Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   702 / 1121
(#) gernerakos válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Igen, azt töltöttem le, és ez se jelzi hogy sikeres lett volna a telepítés.
(#) blasz hozzászólása Ápr 5, 2017 /
 
Sziasztok
Van egy régi P4 Asus laptopom amibe gyenge proci van.Szereztem bele 3GHz 1M 800Hz 478 as, procit,és elindul felpörög a HDD és lekapcsol 5másodperc mulva.Melegszik is ez idő alatt.A tipusa Asus A2400H. Bios 2004-es és elvileg a legfrissebb is hozzá. CPU listát nem találtam hozzá hogy miket támogathat. A régi procival megy de netezni is nehézkes vele.2:2GHz 512Kb 400Hz
Köszi előre is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) RoliNyh válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Sajna akkor más ötletem nincs...
(#) nagym6 válasza Ktulu hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
ktulu AdwCleaner megoldotta, 24 valami nem odavalót törölt. De indul a Malwarebytes is.
simpi Avast blokkolgatott kártevőket, akkor innen ez a probléma. Indítónál átírt.
KTobi Így volt ahogy írod. A Firefox.exe után írva a link, pontosabban egybeírva.

Koszi mindenki segítségét.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) uniman válasza blasz hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Hello! Ezt magadtól találtad ki, hogy egy "Mobile Processor" helyére egy asztali gép procijára cseréljed?
A laptop chipset-jét ismered ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) Maszi65 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Szia!

Azt a régi laptopot bármennyire is fáj, de időszerű lenne lecserélned.
(#) Maszi65 válasza SPORE hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Szia!

Sajnos neked is ugyanazt tanácsolnám, mint "blasz"-nak. Ezek a P4-es gépek már nem felelnek meg a mai kor alapkövetelményeinek. Akkor sem, ha most futna le a gyártói szalagról.
(#) blasz válasza Maszi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Igazad van,elavult darabok.Nekem hibakód kiolvasásra kell autókhoz.Most is müködik de nehézkes vele az élet.
(#) SPORE válasza Maszi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Sajnos tudom. Arra, hogy apukám olvasgasson rajta, tökéletes lenne. Elég csendes gép, egy ventilátor van a tápban, ez hűti a procit is.
Legfeljebb beszerzek egy kisebb SATA-s vinyót, ha nem sikerül az IDE-s részt megcsinálnom.
(#) Maszi65 válasza SPORE hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Annyi ötletem lenne még, (gondolom Windows XP menne a gépre) hogy a BIOS beállításban, ha szerepel "IDE" , akkor erre állítsd és ne a SATA módra ill. AHCI-ra.
(#) gyuszo válasza SPORE hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
A CR2032 elemet cseréld ki az alaplapon, hogy a BIOS megtartsa a beállításokat. Valószínűleg régi gyenge. Leállítás, újraindítás után ez okozza a fagyást.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) SPORE válasza Maszi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Próbáltam minden mást letiltani, de semmi javulás. Ez az alaplap nem tud AHCI-t.
(#) Maszi65 válasza SPORE hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Egyetértek gyuszo-val. Valóban lehetséges, hogy gyenge az elem. Az költségben is minimális, próbát megér.
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
A dolog érdekessége, hogy letöltéshez a Google keresőbe beírva "AdwCleaner" nem jelent meg a találati lista, viszont más keresések listája megjelent. Másik gépen töltöttem le, pendrájvval átvittem gépemre így futtattam. Lehet, hogy a kártevő blokkolja az AdwCleaner és hasonló ellenségeinek letöltését? Miután vírusok törölve, rendben megjelenik a google keresőben az AdwCleaner találatok listája.
(#) bbb válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 / 1
 
Igen, sajnos sok kártevő ilyen dög, hogy az "ellenségét" letiltja keresési találatként, vagy akár direkt a címet beírva se engedi megnyitni, míg látszólag a HOSTS fájl rendben van...
(#) Maszi65 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 / 1
 
Nem kell komolyan venni, minnél több kártevő elleni programot használ valaki, annál több kártevő fog erőlködni, hogy bejusson a gépre és végül a rendszer összeomlásához vezet. Megoldás: Körültekintően netezni, felugró szép csicsás ablakokra ne klikkelgessünk észnélkül és főleg ne nyissunk meg kétes jellegű fájlokat, úgy hogy előtte nem készítettünk adatainkról másolatot.
(#) Edimax hozzászólása Ápr 5, 2017 /
 
Üdv: Kaptam egy régi kis notit Dell D430 as. Nos a gondom az hogy fel instalálom pl xp vagy 7-est.
Szépen hiba nélkül fel is játsza. Node mikor ujra indulna, bios betölt,azt elkezdi a win is,de mikor elkezd futni a kis csik,1-2 forgás azt kikapcsol. És kezdi elölről. Ram jo, Hdd is. De mi lehet.
Kis vid róla.
De sajna csak igy lehet. Bővebben: Link http://s1.toldacuccot.hu/en/download?

Bővebben: Link http://s1.toldacuccot.hu/en/download?
(#) SPORE válasza Maszi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ma tettem bele újat, bár ez csak valami kínai. Holnap teszek bele másmilyet.
(#) gyuszo válasza SPORE hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Azt az elemet, hogy jó-e meg is lehet mérni.
(#) Maszi65 válasza Edimax hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Szia!
A video linkje nekem nem működik.
Egy D630-ast használok másodlagosan asztali PC mellett. Kérdésem az lenne, hogy hangjelzés van-e a betöltéskor? Az elem gyengülése ez esetben is okozhat ilyen problémát. Még az lenne a kérdés, hogy a leutóbbi BIOS frissítés meg lett-e csinálva? Továbbiakban a BIOS beállítása alapértéktől eltérően lett-e állítva telepítés megkezdése elött?
(#) SPORE válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ezeknél a kínai elemeknél a feszültség semmit nem jelent. Azért majd holnap megmérem.
(#) Edimax válasza Maszi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Köszi. Ép olvasom.
Nos . Igen van hangjelzés is. Win2000 -es volt rajta. Az szépen ment.
Bios A02 volt. Átirtam A09 re. Szintén 2000 ment. De már xp ,7 nem. Csak Csak átirva lett,simán a biosa.
(#) Maszi65 válasza Edimax hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Windows 10 simán fut nekem rajta, ezért is kérdeztem. Rátesz minden drivert, kivéve a hang illesztőt, azt pedig Windows Vista kompatibilis módban futtatva rá lehet telepíteni. Az alap persze, hogy x86-os (32 bites) rendszer kerüljön rá. Most néztem a Dell támogatási oldalát, valóban A09 az utolsó D430 esetében, így sajna max. Windows 7 mehet rá, de az is jól működött nekem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) Edimax válasza Maszi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Üzibe irok. Akor nem tudom miért nem akar menni. Már próbaltam több féle winnel is. xp ,7.
Kösz.
(#) Maszi65 válasza Edimax hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
A merevlemezt mivel tesztelted? Biztos jó? (Megnéztem a videót.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) Edimax válasza Maszi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Az jo mert cserélve lett ssd re. És uj.
(#) gyuszo válasza SPORE hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Igen, valóban, leadott áramerősség is jó kell, hogy legyen, ezt is mérd meg.
(#) SPORE válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Tettem bele másik elemet. Ezzel is ugyanezt csinálja. Megmértem őket terhelve és terheletlenül is, tartják a 3-3,2 V-ot.
(#) belfi2 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna abban segíteni hogy a bios elem hogyan táplálja a bios IC-t?Arról van szó hogy egy DC7100 alaplap minden kikapcsolás után , mármint a hálózatról való leválás után kiírja hogy a valós idejű óra nem működik , és hogy nem kap táplálást a BIOS. Az elemtartó eléggé laza de nem akarom addig bolygatni amíg nem tudom hogyaz elemet máshová rátudom e majd kötni, vagy közvetlenül rá lehet e rakni a bios ICre.
(#) tomi1990120 válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Szerintem szimplan le van merulve az elem ha minden igaz kicsereled es jo lessz.Bios beallitasokat is elfelejti az alaplap?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
Következő: »»   702 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem