Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   458 / 580
(#) zolika60 válasza chipi hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Nem néz ki jól, de te tudod mik a lehetőségeid.
(#) Picipityu válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Szia Zolika60!
Megnéztem a képeidet, úgy látom egy elöltöltős gépet ábrázol. Az én esetem meg felültöltős. Nem tudom, hogy lehetne elvágni, mert ahogy néztem, mind a két oldalán van rugó is, beton is.
Meg azt sem tudom, hogy utána hogy "ragasszam" össze úgy, hogy bírja a terhelést is és a vizet is.
Gyárilag, mintha saját anyagával lenne összehegesztve.
Tényleg tanácstalan vagyok...
(#) botesz válasza Picipityu hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Minek akarsz te felültöltős gép üstöt szétvágni???
(#) botesz válasza chipi hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Ha a tengely nincs nagyon megkopva és nem törött a dobcsillag akkor menthető.
(#) zolika60 válasza Picipityu hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Az igaz, hogy elöltöltős, de az üst szempontjából mindegy. Ha végig nézted azt a rész ott botesz kolléga képén láthatod, hogy műanyagos össze tudja hegeszteni. Helyedben valahol a gyári hegesztés környékén vágnám szét. Aztán ha sikerült a javítás elvinném egy műanyagoshoz, én például ide, de te választhatsz a lakóhelyedhez közelebbit is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2017
(#) Picipityu válasza botesz hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Talán azért, mert az üst megnyitása nélkül rendkívül komplikált a törött dobtengelyt kicserélni. A Whirlpool-éknál eszembe se jutna vágni, mert ők csavarozták az üstöt nem hegesztették.
Szegény mosógép meg felültöltősnek született, még nehezebb lenne átalakítani.
(#) botesz válasza Picipityu hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
És mivel óhajtod kicserélni?Az electrolux komplett üstöt ad hozzá 50 ropiért.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Üdv!

Bocsánat, hogy beleszólok, de Picipityu az elején megkérdezte, hogy hasonlóképen a Wh.-hoz a Zanussi easy iron gépben is lehet e dobtengelyt cserélni. (Ezúton válaszolok, hogy én úgy tudom nem)
Ez az üst hegesztett és nem csavarozott erre kérdezett Picipityu, hogy érdemes e bajlódni vele, van e valakinek tapasztalata, hogy ha szétvágja össze lehet e rakni normálisan és ugyebár, hogy a tengely cserélhető e, lehet e kapni.
Zolika írta, hogy olvassa el amiket írt(unk) az elől töltős gépekről (szétvágás, összecsavarozás/ragasztás, hegesztés stb), de neki felültöltős gépe van.
Ezt csak azért írom, mert úgy látom nem kapott egyértelmű választ Pityu.

Én úgy tudom nem lehet kapni külön tengelyt erre a gépre, továbbá a szétvágás is macerás. Véleményem szerint nem nagyon lehet úgy összerakni utána, hogy jó legyen.
Javítsanak ki azok, akik már csináltak ilyet.
Üdv, Palkó.
(#) Picipityu válasza botesz hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Egy új dobtengelyre gondoltam.
Valami ilyesmire...
(#) Picipityu válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Köszönöm, erre voltam kíváncsi:
A dobtengely még csak megoldható lenne egyedi esztergálással, de az üst összeragasztása/hegesztése a kihívás.
Mindenesetre köszi a választ!
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Természetesen szét lehet vágni és utána össze lehet rakni csak kérdés az hogy mégis minek?Ehhez csak komplett üstöt lehet venni javító készlet nem adnak hozzá tehát ezáltal értelmetlenné válik az hogy szétszed ettől függetlenül össze lehet rakni. Maximum teszel bele egy másik bontott üstöt kompletten.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Pontosan így tudom én is és ez volt amire kíváncsi volt Picipityu.
Köszi.
(#) zolika60 válasza Picipityu hozzászólására (») Ápr 13, 2017 / 1
 
Ha van lehetőséged egyedi alkatrész gyártásra, vagy kapható alkatrész átalakítására azért én a helyedben tennék kísérletet a javításra. Annak ellenére, hogy a profik nem javasolják. Világ életemben szerettem a kihívásokat. Természetesen ez csak rám vonatkozik és nem akarlak semmire rábeszélni. Nem látom a konkrét masinát és nem is ismerem. Viszont sok mindent megjavítottam már, amire mások azt mondták ki kell dobni.
(#) sakawaka hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Mosógép és egy mosogatógép is egyszerre vált használhatatlanná állítólagos túláram miatt.
Nem voltam a helyszínen amikor történt .
Véleményeket , instrukciókat várnék , nagy segítség lenne mi mehetett el bennük.

Nagyon köszönöm előre is
(#) zolika60 válasza sakawaka hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Első nekifutásra elpusztult varisztort keresnék a tápban.
(#) palko0125 válasza sakawaka hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Szia!
Első körben egy-egy pontos típus jó lenne valamint a hibajelenségek. Ha bekapcsolod csinál valamit, vagy egyáltalán nem csinál semmit etc...
Üdv, Palkó.
(#) sakawaka hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Köszi a válaszokat! Típust majd írok mivel most nem vagyok a gépek mellett.
(#) stenglt válasza sakawaka hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Szia !

Valószínű túlfeszültségről van szó.
Az elektromos hálózatban keletkezett hiba miatt a nullvezetőre is fázis került így a konnektorba nem 230 hanem 400 volt került.
Én már találkoztam ilyen gépekkel többnyire a tápegység javításával sikerült a problémát megoldani.
(#) ax-el hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis támogatást kérni tőletek. Zárlatos lett a fűtő betét. /Zanussi ZWG6100/ . Sajnos, amikor mértem a fűtőbetéthez elmenő feszt a panelon, azt tapasztaltam, hogy csak 55V jelenik meg. Feltételezem, hogy a védetlen vezérlés itta meg a zárlatnak a levét.

Amit tettem: kondikat cseréltem (a panel bal és jobb oldalán), diódákat, ellenállásokat kimértem, reléket egyenként teszteltem, LNK364GN cserélve. Sajnos ezt követően sincs, csak 55V a két egymás melletti relénél a csatlakozón. (Ez megy a fűtő betéthez.)

A mosógép program vezérlése amúgy teljesen jó, de továbbra sem jön a 230 a fűtő betétre. Van esetleg ötletetek, hogy miért? A triakot még érdemes cserélni? És mi van a varisztorokkal? A triak gondolom csak a motor forgás-váltást irányítja. De ezt ti jobban tudjátok. Köszönöm előre is a tanácsokat!
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2017
(#) ax-el válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Zolika60, a varisztor csere megoldhatja az én problémámat is? Ma tettem közzé az én kérdésemet. . Köszönöm előre is a választ!
(#) mindenes válasza ax-el hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Szia! Nyomáskapcsoló , ajtózár nézted már, fbetét vezetékei ?az elektronikát egyenlöre hagynám békén ha a többi funkcióval nincs probléma.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2017
(#) zolika60 válasza ax-el hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Lehet, ha túlfeszültség érte. Bár nem hiszem, hogy a fűtőkörben volna varisztor.
(#) ax-el válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Szia! Nyomás kapcsolót még nem néztem. Az kapcsolatban van a fűtés vezérléssel? Lehet hogy az is elszállt? Vagy pont csak az szállt el a fűtőbetéten kívül?
(#) ax-el válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Az egyik var lába kapcsolatban van a két egymás mellett lévő relével, amik a fűtőbetétet vezérlik. Szóval fogalmam sincs hogy mi lehet.
(#) zolika60 válasza ax-el hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Akkor mérd meg a varisztort.
(#) botesz válasza ax-el hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
A nyomáskapcsolónak van köze a fűtéshez de azt ne piszkáld mert közvetlenül nem vezérli.Mikor mértél?Amikor nem fűt akkor kb ilyen 50V körüli fesz van a betéten.A reléje jó?Az kapcsol?
(#) ax-el válasza botesz hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Igen kapcsol. Kiforrasztottam az összes relét és minden ok. Vártam 15 percet a 90 fokos mosásnál és másik három programnál is. Nem jön a 230 V.
(#) botesz válasza ax-el hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Hogy érted hogy kapcsol?Kiforrasztva vagy a helyén?És át is ad vagy csak kattanik?A 15 perc néha kevés.NTC értéke?20Kohm körül kell lennie melegítésre csökkenie kell.
(#) ax-el válasza botesz hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Kiforrasztva természetesen. Viszont a varisztorok méréséről nem tudok semmit. Egy biztos, hogy szoba-hőmérsékleten mindkét varisztor szakadt, semmilyen ellenállást nem mutat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017

111.jpg
    
(#) mindenes válasza ax-el hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Mivel betét zárlatról irtál és a nyomásk. gyakorlatilag sorba van kötve a betéttel igen is ellenőrizendő!
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
Következő: »»   458 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem