Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   56 / 114
(#) Bubu54 válasza elektroby hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Szia,

Nos lehet ezért le fognak engem itt szólni, de én csavar rögzítővel szoktam vissza ragasztani, a 20 tüskés csatit is hőlégfúvóval szoktam óvatosan kiforrasztani sokkal gyorsabb, utána meg csak tisztítani kell a furatokat. Ki lehet próbálni egy egyen irányítóval is, hogy megy-e én mindig egy toroid autó transzformátorral szoktam, amihez van kötve egy 1:1-es leválasztó trafó plusz egy kismegszakító.

Üdv Bubu54
(#) Tartarus_ hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Sziasztok!

Szereztem egy sérült GCE Wolf 1600P hegesztőt ami lepottyant egy polcról és kissé összetört. Szerencsére a panelről csak egy MPK kondi szakadt ki tőből amit pótoltam és szépen működik a gép miután rendbe hoztam a burkolatát. Érdeklődnék, hogy nincs-e meg valakinek a kapcsolási rajza? Ha később gond lenne vele tudjam könnyen javítani..
Stel MAX 161-es gépe átcímkézve.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017

IMG_1722_.jpg
    
(#) Phile80 válasza Tartarus_ hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
A STEL soha nem adott ki teljes rajzot, ezért is szünt meg a forgalmazása itthon a 90-es évek közepén. Csak a panel cserével képzelte el a gyártó a javítást, ami rendkívül megdrágítja a szervizt. Nekem van néhány, de semmilyen érték nincs feltüntetve rajta.
(#) Tartarus_ válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Köszi az infót. Esetleg ehhez nincs ilyen érték nélküli? Könnyebb lenne, mint visszarajzolni..
(#) Master006 hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Üdv mindenkinek, sziasztok!
Hozzám került egy Pegasus 160 ac/dch tipus jelzésű hegesztő masina, aminek a "power panel"-jén több darab alkatrész is kiengedte magából a müködtető füstjét. 2 féle alkatrészről van tudomásom. az egyik alkatrész, és a másik alkatrész. A kérdésem az lenne, hogy ha az FGH40N60-ból többet rakok bele mint amennyi volt ( van üres hely) mi fog változni? Ezeken az alkatrészeken felül lehet még másnak is gondja az inverterben?
(#) Chipmunk1960 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Szia, Az a CA3140 lesz, szerintem.
(#) Temela hozzászólása Ápr 12, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!

Keresek ASIST REIW 160-DC kapcsolási rajzot, ha valakinek lenne örülnék neki.
Köszönöm.
(#) Chipmunk1960 válasza Master006 hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Szia, Én általában FGH60N60SFD -akat használok, izmosabbat nem találtam, abból nem kell több bele.
(#) sanaxx válasza Tartarus_ hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
(#) Phile80 válasza Tartarus_ hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Nincs sajnos.
(#) zolee1209 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Szia! Ebből a forrásból valókat használsz, amit linkeltél? Cirka 360Ft-os darabára van, ami számomra gyanúsan olcsó a termék értékelése ellenére. Igaz, nem az aliról, de hasonló áron vettem kicsit gyengébb IGBT-ket, azok eldurrantak a hegesztőmben. Bővebben: Link Ebből kettesével voltak párban, hídkapcsolásban, darabja 40A-t tud elvileg 110°C-on, amit linkeltél, 60A-t 100°C-on. Mivel pénzem nem volt még új garnitúra félvezetőre, ezért egy régebbi, hazai vásárlású HGTG12N60A4D-ből került be 4 darab a 8 helyett, és a három típús közül ez a leggyengébb, ettől függetlenül működik a gépem.
(#) Tartarus_ válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Köszönöm, hogy utána néztél! Remélem nem is lesz rá szükség, jelenleg nagyon szépen működik.
(#) Tartarus_ válasza sanaxx hozzászólására (») Ápr 12, 2017 / 1
 
Köszönöm, ezt a felhasználói kézikönyvet én is megtaláltam...
(#) Chipmunk1960 válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Szia, Kizárólag a védődiódásokat használom, mert a DC motorvezérlésbe, PWM is ezt teszem. Működik persze kevesebbel s, csak az A-t nem kell felcsavarni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2017
(#) zolee1209 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Anno nem volt az amper felcsavarva, csökkentett táp melletti teszteknél pukkant el néhány darab. Hány ampert kapcsolnak az IGBT-k? Egyszer lesz úgy alkalmam, a maradékot kimérem, de gyanús, hogy én valami átfirkált félvezetőt vettem, mert a tokozás kivitele is érdekes, ilyet még nem láttam. Homokszórt az egész felülete, a lábak is elég véznák. Az érdekelt volna, hogy amit használsz, mennyire nevezhető eredetinek, mennyire tudja azt, amit a felirata szerint tudnia kellene? Mert hazai nagykerben nettó 2000 fölött van az ára...
(#) Chipmunk1960 válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Az enyém még FET-es IRFP-460, 20A-t tud darabonként, ebből van 12db. A eredeti gyári nekem s eldurrant, utána vettem bele egy másik sorozatot, azzal nincsen semmi gond. a 4-5 ös pálcát is viszi rendesen, s nem is melegszik. Szerintem abba is gyárilag a selejt került.... Az Ali....-ről vásárolok rendszeresen, nekem az otthonról bonyolultabb, eddig nem volt vele gond, nem jött vissza, ugyanazzal a hibával még. Igaz a kínai új év óta nagyon megnőtt a szállítási idő, vagy volt ami meg sem érkezett, de annak visszatérítik az árát, csak bosszúság. Lehet évvégén nem kaptak jutalmat s trehányak lettek!
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) Pepu válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Köszönöm a tippeket! Sajnos még mindig nem sikerül életet lehelnem a készülékben.
A tünetek továbbra is a következők: Bekapcsolást követően a túlmelegedést jelző LED azonnal felgyullad. A ventillátor működik.
Átforrasztottam a kis vezérlő panel összes lábát és a rajta lévő alkatrészeket is.
Ami érdekes, hogy a jobb oldali hűtőbordán található (jó) hőbiztosítón kívül nem találok további hővédelmet. Nem szedtem ki a jeladót tartalmazó alsó panelt, de azon rajta kívül én csak az egyenirányítókat és a nagy puffer kondenzátorokat látom. A vezérlő panelre is csak 6 vezetéken a táp és két vezetéken a relé tápjelei mennek erről az alsó NYÁK-lapról. A középső panelről pedig csak 3 vezetéken az árammérő jelek. Ha lehúzom a felső panelről ezt a két vezetékes (relé vezérlő) és 3 vezetékes (árammérő) csatlakozókat, továbbra is túláramot mutat, csak persze az alsó relé nem húz be.
Mi alapján jelezhet akkor a vezérlő túláramot? A MOSFET-ek nem zárlatosak és a trafó csatlakozóját is lehúzom bekapcsoláskor.
Készítettem még pár képet a készülékről.
(#) Bubu54 válasza Pepu hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Szia,

Szkóppal meg kellene nézni, hogy kapnak-e vezérlő jelet a MOSFET-ek, de csak is leválasztó trafóval vagy földeletlen dugvillával. Meg az érintés védelmi szabályokat nagyon szigorúan be tartva.

Üdv Bubu54
(#) otvenkilenc válasza Pepu hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Kövesd végig a sönttöl jövő jelet. Nagy valószínűséggel ott van a gond. A vezérlő hibás jelet kap. Általában egy műveleti erősítő van ami megemeli a söntön eső feszültséget a vezérlő igényelte feszültségszintre. A PWM jelet milyen IC állítja elő?
(#) Pepu válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
A PWM jelet egy KA3525A állítja elő, míg a panel felső sarkában egy CA3140-es műveleti erősítő van.
Találhatok vajon ehhez a kombinációhoz valahol kapcsolási rajzot?
(#) Pepu válasza Pepu hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Időközben meg is találtam a kapcsolási rajzot: ARC-250 néven!
Illetve az ElektroTanya-n: ARC-160
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2017
(#) otvenkilenc válasza Pepu hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
A CA3140 lesz az amelyik a sönt jelét kezeli. A 3525-l rengeteg alkalmazás van. A 2. lábon figyeli a kimenőfeszültséget. Az 1. lábra adott referenciafeszültséggel hasonlítja össze. Ez a bemenet változtatja a PWM kitöltést. Közvetlenül a kitöltést a 3. lábra adott feszültséggel lehet változtatni. ( ide egy potenciómétert bekötve lehet szabályozni a kitöltést a kimenőáramot) Ha igaz akkor a műveletierősítő jele ide csatlakozok vagy közvetlenül vagy közvetve. Szokták még a 2. lábra az áramjelét is visszacsatolni. Hogy ebben az esetben melyik megoldást használják azt neked kellene feltérképezned.
(#) Master006 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Helló! Köszönöm a választ... már addigra megrendeltem az eredetileg benne lévő alkatrészeket, így már nem lessz benne nagyobb. Viszont abból 20db jön, és eredetileg 10 volt benne. Ezért kérdeztem a darabszám növelést. átszámozással, vagy átcimkézéssel én sem találkoztam még az Alin- pedig én is elég sokat rendelek innen...
(#) zolika1125 hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
sziasztok(!) segitséget szeretnék kérni töletek .kellene nekem egy kapcsolási rajz egy migmate 130as géphez minél elöbb .kérlek benneteket aki tud segitsen ki engem .nagyon fontos lenne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) Pepu válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Elképzelhető, hogy a hőbiztosítónak alaphelyzetben nyitott típusúnak kellene lennie?
Egy már korábban javított készülékről van szó és most a kapcsolási rajzot böngészve elbizonytalanodtam, hogy vajon jó típusú hőbiztosító van-e benne egyáltalán (ez most alaphelyzetben vezet, felmelegítve megszakít).

A mellékelt kapcsolási rajz első blokkvázlatos oldalán a CN4-es csatlakozó a hőbíztosítóé, melyet nyitott kapcsoló szimbólum is jelöl. Ez a csatlakozó található a harmadik oldal közepének az alján, ami egyértelműen arra szolgál, hogy a vezérlő elektronikától függetlenül földre húzza a túláramot jelző hibajelet, ezáltal kigyújtva a hibát jelző LED2-t is.
Ez valóban így lehet vagy csak elnézek valamit?
(#) Chipmunk1960 válasza Pepu hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Szia, Látom nem boldogulsz. Az eredeti BH-K-B2D típusú 70 fokos, nyitott alaphelyzetben. Ha lehúzod a csatit, valaminek változna kell.
(#) Chipmunk1960 válasza zolika1125 hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Szia, Ha jól sejtem, ez egy régi trafós MIG-machine, olyan sok elektronika nem lehet benne, legfeljebb a tolómotor Dc szabályozása....
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Mindenképp az SR1 thirisztorral van összefüggésben, az húzza tiltásba a 3525-öt, a másik lába a 300:1 -es trafóról veszi az áram jelet, egyenirányítás, meg pár ellenállás után, amivel a pontos értékét lehet beállítani, szintén a tiltásnak. Mindkét esetben ugyanaz a LED fog virítani.
(#) otvenkilenc válasza Pepu hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Ahhoz, hogy az SG3525 adjon ki PWM jelet a 8. lábnak H szinten kell lennie. Most eltekintek a többi bemenete állapotától. Az r21 C8 a bekapcsoláskor töltődni kezd és engedélyezi a PWM jelet. Ezt megteszi akkor is amikor valamiért L szintre került. Például azért mert a Q3 nyitva van az r28-n keresztül. Tehát a Q2-nek le kell zárnia. Az akkor van ha a VCC nagyobb 15V -nál.
Ha a hővédelem működik akkor zár a kontaktus a PIN13 test potenciákra kerül lezárja a Q2- ezért a Q3 kinyit ami leállítja az SG3525-t. A pin13. lábra csatlakozó src1 szintén tilthatja ha a feszültség 8.2 V főlé emelkedik a pin 11 -s bemeneten (amit nem néztem meg hogy hová csatlakozik) vagy a az áramfigyelőtől jön egy túlterhelési impulzus. Két esetben világíthat a LED és egyben tilthatja az SG3525-t A tirisztor vagy a hőkapcsoló, ha egyébként a Q2 és Q3 működik rendesen. A c8 zárlat is okozhat ilyen jelenséget. A Q1 kollektorán ekkor 0,4 és 3.6 -4 Volt közötti feszültségnek kell lenni. Ha ott 0,4 van akkor nincs vezérlés és a túlmelegedés lednek sem szabad világítani.
(#) zolika1125 hozzászólása Ápr 15, 2017 /
 
valaki kapcsolási rajzot nemtud nekem ?_migmate130hoz?
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
Következő: »»   56 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem