Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   344 / 570
(#) zoszka válasza sakrafi hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
(#) Koncsar hozzászólása Márc 28, 2017 /
 
Sziasztok!

Sarigas cirkóhoz kik árulnak alkatrészeket?

Köszi
(#) redeitomi válasza sakrafi hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
A szezon elején volt tisztítva. Utána gázszivattyút kellett cseréltetni (sajnos), majd elindult a gyújtás kimaradozás. Lett cserélve 2 db NTC, de nem szüntette meg a hibát. Annyi segítség, hogy amikor leállítom mondjuk 1 óra fűtés után, akkor utána elsőre visszagyújt. Ebből gondoltam, hogy a panelon lehet egy forrasztás ami elengedett. De ha valaki be tudná linkelni a gyújtásellenőrző elektróda ellenőrzését, azt nagyon megköszönném.
Köszi!
(#) Koncsar hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Sziasztok!
Valaki javít vagy javított Sarigas turbós cirkót?
Üdv: Gy.
(#) Koncsar válasza redeitomi hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Szia! A Smart kazánban nincs gázszivattyú! A vezérlőpanelen nincs egy merőlegesen csatlakoztatott panel? Kéményes vagy turbós a készülék? Gyújtás ellenőrzésre nincs szükség egy kazánban. Gyújtó elektróda van amin keresztül figyeli az ionizációs áramot a (az égés, láng meglétét).
Ha a gyújtú vagy ionizációs elektróda vége túl messze van az égőtől és a minimum láng esetleg alacsony, akkor előfordulhat még a gyújtáshibára való kiállás.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Miért tettek bele 2 db presszosztátot? Egy az rendben lenne. Az egyik 0.33 mbar a másik 0.46 mbaros. Persze nem párhuzamosan vannak bekötve. Semmi leírást nem találok hozzá sajnos.
A Sarigasról van szó.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) Koncsar hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Szia Zoszka!

Megbeszéltük. Köszi!
Majd ha megoldódott írok. Függőben van a javítás. Hi.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) Coriolis hozzászólása Ápr 2, 2017 /
 
Üdv!

Nem egészen idevágó a kérdésem, illetve mégis...

Kaptam egy kombi gázkazánt, az égőjét szeretném használni a pálinkafőzőm fűtéséhez.
Kiszereltem az égőt a vezérléssel, ami egy S4565QM 1012 1-es automatika.


Kérdésem az lenne, hogyan tudnám megoldani a vezérlést úgy, hogy egy egyszerű kapcsolóval kapcsolnám az áramot?

Másik kérdésem az volna, hogy lehet valamiféle potméterrel vezérelni a láng nagyságát, vagy csak nyitott/zárt állapotot tudok "szimulálni" a kazán gyári vezérlése nélkül?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2017
(#) redeitomi válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Valóban nincs benne gázszivattyú, az a gázszelep volt amit cseréltek. Egy panel van benne és a gyújtóelektróda az ionelektróda is egyben. Szétszedtük és megnéztük az égésteret és valóban nincs szikra amikor kiáll hibára. Amikor gyújt az elektróda akkor be is gyullad és nincs hiba. Kaptam egy másik panelt ellenőrzésre, de a hiba azzal is fennáll. "Hozzáértő" szerint az elektróda nem lehet hibás, mert akkor folyamatosan produkálná a hibát nem csak időnként. Akkor a trafó lenne hibás? Egyébként tudomásom szerint turbós a cirkó.
(#) briki válasza redeitomi hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Szia!
Ha tényleg a hibakód alapján gyújtás hiba van, és nem szikráztat, akkor elsőre érdemes megnézni az elektródát, nem repedt-e, nem húz- e át valahol a vezeték, stb. Nincs eltörve az elektróda? Sötétben látni, hallani a szikrát- ha van egyáltalán. Lehet máshol testel le, vagy nem is ad a trafó szikrát. Földelés, test vezetékek rendben vannak?
(#) Koncsar válasza redeitomi hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Szia! Ha tennél fel képet a kazán égőteréről, a ventilátor környékéről, a presszosztátról egy képet, akkor megpróbálnék segíteni, lépésről lépésre. De jobban örülnék ha hívnál egy gázkészülék szerelőt. Amíg nincs szikrád, addig legyen elzárva a kazán alatti gázcsap. Turbós Smart nál is a sorrend, hogy ventilátor indul, presszosztát érzékeli a ventilátor működését, utána gyújtás, szikráztatás, gázszelep nyítás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) horry76 hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy airiston ff24 class evo kombi kazához kérném a segítségeteket, a hmv hőcserélő ki van tisztítva az elősleges hőcserélő is és még sincsen megfelelő hőmérsékletű a használati melevizem, a primer oldali előremenő vízhőmérséklete kb40-45 °C . hibát nem ír a kazán, comfort módban a hőntartás szinte folyamatos láng használattal jár. Tudna valaki valamilyen tanácsot adni a probléma okáról. Köszönöm
(#) sakrafi válasza horry76 hozzászólására (») Ápr 7, 2017 / 1
 
Valószínű,hogy a váltószelep nem vált át teljesen és meleg víz készítésnél is rádolgozik a fűtésre.
(#) Judas Priest hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Hi ! Ferolli econsept k25 A1 hiba kóddal találkozott már valaki?
2007 óta megy... a gépkönyv szerint gyújtóelektróda vagy gázszelep
Ha újraindítom működik ,de full manual.
(#) abcsa hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Baxi Fourtech 24 kombi turbós kazán.
"Minden jól működik", csak egyre sűrűbben a beállított 41fokos HMV. -t felmelegíti 60-70 fokosra. A fűtéssel semmi bajom sincsen.
Segítséget kérek, mi lehet a baja?
A szőr a hátamról már kezd lekopni.
(#) Wind-Storm hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
Helló

Bár nem kombikazános téma, hátha kapok választ:
Nyílt égésterű bojlernél a 132-es egyszerű füstcső könyök helyett tisztítónyílással rendelkezőt vetettek velünk.
A régi könyök pár milliméternél nagyobb átmérőjű, ezáltal a ráncoláson túl, mélyebben belecsúszott az egyenes füstcső, melyből így most le kell vágni, mert nem tudom összerakni.
A kérdésem, hogy mivel volna ezt célszerű végezni? Lemezvágóolló megtenné?
A ráncoláshoz szerszámot esélyes, hogy tudok kölcsön kérni. Mi a pontos neve, ha nem kapok, mivel végezzem?
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2017
(#) mackalac hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
Ismerősöm vett egy házat és ez a kazán van benne :
Termomax Termo Amica PAB 3V
Tárolós. üzemben van, müxik.


Érdemes megtartani vagy kuka?
Ért itt vki hozzá, megfizetem

köszönöm

kazan.jpg
    
(#) granpa válasza mackalac hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Mit csinál, mikor üzemben van? Ha normálisan üzemel, akkor mi a kérdés, miért kellene cserélni?
(#) horry76 válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) mackalac válasza granpa hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Kedves GranPa! Köszönöm az üzenetet. A kérdés a beállítása, mivel 13 hónap alatt 4000m3 gázt fogyott... Kellene vki, aki elmagyarázza a beállítását. Köszönöm!
(#) zoszka válasza mackalac hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Hány m2-t füt?
Hány fokra?
Hány fokon?
Mekkora teljesítménnyel?
(#) granpa válasza mackalac hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Mivel ezzel típussal nem volt dolgom, nem tudom melyik kezelő, hol van rajta, ezért a többi szakik tudnak erre választ adni. De; ezen is csak lángnagyság, huzat, hőmérsékletállítás a megoldás. Valamint lehet, hogy szigetelési (hőtartási) gond is van a háznál. Ld: "zoszka" h.sz-a.
(#) granpa válasza granpa hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Kiegészítés: hány légköbmétert fűt, milyenek a nyílászárók? Pl. redőnytokos ablak, kétszárnyú bejárati,- erkélyajtó?
(#) mackalac válasza granpa hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Kedves vagy, de olyan embert keresek az ezt a típust jól ismeri...
(#) granpa válasza mackalac hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Biztos vannak itt olyanok is. A kérdések nem okszerűtlenek, mert a régi ~250 m3-es lakásomban, teljesen jól beállított cirkó megevett ennyit.
(#) mackalac válasza granpa hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Nyilvan, de ha jok az ablakok és van hőszig a házon ez azert sok
(#) MA hozzászólása Ápr 12, 2017 /
 
Kb 12 éves Domitop F24E típusú Ferroli kombikazánnal két krónikus probléma is van, amiben kérem a segítséget.
1, Bizonyos napokon, pl. ha szeles az időjárás, a készülék a meleg víz használatnál és a fűtés funkciónál egyaránt mindig újra indul. Tehát ezeken a napokon (néha több napon át) nagyon kellemetlen a fürdés, hiszen 1 percen belül kétszer-háromszor is ki-be kapcsol, ez által többségében hideg viz folyik.
Eddig egy szerelő sem volt képes megoldani a problémát. Én gondolom, hogy a égéstermék elvezető körül lesz a baj.
2, A másik probléma, hogy leesett a nyomás 0,4 bárra. A szerelő levegőt fújt bele, helyreállítva ezzel a megfelelő nyomást, de jelezte, ha ismét rövid időn belül leesik a nyomás , akkor új tartályt kell beszerelni, ami jelentős összeg. Csak ez lehet a megoldás? A szerelők szakértelme felől már erős kétségeim vannak.
A választ előre is köszönöm!
(#) Attix70 hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
Sziasztok,
Segítséget (tanácsot) kérnék. Van egy Saunier Duval Semia F24 -es kombi kazánom. 3. telét üzemelte. Raktam rá ebay-os digitális hőmérőt még évekkel ezelőtt az előremenő ágba. Az utóbbi időben észrevettem, hogy a korábbi beállított 56 fok helyett 32 fok körüli a hőmérséklet. Ha egy pillanatra elzárom kétszer-háromszor a becsatlakozás előtti gázcsapot (olyan rövid időre, hogy a kazán nem áll le hibával) akkor helyreáll a rend amíg ki nem kapcsol a termosztát, majd a termosztát következő bekapcsoláskor újra ez a hiba. Mi lehet a hiba ? Dugulás ? Elektronika hibára nem gyanakszom mert csak a gázcsapot zárom és nyitom egy pillanatra.
Válaszaitokat előre is köszönöm, Atti
(#) Stev65 válasza mackalac hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Sok, ha 50m2 alapterületü házat fűtessz vele, ha 500m2-est akkor meg kevés. "Nyílván" ezért kérdezte ezt meg granpa.
(#) norad8975 hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Kedves Szakértők,

Segítségkéréssel fordulok hozzátok.
Tavaly vásároltam a házamat, ahová egy Buderus logamax GB022-24k kondenzációs kombi kazán van beépítve (2008-as telepítés, rendszeresen karbantartva), hőcserélővel elválasztva padlófűtést üzemeltetünk ~100m2-en.
A kazánon tavaly beköltözés előtt történt egy fő hőcserélő külső tisztítás (fehér színű trutyi ki drótkefézése a lamellák közül.
Történt egy teljes padlófűtés rendszer hangyasavas tisztítás, és a hónap elején egy kazán primer kör savazás (csak 10 percig, hogy ne lukadjon ki az alu hőcserélő) és a HMV lamellás hőcserélő vezetékes víz oldali tisztítása.
Ez a sok tisztítás azért történt, mert a kazán a következő jelenséget produkálja:
A hmv hőmérsékletét beállítom 47°C-ra, ekkor a kazán 55-56 °C-ra melegíti a vizet, és ha a szokottnál kicsit nagyobbra nyitjuk meg a meleg víz csapot, akkor kb 10-15 perc után 1C hibakódra leáll. (Ha nem nyitom ki rendesen, csak minimumon, vagy nem megy elég hosszú ideig, akkor nem tilt le.)
1C hibakód jelentése: Füstgáz hőfok >105°C. Ha kikapcsolom, várok 5 percet, akkor vissza tudom indítani.
A jelenség okaként először a fő (égőt körülölelő) hőcserélőben felhalmozódott lerakódásokat gyanítottuk bűnösnek, ezért történt az első savazás, a komplett primer körben.
Mivel semmi nem változott, a HMV hőcserélő külön kisavazása következett, kiszerelve, de ez sem hozta a legkisebb változást sem.
Tavaly ősszel, ha beállítottam a HMV hőfokot 47-re, akkor 48-ra felment, majd hallottam hogy visszaveszi a ventillátor fordulatot, és stabilan tartja a 47-et. Most 40°C-ra van állítva a parancsolt HMV hőfok, így tart 46-47°C-t. Olyan mintha eltérő meredekséggel lenne offsetelve a beállított hőfok. A kijelzett hőfok valódinak tűnik, tehát a beállított 40°C-nál előállított 47°C valóban 47°C-nak tűnik.
Kérdésem a következő: Mi okozhatja a jelenséget.
A kazán normálisan fűt, modulál, stb. Más baja nincs, csak a HMV nagy elvételnél tilt 1C-re.
Előre is köszönöm a segítséget.
Következő: »»   344 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem