Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   433 / 489
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Téged ismerve tuti lesz következő Lehet nem most de ha egyszer kipattan az a szikra akkor meg fog születni az is
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Ha majd lesz olyan pici led mint amit használunk vezérlővel egyben, mint amit lentebb írtam.

1.5x1.5 mm 6 láb most még nincs ilyen
(#) Hp41C válasza janigel hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Póbáld meg azzal, ami ebben van.
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Az eredmény

Kép017.jpg
    
(#) kly hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Egy jól sikerült kép.

3.bin
    
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
2-3 óránként lefagy minden kapcsolgatás nélkül.
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Ez tényleg jól sikerült, mivel csinálod ezeket?

kép.jpg
    
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Ugyanazzal amivel te csak huzigatom a pontikat míg jó nem lesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2017
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Azt próbáld meg hogy estére hagyd menni kikapcsolt rotoral és reggel kapcsold be a rotort hogy megy e vagy fagyva van?
(#) Hp41C válasza janigel hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Az általam feltöltött verzió csak annyiban tér el az általad feltöltött forrástól, hogy a másodperc mutatónál egy sort kikommenteztem és kettőt beírtam:
  1. movlw   0x30
  2.         iorwf tdd,f
  3. ;               bsf     tdd,5   ;

Az a gyanúm, hogy nem ebből a forrásból származó hex van a rotorodban.

Próbáld meg ezzel....
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2017

prop628.HEX
    
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Ja hogy a PI fagy e le vagy a rotor SW? Ha reggelre elindul simán akkor a pic sw be van bug? Vagy az amire gondoltál, hogy a két Rfm között van különbség?
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
A rotornak szerencsére semmi baja!Egyértelműen a pi rfm fagy be..Próbáld a nagyórát felirat nélkül és húzd ki a lant mit csinál reggelig!
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2017
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Felejtsd el most fagyott be nálam lan nélkül..
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 

Akkor marad az amit Kly írt, hogy a PI-t hagyni és a Rotort kikapcsolni éjszakára és reggel vissza, hogy akkor mit csinál.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Pi interrupt kezelésében találtam egy hibát talán ez lehet az ok.......Hétfőn lesz új verzio
(#) Mircsof hozzászólása Márc 19, 2017 /
 
Én nem tudom hogy csináltátok, de nálam a 6.00 esetén még csak kijelzés sincs nem hogy legyen valami ami lefagyjon.... pingelve sem lehet elérni semmi. Az Ok led néha gondol egyet és fel felvillan, de semmi több.
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Érdekes, akkor lehet én nem tudok olvasni
EZT esetleg olvastad? és az utána valót?
Idézet:
„Érdekes, pedig elméletileg ugyan azt a kernelt másolod fel te is mint amit én.”

Ez arra lett írva, hogy patex kérdezte, hogy nálam is halványodik e a kijelzés 80% fölött, erre én írtam, hogy csak akkor ha kihúzom a keretből a csúszkát, és én itt hivatkoztam arra, hogy érdekes mert ugyan az a kernelt másolja ő is mint én, mert nála nem megy túl a csúszka nálam meg igen mert én Firefoxot használok. És ott láthatod azt a képet is amire hivatkoztál, és látszik rajta, hogy túlmegy a kereten a csuszka.
Na akkor most, hogy is van ez?
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Na nehogy összevesszetek itt már ilyen dolgokon..Én is sokszor visszakérdezek mert valamikor ha nem érek rá és sok volt a hozzászólás csak felületesen futom át nem tudok mindent megjegyezni főleg mivel előtte nem is foglalkoztam..
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Ez már csak az utójáték szerintem, itt valami régebbi dolog lehet köztük.
Jókat röhögök mikor próbálnak fogást találni egymáson ilyen semmiken..

Na mihelyzet a cuccal? Reggelre mit művelt? Az enyém csütörtök óta megy de csak holnap tudom megnézni mert a melohelyen van. Pingetni tudom most is!
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Semmi mert az asszony kihúzta a pi tápját Most állítottam a szöveg nélküli órára azt a rotort kikapcsoltam majd megnézem 2 óra múlva addigra befagy úgyis ha jelentkezik így is..Pingelni webszerverezni lehet ha nem megy akkor is ..
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Hát igen az nagy baj hogy nem minden fagy le. A legnagyobb félelmem hogy az RFM azt adja vissza mit kell hogy fifo üres ,én tolom az adatot de ő nem küldi ki mert bugos.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Ha megint fagy akkor éjjel dolgozom csinálok egy olyan tesztet is,hogy nem pörög a rotor de tápon van úgy mi a helyzet..Visszafelé az adásban is lehet zavar ez is jelentkezhet talán így..Holnap ha fennáll még mindig akkor egy olyat is csinálok,hogy minden wifi eszközt áramtalanítok nálam akkor szűz a légtér
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Olyan teszt többnapos sokszor volt hogy hagytam menni a pi t rotor nélkül éjszakára és reggel bekapcsoltam rotort és szépen ment. Namármost a pi nem tudja megy e a rotor csak egyirányú a kommunikáció. Az RFM tolja ha kell ha nem. Viszont az RFM ek egymás között kommunikálnak ACK stb. Így ők ki tudnak akadni mindentől függetlenül. Ezzel csak az a baj hogy ha beigazolódik nem tudok vele tenni semmit. Hacsak nem ad vissza valamelyik regiszter valami error státuszt.

De ez ais csak egy workaroud lenne. Nem szabadna így viselkednie.
Szóval ne ilyen baja legyen.....
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Lehet a telefonnal,routerre és egyéb wifi eszközökkel is van némi kapcsolata így? Van mikor jók a terjedési viszonyok van,hogy eléggé szemetel ha nem állítom irányba az rfm-et..
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Csak a frekvencia közös, a protokoll teljesen más nem értik egymást.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Nem tudom mit bír a pk2 , 8mhz spi_t kéne nézni de inkább a pi oldalon érdemes.
Ha fagyás alatt is megy az adatfolyam akkor az azt jelenti hogy az RFM fifo ürest ad vissza és várja az adatot. Ha ez így lesz az nagy cumi. Nyilván a másik oldalon is rx fifo üres jön ilyenkor

Az jutott eszembe lehet van valami radar detect flag! Wifi apkban szokott lenni hogy ha vesz valami radart akkor leáll az adással. Átnézem az RFM doksit.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Jó hír! Nem megy már most lefagyott a rotor nem ment csak a pi,rendesen elérem de nem megy a rotoron a kijelzés..Akkor a rotor öcsin nem fagy be mert ha csak a pi van újraindítva az akkor is elindul..
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017

fagyás.PNG
    
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Ez tényleg jó hír! Most kell az analisator! Pi oldalra
Jó lenne mircsof is beszállna a tesztbe mert neki rfm 73 van mint nekem és nelam nincs ez a jelenség. Tuti hogy menni fog holnap reggel ha bekapcsolom.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Írd le hogy kössem be mert nem szoktam használni.. Leviszem a műhelybe azt ráteszem. Rajt kéne hagyni az rfm-et is ugye?
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Nem hiszem hogy 8mhz jelet tudna nezni. A pk2

Egyébként így

Gnd a gnd re. Kell 4 bemenet, clk,miso,mosi, ja és egy a ce0 ra
És igen rajt kell lenni rfm nek is!
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
Következő: »»   433 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem