Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   788 / 1152
(#) fsub hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani, hogy a következő link alatt látható kondenzátort milyen más kondenzátorral lehet helyettesíteni? Bővebben: Link
(#) proli007 válasza fsub hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Hello! Ez ugyan egy stiroflex kondi, de ha nem kritikus helyen van, akkor pld. ezzel. De ha 230V váltóra menne, akkor inkább X2-es típust kell használni..
(#) fsub válasza proli007 hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Köszönöm! 230V váltóra menne, egy szivattyú hálózati csatlakotása után volt bekötve. Akkor lesz az X2-es típus.
(#) Ragathol hozzászólása Márc 20, 2017 /
 
Üdv mindenkinek.

Érdekelne hogy az ilyen "1000 kv ultra-high voltage pulse generator super arc pulse ignition...module" -t mire lehet használni?
(#) kadarist válasza Ragathol hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Szia!
Nagyfeszültség előállítására használható, de az 1 megavolt azért egy kis túlzás.
(#) proli007 válasza Ragathol hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Ha kicsit "lejjebb tekered a linket", akkor magad is elolvashatod. De ha nem tudod mire használnád, akkor miért érdekel?
(#) Ragathol válasza proli007 hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Hővezető pasztát rendeltem 2 tégellyel, és 2 ilyet kaptam.
(#) proli007 válasza Ragathol hozzászólására (») Márc 20, 2017 / 1
 
Ja, az jó. Lehet hogy pasztát tud bármiből készíteni..
(#) zoszka válasza Ragathol hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Mondjuk O3 (ózon) generátornak.
(#) Doky586 válasza Ragathol hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
elemes villanykerítéshez
(#) micimacko hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Szép napot Mindenkinek!
Kezeim közé akadt egy LCD kijelző, de adatlapot sehol sem találok hozzá. Ami rá van írva:
UHC1625
SLYC9-1
53-???WST
JH-23107
Az jól látszik, hogy az 1. láb GND 2. láb (talán) táp, 15-16 háttérvilágítás.
Tulajdonképpen azért piszkálja a fantáziámat, hogy használható-e az LCM-3 műszerkéhez?
Ha valaki tud egy információt adni, nagyon köszönöm!
Gábor
(#) Mircsof válasza micimacko hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Szia! nagy valószínűséggel jó az LCM3 mérőműszerhez ez a kijelző.
A lábkiosztása a képen látható lehet, sajna adatlapot én se nem találtam.
A 15. láb a led (háttérvilágítás) katódja, a 16. láb az anód.
1-2-3. lábra megy a potméter amivel a kontrasztot tudod állítani.
És ha jól látom akkor a másik türksort kell majd használnod, hogy ne fejjel lefelé legyenek a karakterek az MCM 3 előlapjához képest.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2017

kijelzö.jpg
    
(#) micimacko válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Köszönöm!
Egy roncs nyomtatóból került ki.
Egy másik, hasonló nyomtatóban a lábkiosztás a következő:
1-16-ig:
GND, VCC, Contr, RS, RW, E, D0, D1, ..D7, A, K (háttérvilágítás LED-je), csak ezen a kijelzőn semmi felirat, de a meghajtópanelen igen! (habár csak kézzel felírt, de előttem nem valószínű, hogy kibontották volna a nyomtatót...)
Ki fogom próbálni, hátha jó az LCD, mert amilyen szerencsém van mostanában

Szép napot!
(#) Chipmunk1960 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Szia, Igen mindent próbáltam. Közben kaptam egy tanácsot, de magam is gondoltam, hogy a kamerából jövő 2 vezeték már USB jel, hiszen van ilyen laptop webcam-ban is. Egyszerűen átkötöttem a panelon, az IC-t megkerülve, s laptopon van kép. Gondolom az IC, csak az androidos mókához kell. Ennek az oldalán nem írták, de máshol olvastam, hogy a készüléknek OTG-t és külső kamerát is kell tudni kezelni. Ilyet viszont a telefonok leírásában sehol sem láttam, hogy említették volna. Ahogy méricskéltem az átalakítót, rájöttem, hogy mindkét jel tök föld-zárlatban van. Szerintem eleve rosszat küldött a kínai.....
(#) Sebi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Van egy kis app, amit letöltesz és megmondja, hogy OTG képes.e a teló.
Kameráhot is van app, próbálgatni kel.
Nem elsőre, de elindult nekem az endoszkóp kamera.
(#) nthg hozzászólása Márc 22, 2017 /
 
Elnézést a tudatlanságom miatt, de ez valamiféle dióda? Köszönöm.
(#) nthg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Köszönöm. Lehet ezt még valamire használni? Érdekelhet ez még valakit?
(#) eSDi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Üdv!

Nekem a Google az FE8.1-re az első helyen hozott egy Aliexpress linket, miszerint az említett IC egy USB2.0HUB

USB 2.0 fully compliant AFE transceivers:
- Upstream Facing Port supports High-Speed (480MHz) and Full-Speed (12MHz) modes;
 - 4 Downstream Facing Ports support High-Speed, Full-Speed, and Low-Speed (1.5MHz) modes;
- Integrated upstream 1.5KΩ pull-up, downstream 15KΩ pull-down, and serial resisters;
- Integrated 5V to 3.3V and 1.8V regulators;
- Integrated Power-On-Reset with power failure detection circuit;
- Integrated 12MHz Oscillator with feedback resister and crystal load capacitors;
- Integrated 12MHz-to-480MHz Phase Lock Loop (PLL);
- Single Transaction Translator (Single TT) –
 - One TT for all downstream ports;
 - The TT could handle 64 periodic Start-Split transactions,
 - 32 periodic Complete-Split transactions, and 6 none-periodictransactions;

Több infó sajnos nincs. Elvileg driver sem kellene, valószínűleg selejtes az IC.
(#) elektroncso válasza nthg hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Az internet túlfeszültség levezető diódát ír rá, de ha nem felejtem el (és lesz rá időm) akkor holnap megnézem bent suliban a TESLA katalógban pontosan.
(#) Remci válasza nthg hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Ilyenekbe bepattintva használtuk őket telefonközpontokban, elosztókban az érpárak túlfeszültség elleni védelmére.
(#) Chipmunk1960 válasza eSDi hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Szia! Lecserélem a guglimat! Én semmit nem találtam róla. Nekem ezt dobta be. Így már találtam is, csak kérdés, mit csináljak a maradék 49db-al ???? Szóval egyenlőre használom laptoppal. Most egy VW hengerébe kellene belenézni, mert dől bele az olaj, hogyan néz ki a hengerfal, érdemes-e megbontani egy gyűrűcsere erejéig, mert annyit még megér, de ha a fala be van marva, megy az ócskavasba.. Szóval nagyon okos kis találmány!
(#) eSDi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Nyugodtan cseréld le, én meg vagyok nélküle is, ritkán használom. Nem vagyok túl jóban a céggel.
Amúgy fogalmam sincs miért kell egy USB-s kamera elé egy normál USB HUB. Annyi lesz a különbség, hogy a telefon/PC egyel több eszközt lát majd. Illetve van egy sejtésem, mivel úgy kell vadászni hozzá drivert (semmi sem ismeri fel alapból), ezért csak a gyártó szoftverével lehet majd használni. Próbáld ki úgy a telefonnal is, hogy kihagyod a játékból azt az IC-t.
(#) Remci válasza Sebi hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Szia!
Nem tudod mi a neve véletlen annak az App-nak, ami tudja hogy OTG-t tud -e a telefonom? Milyen néven keressem?
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Márc 23, 2017 / 1
 
Hello! A telefonod típusa alapján egyszerűbb kideríteni, hogy "OTG képes"-e a mobilod...
Bővebben: Link
De ha van OTG kábeled, meg egy pendrive kéznél, máris kiderül, amint csatlakoztatod a telefonodhoz...
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Szia!
Hát kábelem nincs, de beszerezni tudok. A telefonom Vodafone Smart Prime 6. Nézegettem a leírást a neten, de ott nem láttam hogy tudja-e? Vagy csak én nem tudom hogy kell keresni.
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Köszi, letöltöttem a linkeden lévő progit, a szerint tudja. Akkor elvileg ha beszerzek egy endoszkóp kamerát, akkor az fog működni rajta? Vagy annál mire kell figyelni? Ma pont jól jött volna, mert egy zsák garázs szekcionált ajtaja bezáródott, a motor nem működött, az áramszünet kioldó bovdenját meg kiszakították. Na, élmény volt kinyitni Persze kívülről.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) Doky586 válasza Remci hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Az USB sorban nem szerepel ezen funkció mint a többi telefonnál: konklúzió: nem tudja. Bővebben: Link
(#) Remci válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
A csudába. Pedig már kezdtem bele élni magam . Na mindegy,úgyis csak egy hirtelen ötlet volt.
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Nincs tableted? Azok mindegyike OTG képes.
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Nincs. Volt, de neki adtam a keresztlányomnak. Lehet hogy telefont váltok, már időszerű.
Következő: »»   788 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem