Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 68
(#) Sebi válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Nem értem miért bántod az IC-t, mikor többet is belepróbáltál. Egyébként kiveséztük az arra menő ágat, nem ott a gond, hanem a másik ágon: kivetted az ellenállást, akkor megjött a fesz, betetted, betámasztott a tápnak...
(#) martin66789 válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Találtam egy újabb zárlatos részt ( egy kicsit rosszul készült a nyáklap mert a forrszemek mellett mindjárt ott van a negatív sáv is és valamiért azok is ónozva vannak és elég gyorsan összefolynak). Az eredeti IC-vel próbálkozok minden alkatrész a helyére került és így kb 6,50V és 7,55V van jelen az Am résznél a tipikus zúgás már megvan, adót sajnos nem találtam sehol, az URH résznél még zúgás sincsen.
AM résznél ha mindkét antenna foglalatba kötök darab drótot antennának akkor a zúgás halkabb lesz de vétel itt sincsen.
Kapcsolási rajnak találtam egy kicsit jobbat a Hobby Elektronika 1991/6 számban (mellékeltem), Az A281D Ic lábán megméregettem a feszültséget és összevetettem a kapcsolási rajzon feltüntetettekkel és csak a bemeneti feszültség tér el pár tizeddel a többi stimmel.
A kapcsolási rajzon fel van tüntetve a forgókondenzátoron lévő kis panelre menő feszültség most nem tudom hogy jól értelmezem-e, úgy van felírva a kapcsoláson hogy 0,8V és zárójelben mellette 8,2V. Ha jól értelmezem akkor a 0,8V az AM rész lehet, a zárójeles 8,2V meg az URH ? Megmérve AM-ba (H, K, R) 1,4V-ot mérek, URH-ba meg 7,5V-ot.
A forgókondin lévő panelen megmértem többb helyen is a legtöbb helyen több mint 4V-ot mérek jól van ez így ? Ott ilyen sok V-nak kell lennie ?

Manual.pdf
    
(#) Sebi válasza martin66789 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Azért van némi haladás... Ahol egy panelhibát találunk, ott általában több is akad. Azt nem tudom, mik vannak a forgókondi panelen, de lehet jó az a pár Volt. Rossz szokásom szerint, miközben a rajzot néztem, javítgattam rajta (mások papíron firkálnak )

Igen, a zárójeles az URH állásban mérhetőt jelenti.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2017
(#) ToBar hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Nemrég kaptam a címbeli rádiót, mely így a halál (pontosabban a szemetes) torkától menekült meg.
Azonban nem volt otthon góliát elem, így szemlátomást egyetlen hibája volt, a rajta éktelenkedő mérhetetlen piszkon kívül, hogy ki volt tépve belőle az antenna. Szétszedtem hát, és az erőszak csalhatatlan jeleire bukkantam, mivel az antenna rögzítő alkalmatosságai mind kitörtek a helyükről...
Így már jó ideje babráltam vele, mikor ki szerettem volna próbálni, hogy működik-e?
Most már van elemem, és az a hiba áll fenn, hogy a rádió roppant halk, a legnagyobb hangerő állásban is.
Mi lehet az oka?
Mit lenne érdemes megpróbálni?
A teljes igazsághoz, hozzá tartozik, hogy ki akartam próbálni elem nélkül egy 6 Voltos adapterrel a működését, ami valaha telefontöltő lehetett, és elképzelhető, hogy elsőre rossz polaritással érintettem az elemtartó érintkezőihez, mert azzal is ezt mívelte. Lehetséges, hogy ezzel tönkre tettem valamit?
Elnézést kérek érte, de nem igazán rendelkezem kellő szakmai előképzettséggel, ezért előre is köszönöm a szíves válaszolók segítségét!
(#) gkari válasza ToBar hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Ha halkan így is szólt, akkor szerintem jó polaritással kapcsoltad, de biztos, hogy - elsősorban a végfoktranyák között lehet "kakukk", kiszedni, mérni, cserélni (ha van mire).
(#) proli007 válasza ToBar hozzászólására (») Ápr 14, 2017 / 1
 
Hello! Ha halkan, de tisztán szól, akkor én elsőként a hidegítő és csatoló kondikat cserélném ki. Bár a csatoló kondi kapacitás vesztése, hallhatóan magasabbá teszi a hangzást, mint egy hangszínszabályzó lenne.
(#) imike72 hozzászólása Ápr 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítsetek nekem.Kaptam egy Siemens RK702 4.Világvev rádiót.A rádiónak ugyanaz a problémája mit fentebbi hozzáoszlásnál ToBarnak. Csak nagyon halkan szól tisztán ,hiába hangosítom fel,csak egyforma hangerőn szól fülhallgatóval is.Hol kezdjek neki a hibakereséshez?
Segítséget előre is köszönöm!

schematic.pdf
    
(#) leono hozzászólása Júl 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy TESLA 441 A-5 rádió kapcsolási rajzára lenne szükségem. Sajnos, sem a saját dokumentumaim között, sem az interneten nem találom.
Előre is köszönöm.
(#) JaniK válasza leono hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Szia.
A linken megtalálod az Eminent típusú Tesla 441A A-4 teljes használati utasítását, beültetési rajzokkal, alkatrészlistával, ...
Az A-4 és az A-5 közötti különbség valószínü a doboz színében volt csak.
Link : http://www.oldradio.cz/schemata/ts441a-4sn.pdf
(#) leono válasza JaniK hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Úgy néz ki, hogy tényleg testvérek, és több mint, amire számítottam.
Főleg azért, mert a panelról annakidején lefelejtették a feliratozást.
Köszönöm a segítséget.
Üdv.
(#) martin66789 hozzászólása Júl 22, 2017 /
 
Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni, találtam kihajítva egy félig szétberhelt ( kazetta rész, táp trafó, meg a hangszóró hiányzik) Videoton AM 4640 típusú rádiót. Ránézésre a rádió panelje és az erősítő része nem lett megbontva, ezért gondoltam kipróbálnám a rádió és erősítő része hátha működik, de a táp becsatlakozásánál elakadtam. A negatívpólus megvan, a tápcsatlakozó gondolom a nagy kék 16V-os kondi mellet van a diódákból és a nagy kondiból gondolom. A negatív pólus egyértelműen megvan a nagy kék 16V-os kondi negatív kivezetése , de a maradék 4 csatlakozóra is megy vezeték. Hova tudnám bekötni a tápot és hány voltos kell neki ?
Az antenna csatlakozó gondolom az SW2 feliratú kapcsolóról lejövő kék vezeték amin van egy saru.
ÉS a belső hangszóró hova volt csatlakoztatva ?
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) erbe válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Ezen az elektrotanyáról származó rajzon mindent megtalálsz. Megvan könyvben is, de mire előkeresem, beszkennelem, ...
(#) martin66789 válasza erbe hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Köszönöm.

Néztem én is rajzot, de ezt valahogy nem láttam.
(Azt lehet tudni melyik könyvben található, rengeteg könyvem van elektronikus formában).
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) erbe válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Most nem keresgélem, mert alszanak már az unokáim.
Néhány hete láttam a neten listákat, melyik rajz melyik könyvben van.
A rajzból feszültséget nem lehet kiolvasni, de ha az elemtartóban megszámolod, hány db 1,5 V-os Góliát fér bele, akkor tudod, hány voltot köthetsz az elem bemenetre. 1-es -, 5-ös +. Dióda védi, fordítva be se tudod kötni. A másik két bemenetre, 2-es és 3-as, trafó szekunder megy. 10 V AC-vel szerintem nagy hibát nem véthetsz. Ezt a típust nem ismerem, bár biztos láttam. Több ilyen táskarádióba 9 V-nyi elem fért bele, de külső tápról 12 V DC-ről ment. Szokatlan, hogy ehhez külső trafó jár. Általában bent szokott lenni a trafó is.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) martin66789 válasza erbe hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
A rajz szerint 9V kell neki az van írva a rajzra, ebben is bent volt a trafó, már próbálgatom, működik, keresek valami magyart (sajnos a skála hiányzik így egy kicsit nehezebb, de külföldieket már hallok
(#) erbe válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
A T257-es kollektorához 16 V-ot írtak. Utána van 8,5 V stabil. Eszerint 12 V AC-t kaphat trafóról.
(#) sany válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Szia!
Igaz csak a 4630 -as típusú van meg nekem, de nincs sok különbség a két típus között. Tessék itt van, korábban már felraktam.
(#) sany válasza erbe hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
12,5 V -ot kap a beépített trafóról.
(#) pjg hozzászólása Júl 25, 2017 /
 
"Orion nagytorony" ST240-es készüléke. Tuner.

Sok éve nem volt bekapcsolva. Ma kipróbáltam. AM tök süket. FM-en jönnek az adók, de a háttérben recseg - ropog. Hova nyúljak, hogy megjavuljon?
(#) pucuka válasza pjg hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Nem lesz könnyű. Először a kapcsolókat tisztítsd meg, jófajta kontakt spray -el. Ezt meg tudod tenni az URH hallgatásával, annak recsegés mentesnek kell lennie. Az esetleges érzékenység vesztés más probléma.
Ha ez nem hozza a várt eredményt, akkor először nézd át a forrasztásokat nagyítóval, a nem fényes felületűeket átforraszthatod, majd fagyasztó spray -al szépen sorban lefújkálod az alkatrészeket, forrasztásokat, hátulról előrefelé.
Remélhetőleg meg lesz a hiba.
(#) pjg válasza pucuka hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Köszi. Ehhez sok idő kell. Most szabin vagyok, majd, ha melózok. Van 2 féle kontaktsprém, de évek óta nem találom. Úgy elraktam.
(#) pucuka válasza pjg hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Tuner60, vagy ilyesmi. Nekem van még Csehszlovák, irgalmatlan büdös, és kikezdi a műanyagot is. Először olyan helyen próbáld, ahol nem okoz nagy kárt.
(#) pjg válasza pucuka hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Az az. A csehszlovák. Jó petróleum szaga van. Én szerettem.

A másik a Kontakt 60, Kontakt WL (?) Meg még egy harmadik Kontakt valami. Beugrott Kontakt 61. Ez így egy kezelés.

Zsíroldó, oxid oldó és konzerváló.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2017
(#) pucuka válasza pjg hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
A Kontakt61 kifejezetten potméterek "javításához" jó. Recsegés ellen.
(#) Sebi válasza pucuka hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
És a csehszlovák KONTOX is (nekem) főleg a potmétereknél vált be - ott verhetetlen.
(#) uniman válasza Sebi hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Hello! De melyik "Kontox" ? Az egyik tisztít, míg a másik ken... (1993-ban megszűnt a cég)
Ez is használatos volt a potenciométerekhez...
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2017
(#) pjg válasza uniman hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Ez politúr ápoló.
(#) uniman válasza pjg hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Igen, ez a Diava bútorápoló...de a rádióamatőrök hamar felfedezték, hogy még mire "jó"... Bővebben: Link
(#) martin66789 hozzászólása Júl 27, 2017 /
 
Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni, kaptam egy Videoton RA 6380 S Cleopatra típusú rádiót kipróbálni, tesztelni. Működése tökéletes, gyönyörű hangja van, két kisebb probléma van vele, az egyik hogy a hangerő potméter kicsit kontaktos, meg a Jobb oldali Vu méter nem igazán akar működni. HA a hangerőt felviszem a feléig akkor látni a jobb oldali vu méteren hogy nagyon kicsit kileng, mikor a bal oldali már több mint a felénél jár.Valamit lehet vele kezdeni ?
(#) ToBar válasza proli007 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Kedves proli007
Nemrég, megint elkövettem egy nagy hibát.
Egy Orion AR322 rádióban cseréltem hangfalat, és mikor bekapcsoltam az URH sávon, nem szólt. Azt hittem, hogy az új hangszóró bekötése a rossz, és balga módon megfogtam a zsinórjait a forrasztásnál, amivel rövidrezártam.
Azóta ez a nyavajás is lehalkult, és szeretnék segítséget kérni tőled, hogy tudnál e javasolni valamit, hogy, mit lenne jó kicserélni, hogy újra hangos legyen.
A másik két hullámsávon nagyon szépen szól, rendes hangerővel a készülék, csak az URH adás halk.
Következő: »»   35 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem