Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   701 / 1122
(#) Gombszem válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 1, 2017 / 1
 
Megoldás, ha még nem késő:

Letölteni a ComboFix-et innen. Mindig a legfrissebbet kell használni.
A használat itt van leírva.
Oda kell figyelni, hogy mit csinálsz, be kell tartani a leírást. Szinte biztos, hogy rendbe rakja a problémát. Nem szabad kapkodni.
(#) dave500 hozzászólása Ápr 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy MSI EX630-a laptopom (más néven MSI MS 1671) amin nincs hang, gyártó oldalán nincs driver, mert hogy natívan használja a windows drivereit, de nem használja, azt írja a gép, hogy nincs hangeszköz csatlakoztatva, eszközkezelőben sem látszik, ha csak "új hardver hozzáadásával" kijelölöm, hogy Realtek HD audio, de akkor meg 10-es hibakódot dob, Windows10 van a gépen, és minden működik, csak hang nincs.
Próbáltam hozzá leszedni Realtek drivert, fel is ment, de nem működik így sem.
Mi lehet a probléma?
(#) dewil666 hozzászólása Ápr 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni mert már nincs ötletem és pár hete nem boldogulok ezzel a problémával:
Hálózati megosztó: TP-LINK AC 750
Wifi stick: TP-LINK TL-WN821N
Internet sebesség: 100/50
Novemberben lecseréltem a GIGABYTE GA-B85M-D3H (4690, 2x4gb DDR3) egy Msi Mortar B 150M (i7 6700, 4x4Gb DDR4) konfigra (minden más hardver maradt).
Ekkor nem telepítettem újra a Windows-t (Win 7 64bit) pedig tudom alaplap cserénél illő lett volna. Nem is volt vele baj minden úgy működött ahogyan kell.
Január közepe körül úgy adódott hogy Windows 10-re kell cserélnem és ugye nem is árt az új laphoz új Windows.
Feltettem de ekkor a számítógépen az internetkapcsolat (térerő) jelben néha felbukkant a sárga felkiáltójel random időközönként és nem volt internet. De semmihez nem nyúltam és helyre is jött. Amióta újra tettem sosem volt olyan gyors az internet mint azelőtt! És ha nem volt sárga felkiáltó jel akkor is sokszor nem volt internet. Feltettem a Windows 7 legutolsó kiadását (nyári frissítésekkel) de ugyan ezt produkálta. Hátlapi USB3-ra van csatlakoztatva de mikor USB2-re átteszem akkor ismét jó egy darabig, majd ott is el kezd jelentkezni ez a probléma. Kipróbáltam TP-LINK TL-WN721N stickel is ugyan azt csinálja.
Laptopra feltettem mindkét stick driverét a laptop belső wifijét letiltottam hogy így teszteljem a hálózatot és minden tökéletes gyors és nem szakadozik.
Ismét Windows 10-et tettem fel és talán kicsivel jobb lett de előjött a hiba pár óra után (addig gyors volt és nem is szakadozott). Csak az alap driverek vannak fent + Utorrent, Google Chrome, NOD.
Eldöntöttem hogy lecserélem az alaplapot, mert Gigabyte alaplappal jó volt. Ezért MSI-t eladtam és vettem egy Gigabyte GA H170-D3H lapot. Ezzel mikor beindítottam a gépet ugyan úgy előjött a hiba :W és már az agyvérzés környékez! Feltettem a legfrissebb Windows 7 (2017.02 havi) de szakad a jel és baromi lassú 20-30 másodperc mire bármilyen internetes oldalt betölt.
Mi lehet a probléma? Ötlete van valakinek?
Arra gondoltam hogy megpróbálom feltenni azt a Windows 7-et ami a laptopomon van (2015.02 havi), mert lehet valami frissítés kavar be?! Jól gondolhatom?
(#) RoliNyh válasza dewil666 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Ebben az esetben az átviteli csatornát kellene megvizsgálni, hogy azzal lehet e a baj, vagy szoftverprobléma. Vedd ki minden USB -s WiFi eszközt, és próbáld a netet LAN kábelen.

Ha azzal megy rendesen, akkor a WiFi USB eszközzel lesz probléma. Nézz utánna, hogy engedélyezve van -e az energiagazdálkodásnál az USB eszközök felfügesztése, vagy bármilyen energiamegtakarítási beállítása.

Ha kábelen se menne, akkor router vagy szolgáltatói probléma, de személy szerint az USB -re tippelnék...
(#) Gabó válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Elsőnek én áttenném a WIFI csatornát valamelyik másik csatornára. Nálam (panelbe) egy idő után, hasonlót produkáltak a WIFIs eszközök. Át raktam, és kész. Azóta jó.
(#) RoliNyh válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
A BIOS ban nincs letiltva véletlen a hangeszköz?
(#) RoliNyh válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Sohasem késő, ráengedtem ezt is, talált néhány rossz registry bejegyzést, amiket töröltem is...
(#) dave500 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Nincs, sőt erre nem is találtam beállítási lehetőséget, meg egy set default-al kezdtem..
(#) RoliNyh válasza dewil666 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Amúgy Gabó barátunknak is igaza lehet, ha a közelben érzékel WiFit, mindíg próbál átállni az erősebb jelre. Ha a szomszéd(ok) adója közel van, valóban zavarhatja jelvételt, ha ugyanazon a csatornát használjátok. Végezz egy csatornafelderítést is, és ha valóban átfedik egymást, akkor a routeredben állítsd át a csatornát valamelyíkre ami nincs leterhelve...
(#) RoliNyh válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
A "set default" nem garancia arra, hogy az audio eszköz is be van kapcsolva... De ha nálad nincs ilyen beálítás, akkor elméletileg nem lehet kikapcsolni a biosban. Viszont akkor az eszközkezelőben legalább egy ismeretlen hardvernek szerepelnie kellene...

Esetleg egy Linux Live CD -t elindítva megnézheted a linux felismeri -e a hardvert...
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2017
(#) dewil666 válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
RoliNyh:
Gabó:
Leírnátok pontosan hogy hol mit kell csinálni?
Mindkét lehetőséget ki szeretném próbálni!
Kábelt próbáltam és úgy tökéletes volt!
(#) RoliNyh válasza dewil666 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Pl kezdheted itt:

How to find the best Wi-Fi channel...

How to get a better wireless signal...

De azért a kábelt se öt percig próbáld csak...
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2017
(#) dewil666 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Köszi!
A kábel egy napig volt bedugva és látványosan gyorsabb volt (mint korábban wifivel).
(#) RoliNyh válasza dewil666 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
A kábelen mindig is gyorsabb lesz mint bármilyen WiFin, ugyanis a WiFi sokkal joban lagol. De ha közel van az adó és vevő rész, azért mennie kell normálisan. Viszont azt is figyelembe kell venni, minél távolabb vannak egymástól, az annál nagyobb lagolást is okoz, főleg ha fal(ak) is vannak közben, szóval annál jobban belassul...
(#) dewil666 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Kb. 3-3,5 méterre vannak egymástól egy 10cm beton fal van közte illetve ezen a betonfalon egy nyitott ajtó és majdnem látják is egymást az eszközök. De ez most ugye nem fontos hiszen január közepéig is itt volt csak nem volt állandó jelszakadás és ennyire lassú.
(#) dave500 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Sikerült, szétszedtem, és egy szalagkabel rosszul volt visszadugva.
(#) RoliNyh válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Erre szokták azt mondani, hogy a hiba az ön készülékében van...
(#) dave500 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Nem én kókányoltam bele, én most szedtem szét először. De a "mélnyomója" most sem szól, a hangszóró biztosan jó, kipróbáltam.
(#) RoliNyh válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Talán mert a hangbeállításoknál csak szimpla sztereo mód van beállítva?
Van már valami változás az eszközkezelőben hangkártya téren?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2017
(#) dave500 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Már végigpróbáltam az összeset. Hiába állítom bármire..
Van, Realtek HD Audio, és rendben van, Aida szerint Realtek ALC 888, ehhez való drivert le is szedtem, működik ahogy kell, kivéve a mélynyomót.
(#) Kari55 hozzászólása Ápr 5, 2017 /
 
Sziasztok.
Van egy Acer ES1-531-C40r laptopom Intel Celeron N3050-es dual processzorral, (proci.jpg) de csak 1,60 Gh a teljesítménye. Az eszközkezelőben (proci_1.jpg) kétszer szerepel, tehát két magos?!

Hogyan tudom beállítani, hogy mindkét magot használja? Vagy ez csak 1.6 Gh összesen?

Köszönöm.
(#) tomi1990120 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ez 2x1.6ghz es ha kell mindkettot hasznalja a gep azt kulon nemhiszem hogy be lehetne allitani.
(#) Kari55 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Köszönöm, bár jó lenne ha gyorsabb lenne.
(#) tomi1990120 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Miert mit szeretnel vele csinalni?Mire kellene?
(#) nagym6 hozzászólása Ápr 5, 2017 /
 
Üdv. A Firefox indításakor az alábbi képen lévő oldal jön be, nem tudom kitiltani. Firefox beállításnál kezdőlapnak az Origo, de indításkor "Üres oldal megjelenítése" van beállítva, de nem így történik.
Köszönöm.

Firef.jpg
    
(#) Ktulu válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 / 1
 
Futtass le egy AdwCleanert, esetleg egy Malwarebytes Anti-Malwaret is.
(#) gernerakos hozzászólása Ápr 5, 2017 /
 
Üdv!
Inkább szoftware-es kérdés, de remélem tudtok segíteni. Adobe shockwave player szeretném használni. Szólt az oldal, hogy nincs telepítve, de átirányított az Adobe honlapjára, hogy töltsem le és telepítsem. Jelentem megtettem, de az oldal továbbra is azt mondja, hogy régi, vagy nincs telepítve, pedig most telepítettem a legfrissebbet. Mit tudnék tenni hogy működjön?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) SPORE hozzászólása Ápr 5, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Fujitsu Siemens SCENIC w600 i865G típusú, P4-es gépem. A problémám az vele, hogy az ATA-s HDD-ket csak trükközve kezeli. ODD-ről, USB-ről minden probléma nélkül indul. De ha csatlakoztatva van egy vinyó, már elakad bootolás közben, amikor inicializálná a meghajtókat. Azt figyeltem meg, hogy ekkor a HDD LED-je villan lassan 5-öt, majd 11-et gyorsan és ezt ismételgeti. A vinyó ekkor nem pörög. Amint lehúzom a HDD-t, azonnal tovább lép. Már szórakoztam a jumperek master-cable select állítgatásával, a kábelek szürke-fekete csatlakozóival is...
A SATA csatlakozós SSD-t azonnal felismeri.
Az az érdekes, hogy ha a BIOS-ban visszaállítok mindent alapértelmezettre, akkor egyszer elindul rendesen, tökéletesen fut a Win. Amint leállítom a gépet, majd visszakapcsolom, ismét lefagy.
Mi lehet a baja?
(#) KTobi válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 / 1
 
Nézd meg, hogy a gyorsindító ikon mire mutat. Nálam volt olyan, hogy a shortcut linkjébe vitte bele a kódot (linket), és azért nyílt meg az adott oldal.
(#) RoliNyh válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Biztos, hogy shockwave playert töltötted le? Van flash player is...

Adobe player download...

Ha megvan, akkor lehet, hogy engedélyezni kell a böngészőbővítményeknél a futtatását.
Aztán újraindítani...

Installed Shockwave player detect...
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
Következő: »»   701 / 1122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem