Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fogkefe bogár
 
Témaindító: Skori, idő: Márc 25, 2017
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Skori hozzászólása Márc 25, 2017 /
 
Sziasztok! Nekiálltam készíteni a kislányomnak egy fogkefe-bogarat. Azaz egy fogkefe feje, egy mobiltelefonba való vibra-motor, és egy pici 4,7F-os kondi mint áramforrás. Felragasztottam a motort és a kondit a fogkefére, feltöltöttem a kondit és el is indult, csakhogy többnyire csak forgott körbe. Próbáltam többféle elrendezést de nem sikerült elérni, hogy "szaladgáljon" a bogár. Tehát a kérdésem: mi a titka, milyen elrendezés kellene ahhoz, hogy ne csak forogjon a bogár, hanem szaladgáljon is?
Készített már valaki ilyesmit?
(#) szamóca válasza Skori hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
(#) Robin2 válasza Skori hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Szerintem ki kéne ritkitani a sörtéket, hogy csak két oldalt legyenek.
(#) Skori válasza szamóca hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Ebből nem jöttem rá mi kell hozzá, hogy egyenesen menjen, vagy legalábbis ne nagyon kicsi íven kanyarodjon. Másik kefével kellene próbálkozni? A youtube videókon is a legtöbb ilyen körbe-körbe megy, az enyém is néha megy, de legingább csak egyhelyben forogni szeret.
(#) Skori válasza Robin2 hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Köszi a tippet, meg fogom próbálni. Építettél már ilyet?
(#) szamóca válasza Skori hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
A kefe sörtéi itt egyenlőnek tűnnek, és motor-súlypontok elhelyezkedései lehetnek irányadóak.
(#) Bakman válasza szamóca hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Ezért már érdemes volt felkelni.
(#) Skori válasza szamóca hozzászólására (») Márc 25, 2017 / 2
 
Találtam megoldást! Raktam két kis drótlábat a kefére ami meggátolja hogy oldalra felboruljon. a két kis láb a közepénél hátrébb került, és úgy állítottam be, hogy a hátsó sörték kevésbé rugózzanak mint az elsők (a motor alatt), és a kis lábak végei is csússzanak a sima felületen. mindjárt el is kezdett repeszteni a bogár (mondjuk a párommal jobbat játszottunk vele, mint a lányunk, de így is jó móka volt)
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) AMD hozzászólása Márc 26, 2017 /
 
Ilyet már a boltban is lehet venni. Úgy hívják, elektromos fogkefe.
(#) 77blsoft válasza szamóca hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Megnéztem a videót. Kicsit beteg, de nagyon teszik.
(#) rf_sampler hozzászólása Ápr 6, 2017 /
 
Tetszik az ötlet, építek egyet én is.
(#) szikorapéter válasza Skori hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Üdv. Kérdezd a "nagymestert" a témában,ő hobbielektronika találkozón díjat nyert a fogkefe-bogár erősen felnagyított verziójával , varttina kolléga BLDC motort használt a nagyobb fogkefe rezgetés keltéséhez,és persze nagyobb akkut és egyebeket. A továbbiakról kérdezd őt.
(#) rf_sampler hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Vannak továbbfejlesztett változatok is. Pók, skorpió, csótány.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem