és hagytam pihenni. Most bedugom majd megint és mehet egész nap.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Megy még mindig a kábelen lógva.. dobozolni,árnyékolni,esetleg földre tenni a GND-t az lesz az orvosság szerintem..
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
"Kábelen lógva" Az mit jelent? Sajnos nem értem pontosan mit változtattál. Ha leírnád akkor ha eltelik még 1-2 óra akkor lehet átalakítanám a te verziódra hátha lefagy. Akkor kiderülne 100%-ra.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
A szekrényről lóg le az utp kábelen nem ér hozzá semmihez.. Arra is érzékeny ha a bútorlapra asztalra van rakva ezek szerint a pi.. Beleteszem a magenta dobozba miben volt gyárilag csomagolva..
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Nekem gyári dobozba van és mégis fagy a cucc, de teljesen független mindentől mert tegnap mielőtt kihúztam volna előtte kb 6órája ment már fagyás nélkül.
És akkor is használtam TFTP-t meg néztem videót is.
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Hát ööö fogalmam nincs nálam szőnyegen törölközőn lakkozott asztalon stb mindenütt volt már....
attikának az eredeti dobozában van ha jól tudom, és akkor is fagy. Én meg még csak dobozt se kaptam a pihez....
Következő: »»   434 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem